[Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenosti

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

[Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenosti

#1 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Júl 19, 2010 6:55 pm

Na úplný začiatok chcem povedať, že situáciu okolo BT interkomov sledujem už cca 2 roky. Prvé modely toho moc nevedeli (Midland BT1, Scala rider), druhé generácie poskočili významne vpred (Midland BT2, Scala rider Q2, Hello Biker) a najnovšie kúsky (Interphone F4, Scala Rider G4) už takmer spĺňajú moje nároky, resp. požiadavky na plne funkčný BT interkom, ale rovnako ako prvé modely, aj tieto sa zabíjajú samé – CENOU. Ja osobne nie som taký cestovateľ, aby som bol ochotný za dvojsadu vycálovať 300-420e. Preto ma zaujal jeden „čínsky“ BT interkom s názvom BT Interphone z dealextreme. Inde ho predávajú pod inými názvami, eBay tuším Shark, inde zase Gigatron, AKE BT interphone, ale je to ten istý kus „železa“. Cena 82e. To je zaujímavé. Na stránke sú na to kladné ohlasy, rozhodujem sa či to risknem a kúpim. Nakoniec ma presvedčí recenzia na webbikeworld.com, sú tam recenzie na viaceré interkomy a iné motoveci.

http://www.webbikeworld.com/motorcycle- ... -intercom/

Idem do toho, za pár dní to mám doma. Fotky balenia som nerobil, je to presne to isté ako v spomenutej recenzii, až na pár drobností je to rovnaké balenie (v mojom balení je nabíjačka pre US, to riešim adaptérom za 1e, klip na pripevnenie k helme je inakší). Príjemne ma prekvapila kvalita spracovania, čakal som niečo horšie. Pribalený manuál v angličtine je síce stručný, ale jasný a zrozumiteľný.

Obrázok
Obrázok


Príprava

Najprv doma skúšam zariadenia „nasucho“ . Nabíjam predpísané 3 hodiny a viac a začínam sa hrajkať :) . Spárovanie 2 BT jednotiek medzi sebou je bez problémov, spárovanie v mobilmi tiež (SE z520i, LG K550, HTC Touch HD). S navigáciou Mio c710 to ale nefunguje, nie je divu, je to už staršia navigácia a má iba profil headset, takže s druhým headsetom sa nespáruje (nevadí, navigácia na HTC mi do BT interkomu povely pekne šepká ).

Takže čo to vlastne dokáže? V manuály to nazývajú BIM. Bluetooth, Intercom, Music.

Interkom je klasická komunikácia medzi 2 BT HF, či už ako jazdec a spolujazdec alebo jazdec a jazdec s dosahom 500m na voľnom priestranstve. (A že je to návyková vec...)

Music podporuje A2DP hudbu z mp3 prehrávača alebo mobilu. Teda za jazdy si môžete užívať svoje obľúbené mp3. :good:

Po spárovaní s mobilom sa BT HF využije ako klasické HF za ucho do auta. Funguje hlasová voľba aj automatický príjem hovorov.

Ako to funguje? Alebo manažovanie priorít.

Jednoducho a intuitívne. Po zapnutí oboch BT HF sa tieto navzájom nájdu, nájdu si aj „spriatelené“ telefóny. Ak chcem použiť interkom, tlačítkom „helmy“ nadviažem spojenie (asi za cca 5s) a môžeme kecať. Dáva to cestovaniu iný rozmer, aj obyčajný výlet na kupko prebieha príjemnejšie ak je bezproblémová komunikácia a nemusíme sa búchať po stehnách. Ak chcem interkom zrušiť, opäť stlačím tlačítko a je ticho. Ak chcem počúvať hudbu, spustím si z mobilu mp3 a počúvam. Ak chce spolujazdec (alebo jazdec) nadviazať hovor, stlačí „helmu“ a za pár sekúnd mi v helme pípne, zastaví sa prehrávanie mp3 a prepne ma to automaticky na interkom... keď druhá strana skončí hovor „helmou“, opäť sa mi spustí mp3 prehrávač.
Podobné to je aj pri príchodzom hovore. Ak počúvam mp3 alebo máme zapnutý interkom, v prípade hovoru mi začne v sluchátkach hrať melódia (nie zvonenie z telefónu) a hovor sa asi za 5s zdvihne (táto fičúrka mi celkom vadí), alebo ho môžem zrušiť tlačítkom „phone“. Ak hovor preberiem, po jeho skončení mnou alebo druhou stranou sa BT HF prepne automaticky na mp3 alebo interkom, podľa toho čo bolo aktívne pred hovorom.

