Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#1 Príspevok od užívateľa rado51 » Pi Aug 14, 2015 3:16 pm

Zdravim,

mam scooter Keeway Focus 50 (10 rocny, 28000km), vymeneny valec aj piest za original, gianelly vyfuk, malossi multivar (6x6gr valceky) spolu s novou poloremenicou, kevlarovy remen (asi hebo), zlte spojkove a bielu kontrastnu pruzinu.

Nedavno, asi v priebehu poslednych 2 mesiacov sa mi postupne znizuje maximalka a prestava startovat. Predtym som tahal 80km/h, teraz ledva 70km/h. Neviete co za tym moze byt? Pozeral som sviecku a je krasna tehlova (tretie sezona), iskry hadze tiez pekne. Je vycisteny aj karburator aj vdzuchovy filter. Pozrel som valceky a su takmer ako nove. Rok dozadu som trhal asfalt a obiehal vsetko co islo, teraz sa pomalsie rozbieha z 50km/h.

Polovicu casu jazdim sam, polovicu dvaja, predtym pri dvoch nebolo citit rozdiel, rozbeh aj maximalka (75km/h+) bol slusny.

Skusal som dat tazsie valceky (3x6gr + 3x9gr aj 6x9gr) a maximalka sa nezdvihla, iba bol slabsi rozbeh co je logicke. Jedine co mi napada je, ze kontrastna pruzina ma uz asi 3 roky, moze to byt tym? Popripade ine navrhy?

Dik za rady.

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#2 Príspevok od užívateľa dondo » Ne Aug 16, 2015 2:24 am

Na startovanie kontra nema absolutne ziaden vplyv a nebude mat ani na maximalku. Kolko mas km na tom novom valci? Neznizila sa ti kompresia? Ked je vsetko ako pred tym a zrazu straca vykon mi to pripada ako na stratu konpresie a tym celkoveho vykonu.
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

dondo
chodec
chodec
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Pi Júl 19, 2013 12:39 pm
Skúter: Keeway Matrix 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#3 Príspevok od užívateľa dondo » Ne Aug 16, 2015 12:06 pm

Este ma napadlo ze pozri ako na tom su klapky. Ked to uz ma 28000km uz myslim ze nebudu dobre. Moje seriove uz pri 7000 nedoliehali uplne a to by teoreticky mohlo sposobovat horsi start aj mozno to znizenie vykonu
Malossi 70ccm sport, Malossi multivar, Doppler racing crankshaft, 19mm karbec, Gianelli extra, Malossi vl12 klapky

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#4 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Aug 17, 2015 7:34 am

klapky, zaneseny vyfuk, pridrety valec (alebo opotrebovany piest), karbon v hlave valca, vo vyfukovom kanaly a pieste...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#5 Príspevok od užívateľa rado51 » Po Aug 17, 2015 10:29 am

Valec aj priest maju nabehanych asi 8000km, takze v tom problem asi nebude, je dost pravdepodobne ze to budu potom klapky alebo ten vyfuk, skontrolujem. Dik za rady

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Aug 17, 2015 8:48 pm

staci ze raz prehrejes valec...alebo par km na zlej zmesy...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#7 Príspevok od užívateľa rado51 » Št Aug 20, 2015 12:33 am

Aby toho teraz nebolo malo, zacina sa dusit chlapik jeden, trosku som rozoberal, spravil som nejake fotky. Vyfuk vyzeral byt v pohode, len nieco sa v nom hybalo, buchalo to. Tak som s tym sklbol a prestalo, netusim co to mohlo byt.

Sviecka je na obrazku, inej farby nikdy nebola, takze chudobna zmes nehrozi: http://4.1m.yt/4bi7-ycs.jpg . Treba sviecku vymenit?

Vymenil som kontrastnu pruzinu za novu bielu co mi prisla minuly rok k multivaru, je to citit (presmykoval remen?), 0-70km/h okolo 20s na rovinke 400m, video (nahravane vecer o 11tej): http://tinypic.com/player.php?v=2hyw4mr ... dTtEX1txCE. Inak zistil som, ze mam kvalitny tachometer, podla GPS pri maximalke nadhadzuje o 3-4km/h.

Precistil som karburator (len ako to viem), vysiel z neho zlty benzin, smrdel nejako divne a aj ked to nastartujem, nie je to ono. Tankujem roky na jednej frekventovanej Slovnaftke, takze neviem. Benzin do karburatora doteka pekne. Nebol som to prevetrat po precisteni, babky v dedine by ma zajtra ukamenovali za ten hluk co narobim v noci. Trysku mam 60tku.

Odfotil som variator http://3.1m.yt/rZIEehfuq.jpg, tie pasy na nom su normalne? Su tam jemne vrubky na okraji ( chodim stale co to da), variator bol meneny minuly rok na jar.

