piaggio free, dusi sa

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
stati
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Aug 31, 2012 11:01 am
Skúter: PIAGGIO FREE 50, 1997, dvojtakt

piaggio free, dusi sa

#1 Príspevok od užívateľa stati » Pi Aug 31, 2012 11:10 am

caute, skuter stal asi tri roky bez nastartovania, teraz som vymenil suciastky na variatore, dal som novy vzduchovy filter (origo tu penu) a chcem ho rozchodit...

nastartuje za studena dobre, normalne ide do otacok, rozbehne sa uplne normalne, tak ako sa ma a ko to bolo kedysi, ked som na nom jazdil, ale po chvilke, asi ked sa zohreje sa po pridani plynu sa akoby zacne pridusat, kym idem da sa to preklenut a zas ide po troche zavahania do otacok, ale ked zastavim, volnobeh zacne byt nepravidelny, ked sa snazim pridat, tak sa dusi a nakoniec skape...potom neide nastartovat, az po chvilke, cca 15-20 minut sa podari nastartovat a cele sa to opakuje...benzin je cerstvy

sviecku vymenim po obede, aj ked neviem, ci to moze byt, ze je zla a takto sa to prejavuje, srobik na bohatost zmesi (vedla kolieska na nastavenie volnobehu) som zatiahol a povolil o dve otacky...

skuter bol vzdy spolahlivy, fungoval ako hodinky, len sa zacalo kyvat zadne koleso, tak som pomenil diely, aby to bolo v poriadku, ma 20 tisic najazdene,kazda rada draha...vopred dik...

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: piaggio free, dusi sa

#2 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Pi Aug 31, 2012 11:59 am

Niečo si pokašlal pri výmene toho vzduchového filtra, tak to má teraz chudobnú zmes, ťahá moc vzduchu a dusí sa. My idea.

stati
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Aug 31, 2012 11:01 am
Skúter: PIAGGIO FREE 50, 1997, dvojtakt

Re: piaggio free, dusi sa

#3 Príspevok od užívateľa stati » Pi Aug 31, 2012 12:53 pm

myslis, no zhodil som dekel, vyhodil staru rozpadnutu penu, poutahoval pasky na spojoch nasavania, vlozil novu penu a zasroboval, nenapadlo ma, ze sa da popri tom daco pohnojit...ale skusim ten vzduchovy box otvorit a kuknut...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: piaggio free, dusi sa

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 31, 2012 2:31 pm

Niekedy stačí že dekel na airboxe dakde zle lícuje ako je nasadený a tade môže ťahať falošný vzduch...náhoda je blbec.... :pardon: Dakedy aj bežná vec dokáže zaskočiť človeka, lebo to robí tak nejak automaticky a dáva menej pozor ako pri dačom zložitom.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

stati
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Aug 31, 2012 11:01 am
Skúter: PIAGGIO FREE 50, 1997, dvojtakt

Re: piaggio free, dusi sa

#5 Príspevok od užívateľa stati » Pi Aug 31, 2012 3:48 pm

nasavanie je v poriadku, aspon opticky, tesnenie je kde ma byt, vsetko sedi, rozobral somto a zas zlozil...od airboxu az po karburator...a opat za studena bez problemov nastartuje, da sa vytocit, ide, potom na volnobehu zhasne po minute po dvoch...pokial na tom idem, tak sa to sice vselijako tvari, ale v otackach ide...ale ako to klesne na volnobeh, skape a chyti az tak po stvrt hodine...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: piaggio free, dusi sa

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Aug 31, 2012 6:58 pm

Myslím že ak ide na plyne a dusí na volnobehu a skape, tak asi dačo nedobre s volnobežnou triskou alebo dajaký kanálik upchatý ktorý je funkčný ak je zavreté šupatko...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: piaggio free, dusi sa

#7 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Pi Aug 31, 2012 7:04 pm

Alebo len vzdusnik si zle nastavil.. skus ho viac pritiahnut.
A ked to na volnobehu skape, tak zakri rukou nasavanie a skus nastartovat, stavim sa ze chyti hned ;-)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

stati
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Aug 31, 2012 11:01 am
Skúter: PIAGGIO FREE 50, 1997, dvojtakt

Re: piaggio free, dusi sa

#8 Príspevok od užívateľa stati » Pi Aug 31, 2012 7:10 pm

bamma: praveze to som skusal, pokial isiel a hned skapal, ked som zapchal nasavaci otvor, cize falosny vzduch neberie, citil som na ruke vyrazny podtlak, ked som pri tom pridal...

ono ked sa to zohreje a idem (teraz som sa bol vozit a skusat) tak to skape uz aj ked idem aj s plnym plynom...

spravne sa to chova iba ked ho nastartujem studeny, vtedy ide krasne na volnobeh, ked pridam, bez problemov ide do otacok, vsetko ako ma byt...ked sa zohreje, koniec...

