Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#1 Príspevok od užívateľa gemini67 » Ut Jún 05, 2012 9:17 am

Zdravím všetkých vospolok!Dlho som tu nebol,už aj heslo na prihlásenie som zabudol :) Potrebujem pomôcť-poradiť...Včera môj malý pomocník vypovedal službu!Opíšem to trocha podrobnejšie...Doobeda som potreboval dačo vybaviť v meste,tak som sadol na "tátoša"a išiel...Normálne všetko fungovalo.No cestou naspäť domov,tesne za križovatkou som začul taký divný zvuk ako prasknutie,alebo jemný výstrel a ešte som sa obzrel,či mi dačo nevypadlo z batoha a skúter okamžite strácal výkon...No skrátim to!Ešte som zvládol jeden "kruháč" tak na pol plyne a približne 40-kou som sa plahočil s biedou na štadión,že tam pozriem čo sa stalo...Ihneď ako som zastavil,tak skúter "zdochol"!A od tej chvíle ma čakalo tlačenie domov,lebo viacej už nenaskočil!Večer som pozrel sviečku-bola dosť zakarbónovaná,tak som ju vyčistil...Nepomohlo!Pozrel som teda či dáva iskru...zapaľovanie funguje.Ďalej bola na rade kontrola prívodu paliva cez hadičku.Tiež všetko funguje!Avšak čo je divné tak sviečka je po niekoľkých pokusoch naštartovať suchá!Napadlo ma teda,že už môže byť zrada snáď len v karburátore,alebo odišli klapky?Zatiaľ som sa ešte neodhodlal na rozobratie karbeca,som najskôr zvedavý,čo mi kto poradíte.Budem vďačný každej rade,bo niesom "serviceman" a motorke rozumiem tak v základoch...Prajem pekný deň!
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
kubo HC
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Po Máj 23, 2011 9:40 pm
Skúter: EX Skútrista, ale stále držím svami :)
Bydlisko: Hlohovec

Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#2 Príspevok od užívateľa kubo HC » Ut Jún 05, 2012 11:12 am

Kompresiu to má vpohode? Pripadne skus streknuť trochu benzinu do valcu cez sviečkovy otvor a skús či to chytí
EX: Yamasaki YM125 - 160cc tuned engine
Now: ČZ125 (175cc) model 453.02 - 1962

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 05, 2012 1:30 pm

Možno sa to zadrelo, pridrelo alebo prdlo gufero na kluke...Takže najjednoduchšie je najprv zistiť že či je benzín v karbe...ak je tak skontrolovať klapky, ak sú OK , tak hlava dole a skontrolovať valec a ak je OK tak guferá na kluke ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#4 Príspevok od užívateľa gemini67 » Ut Jún 05, 2012 7:31 pm

Vďaka za odpovede chlapi!Tak som dnes venoval takmer celý deň skúmaniu príčiny neštartovania skútra...Vonku škaredo,zobral som dovolenku a vŕtal sa v tom mopedovi.Takže...Karbec rozobratý,vyčistený v tech.benzíne a vyfúkaný stlačeným vzduchom.Tiež som dal dolu prírubu spod karbeca a kuknul tie klapky...nič som si na nich nevšimol,ten kúsok čierneho plastu vyzerá bez poškodenia.Kompresiu som skúšal len primitívne strčením prsta do otvoru po sviečke a pretočením motora.Prst mi jemne nadvíhalo,no neviem to takto posúdiť či je kompresia "kóšer"... :oops: A po prečítaní si Vašich odpovedí sme ešte skúsili s kámošom vstreknúť trocha benzínu do valca a štartnúť,no žiaľ motorka tvrdošijne odmieta naštartovať!Čo mi je však stále čudné je to,že i po zložení karbeca a hore uvedených patáliach,sviečka znova bola suchá a teda neštartuje to!Pridreté to snáď nieje,veď som šiel sotva 40km/hod.Fakt neviem!Som už z toho bezradný a zároveň sklamaný,že po toľkých km bez poruchy(25000),zrazu toto!A v strede sezóny keď začalo leto! :cry: P.S.:Len dúfam,že to nebude to gufero,bo po mojej minuloročnej skúsenosti s miestnym "servisákom",čo mi menil vario a valčeky tri mesiace a zobral 430€,nemám vôbec chuť to podstúpiť znova a snáď už ani nemá význam do toho vrážať prachy!Fakt neviem čo s tým ďalej... :o
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
Peter 218
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 845
Dátum registrácie: So Aug 14, 2010 11:19 pm
Skúter: Aprilia SR 50
Bydlisko: Nitra