Cele toto skumanie ma stalo 2,5h casu a rozrezany prst (improvizacia pri vymene kontrastky), na valec sa mrknem neskor, 26.8. mam statnice. Len netusim ako zistim, ci su dobre klapky, v zivote som ich nevidel, akurat viem kde su.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#8 Príspevok od užívateľa theruck » Št Aug 20, 2015 7:40 am

co bolo vo vyfuku... kludne aj cast ojnicneho loziska alebo nieco z vyfuku samotneho to sa uz nedozvies
sviecka ok. menit ju netreba.
tachometer 5% odchylka je slusne na skuter
karburator - nenasypal ti nejaky dobrak nieco do nadrze? skusal si iny benzin alebo jazdis stale na zasobu co si tam mal?
pasy na variatore su normalne to neries
prst sa zahoji
klapky pozres a uvidis ci su neni nalomene/nejako inak mechanicky opotrebovane.
mal si vonku karburator a nepozrel si klapky???

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#9 Príspevok od užívateľa rado51 » Št Aug 20, 2015 12:22 pm

Neviem co bolo vo vyfuku, v strednej casti nieco buchalo, nevypadlo nic. Nenasypal mi tam nikto nic, nemal moznost, iba mi zacalo aj auto skakat, takze benzin je vadny. Opravoval som to v noci, takze zbehnem dnes na shell.

Ja som myslel, ze klapky su v motore, o karboratore neviem, som len pokrocilejsi zaciatocnik :D ale v karburatore, nalomene nie je.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#10 Príspevok od užívateľa theruck » Št Aug 20, 2015 12:51 pm

klapky su v domecku pod sanim co ide z karburatora

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#11 Príspevok od užívateľa rado51 » Št Aug 20, 2015 3:33 pm

Fakt netusim kde su, je ich vidiet na obrazkoch?

http://postimg.org/image/dkuw5u4k7/
http://postimg.org/image/s5bz0nziv/ ta somarina v strede reaguje na plyn a ide pekne, nezasekava sa.

Alebo vedel by si mi ich nejak blizsie opisat? :) idealne obrazok, nevygooglil som nic.

Skuter dusi dusi, potom 5s ide pekne a zas, vynechava aj na volnobehu, sem-tam pocut strelu z vyfuku. Kaslem uz na 80km/h, len nech to ide. Dusi ho aj ked je tam novy benzin.

EDIT: aby toho nebolo malo, za studena ide biely dym a divne to smrdi. Ked k tomu pridam, ze mi nieco bucha vo vyfuku... Moze to byt vyfuk? A naviac mi na volnobehu miestami vyteka benzin. Jedine co mi napada je, ze je tam malo vzduchu.

Nechapem ako sa to moze rozladit zo dna na den...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 20, 2015 6:45 pm

theruck napísal:klapky su v domecku pod sanim co ide z karburatora
Prečo myslíš že by mali byť v karburátore samotnom?
....a hlavne ak Ti vedúci už napísal kde presne sú? :pardon:

Sú na vstupe zmesy do klukovej skrine, a teda pod prírubou na ktorú je napojený karburátor....

https://www.google.sk/search?q=Sacie+kl ... gUCh0jPgT8
Len 5 sekúnd času a Google našiel .... :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#13 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Aug 20, 2015 7:12 pm

podla tohto to vyzera bud na prdle gufero,zlomene klapky alebo pretekajuci karbik...alebo este prdla sviecka
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#14 Príspevok od užívateľa rado51 » Pi Aug 21, 2015 12:20 am

Dik Vlady, ja som myslel, ze budu viditelne, hned rano ich pozrem, uz som sa zorientoval.

Svieckou to pravdepodobne nebude, pretoze som skusal inu, sice staru, ale funkcnu. Vymenil som aj fajku, lebo ta mi uz robila 3-4 problem a stale to iste.

Pravdepodobne blba otazka, ale ak to budu tie klapky, nedaju sa nejak doma zrepasovat? Nehodlam do toho vrazat peniaze kedze na jar si chcem kupit nejaku 125tku (RKV alebo CBF)

Dal som dnes jazdu 10km, cesta tam bola hrozna, stale som stal, dusilo a skapinalo to, trvalo mi to dlhsie ako na korculoch (potreboval som tam ist). Cesta spat prve 2km to iste, potom dostal rozum, isiel ako normalne a brzdili ma fabie.

