"Valčeky" Dr. Pulley

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
KRAES
skútrista
skútrista
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:25 pm
Skúter: KEEWAY SilverBlade 125EFI
Bydlisko: Rožňava
Kontaktovať užívateľa:

"Valčeky" Dr. Pulley

#1 Príspevok od užívateľa KRAES » St Júl 22, 2015 2:50 pm

Na mojich „valčekoch“ Dr. Pulley mám najetých cez 4000km, zo začiatku bola všetko pozitívne, mierne rachotenie valčekov za studena na voľnobehu som bral s rezervou, po zohriatí variátora sa všetko dalo do normálu. Momentálne som zúfalo zúfalí, lebo rachotenie už nie je tak tiché ako bolo, je hlučnejšie a ozýva sa aj po zohriatí variátora a to od rozjazdu asi do 60km rýchlosti či 6500ot./min. potom rachotenie prestane. Pri brzdení motorom tiež sú ticho. Ani rýchlosť do kopca, ktorá sa po výmene zlepšila, sa vrátila do stavu pred výmenou, ako by tam boli origoš valčeky. „Stretli“ ste sa niekto tiež s týmto problémom. :unknown:
KEEWAY SilverBlade 125EFI - od 4/2014 = 21 950km; spotreba od 2,53l do 3,3l/100km; sviečka Denso Iridium Power; 12V zásuvka; variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight ;

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 22, 2015 4:43 pm

Viem potvrdiť akurát to že po naštartovaní na volnobehu hrkocú a sú hlučnejšie ako origo ale to mi robia celý čas od výmeny. Inak čo sa týka ostatných pozitív tie pretrvávajú . Akonáhle sa zvýšia otáčky tak hrkotanie prestane nakoľko už začnú rozťahovať variátor a teda niesu tam navoľno.
Ale presný počet najazdených km netuším , ale minimálne 15 000km tam isto sú a kupoval som ich v r. 2011 na jeseň.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
KRAES
skútrista
skútrista
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:25 pm
Skúter: KEEWAY SilverBlade 125EFI
Bydlisko: Rožňava
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#3 Príspevok od užívateľa KRAES » St Júl 22, 2015 8:27 pm

Zajtra to rozoberem a uvidím v čom je problém. Tiež je hliníkový kryt variátora po jazde cca. 20km tak horúci, že na ňom neudržím ruku. Síce sú horúčavy, ale tak horúce to nebívalo. Možno nahodím pôvodné valčeky a vyskúšáme.
KEEWAY SilverBlade 125EFI - od 4/2014 = 21 950km; spotreba od 2,53l do 3,3l/100km; sviečka Denso Iridium Power; 12V zásuvka; variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight ;

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#4 Príspevok od užívateľa Dusan » Št Júl 23, 2015 8:56 am

Ci sa ti nepretocili nejako tie valceky, staci jeden a uz to nebude ono

Užívateľov profilový obrázok
KRAES
skútrista
skútrista
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:25 pm
Skúter: KEEWAY SilverBlade 125EFI
Bydlisko: Rožňava
Kontaktovať užívateľa:

"Valčeky" Dr. Pulley

#5 Príspevok od užívateľa KRAES » Št Júl 23, 2015 2:52 pm

Tak som to dnes rozobral, „valčeky“ Dr. Pulley sú aj po 4300km bez zjavného opotrebovania, problém je na pohyblivej polovici hnacej remenice, ktorá má veľkú vôľu voči objímke kľukového hriadeľa. Viac na: http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... 50#p291750 :x
KEEWAY SilverBlade 125EFI - od 4/2014 = 21 950km; spotreba od 2,53l do 3,3l/100km; sviečka Denso Iridium Power; 12V zásuvka; variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight ;

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#6 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ne Jún 19, 2016 9:25 pm

dnes som zo zvedavosti porovnal klasicke valčeky VS dr. pulley na motore Piaggio quasar 250 kedze je tu vela nedorozumeni o tom ci to funguje alebo nie. Bol som zvedavy aky velky je benefit tej šikmej plochy teda o kolko je vacsia medzera medzi prednou remenicou.
Tu su vysledky:

Klasicke valceky 12,70mm
Dr. pulley 13,56mm
pre porovnanie odmeral som aj J.costa evo3 vario a to malo 13,70mm

Vysledok je velmi slusny necakal som az taky velky rozdiel skoro 0,9mm. Vdaka vacsej medzere remen zide viac dole na prednej polremenici takze je s nimi o poznanie vyzsie na zadnej remenici teda ten lepsi rozbeh nieje len placebo ale skutocne je tam lahsi prevod :)

Pre zaujimavost davnejsie som toto meral aj na minarelli 50 motore , a tam rozdiel nebol vobec žiadny. Musim ale povedat ze tam aj klasice valceky kazdy vyrobca mal iny rozmer v desatinach mm ( valceky16x13)
Prílohy
IMG00113.jpg
klasicke valceky
IMG00114.jpg
dr.pulley
IMG00107.jpg
J.costa evo3
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

