Keeway Matrix -vyteká palivo

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
mark
chodec
chodec
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne Aug 07, 2011 3:56 pm
Skúter: KEEWAY MATRIX 50

Keeway Matrix -vyteká palivo

#1 Príspevok od užívateľa mark » Ut Júl 14, 2015 7:33 pm

Zdravím Vás na fóre a ospravedlňujem sa,že zakladám nové vlákno. Pôvodný problém sa riešil vo vlákne Keeway Matrix-demontáž,dva
príspevky dolu. Motor už beží ,štartuje na kopnutie,drží voľnobeh a reaguje na plyn. Ale za chodu kvapká benzín z odkalovacej hadice. Vypúšťacia skrutka je utiahnutá,/jediná skrutka,ktorú som nedemontoval ,je "zakúsnutá"/. Benzín kvapká cez výpustnú hadičku. Skúsil
som hadičku zazátkovať,aby som zistil prípadnú inú netesnosť. Motor som nechal na voľnobeh.Benzín nekvapkal, ale asi po dvoch-troch minútach začali klesať otáčky a motor zhasol. Po vybraní zátky vytiekol z hadičky benzín, podľa množstva asi aj z komory. Po opätovnom naštartovaní znova drží otáčky, ale aj benzín znova kvapká.
Pôvodný problém bol v zanesenej hlavnej tryske. Dôsledne som ešte raz prečistil celý karburátor,namontoval palivový filter a skúter po zimnej prestávke konečne zabrčal. Je možné,že palivo z odkalovacej nádržky vytekalo aj pred poruchou,rozhodne však nie v takom množstve ako teraz.
Moja otázka: je možné,že po vyčistení celého palivového systému sa karburátor preplňuje? Plavák sa zdá v poriadku,pohybuje sa ľahko,
poškodenie nie je viditeľné ani lupou.
Ďakujem Vám vopred za odbornú pomoc!
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 14, 2015 8:20 pm

No zrejme je príčina v netesnom plavákovom ventile v karbe . Lebo ak hadičku na spodku plavákovej nádrže ktorá kvapká a ak ju upcháš tak sa ti to najskorej uchlasce tak zrejme to kvapkanie robí to že ten prebytočný benzín odvádza ...Ak je to isto hadička na spodku nádrže z odkalovacieho ventilu a nie nejaká prepadová z hora plavákovej komory...síce je to asi jedno nakoľko ani z jednej nemá čo cákať palivo .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

mark
chodec
chodec
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne Aug 07, 2011 3:56 pm
Skúter: KEEWAY MATRIX 50

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#3 Príspevok od užívateľa mark » Ut Júl 14, 2015 9:09 pm

VLADY napísal:No zrejme je príčina v netesnom plavákovom ventile v karbe . Lebo ak hadičku na spodku plavákovej nádrže ktorá kvapká a ak ju upcháš tak sa ti to najskorej uchlasce tak zrejme to kvapkanie robí to že ten prebytočný benzín odvádza ...Ak je to isto hadička na spodku nádrže z odkalovacieho ventilu a nie nejaká prepadová z hora plavákovej komory...síce je to asi jedno nakoľko ani z jednej nemá čo cákať palivo .
VLADY - ďakujem za radu! Asi som spravil nejakú blbosť pri skladaní karburátora, možno ešte zbytky hrdze z nádrže v sedle ventilu,ale
som v obraze a presvedčený,že pred mojim zásahom do palivového systému to bolo v poriadku.Vyplavovanie prebytku je tak intenzívne,
že Matrix by mal spotrebu ako eroplán. Ak sa mi podarí presne definovať čo spôsobilo netesnosť ventilu,napíšem sem. Doplňujem,že je to hadička z odkalovacieho ventilu,inú prepadovú tam nemám.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Feki
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Aug 02, 2014 9:25 pm
Skúter: KYMCO AGILITY R16+ 125
Bydlisko: Kolárovo

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#4 Príspevok od užívateľa Feki » Ut Júl 14, 2015 10:16 pm

Nemas vakuovy ventil na nadrzi?
Naposledy upravil/-a Feki v Ut Júl 14, 2015 10:20 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#5 Príspevok od užívateľa Keejwak » Ut Júl 14, 2015 10:51 pm

Podtlakovy ventil sa to vola ...
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

mark
chodec
chodec
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne Aug 07, 2011 3:56 pm
Skúter: KEEWAY MATRIX 50

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#6 Príspevok od užívateľa mark » Ut Júl 14, 2015 10:56 pm

Feki napísal:Nemas vakuovy ventil na nadrzi?
Feki- je mi ľúto , v moderných skútroch som ako neandertálec a priznávam,že neviem definovať vákuový ventil na nádrži. Ak je to ten pod nádržou,ku ktorému vedú hadičky- palivová a tlaková,ten je O.K. Nádrž sa zamyká ako obvykle, ale dokážem si predstaviť,čo by to
robilo,keby bol v nádrži pretlak. Možno presne môj problém. Zajtra odomknem nádrž a skúsim to nakopnúť s otvorenou zátkou- teda ak som správne pochopil tvoju radu. Je možné,že vákuový ventil je v krytke nádrže. Vďaka!
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Feki
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Aug 02, 2014 9:25 pm
Skúter: KYMCO AGILITY R16+ 125
Bydlisko: Kolárovo

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#7 Príspevok od užívateľa Feki » St Júl 15, 2015 5:54 am

To je ten k comu vedu tie dve.hadicky,ten by mal otvarat len ked nastartujes.
Mozno ze si pri vyberani plavaku trocha ohol ten pliesok na plavaku co zatvara ventil.

mark
chodec
chodec
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne Aug 07, 2011 3:56 pm
Skúter: KEEWAY MATRIX 50

