[Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenosti

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#451 Príspevok od užívateľa Petom » Po Sep 02, 2013 9:49 am

Luthar napísal: na frajerkinej prilbe sa mi podarilo znicit konektor tym ze som ju viezol v kufri a zabudol dat dole intercom
To je jasna chyba, ja vozim frajerky v kufri zasadne bez interkomu btw kolko litrovy kufor mas? ci malu frajerku? :lol:
sorry OT ale niekedy sa nezdrzim
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#452 Príspevok od užívateľa duky5 » So Okt 12, 2013 12:35 am

dovolim si trosku ozivit temu malou poznamkou, mozno sa to niekomu hodi

kedze na svojom mobile s OS android pouzivam aplikaciu na jeho automaticke ovladanie (aplikacia Locale, ale v obchode play ich je viac, napr. automate it, tasker, Llama atd...), zapojil som do toho aj interkom

obcas mi blblo prehravanie hudby po pripojeni mobilu k interkomu...mobil sa s interkomom spojil, ale po stlaceni tlacitka hudby sa nespustil prehravac....samozrejme sa to ako naschval stavalo vtedy, ked som mal mobil v ruksaku a ten bol v kufri...proste murphy. inokedy bol zase problem v tom, ze hudba sa spustila, ale teda posledna prehravana...cize ked som naposledy pocuval nejake hovorene slovo, tak sa mi spustilo to a popravde to nie je ta prava muzicka na jazdu :)

tak som si nastavil automaticku akciu v Locale, ze ked sa mi k mobilu pripoji konkretne bluetooth zariadenie (teda moj interkom), tak sa mi automaticky spusti player s konkretnym playlistom - cize nasadim si helmu, zapnem interkom a spusti sa mi mnou chcena hudbicka na jazdu

v poslednej dobe ma velmi hnevalo, ze ma pri jazde otravovali zbytocne telefonaty....z vyhody prijat hovor do helmy sa stala nevyhoda, lebo coraz castejsie mi volali rozne tele ponuky od telekomu, orangeu, rozny idioti s otazkami, ci nechcem obchodovat na burze atd...proste telefonaty, ktore sa mi nechcu riesit ked jazdim

tak som nastavil pravidlo, ze ked je k mobilu pripojeny interkom, nedovola sa mi skupina "otravne ponuky", nedovola sa mi utajene cislo a cislo, ktore este nemam v zozname.

dalsie pravidlo je, ze ked je pripojeny interkom a som navyse v roamingu, nedovola sa mi nik okrem rodiny a par zvolenych skupin - toto pravidlo je pre moje jazdy v rakusku, kde som vacsinou na celodennom vylete

ked interkom vypnem, pravidla sa rusia a nastava "normalny" rezim

ja len tak aby rec nestala :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#453 Príspevok od užívateľa VLADY » So Okt 12, 2013 4:22 am

No to mne SGS2 tiež tak nejak komplikuje že zapnem BT v prilbe a nereaguje na tlačítka ....a pritom sa spárované. Len skrátka musím stlačiť buď bočné tlačítko na zapnutie mobilu alebo to stredné, a vtedy sa mi aktivuje displej a aj sa mi podarí spustiť player a začne hrať a už je všetko OK.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#454 Príspevok od užívateľa duky5 » So Okt 12, 2013 8:49 am

No hej keď som ručne pustil hudbu tak mi to šlo, ale to som musel zobrať mobil do ruky. Teraz mi to už ide ako má :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Luthar
motorkár
motorkár
Príspevky: 1992
Dátum registrácie: Ut Aug 03, 2010 11:11 pm
Skúter: Derbi GP1i 250
Bydlisko: Bratislava

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#455 Príspevok od užívateľa Luthar » So Okt 12, 2013 9:07 am

Ja co som spozorival tak priechode z iphonu 5 na xperiu, su hovory potichsie. A to mam hlasitost na max

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#456 Príspevok od užívateľa duky5 » So Okt 12, 2013 9:12 am

