Zazimovanie a Servis

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Zazimovanie a Servis

#1 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Ne Nov 08, 2015 8:23 pm

Ahojte ludia. Som tu nový a chcem sa Vás opýtat nejaké tie infošky ohladom zimného servisu. Vlastním Kymco Agility RS50 , je to Taiwan. Zhodou okolnosti som napísal komentár pod fotku na FB ohladom Motorkárov z Košíc a odpísal mi jeden týpek či mam ešte ten skuter. Kecali sme a zistil som že bol prvý majitel. Ked sluter predával tak mal maximálku okolo 100km/h. Prešli cca 10k kilometrov a motorka ma maximalku 75km/h. Motorka je v rovnakom stave ako ked ju predával. Akurát bol meneny piest, pretože som ho prepálil :D . Ale je tam už Naraku lahší piest, určite lepši ako „Taiwanskí” povodny. Potreboval by som od Vás nejaké rady čo mam pomenit aby to bolo to čo to bolo pred 10k kilometremi. Mám tam ladený výfuk Leo Vince TT , Top Racing variátor
Prílohy
IMG_0019 (1).JPG
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zazimovanie a Servis

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » Po Nov 09, 2015 9:45 am

tak naraku je cinsky piest takze neviem ci to je lepsi ako taiwansky (vazil si oba piesty? lebo zatial najlahsi piest co je bezne z obchodu bol prave seriovy piest...tuningove byvaju dost casto tahsie lebo su z lepsich materialov a su viac vystuzene koli vyssej zatazi) :D ked si prepalil piest tak je velka pravdepodobnost ze dostal aj valec na prdel...takze mozno zvazit vybrus a dobre odladenie motora (ved piest sa neprepali len tak sam od seba ale v 99% pripadov koli zlej zmesy)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#3 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Po Nov 09, 2015 5:14 pm

Piesty som vážil oba rukami , Naraku bol odost lahši , ano prepálil najskor ten piest koli zmesy , dal som cca vzdialenost 150km na plne takže sa ani nečudujem , ale válec je dobrý

Motorka ide lepšie s tym piestom vtedy nešla ani 75km/h
Prílohy
IMG_0008 (2).JPG
Naposledy upravil/-a Pa3k_KE v Po Nov 09, 2015 9:16 pm, upravené celkom 1 krát.
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: Zazimovanie a Servis

#4 Príspevok od užívateľa Dusan » Po Nov 09, 2015 7:02 pm

Staci aby mal piest iny tvar a moze mat menej materialu a byt lachsi ako origo

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#5 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Po Nov 09, 2015 8:48 pm

No po tejto stránke to fičí . vie mi niekto povedat čo mam povymienat aby to šlo ako predtým? :)
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#6 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Nov 09, 2015 10:00 pm

je to vzduchom chladeny 2-takt 50-ka tak zazraky od toho necakaj. valec uz ma urcite nieco za sebou. ze to islo 100 tak tomu moc neverim. mozno dole kopcom a s 50 kg vodicom a s vetrom v chrbte. aj ked tachometer 100 ukaze tak ten skuter realne urcite tolko nesiel. tolko tu chlapcom idu potunene 70-ky :) ak ti to ide 75 km/h GPS (nie podla tacha ) tak bud rad :good:

dalsia vec je to ze ked preslo 10 000km a nic sa nemenilo tak urcite by trebalo skontrolovat variator v akom je stave :)
Naposledy upravil/-a Keejwak v Po Nov 09, 2015 10:17 pm, upravené celkom 1 krát.
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Zazimovanie a Servis

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Nov 09, 2015 10:09 pm

Konečne jeden rozumný a triezvy názor .... :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zazimovanie a Servis

#8 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Nov 10, 2015 10:12 am

Pa3k_KE napísal:No po tejto stránke to fičí . vie mi niekto povedat čo mam povymienat aby to šlo ako predtým? :)
takto jednoducho to nefunguje. co bolo bolo. terazky to ide takto. vsetko co spravis smerom k tomu aby to islo tak ako predtym su vyhodene peniaze ale ak ti to nevadi tak mozes zacat tunit. navodov ako na to je tu kopec

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#9 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Ut Nov 10, 2015 9:10 pm

Ohladom tachometra samozrejme že nejde presne , Bolo tych 75 meraných podla GPS.
Na motorke nebolo nič take menene , ale rozobrate to u bolo dost krat hlavne variator a spojka , spojka sa zasekavala a variator bol stale zaradený , neprijemne piskanie ... Valčeky vymenene variator poumyvany. Dalšia vec kontrastna pružina a pružiny v spojke sa oplati vymenit? Motorka už straca otáčky hore kopcom mám 50kg a idem ledva 50km/h . Ked som variator vyčistil a dotiahol kontrasnu tak som šiel do velmi prudkeho kopca s 2 ludmi 50km/h , mala super otáčky ale znova sa to stratilo... V čom je problém?
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Zazimovanie a Servis

