vyber Prilby

tu sa prezentujte, čmárajte a podobné veci

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#26 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Pi Mar 18, 2011 12:15 am

ja nato používam normálny obal na helmu čo som k nej dostal. Alebo najnovšie náhradnú kuklu, do nej to zabalím a je to.. :)

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

vyber Prilby

#27 Príspevok od užívateľa Davidian » Pi Mar 18, 2011 12:24 am

Skor som hladal cosi v com by sa to nezlomilo dake plastove, alebo co. Ale ked sa budem nudit tak si take vyrobim a mozno to rovno zakomponujem do sedacky - taku priehradku, kedze ten uhol tam zhruba sedi. Uvidim este - kazdopadne dik za rady..

Užívateľov profilový obrázok
deltoro5784
motorkár
motorkár
Príspevky: 4450
Dátum registrácie: Ne Júl 20, 2008 12:54 pm
Skúter: Honda VFR 800 V4
Bydlisko: Zlaté Moravce
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#28 Príspevok od užívateľa deltoro5784 » Pi Mar 18, 2011 8:54 am

Ja som si dal ušiť látkové púzdro a svoju úlohu to plní dokonale.
Keeway Focus 50@70 2006 - 2010
Honda CBF 125 2009 - 2012
Honda VFR 800 V-Tec 2012 -

Lycan
cyklista
cyklista
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Po Júl 04, 2011 1:06 am
Skúter: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Bydlisko: Nitra

Re: vyber Prilby

#29 Príspevok od užívateľa Lycan » Ut Júl 12, 2011 9:37 pm

Zdravim, potreboval by som poradit vo vybere prilby na skuter 50ccm. Ktora je vhodnejsia integral, alebo takzvana zaludovka resp. nieco medzi?....integrala je sice pekna ale nechcem zase vela investovat do prilby ale zas ta zaludovka zakryva malu cast hlavy resp. len vrch....tak co by ste odporucili?...mam kupit radsej integralu alebo inu?...dik

Užívateľov profilový obrázok
Domco
motorkár
motorkár
Príspevky: 1193
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 1:48 pm
Skúter: Piaggio X8
Bydlisko: Nitra

Re: vyber Prilby

#30 Príspevok od užívateľa Domco » Ut Júl 12, 2011 9:39 pm

Ja by som isiel urcite do integraly ,nakolko som mal na zaciatku jet-ku a to sa neda porovnat ,v pripade prilby sa neoplati setrit ,tak isto mozes si vybrat bud klasicku integralu alebo aj vyklapaciu verziu ktora je prakticka napr v lete alebo tak ,ak chces kupovat len v nitre mozes ist do hondy do krskan alebo do yamahy pri hyper tesco a mozes si vyskusat ,urcite najdes co potrebujes
Gilera runner => Piaggio X8

Lycan
cyklista
cyklista
Príspevky: 180
Dátum registrácie: Po Júl 04, 2011 1:06 am
Skúter: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Bydlisko: Nitra

Re: vyber Prilby

#31 Príspevok od užívateľa Lycan » Ut Júl 12, 2011 9:47 pm

Dik za info....pojdem urcite pozriet niaku tu prilbu....ked ze v pondelok si idem pre skuter:) a planujem ist nanom uz aj domov:)

Užívateľov profilový obrázok
Aerox1999
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St Aug 18, 2010 10:01 pm
Skúter: Yamaha Aerox :)
Bydlisko: Jelka Okres Galanta :)

Re: vyber Prilby

#32 Príspevok od užívateľa Aerox1999 » Ut Júl 12, 2011 9:57 pm

A ao je to s integralkami a okuliarmi?Nosim dioptrie tak neviem ci sa mi oplati kupovat intrgralku :o
podpis som si este nenastavil

m@jlo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 544
Dátum registrácie: Po Júl 27, 2009 9:49 am
Skúter: Yamaha yzf-r125
Bydlisko: Žilina

Re: vyber Prilby

#33 Príspevok od užívateľa m@jlo » Ut Júl 12, 2011 10:01 pm

V pripade nosenia okuliarov je najvhodnejsia vyklapacia intergrala :)

Užívateľov profilový obrázok
Aerox1999
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 738
Dátum registrácie: St Aug 18, 2010 10:01 pm
Skúter: Yamaha Aerox :)
Bydlisko: Jelka Okres Galanta :)

