MAXSYM 400i

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Moped
chodec
chodec
Príspevky: 7
Dátum registrácie: So Okt 08, 2011 8:49 am
Skúter: Keeway Goccia 50

MAXSYM 400i

#1 Príspevok od užívateľa Moped » Po Apr 15, 2013 9:14 pm

A čo vravíte na toto? Je lacnejší ako 400 burgman o 2 000 Euro.

http://www.sym-motor.sk/pages/modely.ph ... tail&id=20
Keeway Goccia 50ccm, Multivar, Ventilvar, Malossi X-kevlar, Malossi biele pružiny, karb.org, 70 ccm update

Užívateľov profilový obrázok
cantor68
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Júl 10, 2012 10:57 am
Skúter: Prodaný. Aktuálně: YAMAHA MT-07 Moto Cage
Bydlisko: Senica

Re: MAXSYM 400i

#2 Príspevok od užívateľa cantor68 » Po Apr 15, 2013 9:40 pm

No nic, dělá to Hyundai, a to mi nic neříká.

Užívateľov profilový obrázok
raplik
motorkár
motorkár
Príspevky: 1921
Dátum registrácie: Št Aug 14, 2008 1:54 pm
Skúter: PIAGGIO X9 EVO 500
Bydlisko: Veľká Lehôtka (časť Prievidza)
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAXSYM 400i

#3 Príspevok od užívateľa raplik » Po Apr 15, 2013 10:19 pm

na motosalone som to obzeral... spracovanie celkom fajn na cinu... ale stupacky spolujazca mi pridu dost nepohodlne na dlhsie cesty... a celkovo to sedenie mi na burgmane pride pohodlnejsie

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: MAXSYM 400i

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 16, 2013 9:32 am

cantor68 napísal:No nic, dělá to Hyundai, a to mi nic neříká.
Čo tým chcel básnik povedať???? :unknown: :pardon:

Vypadlo to celkom OK aj to spracovanie by som povedal že už také na úrovni EU. Ale zas, pri takomto scootri je podstatná aj dlhodobá výdrž hlavne motora a ostatných mechanických častí. ktovie ako to je v tomto smere ...A čo je tam vlastne za motor?
A aj ja osobne preferujem nové veci, jak kúpiť nejakú vylietanú rárohu značkovú a potom do nej sypať peniaze. Ak sa Ti to pozdáva, prečo nie. Si myslím že to bude dosť podobné Kymcu.
A aj s takými zrkadlami, ako má aj Burgman, to nemôže byť už vonkoncom zlý scooter. :D
PS :určite by som si priplatil 250E za ABS. nechcem majlovať čerta na stenu, ale takové polámané plasty tiež niesu lacné.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
ZoLeeDesign
chodec
chodec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So Mar 22, 2014 9:25 pm
Skúter: SYM MAXSYM 400i

Re: MAXSYM 400i

#5 Príspevok od užívateľa ZoLeeDesign » Ut Apr 08, 2014 12:20 am

tu citam na fore , su ludia ktory odsudzuju takych , ktory aspon napisu odpovede na dane otazky a skusaju poradit niekomu kto to potrebuje ! Je to dost smutne.... ked niekto napise aspon trosku dlhsi clanok hned ho nazvu PR -om...Netreba sa bat znacky SYM ! Kludne odporucam ist do kupu tychto maxikov ! Nie iba preto hovorim lebo aj ja mam SYM Maxsym 400i , ale mam skusenost aj s inymi skutrami ahlavne aj supersporty vacsich kubatur... Ja som presiel minuly rok z Honda RR 900 na SYM MAXSYM 400... Hlavne kvoli pohodliu ! Co je neporovnatelne !Po 7500 km roch ziadne problemy ! Kvalita porovnatelna ako u Hondy alebo Suzuki skutroch nic menej absolutne !Moto ide ako ma ! ! Nebudem tu rozoberat porovnavania s inymi znackami (talian, francuz, cina ) , ja som zatazeny na japonske znacky .... aj auta mam len Hondy.... predsa japonec je osvedsena kvalita, kto nevery nech vyskusa.....Tiez som vela uvazoval nad kupou.... a nebolo to jednoduche kym som nevyskusal....
Po otestovani viacero znaciek som predsa kupil....
S porovnanim s burgmanom 400 - kvalitnejsie sedenie , a lepsia elektronika , ostatne to iste !
S porovnanim so silverwingom 400 - sym 400 je iba jednovalec... , ale menej zere... a lepsi design... !
Takze kvalitovo a vykonovo OK !! ( je to taiwan ale naozaj to bol dcerskou spolocnostou Hondy , predtym kym sa neosamostatnili... a toto nemam z PR-u len od dovozcov ale dopatral som na nete lebo mazaujimala znacka ! )
ALE TO NAJHLAVNEJSIE : Nova je o viac 1000 € lacnejsia !!!!!!!
Je to velka konkurencia tychto znaciek !
Ja som nadmieru spokojny s touto znackou !

