tratenie chaldiacej kvapaliny

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
erik-sk
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2015 1:23 pm
Skúter: yamaha aerox 70cm
Bydlisko: Malacky

tratenie chaldiacej kvapaliny

#1 Príspevok od užívateľa erik-sk » Št Aug 27, 2015 1:27 pm

Som tu na fore novy a vopred sa ospravedlnujem ak zakladam temu ktora tu uz je ale nenasiel som tu nic. Mam skuter yamaha aerox 70cm a mam taky problem ze sa mi trati chladiaca kvapalina. Hadicky som skontroloval vsetky a nikde neni ziadny unik. Nemate niekde nejake skusenosyi. Dakujem za kazdu radu

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Aug 27, 2015 1:46 pm

na roxoch najcastejsie pusta vodna pumpa smerom do zapalovania...daj dole ten dekel s vodnou pumpou a pozri ci za nim nie je vlhko...ak je tak repas kit a ide sa dalej...dalej moze pustat tesnenie pod hlavou a cucka si chladiacu kapalinu...ale castejsie je to naopak ze to tlakuje system...vacsinou ked otvoris expanzku je chladiaca kapalina znecistena alebo az s mastnymi okami...ked je to uz moc zle tak ked otvoris za chodu motora tak ju az vytlaca von z expanzky, idu tam bubliny z vyfukovych plynov atd...ak papa vodu tesnenie tak by to malo kus viac cadit na bielo...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

erik-sk
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2015 1:23 pm
Skúter: yamaha aerox 70cm
Bydlisko: Malacky

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#3 Príspevok od užívateľa erik-sk » Št Aug 27, 2015 2:21 pm

Dakujem skontrolujem naprv tu vodnu pumpu vies mi povedat kde sa presnejsie nachadza? Lebo moc sa dotoho nevyznam. Este nahodou neviem co moze byt zle ked mi nesviati zadne brzdove svetlo ked brzdim? Normalne svieti ale ked zabrzdim nijako nezosilnie. Ziarovka je dobra. Dakujem pekne

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 27, 2015 5:03 pm

Nechcem mudrovať ale nenájsť na scootri vodnú pumpu to ozaj značí že si sa ani neunúval pozrieť na motor a nebodaj pohnúť rozumom.... :unknown:
Pumpa je na boku kartra na pravej strane v smere jazdy ak si dobre pamätám... (taký ako keby slimák) a idú z nej dve hadice jedna do predu od chladiča a druhá do hlavy valca ....
A že nesvieti brzdové svetlo , tak ak nesvieti ani pri prednej ani pri zadnej brzde tak najskorej bude prdlé vlákno v žiarovke . Pretože je malá pravdepodobnosť že by boli zlé oba spínače na páčkach naraz. Ale stať sa môže . Alebo potom prdla poistka ale to by nešli ani smerovky a trúba. Takže skontrolovať najprv poistku a žiarovku. Síce píšeš že je dobrá....aj si ju reálne skúšal na baterke rozsvietiť , alebo si len pozrel ? Lebo niekedy to nieje ani voľným okom vidno prerušené vlákno ... Alebo bude chyba dakde v kábli medzi spínačmi a svetlom....Ak ide elektrický štartér tak do spínačov na páčkach napájanie funguje , takže len treba zistiť či ide aj ďalej do svetla. Prípadne vykrátiť oba póly brzdového spínača aby si vylúčil spínač že má opálené kontakty.
:beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

erik-sk
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2015 1:23 pm
Skúter: yamaha aerox 70cm
Bydlisko: Malacky

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#5 Príspevok od užívateľa erik-sk » Št Aug 27, 2015 6:03 pm

Moc sa do skutrov nevyznam ale dakujem uz som ju nasiel. Čo sa tyka toho brzdoveho svetla nefunguje ani pri prednej ani pri zadnej brzde. Žiarovku som dal skusiť na skúšačke a svietili obe vlakna takže je v poriadku. Smerovky aj el.startovanie funguje. Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 27, 2015 7:03 pm

Takže ak vieš vybrať spínač od brzdovek páčky, alebo sa dostaneš aspoň k prívodným káblom skús prepojiť kúskom drôtu alebo niečim kovovým-šroubovák napr. oba kábliky spolu a mala by sa brzdová žiarovka rozsvietiť.
Ale pozor aby si ich neprepojil aj na kostru...bol by skrat a prdla by poistka. Treba ich prepojiť len medzi sebou. :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

erik-sk
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2015 1:23 pm
Skúter: yamaha aerox 70cm
Bydlisko: Malacky

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#7 Príspevok od užívateľa erik-sk » Št Aug 27, 2015 7:14 pm

Ok dakujem vyskušam. Ešte ohladom toho tratenie chladiacej kvapaliny nemoze to mat suvis s tym ze tam je 70cm valec?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 27, 2015 9:01 pm