Re: vyber Prilby

#34 Príspevok od užívateľa Aerox1999 » Ut Júl 12, 2011 10:08 pm

To nechcem.Ale teraz som si uvedomil ze aj David nosi brejle takze asi sa to da.Aj tak sa mi pacili Stage6 prilby. :)
podpis som si este nenastavil

miroslav.valasek
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St Máj 25, 2011 11:09 am
Skúter: Siamoto birdie 50 - nepojazdny :)
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: vyber Prilby

#35 Príspevok od užívateľa miroslav.valasek » St Júl 13, 2011 10:56 pm

take reci ze na helme sa nesetri...no co ja viem...tak ja mam kupit prilbu za 300 e aby som niekoho parkrat odviezol...ja viem nahoda je blbec ale potom ludia nejazdite na feldach a podobnych plechovicach ale kupte si radsej bezpecne auto...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#36 Príspevok od užívateľa PeterZ » Št Júl 14, 2011 8:07 am

Ak si na nesprávnom mieste v nesprávny čas tak aj 100 m a 30sekúnd jazdy stačí aby si bol či nebol. Potom kvalita prilby a všetkého čo máš na sebe na Tvoju ochranu rozhoduje.

miroslav.valasek
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St Máj 25, 2011 11:09 am
Skúter: Siamoto birdie 50 - nepojazdny :)
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: vyber Prilby

#37 Príspevok od užívateľa miroslav.valasek » Št Júl 14, 2011 8:11 am

ja si myslim, ze ked to ma prist tak to pride...a nepomoze ti nic...to iste by si potom mohol hovorit o jazde na bicykli, korculiach, lyziach...nehovorim, ked ma niekto jogurta tak tam nech ma poriadne veci ale ked mam skutra co vytiahne 45km/h a idem na tom raz za cas...naco sa potom vyrabaju lacnejsie prilby?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
parky
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 209
Dátum registrácie: Po Dec 13, 2010 9:10 pm
Skúter: Yamaha Aerox 70
Bydlisko: Dolny Kubin

Re: vyber Prilby

#38 Príspevok od užívateľa parky » Št Júl 14, 2011 8:59 am

ale ja si myslím, že skútre ktoré vytiahnu 45 sú v niektorých prípadoch nebezpečnejšie ako nadupané mašiny (nevravím ked niekto valí 130 po meste a prebieha aj keď nevidí). Je velké riziko nehody ked nejaký zablokovaný skúter vychádza napríklad z križovatky do kopca a popritom zdržuje celú premávku a všetký vozidlá ho obiehajú...toť môj názor lajka.. :)
podpis som si este nenastavil

miroslav.valasek
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 92
Dátum registrácie: St Máj 25, 2011 11:09 am
Skúter: Siamoto birdie 50 - nepojazdny :)
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: vyber Prilby

#39 Príspevok od užívateľa miroslav.valasek » Št Júl 14, 2011 9:10 am

ano kazdy nech si zvazi kde bude jazdit a potom nech si kupuje vybavu...mne po meste alebo na kupalisko urcite bude stacit aj lacnejsia prilba...proste niekto chce prilbu do 60e lebo asi nema vacsi budget tak mu treba poradit daku v tej cenovej a nie davat reci ze prilba je zaklad a na tom sa nema setrit...lebo potom mi to tak pripada ze ked niekto nema na prilbu za dve kila tak radsej nech ani nejazdi...
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: vyber Prilby

