Dusi sa motor

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
masajko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Jún 10, 2013 8:20 pm
Skúter: Peugeot Speedfight 2 LC

Dusi sa motor

#1 Príspevok od užívateľa masajko » St Jún 12, 2013 10:26 pm

Zdravim všetkych som tu novy člen som neskuseny vo skutroch mam Peugeot Speedfight 2 LC 50 cmm všetko seriove. Problem je v tom že skuter aj keď je zohriaty tak sa dosť často stane že pridam plny a nechce sa rozbehnuť motor sa silno dusi jako keby sa nechcel rozbenuť variator alebo ja neviem čo . Po dlhšom čase sa už rozbehne a potom vo viššich otačkach to už nerobi. vždy iba pri rozbehu ďalej je tam slaba odozva na plyn , čistil som trisky v karbise vymenil sviečku , problem sa nevyriešil . Može byť že je stara ta kontrastna pružina ? PRosim o pomoc Ďakujem za každu radu.

Užívateľov profilový obrázok
Mino_SK
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Apr 28, 2012 8:49 am
Skúter: SMC Silverstreet 50ccm

Re: Dusi sa motor

#2 Príspevok od užívateľa Mino_SK » Ut Jún 25, 2013 10:45 pm

Problémov tam može byť viacej, ale ako píšeš že ti pri pridaní plynu dusý motor najskôr nemáš správne nastavený pomer benzín vzduch v karborátore čiže máš príliš bohatú zmes čo sa práve prejavuje dusením motora. Pozeral si farbu sviečky? So správne nastavenou zmesou je pekne hnedá až tehlová. Ak je farba iná(čierna alebo šedá až bliela) tu máš článok ako to nastaviť http://www.scootland.cz/scooter-tuning- ... -za-krokem
SMC Silverstreet,70cc kitTROPHY Top Performance,kľuka Malossi MHR,M-Multivar,Spojka Polini3G force,Spojkový zvon S6 CNC,LeoVince [ZX-R]

masajko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po Jún 10, 2013 8:20 pm
Skúter: Peugeot Speedfight 2 LC

Re: Dusi sa motor

#3 Príspevok od užívateľa masajko » Pi Jún 28, 2013 3:29 pm

Mino_SK bolo to presne ako si vravel bola zla zmes stačilo par potočeni vzdušnikom a volačo sa zmenilo a odvtedy som stim ani nehybal skuter ide super ako novy :) Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"