Tauris samba-50

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
MarekTauris
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Ut Jan 08, 2019 9:48 pm
Skúter: Tauris-samba50 úprava na 70ccm T6-racing

Tauris samba-50

#1 Príspevok od užívateľa MarekTauris » Ut Jan 08, 2019 10:01 pm

Dobrý den,mám skúter Tauris samba-50.
Je upravený na 70ccm T6-racing . Nové guferá,ložiská a kľuka. Naraku karburator je tam 24mm triska 110.
Malossi sacia klapka. Variator je naraku s valcekmi 5,5g nová spojka a kontrasna pruzina je biela(este to lozisko spetneho tlaku co je pod kontrasnou pruzinov)tá najtvrdšia sa mi zdá a na spojke su modré strunky. No moja otázka znie prečo nedvíha na zadné?😭Momentalna maximálna rýchlosť je 115km/h
Poraďte prosím ako ho urobyt aby dvíhalo na zadné?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tauris samba-50

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Jan 15, 2019 11:44 am

na zadne zdvihnes aj babettu ked vies ako na to... ked chces aby ta prehodilo same tak daj race spojku s natvrdsimi pruzinami a nasponuj ich co najviac...ked ani to nepomoze tak skrat prevody (nizsia maximalka, lepsi odpich)...predpokladom je ze remen je na variu zlezeny az na valcek a vzadu je co najviac hore (co najviac vyuzity rozsah varia)...inac na ten setup mas tazke valecky (ideal pod 4g, to lozisko pod pruzinu je strasne vysoke a robi neplechu...ked chces tam nieco mat pouzi zltu plastovu somarinu od malossi...nie je to take vysoke...s tym loziskom sa casto stava ze sa remenica nedokaze naplno otvorit a remen na variu nevyjde az hore, tym padom treba tazke valceky takze je slaby odpich...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Tibor86
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Mar 05, 2019 1:00 pm
Skúter: Yamaha DT50R 2009 @ TPR 86cm

Re: Tauris samba-50

#3 Príspevok od užívateľa Tibor86 » Po Máj 06, 2019 10:42 am

Na variatore to na zadne nedas, 70cm valec na to nestaci. Mozno keby si dal vecsi karbec aspon 28mm a viac. Ja mam 86ccm TPR, mal som karbec 21mm a na zadne to nedalo, len cez spojku no som musel hodne pridat plynu. Teraz som dal 30mm karbec a to je uplne o niecom inom, na zadne som este neskusal lebo sa aj bojim, ze ma vyj.... No odspodu je to o hodne mocnejsie a od 6500rpm to teprve zacina :D Mam ladak vyfuk a to robi hodne, myslim kebyze riadne tomu osolim, tak by ma dvihlo. Moto Yamaha DT50R 2009. Namerane 20Kw, max. rpm cez 15000. Potrebuje vytocit aspon na 5000rpm a viac aby ta to dalo na zadne co s variatorom asi tazko urobis, kedze sa pohned hned ako pridas plyn. Mozno kebyze ides nejakych co ja viem 50kmh a prudko pridas a zatiahnes za volant. So spojkou sa to robi tak, ze pocas rychlosti napr. 50kmh stlacis spojku, pridas plyn a naraz pustis spojku tak ta zodvihne. Toto skusil kamos na krose 450 ostrej a ho prehodilo :lol:

Marikanz1006
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Máj 07, 2019 12:50 pm
Skúter: Kymco 50 m3

Re: Tauris samba-50

#4 Príspevok od užívateľa Marikanz1006 » Ut Máj 07, 2019 1:24 pm

Nevies poradit aj mne kupila som kymco do 50: ma to cudzi tp ako ho mozem prihlasit musi mat znacku nechcem prist o vodicsky a kartu vodica

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Tauris samba-50

#5 Príspevok od užívateľa BacaNR » St Máj 08, 2019 12:03 pm

zaleži aj od skutra. Pamatam si pipeho zip 70ccm tusim dr.evo AC a zdvihal sa sam na zadne bez problemov, nechcel som tomu verit kym tom to nevyskusal ale pritom vykon mal ako klasicka 70ccm. Ja si myslim ze vtom podstatnu rolu hrala aj kratka stavba skutra toho zipa. Cinsky skuter je o nieco dlhsi a ma vacsie kolesa. Ked som mal keeway v top forme a sadol som si dozadu (hlavne ked este nebol zohriaty motor) tak sa zdvihol na zadne sam (mam 94kg) ale to tocilo 12000 otacok (due+ 70ccm LC) , najtvrdsie strunky v spojke delta clutch , overrange remenica s variom a kratke prevody :) Len na demonstraciu vykonu skusali sme vtedy sprint a davalo to nexusa 500 s dr. pulley do cca 80kmh. Takze bdues potrebovat hodne vykonu a spickove nastavenie aby ti to slo na zadne samo kedykolvek :) Prid na kemp som na ten skuter zvedavy :good:

PS: samozrejme ako vravi kolega hore ked tomu pomozes za riaditka tak na zadne to ide v pohodicke. Aj zakladny 50ccm valec som dostal na zadne ked som dostatocne mu "pomohol" :D
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: Tauris samba-50

#6 Príspevok od užívateľa Jano » Ne Jún 16, 2019 2:52 pm

cit:".... kontrasna pruzina je biela(este to lozisko spetneho tlaku co je pod kontrasnou pruzinov)tá najtvrdšia sa mi zdá...."

Biela byva myslím najmeksia,teda aspon u malossackych kontrastnych pruzin to tak je.Najtvrdsia je červená.
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Napísať odpoveď

Návrat na "2T čínske skútre"