Zmiešavač olej benzin

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
bebeno28
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po Aug 12, 2013 7:36 pm
Skúter: Keeway Matrix 50 SP

Zmiešavač olej benzin

#1 Príspevok od užívateľa bebeno28 » So Jan 10, 2015 11:33 pm

ahojte.
chcel by som vas poprosit len o vysvetlenie ako funguje zmiešavač olej benzin na 2T motore.
Kupil som si skuter starsieho rocniku Keeway Matrix 50.
Som v zahranici a potrebujem to len na presuvanie do prace a spat.
motor ide nastartovať , jak ya studena tak ya tepla bez problemov.
neviem ako to u týchto 2T skutrov je ale yda sa mi ze motor pri pridani plneho plynu nadmerne dymi. Biely dym.
Presne ako ked je v benzine vela oleja.
Mam dost skusenosti s motorkami ako babeta simson pionier. Urobil som uz niekolko GO s dobrym vysledkom :-)

Moja otazka znie ako pracuje zmiešavač na tomto a podobnych skutroch a či sa tam niečo nastavuje pripadne aka udržba sa na tom robi. Zatial som nemal možnosť sa s tým zoznámiť.

ďakujem za odpovede.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Zmiešavač olej benzin

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Jan 11, 2015 12:02 am

Biely dym je skorej znak studeného motora alebo že je dakde vo výfuku vlhkosť ktorá sa odparuje. Veľa oleja býva dym do modra. Aspoň teda podľa mňa.
No ale to nemení nič na tom, že olejové čerpadlo býva riešené, že buď maže len podla otáčok , alebo podla množstva zmesy paliva nasávanej do motora, je to potom regulované na samotnom olejovom čerpadle, a tam potom do neho ide aj lanko odbočené od plynového ktoré dvíha šúpatko v karbe.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

bebeno28
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po Aug 12, 2013 7:36 pm
Skúter: Keeway Matrix 50 SP

Re: Zmiešavač olej benzin

#3 Príspevok od užívateľa bebeno28 » Ne Jan 11, 2015 12:12 am

VLADY napísal:Biely dym je skorej znak studeného motora alebo že je dakde vo výfuku vlhkosť ktorá sa odparuje. Veľa oleja býva dym do modra. Aspoň teda podľa mňa.
No ale to nemení nič na tom, že olejové čerpadlo býva riešené, že buď maže len podla otáčok , alebo podla množstva zmesy paliva nasávanej do motora, je to potom regulované na samotnom olejovom čerpadle, a tam potom do neho ide aj lanko odbočené od plynového ktoré dvíha šúpatko v karbe.
No malo by tam byt lanko na ten zmesavac.este som to nerozoberal. Aj sa to dako nastavuje?

A bymi to aj ked je to teple

Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zmiešavač olej benzin

#4 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Jan 11, 2015 1:17 am

dymenie moze byt od bohatej zmesy...kukni sviecku ako ma farbu...ak je cierna a skuter je seriovy bez uprav najskor vyper vzd. filter...
ak dymi len par km po tom ako stoji dlhsie u cinakov celkom bezne lebo nemaju tlakovy ventil v olejovom vedeni a redsi olej samospadom preteka do motora ak zastane olejove cerpadlo v urcitej polohe
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

bebeno28
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po Aug 12, 2013 7:36 pm
Skúter: Keeway Matrix 50 SP

Re: Zmiešavač olej benzin

#5 Príspevok od užívateľa bebeno28 » Ne Jan 11, 2015 7:41 am

alcatelko napísal:dymenie moze byt od bohatej zmesy...kukni sviecku ako ma farbu...ak je cierna a skuter je seriovy bez uprav najskor vyper vzd. filter...
ak dymi len par km po tom ako stoji dlhsie u cinakov celkom bezne lebo nemaju tlakovy ventil v olejovom vedeni a redsi olej samospadom preteka do motora ak zastane olejove cerpadlo v urcitej polohe
Dik ale stale si mi neodpovedal na to ci sa na tej pumpe nieco nastavuje.
Takato pumpa by tam mala byt. http://www.scooter-works.co.uk/media/ca ... w13974.jpg

Mevidim tam ziadny srob ale tym lankom pripadne volou sa ci sa nenastavuje davkovanie.

Dik za odpoved.

bebeno28
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po Aug 12, 2013 7:36 pm
Skúter: Keeway Matrix 50 SP

Re: Zmiešavač olej benzin

#6 Príspevok od užívateľa bebeno28 » Ne Jan 11, 2015 10:27 am

bebeno28 napísal:
alcatelko napísal:dymenie moze byt od bohatej zmesy...kukni sviecku ako ma farbu...ak je cierna a skuter je seriovy bez uprav najskor vyper vzd. filter...
ak dymi len par km po tom ako stoji dlhsie u cinakov celkom bezne lebo nemaju tlakovy ventil v olejovom vedeni a redsi olej samospadom preteka do motora ak zastane olejove cerpadlo v urcitej polohe
Dik ale stale si mi neodpovedal na to ci sa na tej pumpe nieco nastavuje.
Takato pumpa by tam mala byt. http://www.scooter-works.co.uk/media/ca ... w13974.jpg

Mevidim tam ziadny srob ale tym lankom pripadne volou sa ci sa nenastavuje davkovanie.

Dik za odpoved.
Podarilo sa mi najst jedno video. Myslim ze mo dalo odpoved na moju otazku . Malo by to byt asi podobne aj na mojom skutre.

http://youtu.be/S3TWYRtE4nA

bebeno28
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Po Aug 12, 2013 7:36 pm
Skúter: Keeway Matrix 50 SP

Re: Zmiešavač olej benzin

#7 Príspevok od užívateľa bebeno28 » Št Jan 15, 2015 2:58 pm

tak skuter je opraveny.
Nakoniec to bola len taka prkotina.

Od plynovej rukovete idu dve lanka. Jedno na supatko karburatora druhe na tu olejovu pumpu.
Lanko na karburator bolo volne, co malo za nasledok ze po pridani plynu sa do valca dostavalo viacej oleja ako zmesy z karburatoru a preto to dymilo a neslo do otacok.

Tot vsjo .

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"