A určite máš na max nastavenie zvuku cez bluetooth? Lebo android tie hlasitosti rozlišuje a bluetooth hlasitosť má nastavenú niekde nad polovicou a treba ju zvýšiť počas hovoru.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#457 Príspevok od užívateľa Rob0 » St Feb 19, 2014 9:23 pm

Čaute chalani. Už sa akosi neviem dočkať, kedy spojazdním skúter (aj keď to tak skoro nebude) rád by som si objednal nejakú tú sadu pre komunikáciu s priateľkou, resp. na počúvanie. V starších príspevkoch som objavil tieto kúsky, čo sem dal myslím, že Vlady a bratko. Viete mi teda povedať o tom viac, ktorý sa mi viac hodí na moje použitie, prípade máte niekto overené niečo iné? Bude to pre prilby Grex J2 pro a spároval by som to s mobilom HTC One. Ďakujem za rady a tipy. Chcem to už definitívne rozhodnúť, ale prd o tom viem :-)

Variant 1
http://www.ebay.co.uk/itm/261260173214? ... 1497.l2649

Variant 2
http://dx.com/p/bt-interphone-handsfree ... wUDmmJ5OWk

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#458 Príspevok od užívateľa VLADY » St Feb 19, 2014 9:30 pm

Myslím že to bude +- rovnaká kvalita ale ten z E-bay, mňa na ňom odradilo, že tým že je menší, tak má isto slabšiu baterku a teda asi aj menšiu výdrž .....Aj v popise to píšu 7hod. ten čo mám ja a 5 hod. ten menší
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#459 Príspevok od užívateľa Rob0 » St Feb 19, 2014 9:39 pm

Čiže obidva cca poslúžia. Len ten druhý nie z ebay vydrží pravdepodobne dlhšie baterka. Tak? Ešte nejaký tip? Lebo keď ho máš odskúšaný, tak asi nemám nad čím špekulovať. Btw je ťažké to tam spojazdniť a celkovo to obsluhovať?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#460 Príspevok od užívateľa VLADY » St Feb 19, 2014 11:23 pm

V pohodke to funguje, akurát treba troška laborovať pri párovaní nakolko ten EN návod je tak nejak zmätočne popísaný. Za tú cenu nič lepšie asi nekúpiš a kábel je blbosť.A toto má aj šumový filter a ozaj prášim 90-100 a je ma stále počuť celkom zrozumiteľne aj v druhom BT aj v mobile ak telefonujem. Aj ak som spárený s druhým BT na druhom scootri tak aj dosah celkom v pohode cca 300m na rovnom priamom úseku . Na počúvanie hudby niesu tie slúchadlá nič moc, chýbajú tam basy a pri jazde mi určité frekvenčné pásmo akokeby niečo rušilo, respektíve je potlačené asi nejakou frekvenciou od scootra alebo motora alebo dačo čo vzniká na samotnej prilbe pri obtekaní vzduchu. Skrátka určité skladby cca 3-4 z 200 čo som počúval boli nejaké menej zrozumiteľné nejasné buď určitý hudobný nástroj alebo aj samotný hlas speváka . Pritom hudba pri počúvaní v kľude a nie pri jazde je úplne bez problému.
Ak to chceš spárovať medzi sebou alebo s mobilom tak to problém nieje. Horšie je spárovať tri intercomy spolu, to bol trocha problém pri jazde na dovolenku.
Inak počas roka ja používam dva na striedačku, lebo jazdím sám.Mám ich oba napárované a ktorý je zapnutý a funkčný, na ten sa mobil pripojí. Jeden BT mám na blembáku a druhý pod sedadlom po vybití ich prehodím a doma nabijem a zas dám pod sedadlo a tak dokola sa striedajú celý rok. Zatiaľ baterka drží kapacitu nepozoroval som nejaký úbytok kapacity.A inak náhrada sa dá kúpiť za pár dolárov cez E-bay podla rozmerov . Montáž na prilbu s tým origo držiakom sa mi zdala taká neistá, tak som mu obrezal ten klipsový patent a nalepil na obojstrannú pásku a dal ešte nejaké dve malé samorezky pre istotu. Spojazdniť a obsluhovať .....kolečom preskakuješ skladby a pridávaš-uberáš volume a mačkacím stredom voláš posledné volané číslo cez mobil a ukončuješ hovor tuším. Ak chceš kecať so spolujazdcom , stlačíš a napojíš sa na neho tým druhým tlačítkom, také je nevýrazné že som si na neho nalepil hmatník- zbrúsený vršok z 5mm LEDky aby bol nahmatateľný aj v rukavici. S jeho dlhým podržaním zapínaš-vypínaš samotný BT a okrem toho z vypnutého stavu jeho veľmi dlhým stlačením rozblikáš LED červeno-modro a vtedy si v párovacom režime . Páriš bu´d medzi sebou dva BT intercomy alebo páruješ s mobilom. Možno trepem už dlho som s tým nič nerobil tak aby som niečo nepoplietol :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

