moj Keeway Matrix 50

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#26 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ut Aug 08, 2006 4:27 pm

geetee napísal:
THeBaNDiT napísal: vsak ako hovorim, zajtra pride nan kuknut servisman... ja nepojazdny skuter nemam ako dopravit do 25km vzialeneho mesta...
skade si?
Bardejov. Ale skuter je tak na polceste medzi Bardejovom a Presovom, a servis je v Presove.

Ty si kdesi od zapadu, ze?

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#27 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Ut Aug 08, 2006 5:15 pm

inac skuter nenabehol, ani ked miestny mechanik do valca strekol striekackou trochu benzinu... ani zvuk startovania nebol iny... ani naznak nabehnutia... ten miestny dedomechanik teda vravi, ze to nema kompresiu... ale na druhu stranu mal takyto skuter pod rukami prvykrat.

no to som zvedavy, ako sa to vyvrbi...

Užívateľov profilový obrázok
misho
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Ut Máj 09, 2006 5:26 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Neutra - Nitra
Kontaktovať užívateľa:

ss

#28 Príspevok od užívateľa misho » Ut Aug 08, 2006 5:30 pm

ja sa bojim ze to bide niaka strasna somarinka, lebo mozne je vsetko...

no kazdopadne ti drzim palce lebo prist o novy skuter neprajem nikomu.
YAMAHA BWS 50

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#29 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Aug 08, 2006 5:45 pm

to nevadí ,ale to je na štartpáke cíťiť či to má kompresiu alebo nie. 8)
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#30 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Aug 08, 2006 10:19 pm

moja obvykla rada: nevypadlo gufero? tiez nema kompresiu a nenastartujes...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
lil_b
moderátor
moderátor
Príspevky: 824
Dátum registrácie: So Feb 11, 2006 4:39 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:

#31 Príspevok od užívateľa lil_b » St Aug 09, 2006 12:05 am

asi si chcel povedať že sa teda hýbe piest a nie valec :) a či je pridretý dojdeš na to takto... bud: daj von sviečku, prilož tak prst, na vrch, nie dovnutra, a zaštartuj, tak ten pod a pretlak udržíš prstom je to zadrené.. ak bude ufukovať vzduch a put sebazachovy ti povie že nie je dobre tam ten prst mať pri takom akom tlaku, tak je to ok....
alebo sa to daj že dáš dole dekel variatora a vyskúšaš iba jednou rukov točiť variatorom resp to chytiš za chladiace rebrá a budeš točiť, ak to pôjde ťažko a budeš počuť ako sa stláča vzduch tak ok, ale ked ti to pôjde lahko točiť a bude to fučať jak lokomotiva tak je to zadrete, resp pridrete....
to že ti to zdocholo mohla byť zhoda nahod, že aj už už ti došlo palivo, ale možno sa už aj topili krúžky a to palivo to dorazlilo... ale pozri aj tie gufera jak hovori alci :)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#32 Príspevok od užívateľa VLADY » St Aug 09, 2006 7:04 pm

Jedna rada je : ROZOBRAŤ a máš hneď istotu na čom si alebo daj aspoň dole výfuk a pozri piest cez výfuckový kanál.Ale ako ti ťradí Lil-B to tiež zistíš aj bez rozobratia. :twisted:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#33 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Št Aug 10, 2006 12:37 pm

Takze novinky:

stary dedo mechanik mal pravdu, nema to kompresiu...

servisman na to potom osobne tiez prisiel, takze skuter je zadrety, poslal ho do Rimavskej soboty na vymenu piestu ci coho :) Som zvedavy, ako bude chodit potom...

Bolo by vhodne prist na to, preco sa to zadrelo...

Olej v nadrzi bol, pouzivam olej 2T SCOOTER MOTOREX
Obrázok

Je vraj synteticky, kupil som ho u predajcu Keeway...

Taktiez cele odblokovanie skutra spocivalo iba vo vybrati restrikcneho kruzka a vymene dlheho kolena vyfuku za kratke. Tryska menena NEBOLA, teda je tam pravdepodobne tryska o velkosti 47.5, ak sa nemylim... pricom na http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... 9&start=20 sa pise o jej vymene na vacsiu...