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#15 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Aug 21, 2015 8:50 am

klapky sa daju zrepasovat vymenou listkov v nich...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 21, 2015 10:49 am

Po skúsenosti z nedele mám 100% istotu, že ak je poškodená- netesná- zlomená- deravá .... klapka tak motor nejde natočiť vôbec nekoľko skrátka nenasaje palivo. Takže ak to nejako ide ale nie dobre tak je najskorej problém v karbe samotnoma asi je problém v správnom pomere paliva a vzduchu, alebo vypadáva zapalovanie alebo skrátka je problém niekde inde ale nie v samotných sacích klapkách .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#17 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Aug 21, 2015 10:57 am

vlady...stava sa ze netesniace klapky dovolia este horko tazko nastartovat a za chodu si beha zmes hore dole a viac krat sa obohati a ide to naprd, ale ide...zalezi ako moc je to poskodene a ako dobre je zostelovany motor pri startovani...
ale ako prve by som pozrel ci to nie je pridrete a ci su gufera ok
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#18 Príspevok od užívateľa rado51 » Pi Aug 21, 2015 6:13 pm

Pozeral som klapky, nie su ziadno poskodene, dole doliehaju pekne, behaju lahko bez zasekavania. Ked som kopol do nakopavacky, tak odtial trochu vysplechuje benzin, neviem ci to tak ma byt, videl som ich prvykrat a ani neviem poriadne na co su :)

Valec pozrem cca o tyzden, teraz nemam cas do statnic. Ake gufera mam pozret?

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#19 Príspevok od užívateľa Dusan » Pi Aug 21, 2015 8:06 pm

By som povedal ze ti preteka karbec,a karter je plny benzinu

rado51
chodec
chodec
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Feb 08, 2014 2:11 am
Skúter: Keeway Focus 50

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#20 Príspevok od užívateľa rado51 » So Aug 22, 2015 12:56 pm

No neviem co znamena preteka karbec, ale vzduchovy filter bol trochu mokry, tam ako ide do karboratora, samotny filter bol suchy a na druhej strane tiez mokro, vidiet to je az teraz. Da sa to nejak spravit? :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Keeway focus - strata rychlosti / nestartuje

#21 Príspevok od užívateľa VLADY » So Aug 22, 2015 2:20 pm

Nemáš základného šajnu o motore tak odporúčam buď trocha samoštúdia alebo si zožeň niekoho kto sa Ti na to pozrie......Takto tu ozaj bude za chvílu popísaných 10 strán bez vyriešenia problému. Nemyslím že tu má dakto chuť dopodrobna popisovať základné konštrukčné veci okolo 2T motora, ( A možno sa mýlim .... :pardon: ) ak netušíš ani na čo sú v takom motore klapky alebo ako a prečo má mať karburátor určitú hladinu paliva v plavákovej komore a prečo je zle ak je veľa alebo málo a ako sa to prejavuje. Ak by bol plný karter paliva tak mu zahadzuje aj sviečku....Možno tam má natečený len olej , že preteká olejové čerpadlo. Možno má zaseknutý plavák v karbe....možno možno...takto tu môžeme špekulovať mesiac. Ak motor nejde ide sa vylučovacou metódou postupne ad najlahšieskontrolovatelného po najhoršie...je palivo v nádrži- v karbe - v klukovej skrini - vo valci? je iskra? je kompresia? Ak je toto splnené musí to ísť naštartovať...alebo aspoň mať snahu. Ak nieje palivo zisťujem prečo nieje, a prečo je a kde je a kde už nie. Ak ide o iskru je ťažko možné že by bola v nesprávny čas ale ak je na sviečke vonku nemusí byť na sviečke pri kompresii...najlahšie vymeniť sviečku . A skúšať. Ak je sviečka mokrá tak sa to mohlo uchlastať ...možno nezavrel sytič. Alebo je mokrá len od oleja ...toto sú veci ktoré treba riešiť na mieste a mať aj nejakú prax a skúsenosť. A to sa nezíska inak ako laborovaním na vlastnom motore. Takže tak. netreba sa báť rozoberať ale treba mať šajnu ako veci pracujú a čo s čím súvisí ako na seba nadväzuje. A na to treba mať základy a teóriu načítanú. Alebo aspoň odpozeranú . Píšeš že filter bol mokrý a potom zas suchý...filter zvykne byť mokrý lebo za prvé mal by byť napustený olejom, aby lepšie chytal bordel ale nemalo by z neho tiecť palivo nejak moc...nejaká zmes sa tam dostane vždy nakoľko než klapky zavrú tak to tiež niečo trvá...takže ale to je práve tá prax. Ak preteká karbec tak preteká lebo nezavrel plavák a palivo stúpa nad hranicu optimálnej výšky a buď je tam vývod z hora plavákovej komory a palivo tade bude vytekať von alebo sa dostane do motora a tým sa motor zadusí lebo bude mať moc paliva k nemu málo vzduchu.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P


Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"