Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#26 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 14, 2012 12:31 pm

No, ja keď som kedysi dávno opravoval ten môj pôvodný zadretý, tak majiteľ bol lakomec a že jemu tam stačí najlacnejšejšia liatina pôvodnej veľkosti.Kto by mu to následne ladil a laboroval s tým???? A aj preto,lebo NICASIL sa dal aj tak zohnať tuším len ako origo diel nenormálne drahý, alebo potom len 70ka, tak som kúpil RMS lebo vtedy som nič lacnejšie nezohnal, a po vybalení z krabice mi bolo na grc...a po nahodení výkon jak babetta, a napokon som vyšetril po následnom rozobratí, že je dakde chyba :pardon: pretože piest ak bol v dolnej úvrati, tak ešte furt prekrýval asi o tretinu výfukový kanál...takže som musel vystrúhať pod valec podložku cca 3 mm plus dve tesnenia z papiera a z hornej strany sa z valca dalo to isté stočiť aby to zas malo potrebnú kompresiu.... A k tomu momentu , ak si zoberieš malú račňu a chytíš ju do ruky po celej dlžke tak aby si mal čo najmenšiu páku tak to nemôžeš pretiahnuť...A hlavne ak ťaháš do kríža postupne silnejšie a silnejšie po kúskoch. To len niekto si myslí, že to treba ťahať doblba koľko ide, lebo to je valec.....netreba nieje dôvod sú tam tesnenia...A tesnenia odporúčam namastiť vazelínou na styčnej ploche aby sa v budúcnosti neprilepili a išli ľahšie dať dole bez roztrhnutia a potreby ich pracne zoškrabovať....
No paráda aká pekná ponuka. A máš origo setup. Kluku by som teraz nemenil ak nieje moc vybehaná že tam ojnica tancuje alebo hrkajú hlavné ložiská...predsa len to je zas dosť roboty vyberať celý motor z rámu a poliť ho a zas skladať nazad doma v obývačke pred TV. :lol: ....Takáto len výmena valca je brnkačka proti tomu. A hlavne nemusíš sa trápiť s ladením pretože 70ka valec je len začiatok , neviem či by to nešlo potom aj horšie ako pôvodný poldecový, ak by tam ostal origo karbec a výfuk...

A inak teraz som pozrel tie foto.Nieje to zas tak strašné....ak dobre vidím, a je ten valec škrábnutý len pod kanálmi a nad je OK tak by sa aj dal zachrániť....škrabnutie a teda vlastne vytlačený materiál čo je hrb zabrúsiť dorovna aby sa tam piest neodieral, lebo kompresná plocha je aj tak až hore nad kanálmi a tá je dôležitá pre dobrú kompresiu....a ten piest , ak by bolo treba že nieje náhradný, tak tiež by sa dal doladiť pilníkom a škoda toho zlomeného krúžku ,ak by si opatrne ihlovým pilníčkom obrúsil ten vytlačený hliník okolo neho, tak by sa Ti možno ho aj podarilo vybrať von bez poškodenia...Ale zas možno že by si sa s tým sral pol dňa a kompresia k ničomu a nešlo by to poriadne štartovať...ale za pokus by to stálo....
Samozrejme bola by to oprava núdzovka ale už sme takto opravili zopár 2T motorov ku kosačkám a pod....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#27 Príspevok od užívateľa theruck » Po Jún 18, 2012 8:31 am

gemini67 napísal:A posledné foto valca i kúsok zakarbónovaného piesta vidno...
nechci to rikat ale ja to rikal...