Sviecka bola krasna tehlova, teda zmes nebola chudobna...

EDIT: este pri tom odblokovani boli aj valceky vo variatore menene za nejake lahsie, ale to nie je podstatne...
Naposledy upravil/-a THeBaNDiT v Pi Aug 11, 2006 10:17 am, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#34 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Aug 10, 2006 4:03 pm

Mohlo sa to pridreť že to malo chudobnú zmes...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

virgill

#35 Príspevok od užívateľa virgill » Št Aug 10, 2006 4:11 pm

Ten olej by mal byt zevraj kvalitny. Ja ho sice nepouzivam, ale pocul som. Uz to tu niekde bolo rozoberane.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#36 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 11, 2006 8:18 am

VLADY napísal:Mohlo sa to pridreť že to malo chudobnú zmes...
Este mi povedz, preco si myslis, ze to malo chudobnu zmes... nevyryvam, iba hladam moznu pricinu... mohla by v tom byt ta nevymenena tryska?

geetee

#37 Príspevok od užívateľa geetee » Pi Aug 11, 2006 10:17 am

THeBaNDiT napísal:
VLADY napísal:Mohlo sa to pridreť že to malo chudobnú zmes...
Este mi povedz, preco si myslis, ze to malo chudobnu zmes... nevyryvam, iba hladam moznu pricinu... mohla by v tom byt ta nevymenena tryska?
ak bol odblokovaný a nebola menená triska tak tam je možná chyba

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#38 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Pi Aug 11, 2006 10:30 am

geetee napísal:
THeBaNDiT napísal: Este mi povedz, preco si myslis, ze to malo chudobnu zmes... nevyryvam, iba hladam moznu pricinu... mohla by v tom byt ta nevymenena tryska?
ak bol odblokovaný a nebola menená triska tak tam je možná chyba
to by som bol rad, ak by to bolo v tom... ja som servismanovi vravel o tom, ze na NETe sa pise, ze aj tryska mala byt menena, a aj ten "nalitok na variu" mal byt obruseny, a on mi povedal, ze trysku menit netreba a o tom "nalitku" nepocul... (na NET ocividne nechodi a ten nalitok som na vlastne oci videl (ak som dobre videl), ked teraz pri pokuse rozbehat moj scooter dal dole kryt z variatora)

GeeTee, pocul som nieco, ze mas konexie na dovozcu Keewayov pre Slovensko... :) Mohol by si sa ho opytat, ako je to s tou tryskou a tym nalitkom na variatore v pripade Matrixu? Servisman (a majitel predajne v jednej osobe) sa pri pokusoch ozivovania skutra po telefone radil aj s nejakou osobou, co mu mala doviest do predajne stvorkolky, osoba rozpravala s nevychodnarskym prizvukom (tipoval by som juznansky prizvuk a ze to bol dovozca pre Keeway na Slovensko :) )
Skuter je momentalne v servise kdesi v Rimavskej Sobote, tak reku ak by to bolo ohladom tej trysky a nalitku na variatore pravda, tak aby som zavolal do Presova, nech zavola tam do Rimavskej Soboty a nech to daju do laty... skuter mi chodil po rovinke maximalne 55km/h (tachometrovych a vazim mimochodom necelych 70kg) a po zbruseni toho nalitku a nahodeni vacsej trysky by to asi dalo aspon o trochu viac, nie?

sorry za roman, ale lezi mi to na srdci a dufam, ze je to pochopitelne :)

Užívateľov profilový obrázok
kika
skútrista
skútrista
Príspevky: 274
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 6:12 pm
Skúter: Gilera Runner 125 ST
Bydlisko: Bratislava

#39 Príspevok od užívateľa kika » Pi Aug 11, 2006 6:17 pm

ja som na hurikanovi nechala vymenit koleno (vyfuku), vybrat kruzok z variatora a trysku som tiez nemenila, lebo povodna tam uz bola tusim 57,5 :) ty mas menene aj to koleno za kratsie?alebo co ti potom na tom odblokovali ked ti to ide 55?moj ide po odblokovani 65km/h a predpokladam ze tvoj matrix by mohol ist o nieco viac 8)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
george
st. cyklista
st. cyklista
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St Jan 11, 2006 8:57 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Malacky
Kontaktovať užívateľa:

#40 Príspevok od užívateľa george » So Aug 12, 2006 2:01 pm

mozem iba potvrdit kike to ide ako drak naposledy ked sme boli jazdit som kukal ze vau jak novy hurikanik :) :wink: super.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#41 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » So Aug 12, 2006 3:56 pm

kika napísal:ja som na hurikanovi nechala vymenit koleno (vyfuku), vybrat kruzok z variatora a trysku som tiez nemenila, lebo povodna tam uz bola tusim 57,5 :) ty mas menene aj to koleno za kratsie?alebo co ti potom na tom odblokovali ked ti to ide 55?moj ide po odblokovani 65km/h a predpokladam ze tvoj matrix by mohol ist o nieco viac 8)
No ako som uz pisal, koleno vyfuku mi vymenil za kratsie, do variatora dal nejake lahsie valceky a vybral z neho restrikcny kruzok. Trysku nemenil, ani nic nebrusil...

Tryska tam je neviem aka...

Pred odblokovanim skuter isiel na rovinke maximalne tachometrovych 40-45km/h, po odblokovani uz 50-55kmh, takze zmena v rychlosti tam urcite je. Mozno mi ide tak rychlo, ako Tebe, ale Tebe tachometer premeriava (alebo mne nedomeriava :wink: ), nemal som este moznost zmerat presnost merania...

Aby som vsetko uviedol na spravnu mieru, v sobotu (den pred zadretim) som si zadovazil druhu prilbu, tak v nedelu som sa s bratom (ja mam 70kg, brat 85kg, skuter ma nosnost 165kg, takze v limite) vybral na vylet do 15km vzdialenej dediny (pomerne dost kopcovita krajina). Cesta tam do kopca i z kopca v pohode, cesta naspat do kopca tiez v pohode, a potom z kopca sa to zadrelo (nesiel som na plny plyn, len aby to slo nejakych 60km/h, bolo to z kopca). Mozno ta tryska (ak tam je ta 47.5) na jazdu pre dvoch jednoducho nestaci...

Skoda, ze mi geetee neodpisal, alebo ze tu nie je niekto s Matrixom, aby mi poradil ohladom tej trysky...
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
kika
skútrista
skútrista
Príspevky: 274
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 6:12 pm
Skúter: Gilera Runner 125 ST
Bydlisko: Bratislava

#42 Príspevok od užívateľa kika » So Aug 12, 2006 4:28 pm

tak to je skoda ze si zadrel, mozno to bolo tou tryskou, geetee by asi vedel aka velka tam je v serii.a s tou rychlostou asi to bude chciet zbrusit :wink: tak snad ti to daju co najrychlejsie dokopy :wink:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#43 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » So Aug 12, 2006 5:32 pm

kika napísal:tak to je skoda ze si zadrel, mozno to bolo tou tryskou, geetee by asi vedel aka velka tam je v serii.a s tou rychlostou asi to bude chciet zbrusit :wink: tak snad ti to daju co najrychlejsie dokopy :wink:
ako tak citam, kdesi na fore (uz neviem, na ktorom z tych troch, na ktore chodim) jeden pisal, ze sa mu znicilo tesnenie, lebo mu chybala jedna matica z tych styroch, co to drzia... a ja ak si dobre pamatam, tiez som mal len tri matice a jedno take divne cudo (no matica to rozhodne nebola) a bolo to take od novosti... tak ja neviem, mozno mi chybala matica :roll:

V kazdom pripade skuter je v oprave a uvidim, s kolkymi maticami sa z nej vrati... :idea:

Geetee, kde si? Jak to je s tou tryskou? A s tym nalitkom na variatore?
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#44 Príspevok od užívateľa theruck » So Aug 12, 2006 8:15 pm

neviem co tu stale riesis mas zadrete a hotovo. mas to v zaruke a hotovo. skuter si pouzival podla navodu a hotovo. opravia ti to a hotovo. nabuduce sa ti stane to iste a hotovo. takto to pojde 2 roky a hotovo. potom ti vyprsi zaruka a hotovo. kupis si poriadny skuter a hotovo.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#45 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Aug 13, 2006 11:47 am

