Maximalna rychlost skutra

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
MichaelG
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št Aug 07, 2014 9:57 pm
Skúter: Benelli QuattronoveX

Maximalna rychlost skutra

#1 Príspevok od užívateľa MichaelG » Št Aug 07, 2014 10:29 pm

Zdravím ,práve som sa zaregistroval, tak dúfam, že moju otázku/problém píšem na správne miesto :D
Mám skúter Benelli QuatronoveX 50, skúter je odblokovaný....po odblokovaní mal maximálku cca70. Včera som však na neho dal ladený výfuk LeoVince ZXR. Rozbeh/Výkon super, ale maximálna rýchlosť je cca 65. Zaberá od 4000 otáčok a v podstate do maximálky 65km/h do 10 000 otáčok -ťahá plynulo a ta rýchlosť je dosiahnutá behom pár sekúnd. Áno reštirikciu vo výfuku som odstránil je odblokovaný. Válčeky a pružinky som dal tie, ktoré prišli v balení. Skúter ide super, je o dosť silnejší, super zrýchlenie, do kopca stráca výkon len minimálne len tá maximálna rýchlosť ma trochu trápi. Válčeky sú tam 3,5 g, ak dám ťažšie síce ide 70 (ako pred vy´menou výfuku) ale má slabý rozbeh. Musím však uviesť, že som menil remeň za kevlarový. Pôvodný bol obrúsený (neviem akou príčinou, som druhým majiteľom) a mal na šírku o 2-3 mm menej ako by mal mať. So starým remeňom bola maximálna rýchlosť 55km/h. S novým kevlárovým 70km/h. Avšak kevlárový je o pol centimetra kratší oproti pôvodnému (kevlárový s takým rozmerom dĺžkou a širkou som nenašiel), čo malo za príčinu pravdepodobne slabší rozbeh. Po výmene výfuku som očakával maximálku okolo 75 km/h. Myslíte, že kúpou remeňa (obyČajného nie kevlarového), ktorý bude o pol centimetra dlhší zvýšim aj maximálku? Ešte raz poznamenávam, že 2 mm zo šírky remeňa urobili rozdiel 15 km/h čo sa maximálnej rýchlosti týka.
Za akékoľvek rady a postrehy budem vďačný :)

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: Maximalna rychlost skutra

#2 Príspevok od užívateľa dolar100 » Pi Aug 08, 2014 10:39 am

Kratsi a uzsi remen = mensia max

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: Maximalna rychlost skutra

#3 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 08, 2014 4:09 pm

Ja som daval malossi multivar, ventilvar a x-belt kevlar remen.. tiez som ocakaval zazraky ako vsade pisu.. no opak pravda. Ten remen je pricina, je trochu kratsi a taktiez mi sla maximalka cca o 5-7 km dole.

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: Maximalna rychlost skutra

#4 Príspevok od užívateľa dolar100 » Pi Aug 08, 2014 5:43 pm

A dokonca sa ti rozbieha z tazsieho prevodu

MichaelG
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št Aug 07, 2014 9:57 pm
Skúter: Benelli QuattronoveX

Re: Maximalna rychlost skutra

#5 Príspevok od užívateľa MichaelG » Ut Aug 12, 2014 12:12 pm

dakujem za odpovede :)
inak mam problem: k vyfuku mi prisli valceky 3,5 gramove ale o rozmere 15x12 (povodne mam mat vo variatore 17x12) skuter s nimi ide super ale trochu to rachoti vo variatore
- ale ak som dal 3,5 gramove valceky o velkosti 17x12 skuter ide horsie -slabsi rozbeh a zrychlenie
nejake rady co mam robit?
-inak trisku som este nevymenil za väcsiu ale sviecka ma dobru farbu .....ak ju vymenim za väcsiu bude aj maximalka vyssia?
samozrejme nechcem aby mi tu ludia pisali ze ak chcem jazdit rychlo mal som si kupit 125ku skuter :D ale ak by mi to islo okolo 75 bol by som maximalne spokojny
Prílohy
20140809_103057.jpg
pripajam fotku s novym vyfukom- LeoVince ZX-R ....nepasoval vobec dalo nam to vela roboty :D

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maximalna rychlost skutra

#6 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Aug 12, 2014 3:52 pm

17x12 valceky na cinaka? mas hebo vario? lebo seria byva 15x12 a vecsina tuning variatorov ma 16x13
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

MichaelG
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št Aug 07, 2014 9:57 pm
Skúter: Benelli QuattronoveX

Re: Maximalna rychlost skutra

#7 Príspevok od užívateľa MichaelG » St Aug 13, 2014 4:59 pm

co som cital ten skuter ma polovicu suciastok talianskych polovicu cinskych kvoli odkupeniu benelli....ale nerad by som otvaral tuto temu kedze sa to tu uz riesilo a nedopadlo to velmi dobre :D .....mam povodny variator a valceky tam boli 17x12.....nove mam 15x12 s ktorymi sice skuter ide velmi dobre ale kusok chrastia pocas jazdy

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maximalna rychlost skutra

#8 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Aug 14, 2014 12:48 pm

hmmm...to je divne...este som nevidel serioveho cinaka ani minarelku s takymi valcekmi...tie sa pouzivali na morini motoroch a este hebo ich pouzivalo...ale v cine je mozne vsetko...
a k suciastakm...tento skuter prisiel az po odkupeni cinanmi...ale je tam daco ozaj od benelli...smerovky su z benelli tornado 900 :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

MichaelG
chodec
chodec
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št Aug 07, 2014 9:57 pm
Skúter: Benelli QuattronoveX

Re: Maximalna rychlost skutra

#9 Príspevok od užívateľa MichaelG » St Sep 17, 2014 2:04 pm

Na cas som sa odmlcal tak tu su nove poznatky: po vymene vyfuku za leo vinze zx-r sa mi maximalka vobec nezvysila ale bolo citit ze mu pridalo na vykone. Zial sa zacalos tavat ze pocas jazdy dusilo skuter a kym bol studeny motor stalo sa par krat ze zdochol. Tak sme s ocom vymenili trysku- namiesto 75ky, ktora tam bola sme dali 88+ red sponge malossi. Vlozku filtra som nemenil kvoli nejakemu praktickemu ucinku ale kvoli nutnosti kedze ta stara vlozka filtra tam bola uz 5500 KM a mala najlepsie za sebou. PO vymene trysky, filtra a naladenia karburatora zmena ziadna a tie valceky co boli k vyfuku 15x12 mi robili nejaky bordel.
Teda som sa rozhodol objednat malossi multivar skusil som 6,5 g valceky- bieda
6g valceky lepsie maximalka po rovinke 78cca s cim som velmi spokojny.
Po tom ako som objednal variator a moja penazenka zacala plakat kvoli ubytku hmotnosti :D som povedal ze uz nic tuningovat nebudem ale aj napriek tomu musim kupit este lahsie valceky bud 5g alebo 5,5g pretoze do kopcov mi klesa vykon citit ze to chce lahsie valceky.
Sviecku mam tehlovu, spotrebu 3-3,3 litra na 100km cize do karburatora uz babrat nebudem- jedine zeby lahsie valceky znatelne este zlepsili rozbehy vtedy by som asi posunul ihli naspät do stredu (teraz ju mam uplne hore, segerka uplne dole)
Po doladeni toho variatora napisem nejake postrehy
Postreh 1: ak by som kupil novy skuter napr Gileru runner uz by som nic netuningoval len by som ju odblokoval a jazdil- zozralo mi to vela penazi aj ked ma to svoj efekt :D koneic hlasenia

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"