Zabudovanie HF do helmy.

Klasická záležitosť ako pri iných BT interkomoch (stačí si prečítať články na motoride.sk, motorkari.cz), slúchadlá s mikrofónom sa dajú pod polstrovanie helmy. Samotné BT zariadenie sa pripevní zvonku ako „bradavica“ na helmu. Na výber je šróbovací klip alebo nalepovací (3M) klip. V žiadnom prípade netreba zasahovať do konštrukcie helmy! Klip sa nasadí medzi plast helmy a vnútorný polystyrén. Prípadne nalepí zvonku. Použil som obe metódy, na helmu LEM som použil klip so šróbmi, na moju Shark Evoline som použil lepiaci klip (polystyrén v helme mám dosť na pevno, myslel som si, že klip sa mi tam nevojde...až po nalepení som zistil, že som sa mýlil a helme by som neublížil. Každopádne to zatiaľ drží ako pribité, takže neriešim). Celá montáž zaberie cca 10 minút na jednu helmu.

Obrázok


Zvuk

Pribalené slúchadlá sú dostatočne kvalitné a zvládajú vysokú hlasitosť. Hudba sa dá počúvať do 120-130 km/h, pri 150 km/h už mám v helme priveľký aerodynamický hluk, ale hudbu stále počujem. Nie je to príjemné, stačí sa prikrčiť za plexy a hluk ustane. V meste je to bez problémov. Počúvam Jánošíka od radošincov a uchechtávam sa na križovatke, vypadá to divne, šoféri áut nechápu a čumia mi na mikrofón pred hubou :). Ako sa chystám schádzať z diaľnice do mesta, neplánovane mi zvoní mobil, prijmem hovor a pýtam sa druhej strany na zvuk. Vraj nič divné nepočuje a pýta sa na dôvod otázky. Idem akurát stovkou, ja počujem čistý zvuk, protistrana počuje čistý zvuk (žiadne praskanie vetra v mikrofóne), na skúšku ešte otváram plexy na helme, vyklápam bradu a robím si Jetku, zvuk stále čistý – telefonovanie zvládnuté na jednotku. Pomaly vchádzam do mesta, BT HF sa mi samé prepne späť na mp3 a užívam si jazdu.
Musím však spomenúť, že slúchadlám chýbajú basy. Pre interkom a telefonovanie je taký zvuk vhodnejší, ale pre „vážnejšie“ počúvanie hudby to nie je a basy môžu chýbať. Väčšine však pôvodné slúchadla budú určite stačiť, zvuk je naozaj dobrý a aj mp3 počúvateľné.
Mne však nestačili (cestou do chorvátska som si zvykol na basy zo slúchadiel Koss the Plug a už som bol rozmlsaný), tak som pôvodné slúchadlá „kuchol“, rozobral iné Kossy, pohral sa s letovačkou a môžem machrovať, že tie basy tam mám :) .

Obrázok
naľavo sú "basáky" s igelitovou membránou, napravo pôvodné s membránou ako kelímok od jogurtu :)


Dosah

Dosah BT HF s mobilom je klasických 10m, obmedzených dosahom mobilu, čo plne postačuje na behanie okolo mašiny, pričom mobil môže byť zabalený bezpečne v kufri.