#40 Príspevok od užívateľa myso » Št Júl 14, 2011 10:21 am

Je to presne ako napisal miroslav.valasek . Naco potom jazdite v thaliach, cliach, feldach, fabiach a podobnych srackach. Investujte do bezpecnosti. Ked to pride, tak to pride. Aj v tej fabii ta zostreli Gcko Merc, alebo nejaka Q7ma a nerozchodi to nikto vnutri.
Ono je to cele taky prirodzeny vyber. Kto na to ma, je silnejsi jedinec a moze si dovolit vacsiu bezpecnost. Kto na to nema, doplaca na to... Je to hnusne ale je to tak.
(aj ked silnejsi :D , taka pipka co nevie ani kam ma tocit volant pri parkovani, ked si vali v SUVcku ma bezpecnost zaistenu aj napriek tomu, ze medzi silnych jedincov patri jej muz, alebo tatko)
Pokial nato clovek ma, investuje kolko si moze dovolit. Mam prilbu za 40eur a nestazujem sa. Od 50 do nej fuka tak, ze je nepohodlne ist viac, tak aspon skuter netrapim. A keby mam na hlave prilbu aj za 500e necitim sa o nic bezpecnejsie, lebo ruku si na zvodidlach utrhnem rovnako. A chrbticu si zlamem tiez rovnako. No jednosznacne mozem odporucit integralu, lebo za tych 9 rokov co sa vlacim na kadejakych crepoch som spadol vaznejsie asi 2x a vzdy to odniesla prilba na brade.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

Re: vyber Prilby

#41 Príspevok od užívateľa rspeed » Št Júl 14, 2011 11:46 am

.... gianmarco ma prilbu asi za 600 ecok - uz vidim ako si dakto kto ma cinu kupuje prilbu v rovnakej cene - inak mam aj vyklapacku aj jetku a jar a jesen je integrala pecka ale v strede leta sa v nej parit je otrava - takze na vysoke teploty rozhodne jetku ....

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: vyber Prilby

#42 Príspevok od užívateľa duky5 » Št Júl 14, 2011 1:23 pm

Na helme sa nemá šetriť. Súhlasím. Šetriť by sa nemalo ani na ostatnom oblečení!
Ale tiež platí, všetko s mierou, záleží na čom a ako jazdíš.

Keď idem do mesta na zmrzlinu, dám si na hlavu škrupinku bez problémov a primerane tomu aj jazdím. Ak idem na výlet, dám si full oblečenie a nepôjdem v šlapkách.
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: vyber Prilby

#43 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Júl 14, 2011 8:18 pm

Podľa toho čo tu občas čítam by potom také scootroidné štáty ako sú Grécko , Taliansko a pod museli mať plné nemocnice a cintoríny scootristov..lebo tam je bežné jazdiť celkom bez, teda len v šlapkách , kraťasoch a tričku a aj traja na jednom scootri alebo pomedzi autá a nebezpečne na naše pomery..... :fool:
Tu sa tak dbá na bezpečnosť, že za chvílku bude treba podľa zákona nosiť blembák aj pre chodcov na chodníkoch .... :D
Neviem čo pomôže prilba, najsamlepšia ak máš takú smolu, že trafiš len v 70-80ke zvodidlá priamo hlavou ??? A je úplne jedno či sa prilba tá lacná a akože nekvalitná rozpadne na x častí alebo ostane tá akože drahá a kvalitná vcelku .... Krk máš furt rovnaký a to je celá slabina takže si ho vykrútiš a zlomíš väzy tak či tak :unknown: A ako som tak pozeral a porovnával tak moja Nolanka za 200E má rovnako hrubý plastový vonkajší obal a aj polystyrénové vnútro ako nejaká o polovicu lacnejšia menej značková napr. z LIDLA.....akurát vidieť rozdiel v kvalite spracovania detailov alebo samotného polstrovania .... a dokonca aj remenky a uzávery sú rovnaké...A skúšal som si aj svetoznámu Shubertku za x násobok lacnej, ale nejak ma o svojej cene nepresvedčila ani spracovaním a ani dizajnom...a ešte mi aj celkom najhoršie zo všetkých sedela na hlave ...ale asi by som si ju mal kúpiť lebo by mala byť bezpečnejšia....že sa lepšie cítim práve v tej lacnejšej 200 eurovej je len náhoda ....Každý nech si dá na hlavu to čo uzná za vhodné ,( samozrejme nemyslím extrémy že stavbárska alebo hokejová )a ak má strach tak nech radšej nejazdí...jazdiť treba s rešpektom, ale nie zo strachom. A hlavne správať sa tak a myslieť na všetko čo ma môže potencionálne ohroziť a snažiť sa to eliminovať svojim správaním na ceste ... Lebo dakedy mám pocit že dosť veľa ľudí sa spolieha na výdobytky modernej techniky viac, ako na zdravý rozum, a potom to aj tak na cestách vypadá vypatlaní frajeri na drahých autách, a jazdia ako keby im patril celý svet a aj celá cesta ....lebo na to majú . Ale že pre spoločnosť a celý svet v podstate nie sú na nič užitoční na rozdiel napr. od nejakého vedca alebo lekára ktorý sa možno vozí na starej Felde alebo Thalii lebo nemajú potrebu ohurovať všetkých okolo seba ....No čo už....taký je svet . :bad:
A čím dalej tým viac mám dojem a pocit, že drahé veci sú primárne vyrábané aby tým bohatým alebo menej rozumovo obdareným vytiahli len viac peňazí z vrecka ...Takže ja zastávam teóriu že zlatá stredná cesta . Lebo aj keď by som mohol mať prilbu za 800 tak si radšej kúpim kždé tri roky novú za 250 ....ak sa v nej dobre cítim....a vyhovuje mi tvarom . A ušetrené môžem použiť aj na iné účely ako mať jednu drahú a potom ju mať celý život a myslieť si že mám tú nejlepšiu a najkvalitnejšiu vec na svete a tá ma ochráni.... :beer:
PS:menej záleží na prilbe samotnej ,ale viac na tom, čo je vo vnútri prilby 8) .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#44 Príspevok od užívateľa mucow » Št Júl 14, 2011 10:34 pm

