Akú výšku plexi?

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo optického tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
ixoixoixo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So Jan 30, 2010 8:08 pm
Skúter: Suzuki Burgman 200 K8

Akú výšku plexi?

#1 Príspevok od užívateľa ixoixoixo » Po Apr 26, 2010 8:53 pm

Ahojte,

mám Burgmana 200 a chcem kúpiť vyššie plexi, pretože pôvodné mi privádza vzduch akurát na krk. Máte niekto praktické skúsenosti s vyššími plexi alebo nejaké názory na ne? Sú len dve možnosti: vyššie o 17 cm (vo výhľade môže vadiť horná hrana plexi), alebo vyššie až o 33 cm (človek pozerá už len cez plexi). Nemám skúsenosť... Máte k tomu niekto čo povedať?

Díky...

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Akú výšku plexi?

#2 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Apr 26, 2010 9:04 pm

ja som mal na Aprilke v dobe jej kupy seriove plexi (mam ho aj na fotke v avatare). Vzduch mi privadzalo priamo na prilbu, pri rychlostiach nad 80km/h som uz nepocul ani motor, iba prudenie vetra... vsetky musky, ktore mi skrizili cestu (a ze ich v lete nie je malo), koncili svoju zivotnu put na plexi mojej prilby... Odhodlal som sa teda kupit si turisticke GIVI plexi a nelutujem.


VYHODY: Musky koncia na plexistite, vietor mi lize akurat vrch prilby (ak by som nemal 190cm, ale menej, tak by sa ma netykal vobec). Jazdit mozem s otvorenym plexi na prilbe, do oci mi nefuka. Jedine, co sa dostane aj cez toto plexi na mna, su svalnatejsie hmyzy, ako su napriklad silnejsie muchy, vcely, osy, srsne... tie prerazia vzduchovu clonu a trafia ma do plexi. Slusna rana. Na to by zabralo jedine take plexi, ake spominas ako druhe...

NEVYHODY: Dramaticky sa znizila ucinnost ventilacie na mojej integralke... bez naporoveho vetra proste nema co tlacit vzduch do prilby... A dalej za vyssim plexi vznikaju vacsie turbulencie, ktore sposobuju, ze sa vzduch vracia od chrbta, co mi moju velku motobundu taha dopredu a niekedy vyzeram ako cicata zena... :D (pri lepsie sediacom obleceni nie je problem). Turbulencie maju poriesene tie stity, ktore maju v sebe dieru, vdaka ktorej sa tie turbulencie dost vykratia... Jo, a napokon dodavam, ze za dazda mam problem s tym, ze bez naporoveho vetra sa mi kvapky dazda drzia na plexi prilby, ba dokonca stekaju dole na nohy... :)


Ak to vsak scitam, nelutujem kupu turistickeho plexistitu, inac by som prisiel o usi a nervy... :)


A vlastne, aby som sa vratil k tvojej otazke: moje turisticke plexi je o 19cm vyssie nez seriove plexi, a pri mojej vyske pozeram ponad hranu plexi... ziaden problem. Ak sa skrcim, aby som bol lepsie chraneny pred vetrom, pozeram uz cez plexi, a ziaden problem. Pri vybere plexi som nastastie nemusel riesit dilemu, ci vyssie albo nizsie, pretoze v ponuke GIVI je pre moju Aprilku iba jedno... :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
ixoixoixo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So Jan 30, 2010 8:08 pm
Skúter: Suzuki Burgman 200 K8

Re: Akú výšku plexi?

#3 Príspevok od užívateľa ixoixoixo » Po Apr 26, 2010 9:17 pm

Dik, perfektna funny odpoved. :) Robim tu teraz nejake vypocty, ze, o kolko cm by som potreboval plexi navysit. Preto este otazka: fukalo ti citelne len na prilbu, alebo aj na prsia a krk ako mne? Bojim sa, ze pri pridani 17 cm u mna by mi to stale fukalo na prilbu.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Akú výšku plexi?

