klapky sania malossi mhr VL12

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

klapky sania malossi mhr VL12

#1 Príspevok od užívateľa misoto » St Júl 30, 2014 8:03 pm

Ahoj.
Som vlastníkom skútra CPI Popcorn E2, séria 50ccm. Nový variátor s remeňom od malossi. Séria karbes mikuni 16,5. Tryska 57.
Nainštaloval som nový klapkový blok sania od malossi, model MHR VL12, klapky karbon 0,30.
Moja otázka je, že ako je to s venturiho trubicou (urýchľovač prúdenia plynu, tekutiny..), ktorá sa vkladá do tohoto bloku. Pri sérii ju tam nechať, alebo ju vybrať ??
Motor sa teraz chová, ako keby bol príliš bohatý a poklesla maximálna rýchlosť.

Ďakujem.

S pozdravom Michal
Naposledy upravil/-a misoto v Pi Aug 01, 2014 9:50 am, upravené celkom 2 krát.

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#2 Príspevok od užívateľa misoto » St Júl 30, 2014 9:54 pm

nikto ????

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#3 Príspevok od užívateľa theruck » St Júl 30, 2014 11:06 pm

1. co cakas ze sa tu seci potrhaju kvoli tvojmu problemu ktory ani nedokazes napisat po slovensky zrozumitelne?
2. vacsinou ked sa zle opytas nedostanes ziadnu alebo zlu odpoved tak skus hladat chybu najprv u seba predtym ako vyhlasis najvacsie skuter forum za mrtve

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#4 Príspevok od užívateľa misoto » Št Júl 31, 2014 7:19 am

nechcel som Vás uraziť, pane. Tak vieš mi teda pomôcť? Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#5 Príspevok od užívateľa theruck » Št Júl 31, 2014 8:55 am

pozri sem a naozaj si to precitaj. http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =11&t=3814 si ING tak to musis pochopit.
mas 2 moznosti. bud ju tam das alebo nedas. za ten cas co tu vypisujes si mohol mat obe moznosti vyskusane
zrazu si editoval prispevok a dopisal si ze mas aj novy variator aj remen, tak sa necuduj ze ti to ide cele inak ako predtym. ktovie (iba ty) co vsetko si tam este porobil a nenapisal si o tom?
ked vies o tuningu prt tak najprv sa pytaj a potom nakupuj

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#6 Príspevok od užívateľa misoto » Št Júl 31, 2014 1:48 pm

No podla mna to s tym, ze mam remen a vario a neviem co, vobec nejak nesuvisi.. To ze som ing nechajme bokom, ano vyznam sa do motorov ako takych, obvzlast v avionickych systemoch ak uz o to ide..
No nejaku pomoc som cakal.. rad by som vedel, kedze tam ta venturiho je ci sa dava na 50ccm alebo nie. Urcite ti je znamy blok od Stage6 kde mas na vyber 2 taketo venturky, preto sa pytam ze co a ako sa s tym ladi, co na tom je nepochopitelne?
Zial hladam na nemeckych, anglickych forach no nikde som nic nenasiel, nie som zasa typ cloveka, ze nevie co s internetom, a forum je myslim od toho, ze ked si uz clovek nevie dat radu tak sa radi s inymi ludmi.

Dakujem

K tomu casu a vyskusaniu, zial nemam tolko casu kedze pracujem, aby som si ladil skuter kedy sa mi zachce a kolko sa mi zachce, snad ma chapes.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#7 Príspevok od užívateľa theruck » Št Júl 31, 2014 3:30 pm

nepochopitelne ja na tom uplne vsetko lebo ty sa pytas ci to tam mas dat ale nenapises co vsetko tam mas tak aky mas problem skusit to raz z stym a raz bez toho?
a ked si zmenil variator a remen tak sa ti zmenil aj rozbeh aj maximalka takze ked tvrdis ze predtym to islo lepsie tak dovod moze byt aj ten variator a remen lebo to je tak vzdy a na kazdom skutri. z toho ze si menil blok za malossi mhr by logicky vyplyvalo ze si robil nejaky tuning ale ked pises ze tam mas seriovy valec 50tku tak na kereho krista si to tam vobec menil za ultra tuningovy diel navyse ak tvrdis ze sa do motorov vyznas?