Dosah BT HF – BT HF je udávaný na 500m vo voľnom priestranstve a 300m v meste. V práci som sa vzdialil asi na 30m, zišiel o poschodie nižšie do vedľajšej miestnosti cca 50m, zvuk bol stále čistý, spojenie spadlo až keď som vyšiel von z budovy. Na záhrade idem na voľnom priestranstve asi 100m, spojenie padlo až keď som zašiel za rodinný dom. Dosah zatiaľ príjemne prekvapil, v premávke som ho ešte nemal možnosť plne otestovať. Predpokladám, že autá problémom nebudú, skôr autobusy a kamióny. Čoskoro otestujem aj to a dám vedieť.

EDIT - takže testovanie dopadlo na výbornú. Vyskúšali sme si bežnú premávku v meste, medzimesto aj diaľnicu. Bežné štrikovanie mestom je bezproblémové, 3-4 autá medzi mašinami nerobia nič, keďže ponad autami sa drží priama viditeľnosť. Horšie to nebolo ani keď sme šli zo Šamorína do BA počas zápchy. Medzi nami bolo 8 áut a rušenie signálu stále nikde, osudná bola 9. vysoká dodávka, keď sa jazdec za ňu skoval, zvuk trhal ako keď mobil stráca signál a spojenie nakoniec padlo. Akonáhle sme sa obaja posunuli bližšie k stredovej čiare, obaja sme mali opäť čistý zvuk.
Dosah v meste medzi autami môže byť naozaj tých 300 udávaných metrov. Na cestovanie postačujúce. Obával som sa diaľnice a hlavne kamiónov, že signál hneď padne. Ale opak bol pravdou. Kamoš sa zaradil za kamión, ja som sa pohol dopredu, predbehol som najprv jeden, potom druhý kamión a bezpečne sa zaradil pred neho. Za celý čas žiadne rušenie signálu, pekne čistý zvuk. Čiže medzi nami boli 2 kamióny aj so skriňovými návesmi, medzi nimi bezpečná vzdialenosť.
Úprimne, čakal som že po prvom kamióne stratíme spojenie, o to príjemnejšie som bol potom prekvapený...

EDIT 2
Dnes sme boli s bratom na Babe a samozrejme sme skúšali dosah. Opäť nastalo príjemné prekvapenie. Pokiaľ som sa stratil z dohľadu iba za jednu zákrutu, zvuk bol stále čistý, bez rušenia...ak som šiel ďalej, vtedy začalo drobné vypadávanie signálu, za druhou zákrutou to bolo ešte horšie, ale stále sa dalo rozoznať slová....po ešte väčšom vzdialení napokon spojenie padlo...akonáhle sme sa k sebe priblížili, spojenie sa automaticky opäť nadviazalo (bez nutnosti čokoľvek mačkať). Myslím že pri bežnom cestovaní vo dvojici, kde sa dodržiava bežný odstup aj pri cestovaní v kopcoch, bude dosah postačovať.

Vodotesnosť
Viem, že na nejaký záver je ešte skoro, ale dnes sme si vyskúšali aj pekný lejačik, či skôr prietrž mračien...zariadenia fungovali úplne bez problémov a zatiaľ vydržali :).


Celkový dojem

Celkový dojem zo zariadenia je veľmi pozitívny, vzhľadom k cene mu odpustím aj malé nedostatky. Ako BT interkom sa osvedčil na 1*, zvuk je jasný bez rušenia, počas jazdy si teda môžeme so spolujazdcom dosýta pokecať o všetkom možnom, tak ako v aute (a o to mi predovšetkým šlo). Ako HF k telefónu to je tiež bez problémové (až na spomínaný automatický príjem hovorov, v roamingu „poteší“), konečne nebudem mať po jazde 8 neprijatých hovorov z práce...a keď budem chcieť, tak telefón vypnem nech mám kľud na jazdu . Ako mp3 prehrávač je to tiež pohodička aj s pôvodnými slúchadlami, s Kossmi ešte väčšia ).
Medzi sebou sa dajú spárovať 3 BT HF, avšak aktívne medzi sebou môžu komunikovať iba 2. Jednoduchým prepnutím si vyberiem, s ktorým BT HF „začnem“ interkom...nedokonalé....ale za tú cenu sa nesťažujem, toto nevedia ani niektoré strojčeky o 200e drahšie.