:good: :good: :good: Tak.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
Martin_Atlantic
motorkár
motorkár
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Ut Nov 15, 2011 10:59 pm
Skúter: Aprilia Atlantic
Bydlisko: Bratislava, Slovakia

Re: vyber Prilby

#45 Príspevok od užívateľa Martin_Atlantic » St Feb 22, 2012 3:40 pm

zdravim hosi mam doma starsiu integralku bez predneho plexi a neda sa dopatrat co to je zac (ta helma). nepoznate niekto iba v BA neaky obchod/servis kde by mi ju vedeli opravit? alebo zistit ake tam bude pasovat, .

diky

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#46 Príspevok od užívateľa Davidian » St Feb 22, 2012 4:06 pm

skus dat foto, mozno niekto spozna.. :) a vies aki byvaju v obchodoch ochotni, pokial si nieco nekupil u nich.. :) zavisi asi od toho, co je to za znacku.. takze, foto mozno fakt pomoze, ako prve..

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#47 Príspevok od užívateľa mucow » St Feb 22, 2012 5:10 pm

David ma pravdu, ja som minulého roku zháňal plexi na jednu takú staršiu prilbu okolo domu, lebo ho mám úplne poškriabané a po dvoch mesiacoch behania po obchodoch a mailovania som to vzdal.
Nezohnali (ale ochota nebola) mi to nikde. Tak to nakoniec dám len niekde preleštiť, nejakému leštičovi :) a ak to nepomôže kúpim nejakú inú.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
Martin_Atlantic
motorkár
motorkár
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Ut Nov 15, 2011 10:59 pm
Skúter: Aprilia Atlantic
Bydlisko: Bratislava, Slovakia

Re: vyber Prilby

#48 Príspevok od užívateľa Martin_Atlantic » St Feb 22, 2012 9:08 pm

Tak nakoniec som tam nasiel ze Uvex V 18, ale taku helmu som ani na nete nenasiel a nie ze este nahradne plexiskla...je to vobec vyklapacka?? mala by byt nie?? mam v plane kupit nove plexi a nastriekat na cierno....

vedel by mi niekto poradit? :(

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: vyber Prilby

#49 Príspevok od užívateľa Davidian » St Feb 22, 2012 9:15 pm

http://auto.ricardo.ch/kaufen/fahrzeugz ... 653815972/

Mato, tak skus napisat tymto.. ked maju helmu, mozno ti daju aspon typ visoru..

Hm?

...Sent from my THC infected device running into Absolution...

Užívateľov profilový obrázok
Martin_Atlantic
motorkár
motorkár
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Ut Nov 15, 2011 10:59 pm
Skúter: Aprilia Atlantic
Bydlisko: Bratislava, Slovakia

Re: vyber Prilby

#50 Príspevok od užívateľa Martin_Atlantic » St Feb 22, 2012 9:19 pm

dik ;) skusim to

Napísať odpoveď

Návrat na "Voľná Diskusia"