Výroba vlastného palivomera

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo optického tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
TomasARN
moderátor
moderátor
Príspevky: 6105
Dátum registrácie: Ne Júl 29, 2007 11:35 am
Skúter: Kawasaki ER-6n, 2009
Bydlisko: Bratislava, S 48.196.08° V 17.028.10°
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výroba vlastného palivomera

#26 Príspevok od užívateľa TomasARN » Po Mar 28, 2011 11:22 pm

vela skutrou ak nema inak robene odvetravanie, tam ma vo veku nadrze dierku, malicku a neodpari sa im to

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#27 Príspevok od užívateľa TECHMAN » Po Mar 28, 2011 11:27 pm

no neviem fakt ale je zaijimave ze ja nemam tu dierku...a ze nevznika pod tlak mozno je to inak riesene neviem nehadam sa len vravim ze ako som pochodil ked som tak spravil ze dalsiu hadicku...zavrel ventil na benzin a rano tam nebol benzin v tej hadicke..ale ten palivometer niejako poriesim lebo mi to chyba a potom sa podelim ...
podpis som si este nenastavil

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#28 Príspevok od užívateľa TECHMAN » Ut Mar 29, 2011 6:34 pm

takze na viku nadrzi (stare som rozobral) a je tam nieco na to aby tam dosiel vzduch aby nevzdikal podtlak ale je to riesene ako keby membranou cize dierka je zatvorena a ked vznikne isty tlak tak sa docasne otvory a pusti vzduch aby sa benzin zlieval do karburatora..cize niejak to stamade vybrarat a dat to na tu hadicku ktora bude ukazovat stav nadrze...vyskusam to ale neni dako cas ...
podpis som si este nenastavil

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#29 Príspevok od užívateľa TECHMAN » So Máj 07, 2011 12:23 pm

myso napísal:Mam jednoduche riesenie:

Kup si rozdvojku na hadicku v tvare T a pripoj si ju pod ventil, jedna hadicka pojde normalne do karbu a druhu PRIEHLADNU hadicku si prilepis napriklad zpredu na nadrz, V tejto hadicke vzdy uvidis aku mas hladinu v nadrzi. Zamaskovat by si to mohol napriklad tak ze ju bude vidiet iba ak vytocis rajd na niektoru stranu.... mas to najjednoduchsie a najlacnejsie riesenie.

edit/ pravopis

Tak som to poriesil rozdvojkou (Y) a od starej varnej konvice som vybral to co ukazovalo kolko vody tam je je to taka odmerka a v tom plava gulicka a na spode je dierka prestne na hadickutak montazu bola celkom jednoducha neskor pridám foto. 8)
podpis som si este nenastavil

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#30 Príspevok od užívateľa TECHMAN » Pi Máj 13, 2011 11:22 pm

podpis som si este nenastavil

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#31 Príspevok od užívateľa TECHMAN » So Máj 14, 2011 3:04 pm

kedze tieto APRILIE RS - KY nemaju palivometer tak som si taky kupil a namontoval..

Obrázok

Obrázok

Tak postup no kupil som si palivomer z tejto stranky za 8 eur http://www.zdema-moto.eu/index.php?page ... &Itemid=71 klikni na odkaz a kuk foto je to plavak pripevneny na takom plosaku kde su odporove drazky ta umela hmota z ktorej idu tie kable.. nasiel som vhodnu polohu kde ho dam prf som chel zo spodu nadrze ale potom som si to rozmyslel koly tomu aby plavak mal veci zaber v tej nadrzy ale aj tak mi to ukazuje az od 1 litra do 9 l nadrz mam 13 l nejak to neva je to koly tomu drotiku na moju nadrz je kratky(mozno ho vymenim casom)vyvrtal som dieru do nadrzy kedze je z bakelitu slo to lahko zastrcis tam ten plavak az po tu umelu hmotu a prestne ty to zapadne su tam aj tesnenia ktomu takze neni problem horsie bolo ukazovatel origo stoju 40 eur (drahy)http://www.zdema-moto.eu/index.php?page ... &Itemid=71 tak z budiku na ukazovanie teploty som to prisposobil..kedze na teplotu motora mam digital uz.asi vsetko akurat ten plavak musis otocit tak aby plaval z hora na dol a opacne nie zboka na bok kable neviem z hlavy jak som pozapajal idu z neho 3 jeden je osobitne a dwa spolu robia odpor medzy kostrou a takto to vlastne funguje dodatocne to tu napisem..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#32 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » So Máj 14, 2011 6:54 pm

nechcem zakladat novú tému...ale moja otázka sa tiež týka palivomera. tak to píšem sem...mám skúter cpi formula...a je tam analógový palivomer..a palivo ukazuje až po otočení klúčikom..vtedy začne ručička stúpať hore..ale nikdy mi nevystúpi tak vysoko ako bola ked som skuter vypínal...po naštartovaní ešte trošku stupne ale nedostane sa na tú hodnotu...benzín mi nevyteká odtiaľ cez noc...myslím si že je možné zapojit tento palivomer aj tak že by ukazovalo stav benzínu v nádrži aj ked nieje klúčik v zapalovaní...ale moja otázka je:
Ak by som zapojil ten palivomer priamo na baterku či mi nestiahne celú baterku ked nebudem dlhšie jazdiť.
a potom mám ešte jeden problém..tá ručička mi nikdy nevystúpi na tú hodnotu aká bola pri vypnutí a teda ukazuje menej benzínu ako je v nádrži..obsah mojej nádrže je udávaný okolo 5 litrov ak sa nemýlim...ale maximálne do nej natankujem cez 3,5 litra...a to tankujem už vtedy ked je ručička palivomera pri spodku červeného pola (zrejme rezerva)...dalo by sa s tým niečo urobiť??