martin2411
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 25, 2012 1:57 pm
Skúter: Aprilia SR50R
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#461 Príspevok od užívateľa martin2411 » Št Feb 20, 2014 12:00 am

Neviem ci sa to t hodi no minuly rok ked som si kupoval helmu na Scooter konkretne NOLAN N44 tak som si priplatil aj za Bluetooth NOLAN B4plus ktory je robeny priamo do helmy a musim povedat je to pecka. Komunikovanie mam medzi 2helmami odskusane bez problemu na vzdialensot 300m.
S Iphonom to funguje 100percentne,prehadzovanie pesniciek plus prijimanie hovorov proste SUPER, dokonca sa tam da pocuvat aj RADIO.
Nabijam to zhruba raz do tyzdna aj menej a hudba mi na tom ide nonstop.
Nieco o bluetooth:
http://www.n-com.it/site/index.php?opti ... &brandid=1

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#462 Príspevok od užívateľa Rob0 » Št Feb 20, 2014 8:50 am

Martin dík za tip, aj ja som najprv pozeral po takomto niečom, ale tá cena je pre mňa mega vysoká. Keby najazdím 15000 km za sezónu, tak okej, ale ja nenajazdím ani zďaleka toľko a takáto kvalita je pre mňa naozaj zbytočný luxus.

Vlady: fuu ako si sa rozpísal :-) Okej na hudbu by som to nepoužíval a to je až treťoradé. V prvom rade mi ide o prepojenie s priateľkou (spolujazdec) Čiže ak mi to na toto poslúži tak som spokojný. Myslím, že aj tá baterka bude super. Chcem to hlavne kvôli tomu, aby nemuselo byť ticho a keď si chceme niečo povedať, musíme sa nakláňať atď, čo je nepohodlné a nie zrovna bezpečné. S uchytením a spárovaním sa budem asi hrať dlhšie a možno ak by som mohol by som ťa možno aj otravoval, keby mi to neišlo :-D Lebo prvý krát budem mať takéto niečo v ruke. Ešte jedna asi posledná otázka než objednám. Tá prilba sa dá spraviť aj ako JETka a keď je fakt teplo a idem len menšiu trasu, tak jazdím tak, to znamená, že mikrofón asi nebude nijako krytý. Budeme sa teda tak počuť? Píšeš, že to má aj šumový filter. Vzťahuje sa to aj na toto? :-) Naozaj ďakujem za ochotu odpovedať možno aj na takéto "blbé otázky" :-D

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#463 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Feb 20, 2014 1:15 pm

Je to počuť ak je open prilba prípadne ja ak mám vyklopenú , po meste bežne idem 60-alebo aj troška viac a mám výklopku hore a telefonujem , ale samozrejme je to isto horšie a menej zrozumiteľné lebo skrátka všetko má svoje limity....Ale dá sa. A prípadne ak protistrana zle rozumie, vždy sa dá spomaliť
A k tej Nolanke....pýtať za BT viac peňazí ako za samotný blembák je choré.... kúpiš pár a si na 500E....
Single pack 249.99 € :fool:

To by som ozaj musel najazdiť strašné kilometre aby sa to akože oplatilo a samozrejme ja v podstate obdeň cez sezónu využívam môj lacný čínsky na počúvanie mp3 a volanie a dve sezóny bez problému ....Samozrejme nieje to s montážou tak jak origo Nolan že všetko super pasuje len zacvakneš a máš musel som troška upravovať vnútro na slúchatká a aj laborovať kade prestrčiť kábliky a kde umiestniť samotný BT intercom ale zas ja ako nemám problém improvizovať a aj vrtnúť dve dierky prípadne čosi na plaste odrezať upraviť a tak...skrátka funkčné to je dva roky a cena pätinová oproti Nolanu. A že som sa s montážou babral pol dňa? no a čo? ako kutil-modelár a elektrotechnik a osoba zručná a nadaná s tým nemám žiaden problém.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#464 Príspevok od užívateľa Bobo » Št Feb 20, 2014 1:24 pm

Môžem potvrdiť, že funguje v pohode. Ako s telefónom (HTC 500), tak aj s navigáciou (Zumo 660), spolujazdcom a aj s ďalším kolegom - však hej Vlady. Dosah cca 500 metrov bez problémov. S vyklopenou prilbou samozrejme, že sa prenáša nejaký šum od vetra, ale závisí to hlavne od výšky plexi. Ak ti prúd vzduchu ide priamo na mikrofón, tak sa to samozrejme prejaví pri nižšej rýchlosti, ako keď si dokonale chránený proti vetru. Ale celkovo môžem povedať, že ten z DX je v pohode.
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#465 Príspevok od užívateľa Rob0 » Št Feb 20, 2014 1:35 pm

Ďakujem chalani. Idem to teda skúsiť objednať, snáď sa mi to podarí. No a montáž to bude sranda, ale tak snáď to do začiatku sezóny stihnem :-)

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#466 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Feb 20, 2014 2:24 pm

Ja mám taký pocit že už nikto nečíta prvý príspevok :). Neni čas na také veci :)

odoslané z mobilu
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
Petom
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 518
Dátum registrácie: St Máj 06, 2009 1:58 pm
Skúter: BMW K1200 LT
Bydlisko: Bratislava N48 09.642 E17 07.281

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#467 Príspevok od užívateľa Petom » Pi Feb 21, 2014 12:22 pm

VLADY napísal:ako kutil-modelár a elektrotechnik a osoba zručná a nadaná s tým nemám žiaden problém.
Vlady Ty si mal v detstve len jednu zlu vlastnost, bol si namysleny, ale teraz uz nemas ziadnu chybu :beer:
Mne sa stratil podpis, aj vám?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#468 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Feb 21, 2014 12:56 pm

Namyslený som furt aj teraz ....len to viem že veľmi dobre zamaskovať....pretože nie nadarmo sa vraví, cvičením k dokonalosti a čo sa za mlada naučíš...... :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#469 Príspevok od užívateľa myso » Pi Feb 21, 2014 10:08 pm

ola.. Precital som si celu temu a uvedomil si, ze sa naozaj niekedy s ladvinkou potrebujeme povzbudzovat a poklabosit si. No teraz som do Nexusu pustil skoro 200e takze: Skusali ste niekto aj nie BT intercom ?
Napr. nieco taketo:

Obrázok

Stoji to tak 8eur.

Pripadne mam PMR vysielacky s WOX funkciou, len neviem ako zvladaju hlucne prostredie, lebo som ich este neskusal na moto. A je okolo toho hromada kablov, tak sa celkom obavam pouzivania.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#470 Príspevok od užívateľa duky5 » Pi Feb 21, 2014 11:44 pm

Zrovna predvčerom som také 3 krabičky vyhodil, je to nepoužiteľné, 4 roky som to mal v skrini.

