CPI formula - dusí sa

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
CPIFR
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Apr 29, 2013 9:15 pm
Skúter: CPI Formula R50
Bydlisko: Nitra-Podhorany

CPI formula - dusí sa

#1 Príspevok od užívateľa CPIFR » St Aug 14, 2013 2:58 pm

Zdravím..asi pred 3 týždňami som zadrel scoot (cpi formula 50ccm) tak som kúpil nový valec,namontoval no mál som taký problém že som ho nevedel naladiť..predtým ako som ho zadrel mal som trysku 68 a asi som mal chudobnejšiu zmes tak som zadrel..ako som namontoval valec tak som dal trysku o 5 čísel väčšiu čiže 73 a nechcel mi ani naštartovať skúšal som všetko aj zapchať filter no nič..tak som zobral trysky a išiel som od 95 dole naštartoval mi s 80-tkou no ešte stále bola chudobná dal som 85 a bola bohatá..googlil som bár čo a videl som na fóre že by to mohol byť sytič tak mi ho kamarát prerobil na manuálni..a zase som išiel od 100-vky na tej mi naštartoval ale bola bohatá na 95 mi ako tak ide no len problém je že pri rozbiehaní mi ho pridusí a rozbehne sa a niekedy za jazdy mi ho zase začne drhnúť a potom zas ide a tak .. potreboval by som radu lebo už neviem čo s tým mám robiť som s toho magor :D ..prosím helpnite mi :( ..ďakujem za rady..(ak som to tu popísal blbo tak sorry ale už som s toho v riti) :sorry:

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Problém..

#2 Príspevok od užívateľa Stanleey » St Aug 14, 2013 6:30 pm

Menil si len trysky? Lebo pri ladenie karburátoru je tam toho viacero, čo treba vyladiť pre optimalizáciu zmesi pre valec.
- V nízkom spektre otáčok (voľnobeh) ladíš zmes pomocou skrutky vzdušníka.
- V strednom spektre otáčok ti bohatosť zmesi ovplyvňuje poloha ihly.
- Vo vysokých otáčkach je to už len na hlavnej tryske.
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
CPIFR
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Apr 29, 2013 9:15 pm
Skúter: CPI Formula R50
Bydlisko: Nitra-Podhorany

Re: Problém..

#3 Príspevok od užívateľa CPIFR » St Aug 14, 2013 7:57 pm

Skušal som ladiť aj vzdušník no možno to nie je dobre naladene tak ešte skúsim ale ihlu mám a trysku potom uvidím,,dakujem zatial ked to skusim dám vedieť..

Užívateľov profilový obrázok
CPIFR
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Apr 29, 2013 9:15 pm
Skúter: CPI Formula R50
Bydlisko: Nitra-Podhorany

Re: CPI formula - dusí sa

#4 Príspevok od užívateľa CPIFR » Št Aug 15, 2013 5:55 pm

Takže naladil som vzdušník,ihlu a robilo to stále tak som rozobral airbox (inak tam mám red sponge malossi) a k nej som dal taku penu je to ako red sponge len viac priedušná a dal som 90 trysku ide to no spravil som na sviečke asi len 3-4km a bola taka hrdzavo belšia tak uvidím zajtra nabehám viac km a som zvedavý aká bude..

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"