Nedostatky, problémy

Aj tie sú. Mne vadí automatický príjem hovoru, skôr by som uprednostnil, aby mi telefón zvonil cca 30 sekúnd a ak by som dovtedy ručne nezdvihol, tak by sa hovor odmietol. Podľa mňa je bezpečnejšie, ak si kľudne spomalím alebo zastavím a potom prijmem hovor, ako keď idem 130 a zrazu zistím, že už telefonujem. Lebo ak chcem hovor zrušiť, musím to stihnúť do 5 sekúnd, v opačnom prípade telefonujem v 150tke :))
Druhá vec súvisí s telefónom HTC, ktorý má BT profil headset a náhlavná stereo súprava. Ak mám aktívny headset profil, hlasová voľba funguje bez problémov. Ak mám však aktívne oba profily, po stlačení „phone“ tlačidla sa aktivuje mp3 prehrávač namiesto hlasovej voľby. Ak chcem telefonovať, môžem si číslo vytočiť cez menu telefónu, zvuk mi ide pekne do helmy. Neviem či je to problém HTC alebo BT HF, ale asi nepredpokladali, že A2DP profil pôjde z mobilu a nie zo samostatného mp3 prehrávača.

Obrázok
moja "sharka" s bradavicou


Inak ale toto BT HF hodnotím veľmi pozitívne, vzhľadom k cene ešte pozitívnejšie. Na moje potreby dostačuje (sólo jazda s mp3/mobil, jazda so spolujazdcom/druhou moto ako interkom) a na nič sa nehrá, proste funkčný výrobok.

EDIT k vydrzi - dneska som cca 10h jazdil, s prestavkami na 2 tankovania a jeden obed. interkom bol stale zapnuty, ked som nejazdil tak mp3 boli pauznute, ked som jazdil tak som si mp3 pustil...interkom sa stale nepodarilo vybit...som milo prekvapeny. je ale dost mozne, ze ked bude aktivne spojenie dvoch zariadeni, tak bude vydrz nizsia - predpokladam ze v tomto rezime je vykon BT jednotky vacsi....uvidime ked odskusam...



EDIT PO KUPENI NOVSEJ VERZIE INTERKOMOV PRE 6 ZARIADENI

simsalabim, ocakavany update :)


zacnem najdolezitejsim, potvrdzujem spatnu kompatibilitu so starsimi interkomami :twisted:


- parovanie s mobilom cez male zadrhely bezproblemov (telefon mi interkom pri prvom hladani nenasiel, druhe hladanie bolo uspesne a sparovanie hotove)
- spustenie hudby tlacitkom mobilu funguje (pri stlaceni tlacitkasa klasicky spusti prehravac hudby v mobile, no nepocul som nic, hudba pritom podla mobilu bezala...nastavil som hlasitost BT interkomu tlacitkami na maximum, no stale je ticho...potom ma napadlo pridat hlasitost tlacitkami na telefone a uz som v usiach pocul svoju oblubenu cestovnu hudbu :))



- parovanie interkomov medzi sebou - bezproblemove. pri citani navodu sa parovanie zda trosku zlozitejsie, no je uplne jasne napisane a ked sa pochopi princip parovania, nebude tazke parovat nove pristroje niekde na vylete bez manualu


rozhodol som sa, ze ja budem mat novy interkom, frajerke necham stary a druhy novy interkom dam bratovi...cisto z praktickeho hladiska, vacsi dosah (1000m) skor budem potrebovat medzi 2 motorkami, s frajerkou postaci 500.



takze na velke A tlacitko (to je to velke multifunkcne, cim sa aj interkom zapina) som si naparoval frajerku so starym interkomom, na mensie tlacitko D som si naparoval bratov interkom.