Dobre si mu odpísal!!!!! inak to čo sa Ti nepozdávalo ako matica tá 4tá mohlo byť niečo ako šroub z lámacou hlavou aby sa po zaťiahnutí odlomil ten 6hran čo je na nastrčenie klúča a nedalo sa to už odkrúťiť bez toho že by to bolo vidieť že to bolo rozoberané. Ja som mal taký šroub na vivacite na nasávacom potrubý ako bol prišroubený na motor tam ako sú nasávacie klapky tri boli normálńe a štvrtý zalamovací a je to treba odvrtať a dať nový kus.A používa sa to aj na volantové zámky na autách.... :shock:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

#46 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Aug 14, 2006 2:31 pm

VLADY napísal:Dobre si mu odpísal!!!!! inak to čo sa Ti nepozdávalo ako matica tá 4tá mohlo byť niečo ako šroub z lámacou hlavou aby sa po zaťiahnutí odlomil ten 6hran čo je na nastrčenie klúča a nedalo sa to už odkrúťiť bez toho že by to bolo vidieť že to bolo rozoberané. Ja som mal taký šroub na vivacite na nasávacom potrubý ako bol prišroubený na motor tam ako sú nasávacie klapky tri boli normálńe a štvrtý zalamovací a je to treba odvrtať a dať nový kus.A používa sa to aj na volantové zámky na autách.... :shock:
aha, OK, dik, zasa som o nieco mudrejsi...
theruck napísal:neviem co tu stale riesis mas zadrete a hotovo. mas to v zaruke a hotovo. skuter si pouzival podla navodu a hotovo. opravia ti to a hotovo. nabuduce sa ti stane to iste a hotovo. takto to pojde 2 roky a hotovo. potom ti vyprsi zaruka a hotovo. kupis si poriadny skuter a hotovo.
ja som totiz od prirody tvor podozrievavy...

a som trosku nervozny, lebo skuter je v oprave a zadrel sa z nicoho nic... a som toho nazoru, ze aj ked je cinsky, fungovat bu mal, najma ked mi predajca dokolecka vravi, ze to je vsetko stara overena technologia...

vrazil som do neho 50 litrov, ani mi nenapadlo sa kdesi obzerat po nejakom jazdenom (kto vie, ako ho kto kde jazdil) a navyse mam pocit, ze v Bardejove ci Presove ojazdene kvalitne 50tky (hovorim o skutroch) nerastu na stromoch...

ja som iba proste hladal pricinu zadretia, aby sa to nabuduce nezadrelo, neviem, co vam je komu na tom divne... ale aj tak dik za rady a snahu (tym, co radili a snazili sa)

peace
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#47 Príspevok od užívateľa theruck » Po Aug 14, 2006 2:38 pm

no jo tak to je blbe ze sa ti to stane na novom skutri ale aspon vidis ze to niesu iba reci to co sa o cine vravi :)
zabranit tomu nemozes na seriovom skutri sa skratka jazdit tak aby si to zadrel neda (jedine ze by si vylial vodu ak mas LC)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#48 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Aug 14, 2006 8:32 pm

A čo môj bývalí VIVACIT???? a čerpadlo fungovalo takže to mazalo.... a bolo to len odbloklé a inak všetko séria.Tryska v pohode sviečka hnedá ... ale je dosť možné že to bolo preto že sa stým jazdilo furt naplno. :) inak krúžky na tom boli dosť ohoblované takže neviem či tam nebol problém a zadrelo sa to na strane výfukového kanála.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

#49 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Aug 15, 2006 12:09 am

VLADY napísal:A čo môj bývalí VIVACIT???? a čerpadlo fungovalo takže to mazalo.... a bolo to len odbloklé a inak všetko séria.Tryska v pohode sviečka hnedá ... ale je dosť možné že to bolo preto že sa stým jazdilo furt naplno. :) inak krúžky na tom boli dosť ohoblované takže neviem či tam nebol problém a zadrelo sa to na strane výfukového kanála.
uz sa asi opakujem ale "Od francuza jedine bagetu"

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

#50 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Aug 15, 2006 5:24 pm

kde sa robi katana?...v japonsku urcite nie...yamaha je tiez france a ako ju chvalia(rox,slider...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"