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#28 Príspevok od užívateľa PeterZ » Pi Jún 22, 2012 6:07 pm

Dnes ti odišiel vianočný balíček poštou. Ak trošku zamakáš v pondelok sa vozíš. Je to všetko po asi 3000km jazdenia a bez jediného problémiku jazdilo do poslednej sekundy. Krúžky na pieste sú OK a dobre zabehnuté. Máš tam iba jednu segerku pri piestnom čape druhá niekde sublimovala- použi tú druhú zo starého valca. Hlavu očisti od karbónu pred použitím a nezabudni na kovové tesnenie medzi hlavou a valcom a aj na to papierové pod valcom. Nenamontuj to "naopak" - pretočený piest (sanie a výfukna svojom mieste vidíš to aj na pieste okom kde bol výfuk a sanie). Klapkay tam máš tiež - ak by si myslel, že sú v lepšom stave ako Tvoje. Zožeň si nové ložiská a guferá na kľuku ak sa raz odhodláš prehodiť niekedy aj Tú. Prajem Ti veľa bezpečných km.
Prílohy
ex viva.jpg
(63.64 KiB) 306 stiahnutí

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#29 Príspevok od užívateľa gemini67 » St Jún 27, 2012 10:00 am

Zdravím všetkých skútristov!No hlavne patrí moje veľké Ďakujem Tebe Peter za predčasný vianočný darček!V dnešnej dobe je taký počin "unbelievable"!Musím Ťa dakedy aspoň na pivo zavolať! :beer: No a teraz napíšem čo a ako sa darí mojej Vive...Včera som bol na pošte pre super balíček a hneď som aj bežal domov s tlčúcim srdcom to skladať.Bol som síce total death po nočnej šichte,no smejúci sa "Bazaľa"na oblohe ma lákal von, ísť sa prevetrať na mojom "trhači asfaltu".A tak začala skladačka...Z valca i piesta som najskôr vyfúkal nastrihané papieriky z balíčka,očistil hlavu od karbónu a narval to tam.Piest som osadil tou šípkou ku výfukovému kanálu,tak ako ste tu radili.Troška som potom zápasil zo zámkami piestnych krúžkov,no nakoniec to tam sadlo.O zábavu sa postarala aj segerovečka,ktorú sa za boha nedarilo nasadiť na správne miesto do drážky a evidentne sa chcela "hrať" :x.Nakoniec aj tá sa umúdrila,po donucovacích prostriedkoch v podobe hmatov a chvatov malého nožíčka...Ešte pred tým všetkým som samozrejme jemne namazal tesnenie pod valcom vazelínou,ako tu radil Vlady.Potom som už začal priťahovaciu procedúru hlavy s mojou malou nefunkčnou ráčňou (nejde ten rapkáč),pomocou ktorej som to opatrne s kríža popriťahoval.Nasledovalo už len rutinné nasadenie krytu nad valec,primontovanie sania na karbec a bočných plastových krytov a "trhač"bol ready to first start...Obul som si pevné topánky na prvé nakopnutie,nakoľko moje "tichošlapky"v ktorých som to montoval by to kopanie do štartovacej páky nezvládli a nastal okamich pravdy!Srdce mi tĺklo až kdesi v krku keď som pootočil kľúčikom v zapaľovaní a začal nakopávať...pôjde?nepôjde?Po pár pokusoch to "chytlo",samozrejme,že to muselo nasať palivo a už to vrkotalo!Byt som mal po chvíľke modrý od dymu a tak poďho dolu schodami zo štvrtého poschodia,von na slnko...No a teraz to príde...Skúter chytá na prvý šup,aj motoricky ide v poriadku,len mám menší problém v podobe takého nezvyčajného "rapkavejšieho"zvuku z výfuku,ako keď sa ide bez filtra sania...Neviem to presne popísať,no skúter má iný zvuk ako predtým.Je taký hlučnejší.Ešte ma napadlo,či to nemôže byť únikom spalín popri kolene výfuku na spoji pri valci,ale to som všetko poriadne podoťahoval!No a problém číslo dva:Vysoké otáčky po naštartovaní,ktoré som sa po zahriatí motora snažil skorigovať na karbeci tým vrchným šróbikom a jeho pootáčaním...Prekvapilo ma však,že sa to minulo účinku a ani po oboch krajných polohách sa otáčky výrazne nezmenili!Neviem či to nemá súvis s plynovým lankom,ktoré ešte po minuloročnej oprave robí hovadiny (občas)a to tým,že sa pri otočení riadítkami akoby zasekne a skútru samovoľne pridáva plyn.Predtým to robilo iba sporadicky a to po naštartovaní studeného motora,kedy sa stávalo,že som musel vypnúť motor zapaľovaním,čo ho išlo rozhodiť z vysokých otáčok!Nemôže to robiť ten automatický sytič?No teraz je to horšie,lebo naozaj po zatočení riadítkami doľava si to pridáva plyn...A ten voľnobežný šroub,akoby neplnil svoju funkciu!Inak prešiel som na skútriku zopár km a ide pekne za plynom aj dosiahol maximálku (75km/hod.),no tieto spomínané dve veci mi robia vrásky na čele!Takže chalani raďte prosím ak môžte keď Vás dačo napadá...Ešte na záver spomeniem,že ma prekvapilo po prvom naštartovaní,vyprsknutie oleja na kryt varia,cez tú prepadovú hadičku z karburátora...nie moc no je to tam vidieť.No vidím,že som napísal hotový román o mojich trampotách zo skútrikom,len dúfam,že to nebude nikomu vadiť a keď už nič iné aspoň sa zasmejete!Prajem pekný deň!
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#30 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 27, 2012 10:22 am

