[Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenosti

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#76 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Aug 09, 2010 9:00 pm

deltoro, tak ako, uz to poslucha? Skusil si ten dvojtlacidlovy reset? Mne na bratovom pristroji pomohol... tiez sa tvaril mrtvo a vybito, ale bol asi len zamrznuty... Jeden dvojtlacidlovy resetik a opat zije... :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#77 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Aug 09, 2010 9:16 pm

Žial nepomohlo a na zraze sa mi po tretí krát úplne vybil pri vypnutí. Teraz som sa naštval a od včera ho mám zapnutý. Zatiaľ prežil prvú noc. Chcem zistiť koľko vydrží keď ho nechám zapnutý.
TheBandit a môžeš mi ešte raz po polopatisticky vysvetliť ten reset? Len tak pre istotu či to robím správne.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#78 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Aug 09, 2010 9:22 pm

mas vypnuty naoko mrtvy pristroj... stlacis a drzis biely RESET a potom stlacis i to tlacidlo s prilbou nakreslenou... podrzis napr. 5 sekund obidve tlacidla stlacene, potom ich pustis, pockas cojaviem 5 sekund a potom klasicky zapnes pristroj podrzanim tlacidla s prilbou stlaceneho dovtedy, kym sa pristroj nezapne (mam pocit, ze niekedy to trva i 7-8 sekund, proste na pohlad dlho... :))
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#79 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 13, 2010 12:59 pm

tak vcera som konecne dostal baterku v interkome na spodnu hranicu, pristroj mi kazdych 30 sekund pipol do sluchadiel... Myslel som, ze v som to cital v manuale, ale ked som si ho opat prelistoval, ziadnu informaciu o indikacii vybitej baterie som nenasiel, kde som to potom cital? V recenzii?

Tak ci onak, od prveho nabitia ubehlo 9 dni, pricom sme interkomy pomerne dost vyuzivali na komunikaciu medzi sebou i na MP3, ked sme jazdili osamote (aj zopar kratsich rozhovorov som spravil), vydrz baterie hodnotime rozhodne pozitivne... (a to by sa mala kapacita/vydrz bateria naformatovanim este o nieco malo zlepsit)

Inac, zabudol som sa o tom zmienit v prvom prispevku, kde popisujem moju dodavku interkomov... :) Po nasunuti interkomov do drziakov nam obom zliezli tie stvorcove nalepky, co su okolo toho stvorcoveho dzindzika, ktory sa nasuva do drziaka... :) Tak som si ich odlozil do krabicky... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#80 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 13, 2010 3:53 pm

Myslím že tú indikáciu vybitej batérie som ti spomínal ja cez icq, lebo mne sa to stalo na zraze.
Ten obdĺžnik sa odlepil aj mne na jednom intecome (neriešim)
Čo riešim je že môj intercom naozaj blbne. Čo som ti už spomínal cez icq, že po vypnutí je do rána úplne vybitá batéria. Vyriešil som to tak, že ho nevypínam a zatiaľ vydržal 5 dní (potom som ho nabil, lebo som šiel do Rakúska a nechcel som aby sa mi vybil cestou). Dnes sa mi vyskytol problém, že pri pokuse o rozhovor s ladvinkou som sa sám počul a nepočul som ladvinku. Ona ma počula, ja ju nie. Pomohol asi 10 pokus o reset. Teraz všetko funguje ale som zvedavý dokedy. Dúfam, že nebudem musieť riešiť reklamáciu s Hong Kongom.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#81 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 13, 2010 4:24 pm

fu, to ma mrzi ze mas s tym interkomom take problemy...my nastastie mame vsetko ok na nasich 3ks (aj ked bratovi nejak zamrzol jeho SE tak, ze musel vybrat baterku, ale odvtedy uz nic nespominal...)
skus im napisat, myslim ze nemaju problem komunikovat anglicky a co viem, tak komunikuju...drzim palce s reklamaciou...

