Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Torquemada
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Dec 01, 2011 3:12 pm
Skúter: neuvedený

Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#1 Príspevok od užívateľa Torquemada » Št Aug 16, 2012 5:22 pm

Zdravím všetkých skútristov. Poniektorý si hádam ešte spomínate, že som tu pred časom riešil kúpu skútra 50tky, kedže som nemal vodičák na veľkú moto. Zadovážil som si Peugeot Speedfight 50tku, ale kedže nesplňal moje predstavy, po týždni išiel z domu, spravil som si papiere na veľké A, a zadovážil som si Suzuki SV 650S. Po zhodnotení tejto sezóny som prišiel na to, že veľká moto mojim potrebám nevyhovuje, a začal som zvažovať velký skúter. Keďže som si už ako tak zvykol na nejaký ten výkon, pokukujem buď po Burgmanovy 650, alebo Silver Wingu 600? Ktorý je podľa Vás vhodnejšia alternatíva? Atribúty: Spoľahlivosť, pohodlie, spotreba, batožinový priestor, vhodnosť pre dlhšie trasy...Cenový strop mám niekde okolo 3500e. Za všetky tipy, rady a skúsenosti ďakujem.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
XAWIER
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 990
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 10:59 am
Skúter: Kymco XC 300i
Bydlisko: SB - Sunset beach

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#2 Príspevok od užívateľa XAWIER » Št Aug 16, 2012 5:39 pm

Ja by som bral Burgmana...
Kymco Xciting 300i

Užívateľov profilový obrázok
Martin_Atlantic
motorkár
motorkár
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Ut Nov 15, 2011 10:59 pm
Skúter: Aprilia Atlantic
Bydlisko: Bratislava, Slovakia

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#3 Príspevok od užívateľa Martin_Atlantic » Št Aug 16, 2012 5:40 pm

toto mas krasnu ponuku:
http://motocykle.bazos.sk/inzerat/17314 ... -AN650.php
napr. burgman ma aj moznost manualneho radenia pomocou lavej ruky ale skoro nikto (co som sa pytal) to nevyuziva...bo musis relativne presne trafit otacky ked chces radit lebo inac ti to kopne ako na aute ked prudko pustis spojku...takze toto je len moj postreh...ale ja osobne by som bral burgosa ;)

no a este napr. honda je skoro o 50kg lahsia...takze aj to zavazi napr v meste pri parkovani...ale radovo je 30tisic (nova) drahsia..
a este som so si vsimol tak priemerku ma 6L...co je uz pomerne doost :D
pricom burgos pise 5,5...nepatrny rozdiel ale pri porovnani objemu a vahy...tak je to rozdiel.

ale asi v zasade su oba rovnake...ide asi len skor o to ktory ti pride krajsi a mozno napr. ked budes sediet tak na ktorom lepsie vystries nohy, viem ze vravim prkotiny a nic co si sa pytal ale aj toto neskor zavazi.
alebo napr. priestor pod kufrom. ja mam arpiliu atlantic a vlezu mi tam dve integralky...takze ak mas moznost chod a odskusaj obe masinky.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 16, 2012 8:35 pm

B 650ku by som osobne jazdenú nechcel...ak porovnám tú zložitosť oproti 400vke že čo všetko sa tam môže a aj kazí ak to je už vyjazdené a k tomu väčšia spotreba o cca liter tak nevidím v 650ke žiadne plus....Hondu som skúšal tiež, kedysi dávno keď som upgradoval GD 250ku a nevedel som čo by bolo dobré ako náhrada za neho...má síce tiež 2 valec motor, takže to je cítiť na jazdnom komforte, ale vario je furt to jednoduché klasické takže skorej asi tú Hondu ak by som si mal vyberať teraz scooter a B400vka by mi nesedela výkonovo....Ale ak neplánuješ jazdiť furt dvaja alebo nabalení na dovolenku tak tá 400vka pre jedného ideálnejšia...aj kvôli spotrebe aj je o dačo ľahšia ...B 650ka je už moc ťažká na môj scootrový vkus.A čo som čítal tak 650ka naložená po dialnici žere už skoro jak auto. Ja som spravil tento rok Chrobácko za 4L. A to som teda nazad švihal po dialnici v Rakúsku 130 140 real..ja viem je to skoro furt dole kopcom.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#5 Príspevok od užívateľa TomasARN » Št Aug 16, 2012 8:39 pm

