CPI Aragon - neštartuje

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Patres
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Po Apr 07, 2014 5:26 pm
Skúter: CPI Aragon GP 50

CPI Aragon - neštartuje

#1 Príspevok od užívateľa Patres » St Jún 04, 2014 8:20 am

Caute, stala sa mi taka vec, mam skuter Cpi Aragon GP 50 a minule som isiel a znicoho nic mi zdochol motor a velky biely dym isiel z oblasti vyfuku. Najprv som myslel ze valceky variatora sa mi zasekli a zodreli sa. Vybral som ich a boli ozaj zodrate. Vymenil som ich a dufal som ze uz mi pojde, ale vobec nestartuje. Sviecka dava iskry tak ako by mala, benzin je v karburatore da sa to aj citit. Premyslal som este nad tym ze raz dva krat som isiel na plny plyn 8 kilometrov (8000rpm). Dufam ze motor neni zodraty. Skusal som kompresiu motora, ale prst si neudrzim na diere. Motor v pohode pretocim ale akoby ta kompresia aj napriek tpmu ze tam neudrzim prst bola slaba. Ale niesom si isty. Takze neviem, poradte mi. Dakujem :-)

upravený názov témy

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Problem so skutrom

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 04, 2014 8:55 am

Biely dym z výfuku je divný a kompresiu skúšať prstom ...to je jak keby som skúšal prstom elektriku a vedel rozlíšiť že či tam je 190V alebo 240V....Daj dole valec a oko vidí. Ak nemáš na meranie kompresie tlakomer. A možno ti len prdlo gufero na kluke a možno dačo iné
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: CPI Aragon - neštartuje

#3 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 04, 2014 11:13 pm

Patres napísal:Caute, stala sa mi taka vec, mam skuter Cpi Aragon GP 50 a minule som isiel a znicoho nic mi zdochol motor a velky biely dym isiel z oblasti vyfuku. Najprv som myslel ze valceky variatora sa mi zasekli a zodreli sa. Vybral som ich a boli ozaj zodrate. Vymenil som ich a dufal som ze uz mi pojde, ale vobec nestartuje. Sviecka dava iskry tak ako by mala, benzin je v karburatore da sa to aj citit. Premyslal som este nad tym ze raz dva krat som isiel na plny plyn 8 kilometrov (8000rpm). Dufam ze motor neni zodraty. Skusal som kompresiu motora, ale prst si neudrzim na diere. Motor v pohode pretocim ale akoby ta kompresia aj napriek tpmu ze tam neudrzim prst bola slaba. Ale niesom si isty. Takze neviem, poradte mi. Dakujem :-)

upravený názov témy
podla toho co pises by si mal vyhladat servis lebo nechapes ako funguje motor. pocitam ze 7my rocnik zakladnej skoly mas uz za sebou a ze si nedaval pozor. ked pri zdochnuti motora ta prve napadne pozriet valceky a mylit si zadretie so zodratim tak to uz nedozenies ani ziadnym studiom na vysokej. kde nic neni ani smrt nebere. servis je tvoja najlepsia sanca ako si skuter spojazdnis. nie kazdy musi byt mechanik.

Užívateľov profilový obrázok
Jano
skútrista
skútrista
Príspevky: 296
Dátum registrácie: Št Jún 28, 2012 6:55 pm
Skúter: keeway f-act
Bydlisko: Zvolen

Re: CPI Aragon - neštartuje

#4 Príspevok od užívateľa Jano » Št Jún 05, 2014 1:07 pm

Pridrety valec.Takze dole a dat na vybrus :)
Keeway f-act 100ccm 2T LC - valec liatina 100ccm, karb Motoforce 21, variator MHR, valčeky 5.7 g, kontra malossi červená, fuk Yasuni C16, klapky Malossi MHR, OF...

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"