Keeway nizka maximalna rychlost

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Keeway nizka maximalna rychlost

#1 Príspevok od užívateľa dondo » Pi Júl 24, 2015 9:33 pm

Caute, chcel by som sa poradit kde by mohla byt chyba. Mam keeway matrix v setupe:
Valec 70ccm malosii sport liatinka
Kluka s ojnicou doppler racing
Klapky malossi vl12
Karbec motoforce 19mm, 90 tryska
Sviecka ngk br8hix
Malossi multivar, 6g
Remen stage6
Spojka seria + malossi zlte pruzinky
Kontrastka zlta malossi
Filter seria bez kolienka + zopar dier
Vyfuk Gianelli extra
Ostatne veci su seriove.

No a moj problem je nasledovny, v tomto setupe mam maximalku 71 podla gps. Neviem z toho dostat viacej. Momentalne je to s 90 tryskou a ihlou uplne dole, tak ide motor pekne a hladko, hocico ine bolo len horsie. Sviecka je tiez pekna. Valceky ako som pisal mam 6g a tiez mi to vychadza s nimi najlepsie aj na rozbeh. Po dlhsom patrani som zistil pricinu preco mi neotvara naplno multivar, a to ze zadna pohybliva remenica ked sa otvori naplno, tak remen nepusti uplne dole a tym padom mi na multivare remen nepusti az hore. Zostava mi tam cca 6mm kam sa mi remen nedostane. Rovnako aj ci mam v klapkach venturyho trubicu alebo nie, ziadnu zmenu necitim. Viete mi poradit nieco?
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#2 Príspevok od užívateľa dolar100 » So Júl 25, 2015 1:34 pm

A remen mas spravny? Nieje moc siroky, alebo kratky?

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#3 Príspevok od užívateľa dondo » So Júl 25, 2015 7:21 pm

Remen je 800mm dlzka a sirka + vyska ako seria. ale dnes som zariskoval so zadnou pevnou poloremenicou a pohral sa s nou. Vysledok potesujuci, maximalka sa zo 70 gps zvysila na 84,6 gps a rozbehy zostali rovnako svizne :) prikladam fotky ako som toho docielil
Prílohy
zatvorena.jpg
povodny stav - zatvorena
povodne otvorena.jpg
povodny stav - otvorena - remen sa nedostane hlbsie
prevrtane.jpg
trebalo navrtat nove diery na vodiace koliky
IMAG0407.jpg
po uprave zatvorena - remen rovnako na vrchu, teda sa skuter nerozbieha z tazsieho prevodu
teraz otvorena.jpg
po uprave otvorena - remen teraz zalieza pekne az dole ku zvaru
zbrusit.jpg
precievajuci okraj bolo treba po vybrati gufera zbrusit, inak by sa to oprelo o telo spojky a ziadna zmena by sa nekonala. Bolo treba zuzit aj guferko, uvidim kolko vydrzi....
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#4 Príspevok od užívateľa Keejwak » Ne Júl 26, 2015 8:47 am

Pekne :good: ze to nenapadlo aj mna ..
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#5 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ne Júl 26, 2015 11:56 pm

kup si do toho dlhsi prevod 15 pripadne 21% oplati sa to bo takto uz pretacas motor a viac to nepojde nikdy :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#6 Príspevok od užívateľa dondo » Po Júl 27, 2015 7:51 am

Otacky motora su rovnake ako pred upravou remenic. Motor sa dostane na rovnake otacky ci s lahsim alebo trochu tazsim prevodom. A tu sa zmenil len rozsah prevodu a teda pri rovnakych max otackach mi teraz dokaze zadna pohybliva poloremenica este viac pustit remen dole a tym padom dat tazsi prevod rovnako ako aj na variu mi vide remen vyssie. O prevodoch zatial neuvazujem, beham s tym len po meste dlhodobejsie tak do 65..
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#7 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Júl 27, 2015 10:31 am

to co urobil je to co je najdolezitejsie urobit...ked das dlhsie prevody len zmenis celkovy prevod...ale touto upravou zmenil zasadne rozsah prevodovych pomerov...cize na rozbeh mu ostal rovnako lahky prevod ale pri maximalke ma prevod porovnatelny s prevodmi +15-20% (da sa to presne spocitat)...v podstate si vyrobil overrange kit... za mna velky palec hore
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Júl 27, 2015 11:49 am

Prečo tu už výrobca takto nerieši? Je to kvôli šírke remeňa aby tam bola väčšia rezerva aby skrátka aj opotrebovaný úzky remeň nezliezol moc dole a hrozilo by poškodenie ? alebo prečo? Alebo priemery remeníc a ušetrenie za každú cenu? predsa nemôže byť konštrukčný problém ak bude mať remenica na priemere viac o 2-3 cm . To mi príde ako keby sa v osobných autách furt používali trojstupňové prevodovky.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#9 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Júl 27, 2015 1:10 pm

prva odpoved...naco by to riesili ked tomoze ist maximalne 45 km/h, za druhe ked mas valceky origo 15x12 tak mas obmedzeny rozsah otvorenia varia, cize nepotrebujes taku zadnu remenicu... a presne toto riesia zadne tuningove pohyblive remenice...mozno nie az v takom rozsahu ale na druhu stranu s lepsim priebehom "radenia" (ina draha pohybu polremenice)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#10 Príspevok od užívateľa dondo » Po Júl 27, 2015 10:36 pm