bratov novy interkom som naparoval s mojim na velke tlacitko A.




cize ked budem chciet hovorit s frajerkou, tlacim A (to bude najcastejsie, preto to vacsie A), ked budem chciet hovorit s bratom, stlacim D. ked bude chciet hovorit brat so mnou, stlaci A. naparovat frajerkyn bratov interkom som neskusal, predpokladam ze to bude tiez ok...to pride asi neskor, ked budem chciet pocas vyletu pocuvat mp3 a aby sa frajerka nenudila, tak s nou bude kecat brat, alebo druha ladvinka (to by bola asi lepsia volba )


este nejake postrehy - interkom drzi v drziaku o dost pevnejsie ako stary (ten uz casom dostaval malu volu)



bohuzial musim dat za pravdu recenzii na serveri motorkari.cz, kde nechvalili tesne umiestnenie tlacitok. myslel som si ze to bude ok, ale pri pociatocnom ovladani a prepinani som mal problem nahmatat spravne tlacitka a to som to skusal bez rukavic. po chvilke sa mi to ale dostalo pod kozu a casom to bude OK. suhlasim pre to s nimi, bude to chciet trochu cviku.

aj kvoli tomu mam bratov interkom na tlacitku D, je to najkrajnejsie zadne tlacitko a pedpokladam tam najmensi problem s "triafanim" sa...



vsetko ostatne by malo platit ako pri starsej verzii, takze viac nebudem pisat.

keby mal niekto pripadne otazky, sem s nimi, mna viac nenapada momentalne...



takze sme trosku otestovali dosah nasich novych 2 kuskov.
manual tvrdi, ze dosah je 1000m, v zavislosti od prostredia menej, v zastavanom prostredi 700m a menej.

dosah sme skusali na rovnej ceste, vyrazil som od brata a rozpravali sme sa, po cca 600m zacalo rusenie a kusok po 700m spojenie padlo. cakal som vacsi dosah, mali sme priamu viditelnost...je mozne ze nam signal rusili stlpy poulicneho osvetlenia a 1000m by sme dostali na volnej luke....ale nas zaujima bezna premavka a tam je pri priamej viditelnosto dosah cca 700m, pri autach medzi nami cca 500m. co je zhruba dosah +200m za kazdej situacie oproti starym kuskom...


takze moj taky zaver znie - ak ti stacia 2-3 interkomy, ber stare kusky

ak chces trosku lepsi dosah, do buducna budes mat v okoli viac tychto interkomov, chces lepsie a odolnejsie prevedenie, odstraneny brum...ber tieto nove

EDIT : 26.1.2015
ozivujem trosku tuto mrtvolu

interkom pouzivam stale k plnej spokojnosti, jedine co mi na nom funkcne vadilo je ten automaticky prijem hovorov - kvoli tomu som pouzival v mobile filter hovorov. ked som mal pripojeny interkom, nedovolal sa mi nik okrem rodiny.

povodne som hovory prijimal, ale potom som si uvedomil ze je to blbost a otrava, preto som tam dal ten filter hovorov. nevyhoda tohoto riesenia je pripad, ked som na vylete s viacerymi ludmi, nahodou sa stratime jeden druhemu a ten sa mi vdaka filtru nedovola...

takze momentalne mam taketo riesenie:
pomocou android aplikacie TASKER mam vytvorenu podmienku, ze ked mam k mobilu pripojeny interkom a zacne mi zvonit mobil, tak sa pocka 10 sekund a hovor sa odmietne.
vyborne je to v tom, ze uz nemusim filtrovat ziadne hovory, dovolaju, resp. zvonia mi uz vsetci. zaroven uz nemusim mysliet na to, ze treba rucne odmietnut hovor, lebo inak sa to zdvihne - naprijemne napriklad v roamingu, alebo pri prejazde zakrut.

no a ked naopak chcem hovor zdvihnut, tak staci pocas tych 10 sekund stlacit tlacitko na prijem hovoru.