este take drobne OT - akurat som si vyzdvihol nahradne kluce od abusu, 2ks, 36e...este 6e a mohol som mat 4. interkom :)...nabuduce (co dufam nebude uz treba), skusom nahradne kluce objednat cez rakusakov v louisepravdepodobne....
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#82 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Aug 16, 2010 12:09 am

takze hlasim aj ja podobny probem s interkomom :(
frajerkin interkom som plne nabil a odlozil, cca tyzden sa nepouzival. dnes sme sli na vylet, startujem a zapinam interkomy. moj, priebezne pouzivany slape, frajerkyn nejde zapnut, nepomaha ani reset tlacitko. sklamany vyrazame, komunikacia nam chyba. v hainburgu na vyhliadke vytiahnem motonabijacku a kym hladkame koniky a kukame lietadielka, nabijam (cca 10 min). vyrazame, interkom ide v pohode zapnut, som velmi zvedavy kolko vydrzi....vydrzal hodinu jazdy, cely cas bol aktivny prenos interkomu, potom sme zase stali a pre istotu som to dal zase na nabijacku....zaujimava "chyba"...
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#83 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Aug 16, 2010 12:41 am

uff, tak dufam, ze mna podobne problemy obidu... aspon v tomto pripade, pls :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#84 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Aug 16, 2010 8:10 am

Duky, v tvojom prípade môže byť problém v tom že intercom bol týždeň nepoužívaný. Skús ho večer vypnúť či ti pôjde ráno zapnúť. Lebo mne to robí každé ráno. Preto ich už nevypínam a zdá sa že vydržia v pohotovostnom režime dosť dlho.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#85 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Aug 16, 2010 11:22 am

ja ten moj vzdy ked dojazdim vypinam a zapinam az v den ked jazdim, teda niekedy je aj den-dva vypnuty a zatial v pohode...vcera som oba nabil, jak dojdem z roboty vyskusam zapnut :)

EDIT - tak som teraz zapol oba interkomy, v pohode...cize vcera vecer som ich vypol a teraz zapol.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#86 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Aug 17, 2010 12:01 pm

druhy interkom ide stale zapnut, vypada v pohode :)
moj interkom mi dneska nejak zblbol, nesiel ovladat, tlacitko reset to vyriesilo a mohol som vyrazit...po 5 minutach jazdy mestom mi zvoni telefom, zdvihnem. volal mi brat, ci som nahodou nesiel okolo autobusovej stanice...jasne ze siel :) tak sme si pokecali, isiel akurat zo skusky a dohodli jazdu na dalsi den, prijemna vecicka ten interkom :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#87 Príspevok od užívateľa Petom » St Aug 18, 2010 1:25 pm

otazka na skusenych IT a COM machrov: dal by sa tento BT sparovat s BT telefonickou sadou v aute? Mam handsfree cez BT tak, ze mam mikrofon domontovany do auta a na pocuvanie sa pouziva reproduktor z autoradia, ktore sa pri prichadzajucom/odchadzajucom hovore stisi. Nemam k tej sade ziadny display, vytacat sa da len z telefonu (autoradio prejde do rezimu telefon). Je tam len jedno tlacidlo na prijatie hovoru a regulacia hlasitosti reproduktora. Tu ma napada, ako by fungovalo sparovanie, lebo ani jedno zariadenie nema display. Chcel by som vyuzit tento BT (ak to pojde) ako intercom medzi mnou na skutry a vodicom/ckou auta ked chodime spolu na vylety v zostave skuter-auto (aj tak na nu vzdy cakam). Dik za radu.
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#88 Príspevok od užívateľa duky5 » St Aug 18, 2010 1:41 pm

nie som macher a nie nepojde to. :)
to co mas v aute, je klasicke BT HF, ktore NEMA funkciu interkom. navyse, dosah tvojho BT HF je 10m, takze by to bolo aj tak nepouzitelne.
nase BT HF interkomy maju s telefonom tiz dosah cca 10m, na funkciu interkom ale pouzivaju iny BT "kanal", preto maju dosah 500m....
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#89 Príspevok od užívateľa Petom » St Aug 18, 2010 2:07 pm

duky, asi som sa zle vyjadril: ja by som chcel tu sadu s dvoma intercomami, jeden by som mal v prilbe ja a druhy by bol v aute a mal by funkciu spojenia so mnou na skutry a komunikacia by sla cez redio (spojene s jednotkou v aute) alebo inak: urcite by sa to dalo cele pouzit, keby zena v aute sedela so sluchadlami a mikrofonom (headset) na hlave ako v riadiacej vezi (aj tak ma riadi :D ) ja by som to chcel len vypelsit o to, ze by nemala sluchadla, ale komunikovala by cez mikrofon v aute a repro radia ,ale asi mam moc bujnu fantaziu (Ty takto pocuvas hudbu, ale je pravda, ked hovoris s druhou jednotkou uz hudbu nepocujes)
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#90 Príspevok od užívateľa duky5 » St Aug 18, 2010 2:29 pm