Alcatelko: dakujem za pochvalu
Tiez si myslim ze som dosiahol len velke pozitivum a to vacsi rozsah prevodu. Ale stale mam na variu cca 4 mm kam mi remen nevylezie. Rozmyslam ze by tomu mohol pomoct este o kusok dlhsi remen, pretoze teraz este zadna pohybliva nieje nadoraz zatvorena ale doraz robi remen ktory by este vedel trosku vyliezt. Tym padom by som mohol ziskat nepatrne lahsi prevod na rozbeh a este o kusocek vyssiu maximalku. V opacnom pripade len vacsiu maximalku ale smyknutie remena pri rozbehu, je to len o vyakusani. Len neviem ci je o kusok dlhsi remen este na moj skuter, teraz uz mam 800mm dlzku
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Júl 28, 2015 1:28 pm

By som to tam nechal ako rezervu ak bude obdratý remeň...vtedy bude zlezať na spojke viac dole a aby sa nestalo že zleze moc na spodok a môže sa stať že sa poškodí ...
PS: Ja mám skúsenosť takú, že ak som čokoľvek takto upravoval a dolaďoval na viac krát , tak sa zväčša stalo že som to prestrelil a posledná úprava už bola kontraproduktívna. A bol som smutný a búchal si hlavu že mal som to už nechať tak jak to bolo na 90% a nemal som chcieť 99%... Aj tak klobúk dole :good: :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#12 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Júl 28, 2015 1:41 pm

ked bude zodraty na remenici, bude aj na variu tak to zas nevytlaci az tak vysoko takze to by malo byt jedno ne? :)

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#13 Príspevok od užívateľa dondo » Ut Júl 28, 2015 4:21 pm

Jasna vec, ale toto mam v plane skusit len samotnym dlhsim remenom. Vcera som vecer nahodne zistil, ze nemam 800mm dlzku remena ako som si myslel ale predsa len 788mm dlzku. Cize s 800mm remenom by som mohol dosiahnut este o malicko lepsi vysledok, ak nie tak len smyknutie remena pri rozbehu ale asi to skusim a obetujem peniaze este do jedneho remena...
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#14 Príspevok od užívateľa VLADY » St Júl 29, 2015 8:25 am

Ono áno - aj nie...ak je príčina že remeň nieje na variu vyššie len to že ho drží zadná remenica a vario ešte nieje na doraz a teda ak sa remeň obdere tak ho vario môže dostať potom vyššie....Ale to len teoretizujem. A výrobca ide asi viac na istotu a necháva väčšie rezervy aby bol chránený aj za cenu že má varioprevod potom menší rozsah min-max .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#15 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Júl 29, 2015 8:56 am

este je otazka ako to za jazdy realne funguje...ci zlieza az tam kam ozaj moze...lebo aj kontrastka pri kompresii dava cim dalej tym vacsi odpor tak uz ju nemusi uplne pretlacit...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#16 Príspevok od užívateľa dondo » St Júl 29, 2015 12:41 pm

Jasna vec, je pravda ze som na zadnej remenici nerobil risku s fixou aby som videl ci realne ide remen az dole. Len na variu, a tam je stale este relativne dost miesta. Ale najprv remenicu skusim s fixou, je to lacnejsie ako remen :)
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#17 Príspevok od užívateľa alcatelko » St Júl 29, 2015 1:56 pm

ono vario ma mensi rozsah pohybu ako zadna remenica...a cim kratsi remen tym mas vacsi rozsah prevodoveho pomeru...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#18 Príspevok od užívateľa dolar100 » St Júl 29, 2015 2:13 pm

Remen by nemal byt ani kratky ani moc dlhy, mal by byt akurat ;-)

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#19 Príspevok od užívateľa dondo » St Júl 29, 2015 2:56 pm

Ano jasne, to mate pravdu, ale mne stale vario naplno neotvori, netvrdim to lsn na zaklade toho ze mi remen nevylieze az hore ale ze sa mi remenice varia nespoja hoci na to nieje dovod. Takze zkontrolujem ci mi vzadu uz schadza remen az uplne dole alebo to nepretlaci kontru co si ale osobne nemyslim. A ak chodi az dole, tak by som skusil 800mm dlzku remena namiesto terajsej 788mm...
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#20 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Júl 30, 2015 8:12 am

na minarelke (aj cine) remen uplne hore nevylieza...na to su male valceky a nedokazu vytlacit remen az na okraj...bezne je cca 5mm od vrchu...piaggio co ma 19x15,5 valceky to zvlada cca 1-2mm od vrchu
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#21 Príspevok od užívateľa dondo » Št Júl 30, 2015 8:48 am

Aha, tak to by to potom vysvetlovalo..
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#22 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Júl 30, 2015 8:53 am

ono sa da este hrat s upravou varia aby bol vacsi rozsah atd...ale je to vela laborovania s neistym vysledkom :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#23 Príspevok od užívateľa dondo » Ne Aug 02, 2015 8:56 pm

Jasna vec, ale to nebudem riesit. Takto mi to staci, akurat asi dam dlhsie prevody
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
BacaNR
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 611
Dátum registrácie: St Aug 01, 2012 11:10 pm
Skúter: Keeway Matrix , Malaguti Madison RS250 , Yamaha T-max 500i
Bydlisko: Nitra

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#24 Príspevok od užívateľa BacaNR » Ne Aug 02, 2015 9:12 pm

daj tam aspon tie 15% , ja som mal na keway motore 21% a to som mal seria valec :) budes mat vacsiu cestovnu rychlost a jemne maximalka hore s tym valcom este by mohla ist. Ja by som uz skuter bez dlhsieho prevodu nechcel :)
Top Due+ 70 LC , Giannelli Shot V4 , MHR overrange , MHR delta clutch , MHR klapky, TC unit , Dellorto 21mm

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway nizka maximalna rychlost

#25 Príspevok od užívateľa dondo » Po Aug 03, 2015 12:08 pm

Rozmyslam nad 21%. Zacalo mi polustat olej gurefko na oske spojky co ide z prevodov tak to rovno aj s preloziskujem nech je pokoj...
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"