a vymenil si aj tu kluku? lebo ked ne tak kludne mozes mat volakde zle lozisko kvoli ktoremu ti ta segerka vyletela

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#31 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 27, 2012 10:26 am

Môže byť že tesnítko pod výfukom by chcelo nové...a preto ten zvuk. A k štelovaniu volnobehu ten štelovák čo je hore nad šúpatkom a vlastne je do neho opretý bowden od plynového lanka nieje priamo určený na štelovanie volnobežných otáčok ale len na štelovanie práve vôle v lanku aby to nerobilo to čo to robí , a teda ak vytočíš riadidlá aby to nemenilo otáčky takže sa s tým nastavuje vlastne len tá vôla ...a volnobeh má svoj šroub ktorý je pod šúpatkom a robí šúpatku spodný doraz a určuje ako nízko šúpatko spadne ak sa povolí plyn...ale štelovanie je dakedy zdlhavé lebo ak ten šroub ztáčaš do vnútra tak by si mal zdvíhať šúpatko vyššie a mať vyšší volnobeh. Ale treba ho točiť do vnútra ak ho máš zdvihnuté lankom od plynu...ak to budeš robiť len tak bez toho že by si mu pomohol tak sa môže stať že sa to vnútri dajako skríži a šrobu síce zakrútiš viac dovnútra ale šúpatko vyššie nezdvihne...neviem či som to jasne napísal..A potom je na volnobeh ešte jeden šroub ktorým sa mení bohatosť zmesy pri volnobehu...a tým sa nastavuje viacmenej ani nie tak samotné otáčky ale len rovnomernosť chodu...ale samozrejme aj na celkový počet otáčok to má vplyv....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#32 Príspevok od užívateľa gemini67 » St Jún 27, 2012 10:48 am

Ahojte!Ste rýchli :) .To Theruck...kľuku som nemenil,to by som v domácich podmienkach nezvládol...nemám na to náradie.Inak by som to hádam zvládol.No môžeš mať samozrejme aj pravdu...A Vlady...nie ja som nemyslel štelovanie vôle plynového lanka...ten horný šroub na karbeci,asi som sa zle vyjadril (moja chyba-sorry),myslel som ten pod ktorým je tá pružinka a pod ním je ten druhý na štelovanie bohatosti zmesy,avšak ako isto viete,na "Pežotoch"je tam vyžadovaný špeciálny kľúč a ten ja zasa nemám!A práve to potrebujem vyštelovať,bo mi dosť "zasiera"sviečku!A ešte...na tom karbeci tuším ani nieje z vrchu štelovanie napnutia lanka,nič také som tam nevidel...viem,že na babette i simsone také boli,tuná to bude myslím iba pri plynovej rukoväti.Opravte ma ak sa mýlim!A Vlady,aké tesnenie pod kolenom výfuku si myslel?Ja tam nič nemám...ide to kov na kov.Idem teraz von to pozrieť a skúsim trocha povoliť to lanko hore pri plyn.rukoväti,či to nepomôže.Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za ochotu pomôcť!Ozvem sa až sa vrátim!Ahojte!
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#33 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 27, 2012 10:58 am