Isto nie, (väčší valec neznamená automaticky problém s únikom chlad. kvapaliny ...)
respektíve môže ale len v takej súvislosti že ak niekto menil valec, niečo podcenil prípadne nezložil správne, alebo skrátka niekde je nejaká netesnosť...Tak jak Alči písal je viac možných miest kde je niečo netesné a kade to uniká.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

erik-sk
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2015 1:23 pm
Skúter: yamaha aerox 70cm
Bydlisko: Malacky

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#9 Príspevok od užívateľa erik-sk » Ut Sep 15, 2015 6:33 pm

Prosim vas prisiel som nato ze sa mi voda trati ako keby pri sviecke neviete ktore tesnenie by mohlo byt zle?
Prílohy
20150915_182030.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#10 Príspevok od užívateľa Dusan » Ut Sep 15, 2015 7:06 pm

Zeby prasknuta hlava,len tipujem

erik-sk
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Št Aug 27, 2015 1:23 pm
Skúter: yamaha aerox 70cm
Bydlisko: Malacky

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#11 Príspevok od užívateľa erik-sk » Ut Sep 15, 2015 8:48 pm

Skuter ma dobry vykon a hlava je nova takze myslim ze to hlava nebude

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Sep 15, 2015 8:59 pm

Pozri sa na to logicky, Ty to máš možnosť zhodnotiť pohľadom...predsa musí byť vidno kade to tečie. Sviečka je v závite v plnom materiáli , ak to tečie dakde okolo sviečky tak asi to tesnením nebude, a treba si priznať že to bude najskorej prasknuté . A že je všetko ok môže byť, nie vždy prasknutá hlava značí že motor nejde alebo má malý výkon. Prasklina sviňa reaguje na teplo rozťažnosť materiálu je príčina kedy koľkokrát nastudeno všetko OK a zohriatim sa prasklina objaví . Hľadaj pozorne a nájdeš príčinu. Prípadne zohnať defektoskopársky indikačný sprej a streknúť to ...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

icask
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 220
Dátum registrácie: Ne Jún 28, 2015 9:20 pm
Skúter: Kymco Downtown 125i ABS
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#13 Príspevok od užívateľa icask » St Sep 16, 2015 11:30 am

Spreje sú dva a treba oba. Aspoň tie čo sme kedysi mali v robote. Jeden špeci tekutina druhý zvýrazňovania farba. V núdzi by mohlo pomôcť technický benzín a veľmi jemný prášok napr grafit. Postrúhaná tuha z verzatilky. Použiť sa to dá iba na vodorovnej ploche. Akú jemnú prasklinu to ukáže neviem.

Ešte môžeš skúsiť všetko očistiť a streknúť bielym sprejom. Chvíľu jazdiť a sledovať či sa prasklina neukáže.
Kymco Downtown 125 i ABS od 6.5.2015

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#14 Príspevok od užívateľa VLADY » St Sep 16, 2015 10:26 pm

No nechcem mudrovať ale jak pozerám fotku , je to otečené okolo sviečky, takže buď je to dakde tam aj prasknuté . Alebo to potom musí presakovať okolo niektorého štiftu čo doťahuje hlavu na valec a celé na karter. A vtedy by to mohlo byť že to presakuje cez tesnenie medzi hlavou a valcom... Sú 3 možnosti, dať do chladiacej kvapaliny nejaký prípravok na utesnenie ...alebo to rozobrať a vysledovať príčinu , alebo to ignorovať a dolievať tie straty.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

tacosi
chodec
chodec
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Apr 06, 2015 12:01 am
Skúter: Aprilia SR50 Factory 2009 - Honda Forza 125 abs
Bydlisko: Hodkovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#15 Príspevok od užívateľa tacosi » Po Okt 05, 2015 12:34 pm

No otecene okolo sviecky byt aj musi,(no nie vodou, ale zmesou) ked ju ma povolenu o cca 3 zavity.
Moze byt rad, ze mu nevytrhlo zavity a sviecka nevystrelila von.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: tratenie chaldiacej kvapaliny

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Okt 05, 2015 10:03 pm

Máš pozorné oko! :good: nejak som ten obrázok detailne neštudoval na prvý raz.... :pardon: :beer:
Ale možno že sviečka je takto zámerne.... ak má dlhý závit a natočil ju nadoraz, tak do nej mlátil piest v HU.... :ROFL:
Ľudia si dakedy pomôžu až sa rozum zastavuje už som videl kadečo ...odstavenú jednu prednú brzdu na aute a aby nevytekala z trubky kvapalina tak tam bol natočený šroub ....že nesedel závit nevadilo ...že to pri brzdení zatáčalo tiež nie. Hlavne že sa dalo voziť! :fool: :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Skútre do 110 ccm"