Ktoru helmu vybrat ?

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
enzo1992
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Sep 21, 2009 10:04 pm
Skúter: uz ziadny

Ktoru helmu vybrat ?

#1 Príspevok od užívateľa enzo1992 » Pi Dec 17, 2010 1:42 pm

Cawte , rozhodujem sa medzi tymito tromi prilbami. Zaujimal by ma vas nazor , ktoru by ste vybrali vy. Za kazdu radu dakujem.
Tu su moznosti : http://www.louis.de/_4040b2fb546bb8ab42 ... _gr=204121
http://www.louis.de/_4040b2fb546bb8ab42 ... _gr=215222
http://www.louis.de/_4040b2fb546bb8ab42 ... _gr=215141
Pripadne aj inu alternatívu , ale podmienky su : vyklapacia , integrovana slnecna clona , cena do 100 €
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#2 Príspevok od užívateľa Davidian » Pi Dec 17, 2010 1:59 pm

ja by som bral ak sa pytas na design asi tu : AIROH MATHISSE RS

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#3 Príspevok od užívateľa modreOKO » Pi Dec 17, 2010 2:29 pm

sohlas s davidianom
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
ice_cream71
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 928
Dátum registrácie: So Okt 31, 2009 9:57 pm
Skúter: Malagutti f15 firefox :P
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#4 Príspevok od užívateľa ice_cream71 » Pi Dec 17, 2010 2:34 pm

brat ma tu matthise a je super ma ju uz rok a je stale ako nova a nieje vobec tazka ;)
Mozem oŠtat cely podpis :)

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#5 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Dec 17, 2010 2:39 pm

1550g nie je tazka? ja mam 1250g a uvazujem o lahsej...
ja by som nebral ani jednu...jednak je to termoplast a vyklapacka je tazka na predok a bezpecnost oproti integrale tiez inde...ked uz tak integrala s clonou
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#6 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Dec 17, 2010 2:50 pm

Škoda že neviem teraz nájsť ten článok z leta kde práve tieto airohy totálne pohoreli čo sa bezpečnosti týka. Dokonca ešte aj čínska adams bola na tom lepšie.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
peeter
cyklista
cyklista
Príspevky: 177
Dátum registrácie: St Sep 30, 2009 12:15 am
Skúter: Burgman 400 K9
Bydlisko: Šamorín

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#7 Príspevok od užívateľa peeter » Pi Dec 17, 2010 3:31 pm

alci: je to o zvyku, mne tiez nepride tazka, ale je to mozno tym ze odajkziva som nosil len vyklapacky, tak som zvyknuty na vacsiu hmotnost.

enzo1992 : Najlepsie by bolo ju zobrat na skusobnu jazdu a skusit co ti najviac sadne. Do minulej sezony som pouzival Airoh mathise basic, tam mi vadilo v podstate len to, ze sa nedaju zatvorit predne vetraky, tym padom mi neustale fuka na nos, v lete to bolo v pohode, horsie to bol na jesen alebo chladnom pocasi.
Teraz pouzivam SV55-S. Zda sa mi byt o dost hlucnejsia, a tak isto trpi tym nedufom fukania na nos a to aj napriek tomu ze je tam uzaver na vetrak, ktory ale teda nic nerobi. Okrem toho, v SV 55ke nevidim na "budiky", musim mierne sklonit hlavu.
SV 55ku ma aj brat a jeho frajerka a tak isto im najviac vadi hluk. Ze do 130 sa da potom uz si dava brat stuple do usi. Doteraz som jazdil iba na scoote, teda pri nizsich rychlostiach, to mi az tak neprekazalo. Ale jak som kupil teraz moto tak asi dojde na rad aj nova prilba.