Malo by tam byť tesnenie....také ako keby nejaký vlnovec z Al plechu...neviem ale presne, lebo mne sa to vtedy dávno čo som to mal rozpadlo keď som dával dole výfuk a potom som tam narval nejaké klingeritové krúžky čo som vysekal v robote...dakto tam dáva aj tesniaci azbestový povrazec akým sa tesnia dvierka na krboch a kachliach, alebo že z tenkého al plechu stočiť valček a ten tam narvať alebo zohnať origo...A k tomu štelováku ja som ho vybral nejako tenkými kliešťami , alebo že som na neho naklepol nejakú tenkostennú kovovú trubičku a tak ho vykrútil von , a následne som mu spravil pilkou normálne zárez na šroubovák...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#34 Príspevok od užívateľa PeterZ » St Jún 27, 2012 1:39 pm

gemini67 napísal:Z valca i piesta som najskôr vyfúkal nastrihané papieriky
Dúfam, že si tie papieriky nevyhodil... :D To bol bonus na dlhé zimné večery - skladačka Scooter puzzle - keď to poskladáš je to návod ako držať Vivu pri živote a užívať si jazdu na nej. Veľa km nech ti to všetko slúži.
To pridávanie pri zatočení doľava je zaseknuté alebo priveľmi naašponované plynové lanko. Vysoké otáčky pri naštartovaní to je automatický sytič po chvíľke by sa mal vypnúť a znížiť voľnobežné otáčky. Niečo o ňom je aj tu.
http://www.scootland.cz/scooter-tuning- ... tartovani/

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#35 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 27, 2012 2:56 pm

Obrázok
to je to tesnenie co tam ma byt

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#36 Príspevok od užívateľa gemini67 » St Jún 27, 2012 6:42 pm

Takže...skúter zatáľ jazdí,závadu pridávania plynu som odstránil povolením predpätia lanka pri plyn.rukoväti-bolo zbytočne moc našponované.A ten zvuk,to bude na betón tým,že sa hýbalo s výfukom a nesadlo to poriadne ako malo!Apropo,kde by som zohnal také tesnenie ako tu znázornil "theruck"?No a Peter si "zabil"s tým puzzle :lol: ,mal si dať vedieť skôr,už žiaľ skončilo v koši...Ale skladal by som to aj tak asi 100rokov... :%) "Pažrúta"som zložil za necelé dve hodky.Už len musím vymyslieť ako nastaviť tú bohatosť zmesy,teda asi tak dáko ako radil Vlady...A inak skúter bude teraz aj tak až na druhom mieste,bo som zainvestoval do svojho zdravia a kúpil bike (horský bicykel),čo bola vždy moja parketa...Začal mi totiž rásť Antonio Banderas a treba s tým dačo robiť!Ďakujem ešte raz všetkým za rady a veď:To Be Continued!P.S.:Pripájam foto mojej novej lásky...
Prílohy
21062012469.jpg
(411.65 KiB) 249 stiahnutí
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#37 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 28, 2012 9:29 am

No s tým potlačením svalu (pivného) si to dober vymyslel...ja som to blbec riešil tak, že som vždy kúpil väčší scooter....aby sme sa zmestili obaja.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#38 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 28, 2012 11:11 am

http://shop.scooter-tuning.sk/product_d ... em_id=1131 tesnenie a karburator http://www.scooter-tuning.sk/?p=114 ale to si si uz urcite precital lebo je to v casto kladenych otazkach

tibino61
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pi Máj 03, 2013 5:19 pm
Skúter: peugeot vivacity
Bydlisko: košice

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#39 Príspevok od užívateľa tibino61 » Pi Máj 03, 2013 5:52 pm

dnes sa mi stalo niečo podobne.super jazda a zničoho nič stratil vykon až zastal,a už som ho nenaštartoval.nepomohlo ani strieknuť benzin do valca.peugeot vivacity.2600km.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#40 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 18, 2013 5:23 pm

Nechcem strašiť.....ale možno dačo takéto??? :ROFL: Tiež z VIVY...
Prílohy
P1010005.JPG
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"