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#5 Príspevok od užívateľa Peter 218 » Ut Jún 05, 2012 7:37 pm

Podtlakový ventil si nepozeral ,ja som mal tiež podobný prípad ,skuter neštartoval ani za nič nakoniec to bola upchata hadička a to sa my stalo už dva krat :D
Aprilia Sr 50-liatina 70 ccm,17,5ka karburator,Malossi multivar,Naraku spojka,Malossi remeň,Gianelli Extra. :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 05, 2012 9:16 pm

No dobre..ak si dal karbec von a si ho rozoberal,bol v ňom benzín? ak áno , tak problém v podtlakovom ventile asi nebude....Takže pokračuješ Ďalej.....hlavu dáš dole aj sám to treba oddeklovať tie plastové dekle na valci aby si sa k nemu dostal a z hora sú len 4 matice a ak ich dáš dole tak už ide potom aj hlava.....a ak potom stiahneš dole piest, tak budeš vidieť že či to nieje pridreté...na to netreba moc toho vedieť o motoroch...A ak je to OK že pekný hladký povrch žiaden škrabanec , tak bude asi zlé to gufero...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

XXXWRCXXX
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Máj 30, 2012 3:09 pm
Skúter: TAURIS BRIO 50

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#7 Príspevok od užívateľa XXXWRCXXX » St Jún 06, 2012 12:02 am

skús odpojiť výfuk či neni upchatý uvolneným karbonom

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#8 Príspevok od užívateľa gemini67 » St Jún 06, 2012 5:12 pm

Ahojte!Podtlakový ventil je v poriadku.Keď som dal z neho dolu prívod paliva do karburátora a skúšal naštartovať,tak tade pekne valil benzín...A čo sa týka kontroly toho valca...No to som mohol (mal) skontrolovať včera,keď som to mal rozobraté,bo ako Vlady píše,že treba dať dolu plastový kryt nad valcom,tak to som musel stejne absolvovať,aby som sa dostal ku klapkám...No skúter už je zasa zložený!A jasné Vlady,že viem ako sa dáva dolu hlava valca+valec...ten skúter som už mal kedysi rozobratý a navyše som vyučený strojár. :good: Ale to nič v zlom samozrejme! :roll: Ešte sa patrí spomenúť,že výfuk bol pri minuloročnom servise otvorený a vyčistený,plus sa dávala nová tlmiaca vata...Chlapi ešte sa opýtam,napriek tomu,že sa to tu už preberalo..dá sa vymeniť to gufero (ak je teda v čudu)aj v domácich podmienkach?Mám na mysli bez delenia motora?No priznám sa nemám ani ktovieaké náradie doma.Čo mi ešte kto poradíte?Pekný zvyšok dňa! :o
Prílohy
IMGA0021.JPG
(30.74 KiB) 471 stiahnutí
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 06, 2012 5:46 pm

Tak sorry netušil som... :pardon:
A vymeníš gufero aj doma lahko....z vonka bez polenia motora... :beer: Len ak je náhodou prdnuté to na strane rotora tak na ten treba sťahovák...
A ja len že Vivu som mal a zadrela sa excelentne...a z ničoho nič.... :good:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#10 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 07, 2012 3:27 pm

naco riesis nejake gufero a zapalovanie ked si pocul ze si to zadrel... :) este teoreticky sa ti mohlo to zapalovanie nejako rozsypat ale ak ti iskri pekne pravidelne tak to ten pripad nebude

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#11 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Št Jún 07, 2012 4:00 pm

"Prst mi jemne nadvíhalo.." - tento začiatok vety sa mi moc nepozdáva.. Žeby mala 50ka taký slabý tlak vo valci? (neviem) :pardon:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#12 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 07, 2012 10:30 pm

Ja len toľko..... :pardon: A tiež išiel aj prekopávať štartpákou....
Prílohy
P1010005.JPG
(132.29 KiB) 436 stiahnutí
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#13 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Št Jún 07, 2012 10:31 pm

Mne takto dopadol jeden valec na 350ke Jawe. To bolo radosti..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#14 Príspevok od užívateľa gemini67 » Pi Jún 08, 2012 6:54 pm