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#8 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Dec 17, 2010 3:37 pm

ide o to ze ak nahodou skusis poriadnu helmu tak uz inu nechces...mne tiez prvy pol rok cinska helma nevadila...potom som vyskusal poriadnu helmu a cinu som mal na hlave len ked som blbol pri garazi...a mna zaujma okrem pohodlia aj bezpecnost, cize termoplast moc nemusim ked za rovnaku cenu mozem mat kompozit
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

enzo1992
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Po Sep 21, 2009 10:04 pm
Skúter: uz ziadny

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#9 Príspevok od užívateľa enzo1992 » Pi Dec 17, 2010 7:54 pm

Takze diki kazdemu kto poradil , dost ste mi pomohli , takze sv55 vylucujem. Kedze jazdim na Jawa 350 , viac ako 130 km/h nejdem ... Doteraz som mal nekvalitnu cinsku Jet-ku , takze to bude rozdiel tak ci onak. Jetka ma 1350 g . Airoh RR800 ma 1500g . Myslite ze to je velky rozdiel? Rozmyslal som aj nad integralou , no vyklopka s clonou sa mi zda praktickejsia. Netusil som ze aj integrali s clonou existuju , takze mam v hlave noveho chrobaka :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#10 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » So Dec 18, 2010 8:59 am

Hlavne shark sa špecializuje na integrálky so slnečnou clonou.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#11 Príspevok od užívateľa PeterZ » So Dec 18, 2010 9:23 am

Hlavu má každý z nás len jednu a každé jej zranenie je ťažký prúser. Žiadna novinka. Skús sa ale postaviť na kraj cesty a za chvíľu sa presvedčíš, že o tomto mojom tvrdení nie je presvedčený každý.
http://motoride.sk/?ID=210

Kritériá pri výbere prilby:
1. Na čom jazdím – iná je vhodná na čopra / jogurt / turistiku
2. Či prilba sedí na hlave – nie je nič horšie, ako prilba, ktorá tlačí. Neroztiahne sa ani časom. Aj najmenší nekomfort sa po hodine dokáže zmeniť na silne otravujúci pocit. Všimni si aj ako sa ti nasadzuje, aby si si zakaždým nemusel dať dole rukavice a naprávať pokrčené uši.
3. Výhľad – hlavne do strán (nech vidíš plechovky prichádzajúce zboku). Dôležitý je, aby ti prilba neclonila ani budíky a cestu pred kolesom (je nepohodlné hýbať hlavou zakaždým, keď si chceš skontrolovať rýchlosť). Na druhej strane keď ležíš na nádrži je vhodné vidieť dosť dovrchu...
4. Hmotnosť – ťažká prilba viac namáha krk a po pár hodinách to naozaj cítiť na únave .
5. Vyklápačka – je to super vec, hlavne na pumpe alebo keď sa pýtaš na cestu. Daňou za pohodlie je vyššia hmotnosť, hlučnosť a nižšou bezpečnosťou. Vyklápačky sa zvyknú ľahšie nasadzovať ako integrálky.
6. Sklo / dvojsklo / slnečná clona – dvojsklo je fajn, menej sa rosí, hlavne za dažďa. Ak na to máš, neváhaj. Clona je vítaný bonus, nie všetky sa ale pohodlne ovládajú. Tvrdené plexi považujem za štandard.
7. Možnosť umiestniť komunikačnú sadu – zamysli sa, či je v prilbe dostatok priestoru pri ušiach na repráčiky. Ak necestuješ sám, skôr či neskôr komunikátor aspoň vyskúšaš. Ak nemáš miesto, bude ťa prilba tlačiť.
8. Hlučnosť – ťažko hodnotiť v predajni, ale niečo napovie tlmenie hluku z predajne a niečo poklepkanie nechtami po prilbe. Ale nie je nad to, previesť sa...
9. Bradový deflektor – super vec, tlmí hluk a nepustí studený vietor. Nevedel som, že mi chýba, kým som nevyskúšal.
10. Vetranie – tiež ťažko overíš v predajni, ale zle vetraná prilba sa v zime rosí a v lete... však vieš. Nesmie cez neho zatekať.
11. Tuhosť konštrukcie – pri vyšších rýchlostiach chvenie nedoliehajúceho plexi alebo inej časti robia hluk. Nehovoriac o bezpečnosti. Pri vyklápačkách sa treba pozrieť na kvality zámkov a aretácie vyklopenej helmy (nech ti nespadne, keď sa pri chôdzi pozrieš pod nohy).
12. Cena :)
13. Značka – na neznačkovú prilbu asi nebude jednoduché zohnať náhradné diely. Stačí vypadnutá skrutka alebo plexi vyleštené do mliečna papierom na pumpe...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Ktoru helmu vybrat ?