#4 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Apr 26, 2010 9:37 pm

uff, tak to uz tak presne nepamatam, pretoze plexi som menil cca mesiac po kupe maxika, a uz to budu pomaly dva roky... ale mari sa mi, ze aj na ramena a hornu cast hrude mi pri vyssich rychlostiach fukalo... to teraz nehrozi. :) Moje seriove plexi vsak nebolo najnizsie, a o 19cm vyssie turisticke plexi uz je riadny Gerlach-stit, mam ten pocit... :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
ixoixoixo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So Jan 30, 2010 8:08 pm
Skúter: Suzuki Burgman 200 K8

Re: Akú výšku plexi?

#5 Príspevok od užívateľa ixoixoixo » Po Apr 26, 2010 9:43 pm

Kedze este stale pozeras ponad stit, tak ti fuka na prilbu a nevadi ti to, ci ti uz na nu ani nefuka?

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Akú výšku plexi?

#6 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Apr 26, 2010 9:48 pm

pozeram nad stit, ale fuka mi nejako zasadne len na vrch prilby... mozem jazdit s otvorenym plexi na integralke bez toho, aby mi fukalo do oci... myslim, ze za to moze ten sklon toho predlzeneho plexi: je kolmejsie, a teda odraza ten vzduch viac dohora... Ak idem v silnejsom protivetre, tak mi fuka na prilbu viac, ale vtedy zmenim poziciu, predsadnem si trochu dopredu a mierne sa zhrbim, vtedy pozeram cez plexistit a vietor ide ponad mna... zmena posedu sa nezriedka hodi, aby som si neosedel sedacie svaly... :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Akú výšku plexi?

#7 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Apr 26, 2010 10:06 pm

Ako píše kolega predomnou...ak je nízke tak aby si pozeral ešte ponad neho, tak fúka akurát na prilbu a robí to hluk...ak dáš vyššie tak pozeráš skrz neho a v noci alebo za dažďa je to o hubu že vraj....čítal som to dakde na CZ maxi fóre, dakto to tam tak mal a nebol spokojný.Mne osobne fúka akurát na tú prilbu ale ťažko povedať že na krk mi nefúka ....sa tam turbulencie a aj keď nefúka priamo na krk alebo cez odklopené plexi do prilby tak prievan je cítiť určite, hlavne teraz zrána ak je vonku ešte kosa tak šatka na krku je potrebná vec ....Aspoň teda u mňa...možno by pomohol nejaký dodatočne montovaný deflektor. :pardon: alebo ak by bolo to moje plexi cca o nejakých 5 cm vyššie..ešte by som videl dopredu ponad neho ale by zrejme lepšie chránilo ....No ale kvôli tomu nebudem kupovať nové. :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Akú výšku plexi?

#8 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Apr 26, 2010 10:14 pm

tak tak... mne by sa hodilo pridavne plexi na klbe, ktore by som si pripol na vrch toho mojho... pri vertikalnej polohe by mi hnalo vietor uplne ponad prilbu... a pri horizontalnej polohe by mi vzduch odklanalo z velkeho plexi rovno na prilbu, a tym padom odhanalo kvapky z plexi prilby... :) Teraz pri silnejsom dazdi sa musim z casu na cas predklanat, aby mi vietor kvapky z plexi zfukoval, a zaroven aby som videl este viac ponad plexistit, na ktorom su kvapky dazda... nie nadarmo maju auta na prednom okne stierace, a to su pritom nie take vetry na prednych oknach... :)


Tak ci onak nelutujem, moj turisticky plexistit mi dava viac vyhod nez nevyhod... ako som uz spominal, ziadne musky na prilbe, hluk od vetra je daleko daleko mensi, v porovnani s predoslym stavom priam zanedbatelny... :good:
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

Užívateľov profilový obrázok
ixoixoixo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So Jan 30, 2010 8:08 pm
Skúter: Suzuki Burgman 200 K8

Re: Akú výšku plexi?