Užívateľov profilový obrázok
Peter 218
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 845
Dátum registrácie: So Aug 14, 2010 11:19 pm
Skúter: Aprilia SR 50
Bydlisko: Nitra

Re: Výroba vlastného palivomera

#33 Príspevok od užívateľa Peter 218 » So Máj 14, 2011 7:06 pm

načo chceš palivomer mať napriamo napojeny? :fool:
Aprilia Sr 50-liatina 70 ccm,17,5ka karburator,Malossi multivar,Naraku spojka,Malossi remeň,Gianelli Extra. :)

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#34 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » So Máj 14, 2011 7:34 pm

aby mi neklesala tá ručička na nulu pri vypnutí motora resp. rozpojenia obvodu....a to je myslím hlavným dôvodom aj toho problému že mi ukazuje takmer prázdnu nádrž a ked do nej natankujem tak len 3-3,5 litra nekedy aj menej záleží ako často štartujem a vypínam motor....čím častejšie štartujem a vypínam motor tým menej sa ručička vyšplhá na palivomere...máš lepší nápad?

Užívateľov profilový obrázok
Peter 218
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 845
Dátum registrácie: So Aug 14, 2010 11:19 pm
Skúter: Aprilia SR 50
Bydlisko: Nitra

Re: Výroba vlastného palivomera

#35 Príspevok od užívateľa Peter 218 » So Máj 14, 2011 7:46 pm

tak ja neviem treba to otvoriť a pozreť či plavak dobre ukazuje alebo kolko ma naozaj ta nadrž ale hento by som nerobil z tim ukazovakom na priamo :wink:
Aprilia Sr 50-liatina 70 ccm,17,5ka karburator,Malossi multivar,Naraku spojka,Malossi remeň,Gianelli Extra. :)

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#36 Príspevok od užívateľa TECHMAN » So Máj 14, 2011 7:47 pm

BATERKU MAS DOBRU ??KED BY BOLA SLABA MALA BY MENEJ VOLT TAK TI RUCICKA UKAZE MENEJ A KED SA NA NEJ VOZIS TAK SA NABIJA REGLEROM TAK TI UKAZUJE DOBRE TO MY STOHO VYPLIVA INAK NEMOZNE..NEMOZE TI TO TAK ROBIT.. :Search: ALEBO!! REGLER TI PREPISTA VIAC TAK TI UKAZUJE INAC JA BY SOM POVEDAL NA 90 PERCENT JE TO NAPATIM ODPOJ REGLER A JAZDI TAK CI TI NEBUDE UKAZOVAT TAK ISTO ALE TO SA CASOM BAT VYBIJE HMM ALE NA PRIAMO TO NEZAPAJAJ JASNE ZE TI TO CASOM STIAHNE BATERKU..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#37 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » So Máj 14, 2011 7:54 pm

Peter 218 nejaký návod ako na to alebo niečo podobné.. nemáš náhodou?
TECHMAN baterka myslím že je v pohode..pretože mi to robí od začiatku ten ukazovateľ...a baterka drží kapacitu aj celú zimu ..a vždy bez problémov naštartujem na elektriku ešte sa mi nestalo že by bola vybitá..

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#38 Príspevok od užívateľa TECHMAN » So Máj 14, 2011 8:00 pm

HMM KED VRAVIS ZE BATERKA DRZI MAS EL STARTER ?? ZE SISI ISTY SVETLA MOZU SVIETIT AJ PRI 10 V NAMIESTO 12 A TA RUCICKA BY TI NEMALA STUPAT POMALY ALE HNED VYSKOCIT NA DANU HODNOTU PREDCA PLAVAK NEPLAVA POMALY NAHOR A NA DOL A LE JE VZDI JE NA HLADINE..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#39 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » So Máj 14, 2011 8:03 pm

cez zimu ju vždy nosím domov..aby nebola v garáži v zime...a premeriaval som ju aj po zime...mala vyše 12V a robí mi to od novoty..čiže robilo to aj ked baterka bola ešte v teoreticky lepšom stave..myslím že baterkou to nebude.. a áno mám el. šartér a vždy bez problémov štartuje

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#40 Príspevok od užívateľa TECHMAN » So Máj 14, 2011 8:07 pm

TAQ NENAPADA MA NIC INE MOMENTALNE UZ LEN TO ZE RUCICKA STUPA POMALY SA MI NEPACI..JA OTOCIM KLUC A HNED V SEKUNDE UKAZE KOLKO JE STAV BENZINU.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#41 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » So Máj 14, 2011 8:14 pm

ono akože ked natankujem úplne plnú nádrž tak ručička vystúpa behom pár sekúnd až úplne hore možno tak 3-5 sekúnd...ale ked je menej benzínu tak už ide pomalšie a pomalšie tá ručička hore...a často vystúpa až na tú hodnotu resp pod tú hodnotu až ked naštartujem a prídám plyn...
/edit: ked je nádrž plná vtedy netreba štartovat a ručička vybehne až po vrch..