aha, zle som pochopil..zmiatlo ma ze chces parovat BT interkom s tvojim BT HF v aute...to nejde.
kedze BT interkomu je jedno kam posiela zvuk cez jack 3,5mm, vidim jedinu moznost (pokial zene neurobis do auta "operatorsku" HF supravu :)) spojit BT interkom v aute kablom 3,5 mm - 3,5mm (4 pol) s BT HF v aute uz zabudovanom...otazka je, ci tvoje autoradio taky jack ma a ci po pripojeni toho jacku by slo pouzit na komunukaciu ako ked si cez BT pripojis telefon (predpokladam ze nie, lebo autoradio sa ti do rezimu HF prepne az ked rozpozna sparovany telefon....na zapojeny jack asi tak reagovat nebude - ale nie som si isty, v tom sa vobec nevyznam)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#91 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Aug 19, 2010 12:26 pm

tak tak, komunikator dokaze prijimat zvuk z inych zariadeni cez bluetooth (MP3, GPS, ...) a dokaze obojsmerne komunikovat s telefonom cez bluetooth, a samozrejme obojsmerne komunikovat s dalsim interkomom cez bluetooth... a vsetok zvuk musi prejst cez ten kombinovany jack, na ktory sa pripajaju sluchadla a mikrofon... takze ak by si chcel pouzit ako zvukovy vystup autoradio s jeho reproduktormi a mikrofonom, musel by si mat takyto kombinovany jack na vstup/vystup na autoradiu... teda namiesto sluchadiel s mikrofonom by si pouzil autoradio, ako si chcel... otazka je vsak spravne polozena uz od dukyho: ze ci takyto kombinovany jack tvoje autoradio ma...

...autoradia bez komunikacnej nadstavby zvyknu mat externy vstup na jack (na pripojenie externeho zvukoveho zariadenia cez klasicky jack), ak by si to napojil na takyto vstup a v radio navolil spravny SOURCE (teda zdroj zvuku), mohol by si cez reproduktory pocut, co jazdec na motorke rozprava... mikrofon by vsak musel byt porieseny inac.


Inac, ono tvoja povodna otazka asi stala takto: ci je mozne sparovat interkom cez bluetooth s autoradiom, aby bolo spojenie taketo:
interkom <-BT-> autoradio s tym, ze ked sa v interkome ozve zvuk, autoradio to odchyti a posle do reproduktorov...


toto asi nikto neskusal, ale skusit mozes, i ked pochybujem, ze to bude fungovat... mam pocit, ze funkcie jednotlivych zariadeni by boli pomiesane... komunikator by si myslel, ze radio (s jeho mikrofonom a reproduktormi) je telefon... a radio by si muselo mysliet, ze komunikator je telefon (ina situacia by bola, ak autoradio dokaze prijimat zvuk cez bluetooth aj na prenos hudby tak, ako to dokaze komunikator).


S bluetooth autoradiami nemam skusenost, takze vsetko toto je len v rovine filozofovania z mojej strany... Ale ak by autoradio malo jack vstup/vystup, ktory by si prepojil s komunikaorom cez kabel, tak fungovat by to malo... A ci to pojde cez bluetooth, to netusim. :)



Myslim, ze ak chces komunikovat s vodicom auta, je jednoduchsie spravit si nahlavnu supravu, ktoru bude mat vodic na hlave, alebo pouzit trebars sluchadla, ktore maju niektore Nokie v sade ako handsfree, tie tiez funguju bez problemov, pokial dobre pamatam... Jedno sluchadlo do ucha, mikrofon na golier alebo kam, a komunikuje sa veselo i bez autoradia... :)

HS-125 (WH-102)

Obrázok
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#92 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Aug 20, 2010 8:29 am

to hf vypada fajn, na nudzove spojenie medzi autom a motorkou...mozno to niekedy pouzijem :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#93 Príspevok od užívateľa Petom » Pi Aug 20, 2010 9:18 am

dakujem chlapci za rady, nejako tak som to predpokladal, ako ste mi to vysvetlili, len som amater.
asi najjednoduchsie bude pouzit ten headset, ale netusim, ci bezne headsety k telefonom maju totozny jack (je stvorpolovy) a niekde v topicu musim najst priemer toho jacka (viem, ze tam je)
do radia je asi len stereovstup (trojpolovy, s mikrofonom sa ta nerata) a teda by maximalne ako hovori bandit bolo pocut zvuk cez repraky, ale mikrofon nie, mikrofon je sice v aute namontovany, ale to radio by hlas nemalo ako preniest do BT intercomu
este raz diky
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#94 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Aug 20, 2010 9:22 am