Dík za ďalšie reakcie chlapi...No ja sa len modlím,že ten valec snáď nebude zadretý. :-) .Nemám totiž 2x chuť do mopeda vrážať ďalšie "oiro"!Zvlášť keď som zrovna pred rokom (ako som tu už spomínal),do toho zainvestoval.(Mimo iné tam šiel aj nový piest na ktorom som odvtedy nabehal okolo 4000km...).Furt nechápem ako by som to bol zadrel!Prešiel som v ten deň sotva dva kiláky a slimačím tempom v miestnej mestskej "krok suň krok"doprave...Jedine čo ma napadlo,žeby odišlo čerpadlo čo mixuje olej z benzínom..ale to by som snáď už ani na ten štadión nedošiel.A na zadrenom valci snáď tiež nie..či?! :no:
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#15 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Pi Jún 08, 2012 6:56 pm

najjednoduchšie bude zmerať tlak v tvojom valci. je to robota na 2min, ak máš na to vercajch :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#16 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 08, 2012 10:18 pm

To čerpadlo je tak robené že sa tam nemá moc čo pokaziť....ale vždy sa dačo môže to je jasné, je tam prevod o kluky a výstupný guličkový ventil. Alebo či nevypadol z toho AL odliatku ten mosadzný nátrubok na ktorom je nastrčená hadička? no....a kolko vydrží ísť bez oleja taký motor netuším...Ja tiež neviem prečo sa ten akože môj zadrel...zadrel sa síce už potom ako som ho predal a zadrel sa pri jazde do kopca -Dlhé Diely v BA ak dakto pozná....takže dosť brutálny kopec. A aj to ešte neviem, či tam nedostával kapky že išli na ňom aj dvaja...A zadrelo sa to na výfukovej strane...či praskol krúžok alebo sa kúsoček hrany od výfukového kanála odlomil a šprajcol medzi piest a valec už asi nikto nezistí.Ale tiež to bolo tak že išiel a naraz skapal a už nešiel natočiť... :(
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#17 Príspevok od užívateľa theruck » St Jún 13, 2012 8:55 am

este ma tak napada ten tvoj mechanik ked zobral za vario a valceky 430E nebolo tam aj nieco ine minuly rok? nemal si to nahodou uz nejake pridrete alebo tak nejak? za co by inak bral 430E?

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#18 Príspevok od užívateľa gemini67 » Št Jún 14, 2012 8:37 am

Zdravím vospolok!Odpoviem na tú sumu za minuloročnú opravu...Tam bolo menených viacej vecí..teda mimo už uvedeného nová spojka,batéria,remeň do varia,brzdové pakne zadnej brzdy (údajne),bola menená brzdová kvapalina prednej brzdy plus platničky (údajne).No a keďže som tam chcel kufrík,tak sa naváral neorigo držiak,plus samozrejme kúpa nového kufríka Givi...Ide o to,že mne sa tá cena troška nepozdávala hlavne preto,že na brzdách som nezaregistroval žiadne zlepšenie (preto píšem údajne),hlavne zadná brzda píska ako i predtým a matica ktorou sa reguluje záber zadnej brzdy (ako sa postupne opotrebúva),je zatiahnutá až na konci,čo mi navráva,že to asi ani nebolo menené...Ale tam je toho viacej čomu nedôverujem.Nevravím,že skúter nespojazdnil,no hnevá ma napr. to,že vôbec nebol vyladený karburátor a neustále je rozladený ako na začiatku.To zn. že má príliš bohatú zmes,čo vidieť na sviečke ktorá je zakarbónovaná...Jednoducho ono to bolo robené už po mojích niekoľkonásobných výzvach tzv.na rýchlo aby to ako tak išlo a aby som už neotravoval...Lebo mi bolo oznámené,že oni sa zaoberajú hlavne štvorkolkami a môj skúter je len tak na okraj...No nechcem sa tu už o tom viacej rozpisovať,bolo to pred rokom a je to vlastne už passé.Mne išlo len o to,že k oprave akejkoľvek motorky treba pristupovať z "láskou"a musí to dotyčného proste baviť!P.S.:Ja by som si to urobil všetko (poväčšine)aj sám,no žiaľ nemám k tomu adekvátne vybavenie (náradie a pod.).
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#19 Príspevok od užívateľa mucow » Št Jún 14, 2012 8:52 am

Ja by som dal dole hlavu a pozrel ten valec-pre istotu...
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#20 Príspevok od užívateľa gemini67 » Št Jún 14, 2012 9:14 am