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » So Dec 18, 2010 9:36 am

Mne komfort vyklápačky pri nasadzovaní a používaní vynahradí všetky jej negatívne vlastnosti ako sú vyššia hlučnosť alebo hmotnosť.Samozrejme keď som skúšal nejakú kevlarovú cca 950G integrálku , tak som mal dojem že na hlave nič nemám....ale pri nasadzovaní a skladaní z hlavy som hneď stratil pocit že to je tá prilba ktorú chcem....skrátka aj asi každý máme nejak inak tvarovanú hlavu a aj prilba nieje každá rovnako tvarovaná takže ale ja mám problém každú jedni klasickú integrálku nasadiť a dať dole z hlavy......Takže u mňa je to prilba nevhodná...ale zas už som vyskúšal aj otvorenú JETku a aj integrálku a výklopka mi vyhovuje najviac,A prvú výklopku som menil po troch sezónach kvôli tomu že mi tam chýbala slenčná clona. Takže treba skúšať na prvý krát si asi málokto vyberie hneď správne...hlavne ak nemá predtým šajnu a nevyskúša všetky možné druhy .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Ktoru helmu vybrat ?

#13 Príspevok od užívateľa dreamer » So Máj 09, 2015 5:30 pm

Trochu stara tema, ale podelim sa, mozno sa niekto prave rozhoduje aku helmu, tak dam tip. Po meste jazdim v jetke, ale za mesto nosim nieco lepsie. Moja stara vyklapacia Shubertka dosluhuje (uz 8 rokov sluzi) tak som hladal nieco co ju nahradi. Rozhodol som sa nakoniec pre Nolan N40 Full. Jedna sa o modularnu helmu, ktora posluzi rovnako dobre v meste ako jetka, ale aj na turistiku ako integrala s odnimatelnym bradovym chranicom, ci jetka s plexistitom bez neho. Chranic brady sa nasadzuje lahko a drzi pevne. Jeho sucastou je uzatvaratelne vetranie, ci podbradnik (deflektor pod bradou). Vcera som ju skusal na vylete, v Rakusku fukal dost silny vietor, tak som mal moznost otestovat jej hlucnost, komfort a modularitu. Musim povedat, ze som milo prekvapkany, nie je sice tak ticha ako Shubertka, ale to som ani necakal, ale neda sa povedat, ze by bola vyslovene hlucna. S modulom chranica brady, cize v mode integraly je velmi dobre utesnena, vobec do nej nefuka. Ak je bez chranica, t.j. len s plexi, tak napriek silnemu vetru a rychlostiach nad 100 km/h sa dnu dostalo len slabe prudenie vzduchu, ale nie prievan, v lete bude toto uplne vyborne vetranie. Inak plexi ma velku plochu, vyhlad z helmy je vynikajuci do vsetkych stran, na zrkadla aj na palubku ci GPS bez nutnosti otacat, ci sklanat hlavu. Ak je otvorena, este stale je tam slnecna clona, ktora ma velku plochu a chrani nie len oci, ale aj nos a cast lic pod ocami. Je mozne ju polohovat, rovnako ako plexi, cize posluzi aj len ako male tienitko ak mam slnecne okuliare. Helma ma navyse aj polohovatelny slnecny stit, ktory ciastocne sluzi aj ako chranic plexi, ked je vyklopene hore. V najspodnejsej polohe stit obmedzuje vyhlad az na uroven horizontu, co napriklad pri jazde proti zapadajucemu slnku urcite posluzi skvele. Helma sedi vyborne, nikde netlaci, je trochu tesna na licach, ale zo skusenosti viem, ze kazda nova helma casom povoli. Zmesti sa mi do nej aj moj ratafak (a ze ho nemam maly :) bez nutnosti nieco upravovat. Jedine negativum je ze pri nasadzovani a skladani trochu vrzga, mam totiz vo zvyku trochu helme pomoct jej miernym roztiahnutim rukami. Celkovy dojem je dobry, so zarukou problem nebude (kupoval som v Styxe), takze ak niekto spekuluje nad helmou, tejto davam palec hore.
Obrázok
Obrázok
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"