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MAXSYM 400i

#6 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ut Apr 08, 2014 12:24 am

a to je hlavne... :good: Aby bol majitel spokojny. :) Vitaj na fore a vidime sa na zraze. :) Rad si tam SYMa obzriem. :)
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: MAXSYM 400i

#7 Príspevok od užívateľa myso » Ut Apr 08, 2014 7:21 am

Mna tak v skole ucili, ze na konci vety ma ist bodka. A ked citam ten vykricnimi obsypany chvalospev, tak mi to pripomina rozhovor s financnym poradcom. :) Preto kazdmu pripadas ako nejaky SYM promoter.

A aby som tu len tak nespamoval. Na pohlad je to pekny skutrik, no ja by som donho nesiel. Je to relativne vela penazi na to, aby som si dovolil riskovat, ze mi po 20-40 tis km odide nejaka kriticka sucast motora. Nieje to uz cinska 50tka, na ktoru stoji cely motor 100eur a jeho vymena je otazkou 3och srobov, 4och konektorov a plynoveho lanka.
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: MAXSYM 400i

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 08, 2014 7:46 am

Tiež zdieľam tento názor..... Inak je zaujímavé že takéto chválospevy často počuť často práve od majiteľov tých akože menej urodzených značiek...Neviem prečo ? niesom psychológ...Je to možno z nejakého pocitu menejcennosti, že si kúpili dačo lacnejšie, alebo preto že nie sú celkom stotožnení s výberom a primárne išlo len a len o ušetrenie zopár stovák? Ak sa tu preberalo že prečo čínu nie, tak myslím že každý jeden tu mal relevantné dôvody prečo nie. A nieže preto lebo ....skrátka skúsenosti sú také aké sú....
A myslím že SIM Ako taký sa k tej číne zaradiť moc nedá .
Kúpil si si, máš čo si chcel a tým to končí. Nechápem načo to ďalej rozoberať.

Úplne chápem že nové je nové a teda že niekto dáva prednosť novému pred nejakou starou stočenou ojazdenou haraburdou, dovlečenou z Talianska za účelom predaja a zárobku kde nevieš, čo a kto s tým ako jazdil a servisoval... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: MAXSYM 400i

#9 Príspevok od užívateľa myso » Ut Apr 08, 2014 8:09 am

VLADY napísal: Úplne chápem že nové je nové a teda že niekto dáva prednosť novému pred nejakou starou stočenou ojazdenou haraburdou, dovlečenou z Talianska za účelom predaja a zárobku kde nevieš, čo a kto s tým ako jazdil a servisoval... :pardon:
:D Pockaj pockaj, tato cast celkom presne sedi na moju Gileru :cry:
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Bacil-BA
motorkár
motorkár
Príspevky: 1835
Dátum registrácie: So Jan 28, 2006 12:59 am
Skúter: Už zasa žiadny
Bydlisko: BA- Ružinov, Hotel Bratislava

Re: MAXSYM 400i

#10 Príspevok od užívateľa Bacil-BA » Ut Apr 08, 2014 8:25 am

myso napísal:... Na pohlad je to pekny skutrik, no ja by som donho nesiel. ....
Bodaj by nevyzeral, však je to pajcnutá staršia verzia Burgmana, len to pôvodné logo Suzuki trošku zvrtli. :D
A dali do toho nedefinovateľný motorček.
Tak už zasa nič.

Užívateľov profilový obrázok
Bobo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 573
Dátum registrácie: Št Máj 03, 2007 2:29 pm
Skúter: BMW R 1200 RT
Bydlisko: MA (teda skôr okolie)

Re: MAXSYM 400i

#11 Príspevok od užívateľa Bobo » Ut Apr 08, 2014 8:58 am

Na motosalone som to tiež obzeral. Na pohľad to vypadalo celkom slušne urobené, ale len čas ukáže čo sa skrýva pod kabátom. Je to pajcnutý a v detailoch mierne upravený Burgman, ale to dnes robia skoro všetci. Podstatné je, ako sa k servisu a dodávke ND postaví dealer. Na papieri môže sľubovať hory-doly a rozprávkové termíny dodania, ale realita môže byť niekde úplne inde. Predsalen je to tu zatiaľ dosť exot. Napr. keď som mal Kymco, tak garantovali dodávku ND do 24 hodín, ale na remeň a filtre som čakal celé dva týždne. Čas všetko ukáže. Všetko je to o prístupe ľudí.