A teraz k veci...Včera som sa teda nasral a keďže navyše vonku stále pretrvávajú "monzúnové" dažde,vyvliekol som malého skapatého a takmer 100kg vážiaceho Francúza ku mne do bytu (štvrté poschodie)a pustil sa do rozoberania...Ostávalo teda už len jediné a to skontrolovať spomínaný valec.Toto som si stále nechával až na koniec,lebo som bol stále (naivne)v tom,že predsa to nemôže byť zadrené! :no: Po zhruba hodinke som sa dostal až k "črevám"skútra a trasúcimi rukami stiahol valec...No a príčina (záhada),bola vyriešená...(no vyriešená ešte nie,len zistená).Vo valci i na pieste sa na mňa usmievali krásne ryhy!Takže páni ktorí predpovedali zadrenie motora,gratulujem Vám! :good: Mali ste pravdu!Mne to síce hlavička neberie,že prečo a za čo,veď som tú bagetu netrápil,no stane sa!A teraz sa chcem spýtať...Môže byť príčinou,že som pri sťahovaní valca narazil na rozlámanú poistku na pravej strane piestu (tá drôtená poistka čo bráni vyskočeniu piesta z kľukáča viď príloha),žeby tá bola praskla a dostala sa medzi piest a valec?Lebo tá na ľavej strane je nepoškodená.Inak krúžky neboli prasknuté ani nič podobné,akurát nešli dať dolu,nakoľko sú pod tou ryhou od pridretia akoby "zalisované"...Horný som dal dolu nasilu a ten sa aj zlomil.Včul sa Vás chcem spýtať...Valec i piest by som si snáď vymenil aj sám,akurát na utiahnutie hlavy potrebujem zrejme momentový kľúč však?No a premýšľal som,že ak by som to chcel oživiť (spojazdniť),tak som našiel na Scootlande akýsi akciový kit,kde už je valec,piest aj z výfukom dohromady,no je to 70-ka a to by už bolo treba meniť na 100% aj kľukáč.Ten môj má nalietaných poctivých 25000km!Alebo tam dať normálne zasa 50ccm aj na tú kľuku...vydrží ešte dačo?Veď viete..všetko to stojí "love"a neviem či má význam ešte do toho Francúza vrážať €!Potom už to len predať nepojazdné,čo nikto nebude chcieť kúpiť,alebo len za smiešnu sumu 200-300€.Tak čo mi kto poradíte? :sorry:
Prílohy
P1230447.JPG
(216.57 KiB) 356 stiahnutí
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#21 Príspevok od užívateľa gemini67 » Št Jún 14, 2012 9:16 am

A ešte...valček :o
Prílohy
P1230450.JPG
(247.98 KiB) 374 stiahnutí
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#22 Príspevok od užívateľa gemini67 » Št Jún 14, 2012 9:19 am

A ešte tie poistné krúžky?
Prílohy
P1230454.JPG
(329.43 KiB) 374 stiahnutí
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
gemini67
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi Sep 04, 2009 3:12 pm
Skúter: peugeot tkr 50 307 wrc
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#23 Príspevok od užívateľa gemini67 » Št Jún 14, 2012 9:23 am

A posledné foto valca i kúsok zakarbónovaného piesta vidno...
Prílohy
P1230456.JPG
(286.24 KiB) 375 stiahnutí
Peugeot Trekker 307 WRC.Na začiatku:Babettu 210,Simson Enduro 50,MZ-150,Manet Corado,Peugeot Vivacity 50,Peugeot Speedfight 50.

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#24 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Št Jún 14, 2012 9:48 am

nie je to až také zlé, podľa rýh to určite bolo tou odlomenou segerkou. Každopádne nový piest a válec, keďže, ak sa správne pamätám, Viva je nicasil, nie liatina.
Momentový kľúč ti netreba pokiaľ vieš kedy dosť.. ja som vždy doťahoval válec bez neho a nikdy nebol problém..

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot Vivacity 50-nejde naštartovať

#25 Príspevok od užívateľa PeterZ » Št Jún 14, 2012 12:19 pm

Ak chceš mám origo valec, piest, hlavu, komplet kľuku v stave 3000km jazdenia a 100% bez poškodenia (dôvod odbornej demontáže tuning) . Posuniem Ti to, ak verejne sľúbiš, že tým Vivu zachrániš a budeš jazdiť na nej :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"