"Tuning" Aerox 100

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
aerox100
chodec
chodec
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ne Jún 15, 2014 9:53 pm
Skúter: Yamaha Aerox 100

"Tuning" Aerox 100

#1 Príspevok od užívateľa aerox100 » Št Jún 19, 2014 5:42 pm

Caute. Planujem na roxa osadit nejaky tichši vyfuk najlepsie streetovi preto som uvazoval nad gianelli sprint ale nasiel som na roxa aj vyfuky znacky Tecnigas poradte mi ako je to s hlučnostou tecnigas vyfukou nakolko su sportove a Aerox 100 je udajne "nizkootackovy" motor ( Tak to aspon tvrdia na Scootlande) ze ci to ma teda nejaky ucinok alebo mam radsej siahnuť po Tom streetovom Gianelli

Mal som v plane osadit valec v 124cc ale po reakcii jedneho klubaka ze je to zbytočné som na pochybách.
Chcel by som ten valec co najlepšie skombinovať s vyfukom ci uz seriu 100 alebo tu 124-rku a este multivar alebo iny varec (to uz v inej sekcii riesim) Nechcem to nejako prehnane tunigovat iba aby mal trosku vacsiu maximalku a celkovo plynulejsi chod motora ktory ako viem sa da doladit či uz valčekami alebo pružinami v spojke. Tak ak by ste mi boli niekto ochotný trocha pomôcť bol by som veľmi vďačny (dufam ze sa admin nenahneva ze je v tejto teme toho spomenuté viac )
Diky moc


Užívateľov profilový obrázok
myso
skútrista
skútrista
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ut Feb 26, 2008 3:39 pm
Skúter: Gilera Nexus500
Bydlisko: senica

Re: "Tuning" Aerox 100

#3 Príspevok od užívateľa myso » Ne Jún 22, 2014 1:07 pm

Ak by si chcel mam na Aerox 100 aj gianelli sprint vyfuk ( ma asi 1tis km a takmer 2 roky statia) aj malossi multivar aj polini 2g (nastavitelnu ) spojku (od kupy, no podla stavu spojky tiez nema vela nabehane).Kedze uz mam nexus 500 a tamten scoot nema znacky a ma zlomenu prednu vidlu, predam ti co len chces :D Iba od teba musim naoplatku kupit seriove veci bo sa ho chcem niekedy pokusit tad dokopy aby mal na com tato chodit do obchodu :D . Tlmice som uz zohnal z nejakej aprilie, len musim zohnat este sustruznika :D bo sa nevojdu do okularu

Ak mas zaujem veci ti pofotim a na cene sa dohodneme. Napis PM.


Edit:

Co sa tyka toho vyfuku. Mal som tam LeoVince GP a ten bol podstatne hlucnejsi a musel som mat obrovsku trysku s cim prisla aj obrovska spotreba :D niekedy aj 6litrov... Urcite som bol s gianelli spokojnejsi, takze aj ked by si nechcel pouzivany, tak za mna radsej gia...
Multivar a spojku som tam mal uz od kupy, takze neviem posudit ako ide seria.

Este som si spomenul ze tam je nahodeny aj nejaky DelOrto 22 karb. (aspon myslim)
Cause scooter is always in the right gear.... Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"