Zaseknuté plynove lanko

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
yanik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Apr 13, 2015 8:34 pm
Skúter: CPI Formula r50

Zaseknuté plynove lanko

#1 Príspevok od užívateľa yanik » Po Apr 13, 2015 8:47 pm

Zdravím Vás
Chcel by som vás poprosiť o pomoc...počas víkendu som menil plynové lanko aj rukovat plynu...problém je ten že lanko ostáva zaseknuté a neviem prečo...nové lanko sa skladalo s troch laniek a jednej plastovej priechodky v ktorej sa spájajú. Keď som to mal otvorené tak nové lanko po namontovaní funguje normálne, problém je ten že lanko s karburátora sa vracia len do polovice a takto to ostane zaseknuté...prosím Vás o pomoc...je to môj jediný dopravný prostriedok do práce a chodiť so zaseknutým plynom nieje bohviečo....Ďakujem... CPI Formula R50

Užívateľov profilový obrázok
dragster
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št Jan 26, 2012 6:55 pm
Skúter: Honda zoomer,Suzuki address, Yamaha aerox 70 Moto Zeta Rally 150
Bydlisko: žarnovica

Re: Zaseknuté plynove lanko

#2 Príspevok od užívateľa dragster » Po Apr 13, 2015 11:00 pm

boli rovnako dlhé tie lanka
išlo hladko keď si ho mal dole
v ríchlopale sa ti to ľahko pohybovalo myslím ten valček
tu plastovú priechodku ak si ju otváral tak si ju mohol zle vo vnútri otočiť
a potom ma ešte napadá

vyskúšaj zhodiť rychlopal a kombinačkami potiahnuť lanko
ak je tam priechodka a ak som to dobre pochopil a predtým si mal lanko bez priechodky tak môže byt problém že lanko je našponovane od karburátora ku priechodke a preto ak pridáš tak ti pridá normálne hladko ale po ubratí sa lanko vo vnútri priechodky dostane do spodnej polohy a šupátko tým pádom nepusti nižšie mal som doma taký prípad skontroluješ to tak že otvoríš tu plastovú priechodku a vo vnútri to nemôže bit napnute
alebo otočene šupátko v karburátore

yanik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Apr 13, 2015 8:34 pm
Skúter: CPI Formula r50

Re: Zaseknuté plynove lanko

#3 Príspevok od užívateľa yanik » Ut Apr 14, 2015 8:59 am

lanka boli úplne rovnaké, aj tá plastová priechodka..je pravda ze uz aj pred výmenou to nebolo 100%-ne ale myslel som ze to je chyba rozstrapkaneho lanka pri rukoväti...prriechodka tam bola aj predtým, praveze lanko s karburatora sa mi zdá voľnelebo sa vráti len do polovice ale keď za neho trochu zatiahnem tak sa vráti pekne naspät...napadá ma či ta plastová priechodka kde sa tie ľahká spájajú nemá byť niekde napevno uchytena lebo keď ich ttrochu rukou dám do správnej polohy tak vyzeraju žeby išli pekne....alebo či nemôže byť nejaka pruzinka v karburatore unavená alebo niečo podobné...ďakuje za pomoc

Užívateľov profilový obrázok
dragster
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št Jan 26, 2012 6:55 pm
Skúter: Honda zoomer,Suzuki address, Yamaha aerox 70 Moto Zeta Rally 150
Bydlisko: žarnovica

Re: Zaseknuté plynove lanko

#4 Príspevok od užívateľa dragster » Ut Apr 14, 2015 9:14 pm

takto je to ťažko povedať ale ta priechodka nemusí bit nikde umiestnená rozober ju odpoj lanka a skontroluj potom pohyb lanka v karburátore v rukoväti skontroluj šupatko či ho nedrhne inač ti to takto ťažko poviem

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"