#10 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Nov 10, 2015 10:25 pm

Kontrastná pružina sa ako doťahuje...šak je tam medzi poloremenicami ....A matica spájajúca spojku býva dotiahnutá vždy napevno, takže celkom nechápem kde čo si dotiahol a zrazu bolo šecko OK, pretože nedotiahnutá matica na spojke je pár mm a to nemôže tak moc rozhodiť silu kontrastky aby sa zásadne zmenilo jej chovanie (voči valčekom vo variu). Pretože tá pružina je stlačená pri svojej funkcii možno 2-3x oproti tomu ako je voľne položená, a teda nejaké mm +- sú nepodstatné.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#11 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Ut Nov 10, 2015 10:44 pm

Ano ta matica sa dotiahla . My sme to už predtym dotahovali pretože som sa pozeral na kontrasnu ale nešlo to tak ked som to poskladal znova. na 2x sme to už dotahovali 3 takže sme to dotiahli lepšie ako na 1x vtedy sme to dokašlali... , Ked som pridal po uplnom dotiahnuti bola agresívna a hrabala ako nikdy predtým. Po tom dni to bolo slabšie a slabšie ... Myslite že ma na to vplyv aj variátor ? Mám pocit že na origo to šlo lepšie aj agresívnejší.

Ohladom toho že to je 50cm3 áno viem , mám 15 a som zmrd chcem z toho čo najviac . Viem že nasledky budu zle ked to zadriem alebo podobne ale proste tak no :D
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#12 Príspevok od užívateľa Keejwak » St Nov 11, 2015 10:21 am

Strata otacok v kopci = bud zodrate valceky ( co mozme vylucit ked pises ze si ich menil) alebo zoslabnuta kontra ... cize uz nema schopnost dostatocne stlacit remenice a pri stupani sa ti nezmemi prevod na lahsi (nevytlaci ti remen na remenici hore) .... to ako keby si mal na aute 5-ku a chces vyjst prudkym kopcom ...

ako si predstsvujes aby ti to islo? Pozri si nejake projekty .... tu ich mas plno a mozes sa inspirovat :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#13 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » St Nov 11, 2015 11:48 am

No ono to podradi neskoro cca v 50km/h ale viac už potom nejde , ale šlo to lepšie . No práve že si to predstavujem aspon tak nech to je stále živé .čital som vyčistit vyfuk, ma to nejaky vplyv ? Oplati sa ho vyčistit? A ešte v nom mám dieru, berie to svoj výkon? Určite sa chystám vymenit aj vatu v tlmiči. Tá nebola menená určite
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zazimovanie a Servis

#14 Príspevok od užívateľa theruck » Št Nov 12, 2015 4:44 pm

este pol roka a mozno napises aj vsetko co tomu skutru chyba a potom si to spolu zhrnieme na zraze a vydame vyhlasenie o tom ako si to mas opravit

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#15 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Pi Nov 20, 2015 5:42 pm

Dakujem za posledný príspevok , Vy a admin? Načo tu je ten forum ? Nechápem takýchto ludi...
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#16 Príspevok od užívateľa Keejwak » Pi Nov 20, 2015 10:37 pm

Pa3k_KE napísal:No ono to podradi neskoro cca v 50km/h ale viac už potom nejde , ale šlo to lepšie . No práve že si to predstavujem aspon tak nech to je stále živé .čital som vyčistit vyfuk, ma to nejaky vplyv ? Oplati sa ho vyčistit? A ešte v nom mám dieru, berie to svoj výkon? Určite sa chystám vymenit aj vatu v tlmiči. Tá nebola menená určite
pri spravne nastavenom variu by si mal mat otacky od rozbehu az po max. otvorenie varia rovnake +- ... ked ides hore kopcom na plno aj po rovine na plno tak by mali byt otacky +- rovnake(neberiem v uvahu maximalnu rychlost ked su otacky po otvoreni varia naplno vyssie).... ked ides hore kopcom na plno a su otacky vyrazne nizsie ako ked ides na plno po rovine tak je nieco zle.... vyfuk pomoze vycistit ak ho mas zaneseny ... vata sa meni len ked ti to velmi huci ... inak to nema vyznam .... tu dieru radsej zavar :wink:
mozno nezaskodi pozriet valec ... urcite uz ma za sebou nieco ....

a mozno je vsetko v poriadku len tebe sa to zda uz slabe :lol: (to bol jeden cas moj pripad :crazy: )

par uzitocnych info : http://www.scootland.cz/scooter-tuning-jaknato/ :good:

inak som s KE tak ti to viem omrknut :wink: :beer:
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#17 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Ne Nov 22, 2015 2:00 pm