chcel som aj ja niec k tomu napisat, ale Vlady to velmi dobre napisal. Ale moze u teba aj dost zavazit pohodlie, ked ti motorka nesedela, lebo asi nebola az tak pohodlna /a mozno vadilo aj manualne radenie/.
Pocitovo sa ti na com lepsie sedi ? Na Suzuki alebo Honde ?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 16, 2012 8:46 pm

Vidíte odrodilci.....Ďaľší čo prišiel na to že scooter ničím nenahradíš...Ale veď ak budete mať kolená za pár rokov v prdeli z tých klasických moto tak sa znova vrátite k scootrom....veľké plexy a revmaplechy sú na NEZAPLATENIE a plus ten úložný priestor pod sedadlom :good: ...A to mi nikdy nevynahradí klasická moto tým, že tam mám stovku za 3-4 sekundy, Alebo že pri vyštartovaní z križovatky mi vyťahuje paprče z rukavíc.... :no: :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#7 Príspevok od užívateľa Bobo » Št Aug 16, 2012 9:01 pm

Tá spotreba nie je až taká tragická. V nedeľu som išiel L. Mikuláš - Malacky, diaľnica 150, klasika cesta cca 120 a mal som spotrebu 4,9 na sto. To všetko pri turistickom plexi, kufri 52l, jednej osobe a cca 40 kg pod sedadlom. Ináč dlhodobý priemer túto sezónu za 5500 km je 4,4. Myslím, že to nie je najhoršie. Je pravda, že vyhonený burák z IT je veľká lotéria, aj keď na Burgman fóre sú burgre s 80 - 100 tis. km bez problémov. Ale to sú poväčšine prví majitelia. Pri rozhodovaní je treba vyskúšať posed a hlavne jazdu na oboch kandidátoch a podľa toho sa rozhodnúť. Ja som síce Hondu nikdy nejazdil, ale s burgrom som maximálne spokojný. No ale ja som kupoval s poctivými 11400 km od známeho ....
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 16, 2012 9:20 pm

Tak to Ti potom nejak stratil apetít...nebude choručký??? Som myslel že je viac maškrtný. :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#9 Príspevok od užívateľa Bobo » So Aug 18, 2012 9:30 pm

Veru, papá celkom v norme. Zaujímavé je, že s leoVinckom išla spotreba oproti originálu mierne dole....
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#10 Príspevok od užívateľa theruck » St Aug 22, 2012 7:33 am

lebo ked ho chces pocut nemusis to tolko solit :)

Užívateľov profilový obrázok
gombo
skútrista
skútrista
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Št Apr 28, 2011 7:07 pm
Skúter: Piaggio MP3 300ie Hybrid
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Burgman AN 650 alebo Silver Wing 600?

#11 Príspevok od užívateľa gombo » St Aug 22, 2012 11:42 am

Ja ked som sa rozhodoval,tak umna zavazil klasicky variator na Honde.Ked som videl rozobraty burgman a tych ozubenych koliesok a elektroniky,co tam bolo,tak bolo rozhodnute.Jedine co ma stve,je ze burgman v prevedeni executive ma aj sestku a tu ked zaradis na dialnici pri 130km/h,tak burgman ma skoro o 2tis.otaciek menej ako honda,co sa podpise aj na spotrebe.Inak som z hondou velmi spokojny,ci je to dialnica na dlhych trasach,alebo mesto.A to som nabehal tento rok po SR a CR cez 5000km.No co sa tyka pohodlia sedenia,tak na helix nema ani jedna.Mozno ti pomoze toto:
http://skutrmoto.cz/modules.php?name=Ne ... le&sid=189
BMW K 1200 LT,Piaggio MP3 300ie Hybrid,EX:Honda FJS 600 Silver Wing,Honda CN250 Helix,Yamaha125cygnus,Kymco heroism,Kymco dink,Honda sfx,KTM ponny II

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné otázky a odpovede"