TO ZoLeeDesign: S porovnanim s burgmanom 400 - kvalitnejsie sedenie , a lepsia elektronika , ostatne to iste !
Ako vieš pohľadom na skúter zhodnotiť kvalitu alebo nekvalitu elektroniky, keď ani nemáš potuchy, kde je aké čidlo, koľko ich je a čo všetko tá elektronika riadi? Čo znamená "ostatné to isté"? Akože čierne gumy a biely plast. Alebo že to má vpredu aj vzadu po dve svetlá? Nehnevaj sa, ale toto tvoje konštatovanie na mojich perách vykúzlilo úsmev. Tvoj príspevok mi pripadá ako vystrihnutý z manuálu pre predajcov Symu. Keď si si to kúpil, nič proti tomu nemám, je to tvoje rozhodnutie. Ale prosím Ťa, buď trochu objektívny.
KYMCO XC 250, SUZUKI Burgman 650, BMW R 1200 RT

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: MAXSYM 400i

#12 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Apr 08, 2014 3:43 pm

Kto by nechcel usetrit par stovak, ze? Aj ja som chcel, vybral som si teda skuter podla mojho gusta, oslovil som vsetkych dealerov v okoli a vysledkom bol nie par, ale hned dva pary usetrenych stovak (podla noveho cennika dokonca tri :wink: ) :whistle: Ani jedno auto ci motorku som nekupoval bez zjednavania, ceny su totiz vzdy dohodou. Hovorim samozrejme o fungl novych vozidlach, pri jazdenkach je to snad kazdemu jasne.

Ale aby som nebol uplne ze offtopic, pri vsetkych znackach ma ako prve zaujima dostupnost nahradnych dielov, ceny a servis. Ak je toto v pripade SYMu vyriesenie, tak by som sa toho nebal. Spolahlivost a kvalitu preveri az cas.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: MAXSYM 400i

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 08, 2014 4:44 pm

Vyriešené a vyriešené hlavne na SK môže byť rozdiel...čo ak je na SK momentálne 10-15 predajcov a za dva roky budú dvaja-traja alebo alebo aj žiaden a to isté dovozca na SK...Aj Kymco tak dopadlo, kúpil som GD a na druhú garančku nebolo ísť kam lebo predajňa zrušená aj s importérom na SK....Budeš zhánať len blbý vzduchový filter dakde z vonka lebo na SK už predajca nebude, lebo skrachoval z dôvodu že za rok predal 5 scootrov. Takže je kvôli tomuto by som to nekúpil pretože skrátka nemám istotu že za pár rokov zoženiem ND.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: MAXSYM 400i

#14 Príspevok od užívateľa dreamer » Ut Apr 08, 2014 5:44 pm

Nuz Slovensko je male, skoncit tu moze raz aj Suzuki, ci Honda (mimochodom o Honde som nedavno pocul klebetu, ze zastupenie tu konci a centrala bude vo Viedni, ale nemam to overene), zalezi len na kupnej sile obyvatelstva. Tazko povedat, mozno prave male, lacne znacky na tom budu nakoniec lepsie, trh sa neustale vyvija a predikovat jeho vyvoj je cista spekulacia.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: MAXSYM 400i

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 08, 2014 7:31 pm

No ale zas to zastúpenie či honda alebo suzuki je duálne .Aspoň čo som kupoval pred dvoma rokmi variátor, tak som ho objednával v Suzuki na Vajnorskej.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
hipi
cyklista
cyklista
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Po Mar 17, 2008 7:10 pm
Skúter: Kymco downtown 300i-predane, honda integra 750
Bydlisko: Alzbetin Dvor

Re: MAXSYM 400i

#16 Príspevok od užívateľa hipi » So Apr 12, 2014 11:06 pm

ja neviem ci nie je lepsia moznost sym joyride, na maxsym som kopal kolenami do prednej palubovky, ale joyride mi pripadal vacsi, zmestil som sa v phode (mam 196cm).
Joyride ma aj vyfuky tepleho vzduchu na kolena :-)

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné otázky a odpovede"