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: piaggio free, dusi sa

#9 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Pi Aug 31, 2012 7:21 pm

hm, tak ten volnobeh netuším, ale keď ti to skape až, nie za jazdy ani inak, tak vtedy zapchaj ten otvor a skús naštartovať. Lebo ono ti "dojde" zmes a skape, preto mu treba spraviť ako keby sytič a mal by chytiť hneď.

stati
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Aug 31, 2012 11:01 am
Skúter: PIAGGIO FREE 50, 1997, dvojtakt

Re: piaggio free, dusi sa

#10 Príspevok od užívateľa stati » Pi Aug 31, 2012 7:47 pm

takze je to presne, ako pise bamma...bingo a dik...vo sne by ma to nenapadlo, ale vidim, ze skusenosti a odbornost vyhrava...stacilo privret vzduchovu skrutku iba na jednu otocku a motor ide, ako hodinky...vtedy ma najlepsi chod...falosny vzduch to neprisava, potrubie je ok...este raz dik...

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: piaggio free, dusi sa

#11 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Pi Aug 31, 2012 8:22 pm

:good: Rád som pomohol..

stati
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Pi Aug 31, 2012 11:01 am
Skúter: PIAGGIO FREE 50, 1997, dvojtakt

Re: piaggio free, dusi sa

#12 Príspevok od užívateľa stati » Pi Aug 31, 2012 8:35 pm

ja totiz vobec netusim, odkial som zobral, ze sa ma ten vzdusnik otocit o dve obratky...to som povazoval za pismo svate...taka kravina, ale sam by som na to urcite neprisiel, uz som sa videl, ako to veziem na voziku dakam do servisu...este raz dik...

ozaj, nechce niekto nastelovat zmes na dvojtaktnom skutri? som v tom dobry...:D

inak co ma stve, ze na tom skutri nemam znacky a papiere, lebo to je vyborny podla pri beznej udrzbe nezodratelny stroj...no co uz...

Užívateľov profilový obrázok
Bamma_boy
motorkár
motorkár
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: Ut Aug 05, 2008 10:08 pm
Skúter: Aprilia SR50 R
Bydlisko: KNM, Krásno nad Kysucou (17)
Kontaktovať užívateľa:

Re: piaggio free, dusi sa

#13 Príspevok od užívateľa Bamma_boy » Pi Aug 31, 2012 8:55 pm

ono to vždy závisí od podmienok, ihly, celkového setupu atď. koľko treba nastaviť vzdušník.. väčšinou ale je to medzi jednou a dvomi otáčkami, ale môže byť aj viac.. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: piaggio free, dusi sa

#14 Príspevok od užívateľa VLADY » So Sep 01, 2012 1:36 pm

Ved na to je to nastavitelné aby sa to dalo nastaviť podla potreby toho ktorého motora pretože dva rovnaké motory a rovnaké karby a predsa jeden to bude mať 1,3 ot a druhý 1,98...To čo sa udáva je len základná poloha je len informatívna a je to len základ na to aby sa dal motor naštartovať. A potom sa už dolaďuje podla správania motora a podla ucha ...a na to treba akú takú praktickú skúsenosť. A na volnobeh má vplyv aj základná poloha šúpatka a teda jeho spodný doraz a to je ten druhý štelovací šrobík ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Likiii321
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Máj 20, 2019 12:17 am
Skúter: Aprilia sr50r

Re: piaggio free, dusi sa

#15 Príspevok od užívateľa Likiii321 » St Nov 13, 2019 4:16 pm

čaute mam apriliu sr 50r z variatorom malossi multivar 2000 spojka v serii je tam kontrastka biela malossi a malossi remen asi kevlarovy a vyfuk leovince a je to seria 50, mam problem že ked sa idem rozbiehat dam hned plny plyn tak to ide velmi pomali a ked sa to dostane cca do 5000 otačok tak to prestane zrychlovat, niekedy ho aj zacne dusit a tak za cca 3 sekundy to začne tahat ako sproste, fakt neviem čo to može robit už som vyskušal všetko možne a nič.

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"