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#8 Príspevok od užívateľa misoto » Št Júl 31, 2014 3:54 pm

diki velmi pekne, si fakt pripad ti poviem..
asi ze som napisal komplet konfiguraciu co mam lebo kazdy to vyzaduje tak je tam..
ten vario a remen atd som uz asi mal, to ti malo dosjt, som pisal do boha ze len som klapky vymenil a nic viac, a po vymene klapiek to zacalo blbnut, co na tom nechapes, zbohom

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#9 Príspevok od užívateľa theruck » Št Júl 31, 2014 11:43 pm

no prave to si nepisal ze len to si vymenil. a preco si ich vymenil?
a teda mas to tam a nie si spokojny ze ti to nejde dobre tak preco to nevyberies ked si myslis ze to tam nemusi byt? celkovo preco ich tam vobec mas a nepouzivas seriove?

Kód: Vybrať všetko

These reed valves are designed for racing engines and they have been tested directly on race tracks.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#10 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 01, 2014 9:25 am

Mi príde jak keby že mám starý PC napríklad Pentium-100, a šupnem do toho 800w zdroj...možno len pre dobrý pocit, alebo že šak aby bolo aj lepšie dačo tam v tom starom kráme ...
PS: výmena jedného komponentu aj za super špičkový najsamlepší na svete je na čo dobrá? čomu to prospeje? čo si od toho očakával? A ešte napíšeš že si v obraze v motoroch....
prečo potom ignoruješ základné zákonitosti, že zmenou jedného komponentu sa zázraky celého súboru zväčša nekonajú

A zas budem za zlého.... :ROFL: :evil: :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#11 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 01, 2014 9:30 am

Potreboval som vymenit seriove klapky, unava listkov, vysoka spotreba.. Pri buducej kupe malossi sport 70ccm su karbonove listky sucastou setu, ale povedal som si, ze vymenim cely blok, kedze je pogumovany, lepsie tesni atd..
A tu a na ceskom fore kazdy odporuca vymenit cely blok, najlepsie prave za ten co mam ja a vraj je to zakladny tuning a nie je na skodu, tak nechapem co som akoze urobil zle..
A do pentium 100 si kludne mozes dat 800W zdroj, neublizis tomu nijak a ani nepomozes..

OK, uzavrite a rovno asi zmazte celu tuto temu lebo nema vyznam a zmysel, moto som naladil aj s klapkami od malossi a aj bez vasej pomoci, dakujem, ahoj.

PS: za mnou ked pride niekto na zavody alebo len tak do nasho RC klubu, ochotne mu pomozeme a neposleme ho domov zo slovami: to mas shit, naco si to kupoval, s tym chces jazdit? toto rovno vyhod a podobne.. NIE, naopak, pomozem s tym co ma a vylepsim, radim ako nastavit podvozok aby jazdil atd..

CIAO !

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 01, 2014 9:40 am

No šak to že 800w ani nepomôžeš ničomu.....len odľahčíš peňaženke. :pardon:
A k tým klapkám ak to pred výmenou nerobilo tak daj nazad staré a porovnaj správanie.....každý motor je iný kus od kusa, môže byť že dakde je ešte dačo zle...Môže byť že Ti na starých dakde ťahalo falošný vzduch a mal si zmes obohatenú viac ako treba teraz, ak tam všetko pekne tesní a preto môže byť že máš pocit že zmes je bohatá...a kopec xy iných vecí ....