Pmr som mal iba raz, už nikdy viac :)

Už len BT bez káblov.

odoslané z mobilu
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#471 Príspevok od užívateľa Rob0 » Pi Feb 21, 2014 11:47 pm

Ja cakam na dodanie ten co ma aj Vlady aj Bobo. Myslim ze cena super. Porozmyslaj. Vyslo to 78 Eur

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku 4 pro

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#472 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Feb 21, 2014 11:52 pm

Tiež som mal hento káblové a stálo to za prd. Nemalo to žiaden filter na šum, takže to chytalo a zosilňovalo komplet všetko...Samozrejme k tomu nepohodlnosť káblov ....Tiež to skončilo neviem kde....možno som to dakomu predal alebo dal...
Inak ja k tomu BT len toľko, že ak idem dakam len na skok a nezapnem ho tak po nasadnutí na scooter a 500m jazdy mi už zvoní mobil vo vačku....Ak si to zapnem tak zavolá málokto...čím to je? :pardon:
Niekto ma sleduje :fool: a následne dáva správy ľuďom , aby mi vyvolávali ??? :shock:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#473 Príspevok od užívateľa Bobo » So Feb 22, 2014 3:02 pm

Ten káblový je v podstate nepoužiteľný. Okrem toho, že tlačí v uchu a počuť prevažne len šum, zavadzia hlavne kábel. Ja som ho mal možno aj dvakrát a išiel na recykláciu :obscene-tolietclaw:
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#474 Príspevok od užívateľa myso » Ut Feb 25, 2014 12:06 pm

hmm :( Skusim este tie vysielacky. Snad to pojde.Zvuk je cisty na taku vzdialenost, len to prepinanie je "ujove". Ak to bude nepouzitelne, objednam ten BT.

Este mi napadlo. Keby na ten kablovy intercom pripojim headset do prilby s dvomi repracikmi ako maju tie BT intercomy nepomohlo by to ?



### upravil som ti vulgarizmus, ostalo bez oficialneho varovania, lebo uz je to doba, co som dal niekomu varovanie za vulgarizmus... ale radsej si dat pozor :D - THeBaNDiT
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: [Preview/recenzia] Lacný BT interkom - dojmy a skúsenos

#475 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Feb 25, 2014 1:29 pm

Bude Ťa baviť furt mačkať tlačítko? koľko 10-15 min? potom to vzdáš...lebo je to otrava...mám doma káblovú sadu aj dve PMRky a ležia v šuflíku....nikdy som to ani len nenamontoval na scooter...Lebo reálne ani nebolo moc kam. Nenašiel som na riadidlách miesto kde by to bolo pohodlne ovládateľné bez toho že by to bolo aj estetické aj ergonomické... A sadnúť na scooter a zakáblovať sa nastaviť všetko zapnúť vysielačku nastaviť hlasitosť ...ideš dole zas všetko odpájať alebo vysielačku musíš mať niekde vo vrecku kde k nej nieje prístup...A čo spolujazdec kde budem mať vysielačku ? kde bude mať kľúčovacie tlačítko ak Ti bude chceť dačo povedať? Je to otrava. BT HF máš na dosah ruky na prilbe pohodlne ovládateľnú .... netvrdím že by sa nedalo aj lepšie....ak chceš lepšie, sú aj sady ktoré majú DO a teda na blembák ani nešáhneš, a teda nemusíš dávať ani ruku dole z riadidiel....len zas estetika toho dialkového ovládania mne nejak moc nepasuje , tak som sa rozhodol napokon pre klasiku .V podstate ak idete dvaja a kecáte tak nemusíč nič robiť..ak Ti zazvoní mobil necháš ho aby sa sám zdvihol ...pokecáš čo treba do mobilu a vrátiš sa ku kecaniu so spolujazdcom alebo k počúvaniu MP3 alebo ku kecaniu s tým koho máš napárovaného s druhým BT na inej moto-scootri.
Káblový intercom ten lacný nemá šumový filter takže pri vyššej rýchlosti je nepoužiteľný....skrátka je to len na predaj a nie na používanie.
Tam žiadne sluchátka nič nevyriešia ani ak tam dáš KOSSy za 100vku. A drahší značkový káblový kecafón dnes kupovať? či sa to ešte aj robí vôbec ,a cena nebude nižšia ako BT z číny.

Tuším VIPERovci používali káblovú sadu ešte keď spolu jazdili na maxíku AA....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"