Chcípání motoru

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Chcípání motoru

#1 Príspevok od užívateľa mira58 » Po Apr 20, 2015 12:20 pm

Zdravím,

po zimě jsem složil motor (viz popis) a začal zajíždět. Ale k problému... Při jízdě mi zničehonic chcípnul motor a už mě opravdu nenapadá, čím by to mohlo být. Kolo se nezaseklo, směs je bohatší, jezdil jsem zatím tak napůl plynu, dodělal jsem koleno pro lepší chlazení (viz Jano) - motor měl podle oka OK teplotu (ve srovnání se sérií válcem teploměrem).
Napoprvé jsem to neřešil, myslel jsem, že je špatná směs (ani pokles výkonu nenastal), po nějakém čase to začalo dělat znovu. Rozdělal jsem tedy válec, bál jsem se zadření. Válec OK, píst měl malé zrcátko, tak jsem ho pilníkem začistil a složil. Dnes jsem se byl projet a zase... akorát dřív se to projevovalo jako výpadkama (motor vynechával) a dnes to vypadlo úplně. Podezření mám na svíčku, případně zapalko.
Nestetkal jste se s tím někdo?

Díky za rady/tipy, Míra
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Chcípání motoru

#2 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Apr 20, 2015 12:46 pm

Ja som sa nemohol dostat nad 6000ot a ked uz tak mi to trhalo a nedalo sa s tym jazdit .... vyriesilo to sklepnutie odtrhu na sviecke :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Chcípání motoru

#3 Príspevok od užívateľa mira58 » Po Apr 20, 2015 1:06 pm

Zrovna mě to taky napadlo :) zklepnuto na 0,6mm (kolik by měl být? Na netu je to buď 0,5 nebo 0,6) - momentálně mám svíčku Denso (typ stejný jako NGK BR9HS).
až bude chvilka, tak to zkusím projet.

Jinak otáčky bohužel nevím, CDI je origo odblokované (zvažuji koupit Malossi TC-unit až budou finance) do otáček tohle jde, akorát TC-unit má lepší mapu ve vyšších otáčkách, jak někde psal Alci, proto bych do něj šel.

A zapalování je s neznámým původem (koupeno s motorem, akorát z motoru zbyl jen karter :D ), takže tomu taky úplně nevěřím na 100%.
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Chcípání motoru

#4 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Apr 20, 2015 1:13 pm

No ja mam 0,4 mm :) s vacsim odtrhom mi to po vymene origo cdi za malossi tc unit neslo ....
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Chcípání motoru

#5 Príspevok od užívateľa mira58 » Po Apr 20, 2015 1:20 pm

Jasný :) Zatím mám ale origo odblokované, proto se ptám. Kdyžtak zkusím sklepnout víc.
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Chcípání motoru

#6 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Apr 20, 2015 1:22 pm

Jasne :) no chyba moze byt aj v zapalovani .....
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Chcípání motoru

#7 Príspevok od užívateľa mira58 » Po Apr 20, 2015 1:44 pm

To bude až další krok. Nejdřív zkusím odtrh (příp. víc zmenšit), pak úplně výměna svíčky, pak zapalko, nakonec můžu zkusit i cívku. Pak už to hodim ze stráně :D
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Chcípání motoru

#8 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Apr 20, 2015 2:13 pm

Hehe ale nie ja poto pridem :D kazdopadne daj vediet ako si dopadol :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Chcípání motoru

#9 Príspevok od užívateľa mira58 » Po Apr 20, 2015 3:28 pm

Tak jasny :) Kazdopadne jsem si o odtrhu cetl a byla chyba ho neprekontrolovat. Dokonce jsem cetl na zahranicnich webech, kde psali o 0.35 apod. Zkusim, dam vedet. :) Zatim diky za tip.
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Užívateľov profilový obrázok
mira58
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 83
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 7:50 pm
Skúter: CPI Oliver Sport 70 LC

Re: Chcípání motoru

#10 Príspevok od užívateľa mira58 » Št Apr 23, 2015 4:08 pm

Tak odtrh nepomohl (nejdřiv 0,5), pak to chcípalo i na 0,4. Když se to stalo naposled, dal jsem rovnou jinou svíčku - NGK místo Densa. Nastal ale jinej problém... :o scooter přestal jít za plynem a táhnout, takže rozdělám válec a mrknu, jestli není zadřenej. (ikdyž nepobírám jak bych ho mohl zadřít...)
meglio pazzo che perfettino del cazzo

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"