EDIT 31.3.2015

pani, mam tu drobny update.

doteraz som pouzival obstaroznu navigaciu c710, ktora sa s interkomom nedala spojit, lebo nema na to vhodny BT profil - cize som nemohol pocut navigacne pokyny. mobil som mal prepojeny s interkomom, ten pouzivam na hovory a mp3 - ale nechcem ho pouzivat ako navigaciu.

dostal sa mi do ruky vyradeny mobil HTC desire X - reku ze nahodim tam cerstvy sygic a dam skusobne papa mio c710 s mapami z roku 2008.

no a stalo sa to coho som sa oabaval - k interkomu moze byt pripojeny iba jeden mobil. cize bud hlavny mobil na hovory a mp3, alebo navigacne HTC (dam si mozem dat tiez mp3, ale pridem o hovory z hlavneho mobilu - prehadzovat sim karty neprichadza do uvahy)

ale trosku mi to nedalo, kedze kazdy mobil ma 2 profily, jeden hands free a druhy na pocuvanie hudby.

tak som skusil na hlavnom mobile zrusit hudobny profil a nechal som iba profil hands free.
na navigacnom mobile HTC som zase zrusil hands free profil a nechal som iba profil na pocuvanie hudby.

a je z toho paradna vec.

zrazu sa mi k interkomu pripoja oba mobily.
v interkome pekne pocujem povely navigacie a mp3....ked zaznie pokyn z navigacie, mp3 sa docasne stisia a po skonceni pokynu sa zase ich hlasitost zvysi.

a ked mi na hlavny mobil prichadza hovor, interkom signalizuje zvonenie a po prijati hovoru normalne volam cez interkom.

toto je pre mna takmer idealny stav

bohuzial stale nefunguje hlasove vytacanie kontaktu, nakolko je aktivny profil pocuvanie hudby, to je ale zname obmedzenie.
Naposledy upravil/-a duky5 v Ut Mar 31, 2015 2:44 pm, upravené celkom 8 krát.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom -prvé dojmy a skúsenosti

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 19, 2010 7:53 pm

a odkial to vlastne mas a kolko trvalo, kym ti to prislo? 82€ za taku funkcnu vecicku, to by som si rozhodne vedel predstavit... Priatelka sa so mnou nechce vozit i kvoli tomu, ze sa nudi, ked sa nemoze rozpravat... :) A toto by to poriesilo... A ak by aj nie, tak aspon by som si mohol pocuvat MP3 a prijimat hovory aj pocas jazdy... to by bolo super.



edit1: a este otazka - v baleni su dve stanice, teda pre vodica a spolujazdca, da sa to pouzit pre vodicov dvoch motocyklov? (jedno balenie spolu) Teda z toho, co som precital, mi vychadza, ze ano, ale pre istotu sa pytam... :) Otestuj pri jazde na dvoch motocykloch, ak by to malo dosah hoc' 50m medzi motocyklami, tak parada, na vylety ako stvorene... :)


edit2: na Slovensku sa predava za 200€ :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Júl 19, 2010 8:22 pm

Videl som dačo podobné....http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.41067 :pardon: A silno uvažujem...ale .... :wink:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#4 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 19, 2010 9:24 pm

intercom, co sem dal VLADY, vyzera byt prakticky to iste, ako ten dukyho, akurat ze v dukyho baleni su interkomy dva, ak tomu dobre rozumiem... :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom -prvé dojmy a skúsenosti

#5 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Júl 19, 2010 9:38 pm

THeBaNDiT napísal:a odkial to vlastne mas a kolko trvalo, kym ti to prislo? 82€ za taku funkcnu vecicku, to by som si rozhodne vedel predstavit... Priatelka sa so mnou nechce vozit i kvoli tomu, ze sa nudi, ked sa nemoze rozpravat... :) A toto by to poriesilo... A ak by aj nie, tak aspon by som si mohol pocuvat MP3 a prijimat hovory aj pocas jazdy... to by bolo super.



