Ladenie yasuni R

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Dendos
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Mar 15, 2013 6:01 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50
Bydlisko: Senec

Ladenie yasuni R

#1 Príspevok od užívateľa Dendos » Ut Júl 30, 2013 12:18 am

čaute mam yasuni R na gilere 2011 .. mam 72 trysku malossi redsponge .. kolienko v airboxe mam ... stage 6 klapky ... pruziny co zaberaju od 6000 valčeky 6,5 gr malossi multivar... a scooter tuning nalepku :good: chcem sa opýtať niesom moc technický typ.. a nevie niekto priblizne ake valčeky by to chcelo ? budem vdacny za kazdu radu lebo uz som kupil barsjake valčeky ajtak na.. tieto 6,5su tazke chcelo by to 5,5 5,8 6,4 prosim o radu dakujem alebo je tu niekto kto by sa stým za poplatok pohral a poladil to ?
Gilera Runner SP 50

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Ladenie yasuni R

#2 Príspevok od užívateľa Stanleey » Ut Júl 30, 2013 12:39 am

Otázka trochu mimo, ale nemalo by sa pre lepší prísun vzduchu a následné prepláchnutie valca odstrániť to kolienko v airboxe?
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ladenie yasuni R

#3 Príspevok od užívateľa Davidian » Ut Júl 30, 2013 11:15 am

Vyfuk je uz vyladeny od vyroby, to na Obrázok nazvu temy..

Pruzinkami ladis zaber spojky tak, aby Ti po zabere uz neklesali, ale len stupali otacky a skuter sa naozaj rozbehol a nie zavyjal. Valceky musis dat take, aby si dosiahol po zabere spojky pracovne otacky valca, (cca +- 250 ot/min pod max otackami) a drzal sa ich az kym nepojde skuter do maximalky. Trysku a karburator naladis: TAKTO..

Cize hladaj take valceky, po ktorych Ti proste po zabere spojky otacky neklesli, ale len sli hore a nasledne ostali v priblizne konstantnych hodnotach. Podla toho motor valcekmi zatazis, alebo odlahcis, pokial tomu tak nebude. No a nejak takto sa ladi Variator.

Clovek nemusi ani az tak byt technicky typ, staci si len o tom nieco precitat a skusit si to predstavit v hlave, ze co sa tam asi deje..
Ale tak to od dnesnej mladeze, moc cakat clovek nemoze, ta musi dostat vsetko do huby.
A tak stale dokola.. :|

Užívateľov profilový obrázok
Dendos
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi Mar 15, 2013 6:01 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50
Bydlisko: Senec

Re: Ladenie yasuni R

#4 Príspevok od užívateľa Dendos » Ut Júl 30, 2013 11:45 am

jak dojdem k tym max otačkam jak si napisal a hlavne... mne sa skuter rozbehne... ide na 9000 a potom klesne tak pruziny su asi dobre ja si myslim ze to je len valčekmi a ja som sa pytal otazku priamo ci niekto nevie priblizne ake valčeky... a to kolienko sa neodstranuje len kd chces open ?
Gilera Runner SP 50

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ladenie yasuni R

#5 Príspevok od užívateľa Davidian » Ut Júl 30, 2013 12:00 pm

No tak, ze si zistis otacky serioveho valca piaggio LC, ktory mas na skutri. Zvacsa sa na to pouziva google alebo funkcia hladat na forach. (ale okolo 9000-9500)
Kolienko sa odstranuje pre lepsi prisun vzduchu, hlavne ked mas redsponge.
Ked si davas open filter, tak davas doprdele cely airbox, tak kolienko/nekolienko, je to asi uplne jedno, vsak?
A na valceky nie su nejake tabulky, to je individualne, vplyva na to tolko faktorov, ako aj opotrebovanie remena, jeho material a tak dalej..
A ked sa teda pytas ake valceky, tak rozmer 19x15,5 su v piaggio motoroch aj v multivare. v stage6 ma 16X13. Gramaz ti nepovie nikto.
Ja som Ti napisal, aka je cca. logika. Kup si testovaciu sadu a skusaj..

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ladenie yasuni R

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Aug 06, 2013 10:59 am

valceky cca 4g, najtvrdsie pruzinky do spojky...vario by malo makat okolo 9000, spojka zaberat cca 7-8tis...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

robuch
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 436
Dátum registrácie: Ne Dec 23, 2007 7:27 pm
Skúter: Gilera Runner 125 2T AC, Piaggio Skipper 125 4T AC
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ladenie yasuni R

#7 Príspevok od užívateľa robuch » Ne Máj 03, 2015 8:42 pm

ja som na tom vyfuku mal 5g valceky a cervene spojkove,biela kontra a mallosi multivar a islo to ako raketa
podpis som si este nenastavil

Napísať odpoveď

Návrat na "Motor"