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#42 Príspevok od užívateľa TECHMAN » So Máj 14, 2011 11:32 pm

POCKAJ TAK KED NASTARTUJES-PRIDAS PLYN TAK TY REGLER DOBIJA BATERKU NEVIEM ALE STALE SI MYSLIM ZE JE TO NAPAJANIE KED JE BAT DOBRA TAK AKO JE TA RIESENE NAPAJANIE TOHO PALIVOMERA...AJ TAK RUCICKA MA ZA SEKUNDU UKAZAT KOLKO JE NADRZE A NIE 3 AZ 5 PROSTE TO TAK NEMA BYT VED V HOC AKEJ POLOHE JE PLAVAK TAK MA TAK ISTY OTPO R A PREPUSTI STALE LEN TAKE NAPETIE A TO SA UKAZE NA BUDIKU NEMOZE SA MENIT POMALY NEJDE TO TAM JE DACO Z NAPAJANIM TOHO...TAK SY MYSLIM MNO..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#43 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » Ne Máj 15, 2011 12:12 am

ked tak na to pozerám začína mi to dávať zmysel...ked bude čas..rozoberem to a popozerám kontakty či nieje niekde niečo slabo zapojené...alebo nejaký velký prechodový odpor..napadá ta ešte niečo čo by som mal pozrieť??.len pre ujasnenie..ked je nádrž plná vtedy je odpor toho potenciometra na tom plaváku väčší či mensí?

TECHMAN
cyklista
cyklista
Príspevky: 173
Dátum registrácie: So Mar 05, 2011 9:15 pm
Skúter: fuck you !!

Re: Výroba vlastného palivomera

#44 Príspevok od užívateľa TECHMAN » Ne Máj 15, 2011 12:38 am

tak cim veci prud tym vecia vychylka na ukazovateli cize potenciometer na plavaku musi mat mensi odpor cim je nadrz plnšia.tak co mas skontrolovat tak ja neviem popozeraj jak tam je riesene napajanie lebo mi to pride tak ako keby z reglera slo plusko a to je prerusovane klucom preto nejde ked je moto vypnuta a kostru samozrejme ma minus kazdopadne ti ma ukazat rovnaku hodnotu ci moto ide ci nie skus odpojit regulator na chvilu a povoz sa...nemalo b y to robit potom..niekde v el bude kopa za psana ci jako sa to hovory :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#45 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » Ne Máj 22, 2011 9:21 pm

mám ešte jednu otázku...najmä pre majiteľov cpi formula...pri ručičke palivomera mám nakreslenú tú blbost čo znázornuje akože že je to stav benzínu...chcem sa spýtať či je to tam len tak nakreslené alebo to aj svieti pri rezerve????ešte som nikdy nemal takmer prázdnu nádrž vždy tam bolo ešte ked som pozeral do nej...akurát tá ručička mi ukazovala málo benzínu...mám na mysli túto "kontrolku"
Prílohy
DSCF2471.JPG
(234.6 KiB) 250 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
babel
kolobežkár
kolobežkár
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2011 1:15 pm
Skúter: JL50QT7
Bydlisko: ZH

Re: Výroba vlastného palivomera

#46 Príspevok od užívateľa babel » Št Jún 16, 2011 5:47 pm

123DUSAN321 napísal:mám ešte jednu otázku...najmä pre majiteľov cpi formula...pri ručičke palivomera mám nakreslenú tú blbost čo znázornuje akože že je to stav benzínu...chcem sa spýtať či je to tam len tak nakreslené alebo to aj svieti pri rezerve????ešte som nikdy nemal takmer prázdnu nádrž vždy tam bolo ešte ked som pozeral do nej...akurát tá ručička mi ukazovala málo benzínu...mám na mysli túto "kontrolku"
vytiahni si nadrz a hned zistis ci to svieti :fool: a aj tak nechapem, na co ti to je potrebne vediet :unknown:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
123DUSAN321
skútrista
skútrista
Príspevky: 292
Dátum registrácie: Št Mar 10, 2011 10:31 pm
Skúter: CPI Formula R 50
Bydlisko: Sereď

Re: Výroba vlastného palivomera

#47 Príspevok od užívateľa 123DUSAN321 » Št Jún 16, 2011 6:16 pm

uz som to zistil..nesvieti..a chcel som to koli tomu vediet ci mi to zacne svietit pri takmer prazdnej nadrzi alebo nie..uz viem nezacne

Zamknuté

Návrat na "OPTIKA"