"Valčeky" Dr. Pulley

#7 Príspevok od užívateľa dreamer » Ne Jún 19, 2016 9:38 pm

Ja som ziskal dalsich 0.3 mm hrubsou podlozkou. Bolo by tiez zaujimave urobit podobne merania, ale pri maximalnom otvoreni variatora.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#8 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Jún 20, 2016 11:27 am

pri tuningu by si mal vario prave vyladit tak aby ti remen zliezal az dole na valcek. na to su distancne podlozky co sa daju dokupit a ano robi to obrovsky rozdiel...napr pri nahodeni team varia bol standardne remen asi 7mm nad valcekom...spojka z najtuhsimi pruzinkami zaberala okolo 8500 otacok...po doladeni podlozkou siel remen dole na dotyk a vdaka inemu prevodu zrazu spojka zaberala v 11 tis otackach...po doladeni spojky boli rozjazdy uplne ine...a to vsetko len podlozkou medzi remenicu a valcek varia...dalsie velke cachre machre urobis s hranim sa s dlzkou remena kontrou a prevodmi (dlzkou remena ovplyvnis celkovy rozsah prevodov co poskytuje variator a to dost vyrazne)

btw. skus niekedy zvazit valceky...medzi udavanou hmotnostou a realnou su celkom pekne rozdiely, rovnako aj vo vahe kazdeho valceku v sade :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#9 Príspevok od užívateľa dreamer » Po Jún 20, 2016 12:02 pm

Tie rozdielne vahy mozem potvrdit. Dr. Pulley v origo sade mali kazdy inu vahu v desatinach gramu. Kedze som zvysoval ich vahu svojpomocne, tak som si dal tu namahu, ze som ich "doladil" tak aby bol kazdy rovnako tazky. Rozdiel bolo hned citit v kulturnosti prejavu variatora, menej hrkotal a citlivejsie reagoval na zmeny.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#10 Príspevok od užívateľa BacaNR » Po Jún 20, 2016 7:28 pm

ano alkatelko ale to co pises plati hlavne na 2T 50ky. Tam som skusal asi 6 remenov a s podlozkami som sa hral s desatinami milimetra , donekonecna doladovanie spojky lebo furt sa to menil zaber ako pises ale vysledok stal za to ale teraz je rec o 4T 250ke a to je skor na jazdenie ako hranie. Proste som chcel zistit ci tie DR. pulley aj realne funguju a nebol to len moj pocit ked som ich nahadzoval. Digitalnu desatinkovu vahu mam doma, vsetky valceky mam presne zvažene ale proste moj nazor je ze na varia s valcekmi 16x13 tie pulley nemaju vyznam , teda maju - nezoderu sa netreba furt kupovat nove :)

Inak kedze teraz chodim vela po dialnici NR-BA vybral som preč tu 1mm podložku (kedze s pulley som ziskal skoro 0,9mm priestor) a parada pri rovnakych otackach mam rychlost o 10km vyzsiu tak motor sa menej trapi a spotreba bude lepsia. Rozbeh je stale dobry tak pohoda zatial to nechavam takto uplne to vyhovuje :) Inak tie moje pulley maju uz daleko cez 50tisic kilometrov (ked mi ich daval luthar vravel ze uz na nich dal 30 tisic ak si dobre pamatam) a stale im nic nieje :) Musim ale povedat ze mam vybrusenu tu čast varia o ktoru sa šucha remen na piaggio 250kach aby sa neprepalilo tesnenie pri takychto upravach.

Este taky mensi poznatok s J.costou je remen vzadu na remenici uplne hore este viac ako s klasickym variom a dr.pulley valcekmi :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#11 Príspevok od užívateľa Wasi » So Jún 25, 2016 8:11 am

U mna Pulley vyvolali negativne skusenosti. Jazdil som na nich 2 dni a isli prec. Konfiguraciu mi poradil dreamer, za co mu dakujem.
Ale v konecnom dosledku motor viacej tocil, dosahoval mensiu max., reakcia na plyn pomalsia.

Ak by mal niekto zaujem o pulley ktore nemaju ani 50km napiste dohodneme sa. 14g 2117

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#12 Príspevok od užívateľa Dusan » So Jún 25, 2016 8:54 am

Ja som pulley meral a ziadna zmena oproti valcekom

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#13 Príspevok od užívateľa dolar100 » So Jún 25, 2016 12:01 pm

Moja skusenost na Yamahe Tmax je obrvsky rozdiel v pruznosti a acceleracii, 0-140 cca3sekundy zlepsenie, maximalka ostala... Ale znizenie otacok pri ustalenej rychlosti sa nekonalo... Skuter isiel lebo tocil vyssie otacky co pri dlhsom cestovani otravovalo...