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#8 Príspevok od užívateľa mark » St Júl 15, 2015 6:18 pm

Feki napísal:To je ten k comu vedu tie dve.hadicky,ten by mal otvarat len ked nastartujes.
Mozno ze si pri vyberani plavaku trocha ohol ten pliesok na plavaku co zatvara ventil.
Pliešok som skontroloval a desatinku prihol tak,aby som videl,že ventil sa zatvára.Žiaľ ,plavák si netrúfam demontovať a sedlu ani k ihle sa inak nedostanem. Rameno plaváka je nitované. Mechanické opotrebovanie vylučujem, je možné že nejakú špinu som fúkaním
neodstránil. Pri prvej skúške to cca 5 minút bežalo bez preplavenia. Potom,keď som skúter poskladal a naštartoval,zakvapkalo znova.
Možno poznáte nejaký trik na čistenie ihly bez demontáže plaváku. Nečistoty po zime -hlavne jemná hrzdza z nádrže tam asi zostali.
aj po preplachovaní karburátora. Asi ho vymením ,ak zoženiem.
V žiadnom prípade však nedám dopustiť na toto fórum. Pôvodnú poruchu som za Vašej pomoci odstránil ,toto je už moja chyba,niečo som pobabral.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Feki
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Aug 02, 2014 9:25 pm
Skúter: KYMCO AGILITY R16+ 125
Bydlisko: Kolárovo

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#9 Príspevok od užívateľa Feki » St Júl 15, 2015 6:35 pm

Neviem ako mozes mat nitovany plavak ku karburatoru,sak ked to menis tak ako?Moze byt plavak deravy a tak benzin ho nezdvihne do polohy aby uzavrel ventil ihlou.Ak sa dobre pamettam tak vies otestovat karburator aj bez namontovania na motor.

Užívateľov profilový obrázok
Feki
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Aug 02, 2014 9:25 pm
Skúter: KYMCO AGILITY R16+ 125
Bydlisko: Kolárovo

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#10 Príspevok od užívateľa Feki » St Júl 15, 2015 6:56 pm

Mozes este.skusit prefuknut privod paliva do karburatora,mozno ti vyfukne aj spinu od ihly.Ine moznosti ja nepoznam.

mark
chodec
chodec
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne Aug 07, 2011 3:56 pm
Skúter: KEEWAY MATRIX 50

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#11 Príspevok od užívateľa mark » Št Júl 16, 2015 6:15 pm

Feki napísal:Mozes este.skusit prefuknut privod paliva do karburatora,mozno ti vyfukne aj spinu od ihly.Ine moznosti ja nepoznam.
Vyriešené, pravdepodobne nečistota v sedle plavákovej ihly. Plavákový kĺb-pánt je opravdu nitovaný,keby ho držala skrutka,rozoberiem
to bez otázky na fóre. Prefúkaval som to na viackrát zo strany prívodu paliva. Nie celkom nasucho, prikvapkával som benzín.
Asi si ma s niekym mýliš,ja som sa tu nechválil,že viem karbec skontrolovať mimo stroja, naopak, hneď v začiatku som priznal, že moderné karburátory neovládam. Ale niečo som sa tu naučil, aj keď to trvalo dlho. Vďaka
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Feki
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So Aug 02, 2014 9:25 pm
Skúter: KYMCO AGILITY R16+ 125
Bydlisko: Kolárovo

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#12 Príspevok od užívateľa Feki » Št Júl 16, 2015 6:23 pm

mark napísal:
Feki napísal:Mozes este.skusit prefuknut privod paliva do karburatora,mozno ti vyfukne aj spinu od ihly.Ine moznosti ja nepoznam.
Vyriešené, pravdepodobne nečistota v sedle plavákovej ihly. Plavákový kĺb-pánt je opravdu nitovaný,keby ho držala skrutka,rozoberiem
to bez otázky na fóre. Prefúkaval som to na viackrát zo strany prívodu paliva. Nie celkom nasucho, prikvapkával som benzín.
Asi si ma s niekym mýliš,ja som sa tu nechválil,že viem karbec skontrolovať mimo stroja, naopak, hneď v začiatku som priznal, že moderné karburátory neovládam. Ale niečo som sa tu naučil, aj keď to trvalo dlho. Vďaka
Nemyslel som na teba,ber to v uvodzovkach.Niekde som cital ze sa da otestovat karb.som mal napisat.

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#13 Príspevok od užívateľa Keejwak » Št Júl 16, 2015 8:40 pm

Plavak sa da vybrat .... klinec kladivo a a pekne pant vyberies ... hlavne s citom :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

mark
chodec
chodec
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Ne Aug 07, 2011 3:56 pm
Skúter: KEEWAY MATRIX 50

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#14 Príspevok od užívateľa mark » Po Júl 20, 2015 7:25 pm

Keejwak napísal:Plavak sa da vybrat .... klinec kladivo a a pekne pant vyberies ... hlavne s citom :)
Keejwak, ešte musím reagovať ,aby som nikoho zbytočne neodradil pri podobnom probléme. Môj plavák je zanitovaný ako bočnica
vétriesky, opravdu som sa bál to rozoberať. Plavák je jemný ako vzduchový bubon z vianočného kapra,klince ,pilníky a iné ostré predmety radšej vynechať. Keby bol nit z hliníka ,skúsim, toto bolo z klinca. Ale skúter už jazdí, aj Tvojou zásluhou. Ď!
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Keeway Matrix -vyteká palivo

#15 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Júl 20, 2015 7:43 pm

Mojou? No dobre nevedel som :D nieje zac ... no mozno mas iny druh karburatoru ale na mojom Mikuni sa to da vybrat ... pri najblizsom cisteny sem hodim foto :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"