Setup CPI

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Setup CPI

#26 Príspevok od užívateľa mira58 » So Mar 08, 2014 8:55 pm

Jano: Takže si zadřel kvůli zlé směsi a ne kvůli přehřátí. :) No, dělat nový nicasil se nevyplatí ani u nás. Hlavně za tu cenu koupíš nový válec. Kamarád takhle oddělal 2 nicasily na W8 125 :D A to nebyli válce za 3000,-. Ani se ti nedivím, žes to pak předělal na vodníka, ale není ten chladič trochu nepraktickej? Já osobně bych ho nacpal pod přední plast a kdyby se nevešel tak za přední kolo. Válec jsi dal asi Corsu, žejo? To je skvělej válec. A na jakej blok byl určenej, Minarelli? Přeju jinak hodně štěstí s dalším laděním a úpravama :)

Takže... vidím to tak, že pro zatím se budu držet návrhu, který jsem napsal v 1. příspěvku. Akorát se ještě rozhodnu jestli vzít Sporta nebo StreetRace. A karbec bych vzal spíš DO 19mm s manuálním sytičem. Navíc koupim ještě ty delší převody. Chlazení zkusim ještě nějak domyslet. OS vrtulku a kolínko bude stoprocentně a ještě bych zkusil nějaký přídavný sání. Jinak děkuju za tipy :)
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
CPIFR
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Apr 29, 2013 9:15 pm
Skúter: CPI Formula R50
Bydlisko: Nitra-Podhorany

Re: Setup CPI

#27 Príspevok od užívateľa CPIFR » Ne Mar 09, 2014 11:15 am

kup sporta aj ked je drahší ale tak hádam aj lepší :unknown: :D aké prevody chceš kupiť? daj link lebo aj ja rozmýšlam že kupim :D ..

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: Setup CPI

#28 Príspevok od užívateľa Jano » Ne Mar 09, 2014 7:08 pm

mira58 napísal:Jano: Takže si zadřel kvůli zlé směsi a ne kvůli přehřátí. :) No, dělat nový nicasil se nevyplatí ani u nás. Hlavně za tu cenu koupíš nový válec. Kamarád takhle oddělal 2 nicasily na W8 125 :D A to nebyli válce za 3000,-. Ani se ti nedivím, žes to pak předělal na vodníka, ale není ten chladič trochu nepraktickej? Já osobně bych ho nacpal pod přední plast a kdyby se nevešel tak za přední kolo. Válec jsi dal asi Corsu, žejo? To je skvělej válec. A na jakej blok byl určenej, Minarelli? Přeju jinak hodně štěstí s dalším laděním a úpravama :)

Takže... vidím to tak, že pro zatím se budu držet návrhu, který jsem napsal v 1. příspěvku. Akorát se ještě rozhodnu jestli vzít Sporta nebo StreetRace. A karbec bych vzal spíš DO 19mm s manuálním sytičem. Navíc koupim ještě ty delší převody. Chlazení zkusim ještě nějak domyslet. OS vrtulku a kolínko bude stoprocentně a ještě bych zkusil nějaký přídavný sání. Jinak děkuju za tipy :)
Ano,nebolo to tym,ze by to tie rebra neuchladili,ale tým ze bola prilis chudobna zmes.Chladic,teda oba chladice /sú paralelne za sebou/ su umiestnene práve za prednym kolesom.No ano,je to mozne dat i pod predny plast,ale to by sa mi tam nevosli potom svetla a skazilo by to i dizajn,tak som sa rozhodol pre taketo riesenie,kedy svetla budu zachovane a i dizajnovo to bude dobre vyzerat.Navyse plocha oboch chladicov dokopy číní cca 860 cm2,takze chladit to bude dobre.Jo korsa je super valec,teda aspon odporucania nan su velmi pozitívne.Ja som volil tu vykonnejsiu alternatívu.Ano je urceny na minarelli,takze aj tebe by pasoval.

ps.:lepsí prisun vzduchu dosiahnes tymto sposobom :
Prílohy
a takto som zriesil koleno pre prisun vzduchu.JPG
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Setup CPI

#29 Príspevok od užívateľa mira58 » Ne Mar 09, 2014 9:48 pm

CPIFR: Streetrace je výkonější. Nicméně na mě Sport působí jako držák :)
Převody jsem ještě ani neřešil. Mám toho teď opravdu hodně, takže záliby musí stranou. Nevíte někdo +kolik procent by bylo vhodné? Koukal jsem, že někdo na CZ fóru měl +20% ale to mi přijde docela dost (bohužel mu nemůžu napsat, fórum je mrtvé)

Jano: Jo, já to tvoje kolínko už viděl :) Nějakým podobným způsobem jsem přemejšlel udělat aspoň jedno další třeba z druhhý strany nebo zespod břicha jako další náporové sání. nebo tam nacpat z boku další větrák na 12V s ručním zapínáním, ale aby to zase nemělo velkej odběr :D .Těch 860cm2 je hodně pěkný :good:
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: Setup CPI

#30 Príspevok od užívateľa Jano » Po Mar 10, 2014 7:28 pm

Neviem ci ma vyznam tam riesit otvor na prieduch z inej strany,nakolko sa ti to bude rusit z tym nasavaním,ktore ide na vrtulu.Ide o to,aby bol súbežný smer tahu.Preto sprav tak,ze toto moje koleno jednoducho nejak rozsír este smerom do vnutra pod valec.Sprav taku "papulu".A pojde ti tam este viacej vzduchu v zavislosti od rychlosti akou pojdes.Vecsi napor vzduchu uz nedosiahnes.Vetrak na 12 V ti urcite nepomoze,je to zbytocna investicia.