Teoreticky by sa dala použiť celá sada s BT intercomu. Keby si dokázal namiesto reproduktorov intercomu napájkovať taký jack, ktorý by pasoval do autorádia, zvuk by bol reprodukovaný cez audio sústavu automobilu a mikrofón by sa použil ten čo je k inercomu. Stačilo by ho len predlžiť aby si ho mohol umiestniť do priestoru pred vodiča.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#95 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 20, 2010 2:38 pm

inac, ta nokiacka handsfree sada, nemam ju otestovanu v premavke, iba viem, ze po zapojeni mikrofon hlas snimal a sluchadla fungovali (stereo). Ci je to dostatocne hlasne, to som nemal moznost overit... ale funkcne to bez akychkolvek uprav je. :)


Idealne by bolo, ak by existovala konverzia, kde na jednom konci by bol 4pol jack samec a na druhom konci dve samicky (dierky) jacky, jeden na zapojenie sluchadiel, druhy na zapojenie mikrofonu... tak by sa s komunikatorom dali pouzivat vsetky bezne pocitacove headsety (ci uz stereo, alebo na jedno ucho). Pre elektrotechnicky zrucneho zloveka by nemal byt problem takuto konverziu si doma vyrobit... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#96 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Aug 30, 2010 9:36 am

mini update - po 7 dnoch nepouzivania som skusobne zapol interkomy, oba standardne naskocili, ziadne "mrtve" zamrznute kusy :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#97 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Aug 30, 2010 11:14 am

Ja dám tiež malý uptade. Od posledných problémov už intercomy fungujú tak ako majú. Neskúšal som akurát to vypnutie na noc a či sa zapne ten môj ráno.
Zatiaľ som skúšal 3 cykli nabitia a vybitia pri nechaní zapnutých intercomov a každodenom niekoľkominútovom rozprávani. Výdrž je ten týždeň.
Taktiež včera sme si urobili menší výletík a zistili sme že po dvoch hodinách stáleho rozprávania jeden z intercomov začal signalizovať nízky stav batérie. Bol nabíjaní pred troma dňami a mierne používaný. Taktiež sme skúšali na akú vzdialenosť fungujú v premávke. Priateľka si presadla na druhý skúter a rozprávali sme sa. Odhadom do 300 m priamej viditeľnosti to fungovalo bez problémov. Potom sa už objavovalo praskanie a vypadávanie slov. Taktiež keď sa skúter predo mnou vzdialil na viac ako dve zákruty v serpentínach tak sa spojenie prerušovalo. (na okolo boli stromy).
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#98 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Sep 09, 2010 4:28 pm

cauko chalani, tak co, nejake nove postrehy?
moje interkomy slapu ako hodinky (klop klop), zamrzavanie uz nepozorujem....jedine co mi je podozrive, tea zda sa mi, ze vo vypnutom stave je moc velke "samovybijanie" baterie....asi 10 dni som mal interkomy vypnute a kedze som siel jeden pouzit, preventivne som to supol na nabijacku....nabijalo sa to cca 2 hodiny kym zhasla LEDka...plne nabitie trva 3 hodky.
teraz neviem ci to bolo naozaj take vybite, alebo je normalne ze to tolko nabija....
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#99 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Št Sep 09, 2010 4:39 pm

No u mňa je to samo vybíjanie od začiatku veľmi značné. Už som to písal že z večera do rána jeden z inercomov nezapnem. Riešim to nevypínaním a pekne to funguje vyše týždňa aj s každodenným používaním. U mňa inak všetko fungovalo dobre až do minulého nabíjania. Neviem prečo ale po nabití a zapnutí som namiesto druhého intercomu počul sám seba a to až tak veľmi že tam bola riadna spätná väzba. Reset nepomáhal, nakoniec som prišiel nato, že ich treba znovu spárovať a problém bol vyriešený.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#100 Príspevok od užívateľa peeter » Pi Sep 10, 2010 6:41 pm

Taka otazcoka. Tie interkomi sa nabijaju cez USB, vsak ? tak by som teda miesto redukcie mohol rovno kupit USB nabijacku do 220 s europskou koncovkou ?

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"