No su tam rozdielne otáčky , hore kopcom scooter plače nema otáčky absolutne, oproti rozbehu a celkovo sa to neda porovnat ked idem hore kopcom. Ked idem hore kopcom od 50-60 vtedy je to najhoršie. Spadne rychlost a otačky na minimum. Ale ked idem cez 65/70 tak ešte zrýchluje nema problem ist , otačky su krasne. Nechápem prečo a čo sa tam deje.
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Zazimovanie a Servis

#18 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Nov 22, 2015 4:50 pm

Čo je nepochopiteľné? motor každý jeden má max výkon v určitom spektre otáčok a v tom ho treba držať .....ak má menej a zaťažíš ho jazdou do kopca , tak sa už nedokáže dostať vyššie , máš zle naladené vario ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#19 Príspevok od užívateľa Keejwak » Ne Nov 22, 2015 6:34 pm

Treba vymenit kontru.... daj tam adekvatnu tvrdost nie hocijaku

Staci sa mi trochu previest a hned zistis co mu je :D
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#20 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Ne Nov 22, 2015 10:15 pm

Keejwak napísal:Treba vymenit kontru.... daj tam adekvatnu tvrdost nie hocijaku

Staci sa mi trochu previest a hned zistis co mu je :D

Chcel by si vyskušat? :D ale nie som rad že by sa o to zaujimaš , momentalne je v garáži rozobratá menim podsvietenie a pozeram všetko čo radite , rad by som vedel určite tu tvrdost kontrasky a aj spojkove pružiny by som chcel vymenit. Určite mi treba vediet aku mam dat tvrdost...
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#21 Príspevok od užívateľa Keejwak » Ne Nov 22, 2015 10:50 pm

Musis zistit aku tam mas teraz tvrdost ... Vacsina kontrastnych pruzin ma svoju farbu ...ak je tvoja bez farby tak je seriova ... tebe staci biela od malossi
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zazimovanie a Servis

#22 Príspevok od užívateľa theruck » Po Nov 23, 2015 3:41 pm

Pa3k_KE napísal:Dakujem za posledný príspevok , Vy a admin? Načo tu je ten forum ? Nechápem takýchto ludi...
co nechapes? ved najprv si napisal ze to je take iste ako ked sa to predalo a po niekolkych dnoch co sa ti tu ludia snazia poradit z teba vypadne ze mas deravy vyfuk. za kolko dni sa dozvieme ze v ktorej casti ho mas deravy ? aby to nebolo take jednoduche tak zacnes uplne zcestne pisat o vate v tlmici a na druhy den riesis uz len prevody. tu si precitaj nieco http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?f=5&t=3814 a nezabudni si precitat aj toto: http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?f=5&t=7228

Pa3k_KE
chodec
chodec
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Nov 06, 2015 8:14 pm
Skúter: Kymco Agility RS 50
Bydlisko: Košice

Re: Zazimovanie a Servis

#23 Príspevok od užívateľa Pa3k_KE » Po Nov 23, 2015 8:28 pm

theruck napísal:
Pa3k_KE napísal:Dakujem za posledný príspevok , Vy a admin? Načo tu je ten forum ? Nechápem takýchto ludi...
co nechapes? ved najprv si napisal ze to je take iste ako ked sa to predalo a po niekolkych dnoch co sa ti tu ludia snazia poradit z teba vypadne ze mas deravy vyfuk. za kolko dni sa dozvieme ze v ktorej casti ho mas deravy ? aby to nebolo take jednoduche tak zacnes uplne zcestne pisat o vate v tlmici a na druhy den riesis uz len prevody. tu si precitaj nieco http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?f=5&t=3814 a nezabudni si precitat aj toto: http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?f=5&t=7228
To je sice pekne , lenže sa informujem scooter nema pri sebe momentalne , niesom pri nom každy den. Pytam sa tu Vás radšej lebo viem že ste sa v tom hrabaly a niečo o tom viete , lepšie ako to hladat na webe a nemusi to byt uplne spolahlive...
Agility RS 50

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zazimovanie a Servis

#24 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Nov 24, 2015 9:54 am

a preto si nazval temu "zazimovanie a servis". aby ti poradilo co najviac ludi...

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zazimovanie a Servis

#25 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Nov 24, 2015 2:51 pm

lenze tazko ti je radit ked nevieme vsetky informacie...to ako ked prides k doktorovi a povies som chory, co mam robit...tiez ti nepovie hned diagnozu ked nema ziadne info...potom mu povies ze z nicoho nic mas zaludocne problemy...a potom na dalsi den mu povies ze si vlastne zjedol pokazeny salat...ked nedas uplne informacie, nedockas sa zmysluplnych rad. takze kym sa spytas rozmysli si na co konkretne sa chces spytat...potom aj dostanes konkretnu odpoved. vacsina ludi si otvori temu, precita si prvy prispevok, netusi o com sa tu toci a viac sme nepachne...takze si znizujes sancu na radu na uplne minimum...
je to tak na kazdom jednom fore...nik nie je totalne dychtivy po tom hadat co ta vlastne trapi. ale ked sa spravne pytas radi odpovedia
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"