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

"Valčeky" Dr. Pulley

#14 Príspevok od užívateľa dreamer » So Jún 25, 2016 3:29 pm

@Wasi: Nepamatam sa uz, co mas za skuter? Prekvapuje ma tvoja skusenost, ja mam presne opacnu. Mimochodom, mam pocit ze 50 km je malo na skusku, zakazdym, ked rozoberam a cistim variator, tak po zlozeni chvilku trva kym si vsetko opat sadne ako ma. Otacky sa ustalia az po mozno 100 km, neviem, nikdy som to presne nemeral, ale v konecnom dosledku toci motor pri ustalenej rychlosti menej ako v serii. Vlastne v meste do cca 60 km/h mozno o 500 otacok viac, to je pravda, v mojom pripade je to aj kvoli lahsiemu prevodu, ale mimo mesta definitivne asi o tych 500 menej. Len ako priklad, pri 60 km/h (tacho) mam otacky tesne pod 4500, ale pri ustalenej 80 km/h na 5000 a pri 100 km/h medzi 5500-6000. To je rozdiel 40 km/h, ale len 1000-1500 otacok. Ak si pouzil aj sirsiu distancnu podlozku, tak pri rozbehoch otacky na chvilu vyletia, lebo mas tym padom lahsi prevod, ale zaroven aj lepsi odpich. Vzdy je to zial nieco za nieco. Co sa tyka maximalky, tak nameral som 135 gps, 149 tacho. Neverim, ze to da po rovine tolko, alebo dokonca viac v serii, jedine dolu kopcom. Nedavno som siel po dialnici v kuse asi 20 km rychlostou 145 tacho (asi 130 gps) a motor tocil tesne nad 8000 otacok. To je urcite aj menej ako 500 otacok oproti serii. Mimochodom vazim 95 kg v trenkach :) Ja by som sa uz k standardnym valcekom nevracal.
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#15 Príspevok od užívateľa Wasi » So Jún 25, 2016 6:57 pm

To "dakujem" neber ironicky lebo to tak mohlo vyzniet :)
BacaNR mi radí vyhodit sirsiu podlozku a dat seriovu. Ale aj tak nemam pocit, zeby som dosiahol lepsie hodnoty ako je nastavena teraz.
Motor je ten isty co ty, Vespa GTS. Lenze od teba mam mensie kolesa a to robi zo skusenosti tiez dost vyrazne rozdiely.
Nedavno som namontoval fičurinu "PMP piaggio" ktora okrem ineho vie ukazovat aj pretazenie..
Skusim dat tym pulley sancu so seriovou podlozkou, a podla hodnot uvidim.

Užívateľov profilový obrázok
dreamer
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 376
Dátum registrácie: St Feb 12, 2014 8:44 pm
Skúter: Aprilia SR MAX 300
Bydlisko: Bratislava

"Valčeky" Dr. Pulley

#16 Príspevok od užívateľa dreamer » So Jún 25, 2016 7:36 pm

Len pozor na to aby ti remen nevysiel prilis vysoko a neprepalil trenim tesnenie na vani. Kvoli tomu sa tam dava ta sirsia podlozka. Je to skusenost viacerych ludi a varovanie je aj na samotnej stranke drpulley:

http://www.pulley-scooter-tuning.com/p/faqs.html
Aprilia SR MAX 300
Obrázok
ex: Honda XL 1000V Varadero | Suzuki DL650 V-Strom | Yamaha XS650 Midnight Special | Simson S50 | Jawa Babetta 207

Užívateľov profilový obrázok
sten109
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne Sep 16, 2012 2:43 pm
Skúter: EX Cf moto V3 (Yuki V3). Malaguti Spidermax 500gt
Bydlisko: Sp. Nová Ves

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#17 Príspevok od užívateľa sten109 » Ut Sep 13, 2016 12:51 pm

Môj nový remeň ala alibaba.com sa po najazdení cca 100 km rozpadol na prvočinitele.pri tej priležitosti som kupil pulleyky z e bay.na činsku 250-ku mali gramaže od 17 do 28g .origo su 23.7g .teda aspoň myslím.kúpil som 24g.vtedy som nevedel že puleyky majú byť ľahšie.klesla maximalka na 100km/h gps zo 124km/h gps.mam pocit že je vetruša živšia lebo ta 100-vka je tam hneď ale nestalo to za to.pôjdu von.a okrem toho hrozne rachotia.takže experiment stal zbytočných 60€.
žerie aj trávu okolo cesty

Užívateľov profilový obrázok
Wasi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Po Mar 05, 2012 6:10 am
Skúter: Jawa 353, Vespa GTS300
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Valčeky" Dr. Pulley

#18 Príspevok od užívateľa Wasi » Pi Sep 16, 2016 11:12 pm

Tiez s tym neexperimentujem. Byt to moj prvy skuter, mozno ano. A mozno by som aj nejaku 0,5 az 1 sek nahnal.
Ale pocitovo a zo skusenosti, takto (od vyroby) je vyladena na 1*.

Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné otázky a odpovede"