edit1: a este otazka - v baleni su dve stanice, teda pre vodica a spolujazdca, da sa to pouzit pre vodicov dvoch motocyklov? (jedno balenie spolu) Teda z toho, co som precital, mi vychadza, ze ano, ale pre istotu sa pytam... :) Otestuj pri jazde na dvoch motocykloch, ak by to malo dosah hoc' 50m medzi motocyklami, tak parada, na vylety ako stvorene... :)


edit2: na Slovensku sa predava za 200€ :D
mam to z dealextreme, trvalo to tusim 10-12 dni s tym, ze objednaval som to v piatok.
presne aj kvoli tomu som to kupoval ja, pouzit to ked idem s frajerkou na skutri alebo s bratom ked ide na jawe. lenze "znackove" za 300 som nechcel...
ano da sa to pouzit ako 2 interkomy medzi motorkami a ked mas 3 zariadenia tak medzi 3 motorkami...

to co postol vlady, je to iste, len asi iny obal tomu dali. parametre tie iste...

ja som kupil toto

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35612

z kreditky mi strhlo 82e

este jedno 1ks balenie idem kupit bratovi

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35613

vlady, neuvazuj a ber :) za tu cenu :) alebo ked chces dojdi okostovat, zajtra doobeda chcem ist na babu, cinkni ako mas cas a mozme pomaturovat podvecer :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#6 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 19, 2010 10:04 pm

duky, poslal som ti SS :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#7 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Júl 19, 2010 10:14 pm

Duky ty si KING! :good: presne toto by som potreboval aby som mohol ,,kecať" s priateľkou na naších výletoch, lebo niekdey je to velmi vtipné keď po sebe kričíme v prilbách :D . Za takúto cenu neni o čom uvažovať, ostava mi len si našetriť a idem do toho.
Ešte raz veľká poklona za recenziu na úrovni :good:
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#8 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Júl 19, 2010 10:20 pm

bandit - teraz som si vsimol link na tu hondu :) pekny obchod :) ja som na to videl inzerat na motorajde za 140e, hovorim si ze spekulant :)
pisem ti SS
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#9 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 19, 2010 10:22 pm

pre zaujemcov o tuto BT sadu, tu je link na adapter na europske zastrcky, cena 0.87$ za kus... :) (ten isty obchod ako samotna sada v linkoch hore)


edit :D : http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3529
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#10 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Júl 19, 2010 10:23 pm

Počujte a poštovné sa tam neplatí? Lebo nieje mi o celkom jasné.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#11 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Po Júl 19, 2010 10:32 pm

"FREE SHIPPING" takže nééé.. :beer:

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#12 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Júl 19, 2010 10:32 pm

Len či to free shiping platí aj k nám, lebo väčšinou je to do USA,GB a podobných krajín.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#13 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Júl 19, 2010 10:33 pm

ano, ten adapter som si dokupil 2ks, zabudol som zapisat :)

deltoro, postovne sa neplati. ja som zobral tu krabicku za 98 dolarov a pekne mi to strhlo ekvivalent v euro a balicek dosiel domov
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#14 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Po Júl 19, 2010 10:37 pm

Duky a platil si klasicky cez paypal?
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#15 Príspevok od užívateľa duky5 » Po Júl 19, 2010 11:37 pm

ano
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 20, 2010 10:35 am

Ja som s DX maximálne spokojný..... čo som doteraz objednával veci tak vždy všetko OK. len naposledy nedošla jedna baterka asi 2 mesiace čakám ale už je to v riešení pošlú mi druhú...A predtým zásielka ,som zas dostal namiesto objednaného dialkového ovládača k TV nejaký tester na sieťové káble k PC....takže ten som predal Kukerovi..jemu sa to skorej zíde v jeho podnikaní ako mne ... :good:
Akurát teda že sa dlhšie čaká na zásielky dakedy to príde až po cca 4-5 týždňoch.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
skiam
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 81
Dátum registrácie: Po Máj 25, 2009 11:21 am
Skúter: Honda SH150i
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#17 Príspevok od užívateľa skiam » Ut Júl 20, 2010 11:55 am

ja som z dealextreme tiez max spokojny
uz som odtial objednal hadam aj 20 veci
a postovne sa neplati (je v cene)
len ta doprava trva 2 az 4 tyzdne
Gilera Typhoon 50 ⇨ Honda Lead 100 ⇨ Honda SH150i