#9 Príspevok od užívateľa ixoixoixo » Po Apr 26, 2010 10:24 pm

No tak ten tvoj hluk asi zazivam teraz. :) Od 70 kmh prestavam kvoli turbulenciam pocut motor. Je to lepsie, ked sa maximalne vystriem, vtedy mi ten najsilnejsi prud vzduchu z plexi ide nizsie na hrud, nie ku krku a turbulencie zmiznu. Opacne - prikrcenim - sa to da odstranit, len ked dam hlavu skoro k budikom. :) Budem asi verit, ze tych 17 cm navyse k sucasnemu plexi by bolo najlepsie riesenie, buduci vyhlad este znova otestujem prilozenim meracieho pasma k sucasnemu plexi. To maximalne vysoke plexi si zatial nikto nepochvaluje, riesim to kade-tade, vsetci len poculi staznosti alebo maju sami zle skusenosti v noci a za dazda...

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Akú výšku plexi?

#10 Príspevok od užívateľa duky5 » Ut Apr 27, 2010 6:58 am

tiez mam turisticke plexi od givi. povodne bolo kratke, fukalo mi na krk a helmu (takisto mi tam siel vsetok hmyz, priamo na plexi prilby :(), ale skor ako hluk mi vadil chlad z vetru - kvoli zdraviu. kedze si plexi mozem polohovat - zvolit vysoke plexi ze vidis cez neho, neodporucam. jednak zaokruhlenie skresluje videnie, zle sa mi odhadovali vzdialenosti tesne pred skutrom, pri vyhybani sa dieram a manipulacii, dalej za dazda nevidis, v noci skrabance rozvadzaju protisvetlo, nehovoriac ze ked trafis vacsi hmyz, nic nevidis...plexi sa ti spini od okolia a vadi to pri vyhlade...sice ti fuka ponad prilbu a si v tichucku, ale negativa prevysuju. plexi mam teda v nizsej polohe, cca pri brade, ako pisal bandit, sklon plexi odvadza vietor takmer nad helmu, pri vyssej rychlosti tam hluk je, ale motor pocujem aj pri 140 :)
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Akú výšku plexi?

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 27, 2010 11:06 pm

Ja keby že nemám Leovincka tak motor nepočujem vôbec ...neviem síce pri akej rýchlosti sa to stane že vietor prehluší motor ale minulý rok do Chorvátska som mal nahodený original výfuk a tej je tichší, a tam som motor ozaj počul len ak som sa sklonil za plexi....pri normálnej polohe je aerodynamický hluk väčší ako hluk od motora....Ale zas záleží aj od blembáku... ako je v ňom hlučno.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Akú výšku plexi?

#12 Príspevok od užívateľa Damo555 » St Apr 28, 2010 6:27 pm

ja keď mam hlavu rovno tak počujem iba ako fuči vietor ale keď otočim hlavu d o prava alebo do ľava tak počujem zvuk motora ale minule som tak skoro nezbadal zakrutu :D
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Akú výšku plexi?

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » St Apr 28, 2010 7:04 pm

Tak dneska som sa zameral na to ako vysoko mám plexi a je to tak, ak normálne sedím v bežnej prepravnej polohe a veziem sa, tak hornú hranu plexi mám asi cca 4 metre pred scootrom ak pozerám na rovnú cestu pred sebou. :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
duky5
motorkár
motorkár
Príspevky: 3304
Dátum registrácie: Št Sep 21, 2006 3:20 pm
Skúter: Gilera Nexus 500 mk2
Bydlisko: Bratislava

Re: Akú výšku plexi?

#14 Príspevok od užívateľa duky5 » St Apr 28, 2010 11:25 pm

4 metre? dobre plexi :crazy:
jazdim za Obrázok, dlhodoby priemer za cca 50 000 km
moje vylety na http://www.motoduky.blogspot.com

Užívateľov profilový obrázok
ixoixoixo
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: So Jan 30, 2010 8:08 pm
Skúter: Suzuki Burgman 200 K8

Re: Akú výšku plexi?

#15 Príspevok od užívateľa ixoixoixo » Št Apr 29, 2010 10:57 am

Vlady: tak to mas super, tak by som to aj ja chcel. Rozhodol som sa pre to nizsie plexi a uvidim. Dakujem vsetkym za vase nazory a postrehy! A, damo555, pozor na tie zakruty! ;)

Zamknuté

Návrat na "OPTIKA"