PS: Tuning je pre mňa osobne slepá ulička ak chcem scooter na používanie ....je to koníček a žrút peňazí a času. :fool:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#13 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 01, 2014 9:47 am

s tuningom suhlasim, no ked cloveka nieco bavi preco by tom nemal robit.. aj tak umreme a vsetky tieto zvady nam budu na prd :D

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#14 Príspevok od užívateľa theruck » Pi Aug 01, 2014 10:38 am

tak aby si to aj ty pochopil napisem ti priklad ako si to mal napisat aby to bolo jasne od zacatku o co ti ide.

mam seriovy skuter 50 ccm 2takt minarelli. vymenil som cely blok klapiek za malossi MHR lebo stare klapky boli zle. nic ine som nerobil a po namontovani mi skuter robi --co najpresnejsi popis-- neviete poradit co moze byt problem a ako ho odstranit? skusil som uz ---toto alebo hento--- a nepomohlo.

dostal by si odpoved ze mas pozriet farbu sviecky a naladit karburator. na otazku o venturi boxe by si dostal tu istu odpoved co si aj dostal

namiesto toho si napisal v polomadarcine ze si inzinier a ze tvoj skuter sa chova ako keby bol bohaty

a teda vyriesil si to ale nenapises ako. takze si nijako k vylepseniu fora ani komunite nepomohol. zaujimave ze v RC klube sa spravas inak a tam si sama ochota poradit a pomoct. tak ked uz si si dal tu pracu sa pytat tak si daj tu pracu napisat aj aky problem si mal a ako si ho vyriesil.

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#15 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 01, 2014 1:55 pm

po prve, neurazajme sa, uz toho mam dost...

riesenie bolo nasledovne..vyladenie karburatora, hl. tryska, koleno vzduchu, vzdusnik, prechod.. S venturkou a aj bez nej som rozdiel zial necitil. Takze odpoved na moju otazku som stale nedostal :D

A ja aj na akukolvek hlupu otazku sa snazim najst riesenie, neviem co v zivote si robil, ze mas taky postoj.. no ja som uz robil s ludmi dlhsi cas a mali daleko nezmyselnejsie a netechnicky vyjadrene otazky, ale ono to vzdy ide ked sa chce..

Užívateľov profilový obrázok
Snoophy
cyklista
cyklista
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Jún 14, 2010 8:07 pm
Skúter: Tauris Cubana 50 2T
Bydlisko: Plavecké Podhradie

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#16 Príspevok od užívateľa Snoophy » Po Júl 24, 2017 8:27 pm

Docela ma táto diskusia zaujala a chcel som aj ja vedieť odpoveď, ale namiesto toho jedna urážka za druhou... nič sa tu nezmenilo.
Raz keď to má niekto v sebe tak hold.....
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#17 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ut Júl 25, 2017 12:14 am

snoophy citas prispevky z roku 2014 :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

Užívateľov profilový obrázok
Snoophy
cyklista
cyklista
Príspevky: 171
Dátum registrácie: Po Jún 14, 2010 8:07 pm
Skúter: Tauris Cubana 50 2T
Bydlisko: Plavecké Podhradie

Re: klapky sania malossi mhr VL12

#18 Príspevok od užívateľa Snoophy » Ut Júl 25, 2017 9:31 pm

No ja viem... :-) podľa mňa takéto príspevky mali byť dávno vymazané. Snažím sa niečo nájsť a v každej téme "blbé reči". Popravde, ani som odpoveď nenašiel a ani neviem či sa mam spýtať, lebo buď sa opýtam zle, alebo nenapíšem všetko čo som mal, alebo dostanem odpoveď prečo som nehladal :-) . Ale nie. Neponáhľa mi to a ja si to nájdem v pohode ( popri tom sa dozviem kopu iných vecí). Ale proste niekedy mi to fakt vadí tie "akože" odpovede. Nieje fakt lepšie rovno odpovedať? Fakt by to tu bolo prehľadnejšie. Však? Nováčik by sa pozrel na tému klapky a ako prvé by našiel základné info a až potom otázka odpoveď, otazka- odpoveď. A nie hadanie sa na fóre.
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"