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#18 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Júl 20, 2010 9:43 pm

doplnený test z premávky medzi 2 skútrami Nexus :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
velvet
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 68
Dátum registrácie: So Jún 06, 2009 10:04 pm
Skúter: benelli velvet 150
Bydlisko: Bottova 22,Ruzomberok

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#19 Príspevok od užívateľa velvet » Ut Júl 20, 2010 10:18 pm

vyzera to dobre aj cena nie je zla takze davam si dva dni na rozmyslenie :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#20 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Júl 20, 2010 11:00 pm

prave som objednal dalsie 3 ks :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#21 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » St Júl 21, 2010 7:48 am

Rovnako sa chcem rozhodnúť do konca týždňa, aby som to objednal a stihol ešte túto sezónu poprípade otestovať.

Edit 1: Ešte ma napadla otázka ohľadom výdrže na jedno nabitie. Máš už nejaký približný údaj? Koľko to vydrží keď sa dvaja rozprávajú a koľko to vydrží keď počúvaš mp3?
Edit 2: Takže som si prečítal aj tú recenziu čo dal Duky link a už som to nevydržal a objednal som to :roll: . Objednal som 1 sadu 2 BT a 2 ks adaptérov, spolu za 100,73 $.
Asi je dnes lepší kur EUR/USD, lebo mne strhlo 79,19 € :Yahoo!:
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#22 Príspevok od užívateľa Petom » St Júl 21, 2010 1:13 pm

duky, je dost miesta v Evolinke na mikrofon?
Drzi aj pri otvorenej?
diky za perfektnu recenziu, zda sa, ze si zlomil viacerych
mas nejake %ticka? :lol:
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#23 Príspevok od užívateľa duky5 » St Júl 21, 2010 2:29 pm

je tam par mm, len tak tak, ale jazyk vyplazit nemozem :) v pohode jazdim aj s vyklopenou helmou, drzi to.

jj vcera som objednal balenie banditovy a tiez mi bloklo na ucte zatial 79e aj nejake drobne :) este usetri hnusak jeden :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#24 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 21, 2010 4:33 pm

duky5 napísal:prave som objednal dalsie 3 ks :)
No vidíš gratulujem...a už si oficiálny dovozca čínskej BT-HF sady na Slovensko.... :good:
Ja to zatiaľ nebudem kupovať pretože: s mojou :-) polovičkou tak skoro na scooter nesadnem, A najviac aj tak jazdím s Doktorom a Vipermi...a Tí to tiež kupovať nebudú...A telefonovať za jazdy alebo počúvať MP3 moc nemusím...Takže možno inokedy.... :cry:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný BT interkom - prvé dojmy a skúsenosti

#25 Príspevok od užívateľa duky5 » St Júl 21, 2010 5:39 pm

oficialne to ma honda za 200 :)

mne sa to vcera vybilo cestou domov zo samorina a uplne nam to chybalo, fakt je to navykove.

mna stvali neprijate hovory a ked som chcel volat, musel som davat dole helmu, takto volam pohodlne z helmy, odstavim to pri krajnici...

mp3 pocuvam dost, takze ja to vyuzijem, preto som si dal lepsie sluchatka. ruch premavky pocujem, takze tu nie je problem.

a pokecat medzi 2 masinami je tiez fasa, dohodnut sa kde odbocime, kedy zastavime, kde je jama atd, prispieva k bezpecnosti IMHO...
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"