K prevodom.Urcite sa oplatia,nakolko motor nepojde do velkych otacok,cím setris jeho a i spotrebu.A i maximalka ti o nieco vyskocí.Ja som pouzil prevody 14/42 http://shop.scooter-tuning.sk/product_d ... em_id=1907
nie su prilis dlhe.Su tak akurat na nase typy skutrov.
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Setup CPI

#31 Príspevok od užívateľa mira58 » Po Mar 10, 2014 7:57 pm

S tím kolínkem máš nejspíš pravdu, ikdyž zespod by se to nemuselo moc vyrušovat. Tohle byl jen takovej návrh :) v každým případě to tvoje kolínko má výhodu, že je jakoby kolmo proti směru jízdy, tudíž by mělo nasát i víc vzduchu. (to si použil kolínko z trubky od okapu nebo něčeho podobnýho?)
Jinak moc díky za tip na převody, pujdu do nich :) (aspoň vím počet zubů)
A mam dobrou zprávu a to tu, že mi jeden čeln CZ-ST fóra nejspíš pujčí stahovák na zapalování.

EDIT: Ještě taková blbost... Když budu chtít dát delší převody, tak je jedno, jestli vyměním primární nebo sekundární? Pokdu jsem to dobře pochopil, primání jsou ty s hřídelí, na který je spojka. Zato na hřídeli seknudárních převodů je kolo. Líbí se mi tahle sada ( http://www.scooter-tuning.cz/sekundarni-prevod-11 ) ale jsou sekundární.
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: Setup CPI

#32 Príspevok od užívateľa Jano » Po Mar 10, 2014 8:24 pm

Tam ide o to,ze ak je subezny tah,tak je to najucinnejsie a preto staci jednoducho len rozsírit to koleno.Ano ide o odladove koleno myslím 10-ka.No a na nu by si nasadil tu "papulu" a umiestnil ju pri valci smerom trocha dole,aby malo co najlepsí ťah.napadlo ma,najlepsi tvar papule by bol tento,ja som totiz davnejsie vtedy o tom aj uvazoval :
Prílohy
norad.jpg
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: Setup CPI

#33 Príspevok od užívateľa Jano » Po Mar 10, 2014 8:30 pm

K prevodom.No mozes pouzit aj ten sekundarny,ono by to malo byt vlastne jedno.Ja mam primarne s tym,ze ide vlastne o tu osku na ktorej je remenica a spojka,takze v podstate som zabil dve muchy jednou ranou,lebo tá predchadzajuca bola uz nejak vydratá.
len moc dlhe prevody nedavaj,lebo potom sa to prejaví v kopcoch a hlavne kebyze mas spolujazdca,tak by to nemuselo vytiahnut.Tych 14/42 primarny je taký "zlaty stred".
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Setup CPI

#34 Príspevok od užívateľa mira58 » Ne Mar 16, 2014 2:11 pm

Tak, karter je rozpůlený. Všechno šlo hezky. Teď už jen všechno vyčistit a připravit. A Na ST shopu jsem už začal objednávat válec, kliku a klapky :)

Taky jsem počítal převodový číla na převodech. U originálu (13/52) mi vyšlo 4, u Malossi +25% (14/42) 3 a u těch mejch S6 (15/50) 3,3. Takže jsou okolo +18%. Myslím, že by mohli být docela na pohodu.

Podložku pod klapky začnu řešit ve škole na CNC z duralu, silonu nebo plexi, dokud tam ještě jsem. Akorát nevím jakou tloušťku zvolit. Jestli 4 nebo 5 mm, protože klapky ještě nemam v ruce. Asi udělám pro jistotu obě.
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Setup CPI

#35 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Mar 16, 2014 6:49 pm

Plexisklo je krehké zvykne praskať...lepšie by bol polycarbonát-lexan ale najistejšie asi kvôli vyššej teplote niečo ako pertinax textgumoid a pod.Alebo potom ten dural ...ak to bude robiť fréza tej je to jedno....
Píšem to preto lebo v posledných dňoch som vyrábal určité veci práve z plexiskla a popraskalo mi to kolmo na rez také mikroprasklinky ...napríklad nie že by tam bola netesnosť vodu mi to neprepúšťa ale už tam skrátka tá prasklinka je a teda možnosť zväčšenia tiež.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Setup CPI

#36 Príspevok od užívateľa mira58 » Ne Mar 16, 2014 9:32 pm

Jasný, díky za připomínku. Vidím to stejně na ten dural, protože je pro mě asi nevíc přijatelnej.
S tím plexi máš jinak pravdu, taky mám podobný zkušenosti. Nicméně při dobrejch řeznejch podmínkách a nástrojích se to dá (a někdy i štěstí :D ).

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Setup CPI

#37 Príspevok od užívateľa mira58 » Ut Apr 01, 2014 7:45 pm

Zdravím, nechci zakládat novej topic, tak to napíšu sem.. V sadě s klapkama byly i venturi vložky. Nevíte někdo, který průměr zvolit pro 19ku karbec? (24 nebo 26). Zkoušel jsem si o nich něco zjišťovat a vlastně zamezují turbolentnímu proudění směsi do klapek. Osobně bych tam dal 26, protože je to stejný průměr jako průměr díry na přírubě. Kdybyste věděli něco víc a chtěli se podělit, byl bych moc vděčný :) Díky.

EDIT: Při použití menšího průměru bych se bál toho, že by tam vznikla hrana a to by mohlo mít horší výsledek na proudění směsi.
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"