Slabý rozbeh

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Tomasus
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Mar 02, 2015 4:21 pm
Skúter: Benelli pepe

Slabý rozbeh

#1 Príspevok od užívateľa Tomasus » Po Mar 02, 2015 4:34 pm

Ahojte,

vlastním skúter benelli pepe 50 2T a mám jeden problém. Minulý rok som na ňom dal namontovať v servise ladený výfuk, aby som dokázal udržať tempo dopravy v Bratislave. Montáž sa podarila, servisák mi vymenil aj valčeky vo variátore a (nie som si istý) asi aj kontrastnú pružinu a vyladil skúter tak, že po štarte sa skúter asi 2 sekundy rozbiehal na nízkych otáčkach a potom prudko zvýšil otáčky a výrazne sa zvýšil ťah. Bol som s týmto riešením spokojný, ale po pár tisíc kilometroch pozorujem, že skúter sa rozbieha čoraz "lenivejšie". Po naštartovaní a otočení plynu skúter nechce ísť do otáčok aj 10 sekúnd, t.j. vlečiem sa rýchlosťou 15 km/h a až potom sa rozbehne, a čo je horšie, do kopca to nerozbehne vôbec. Je to problém hlavne na križovatkách, kde na mňa trúbia autá, pretože mi tak dlho trvá rozbeh :) Potrebujem to riešiť. Neviem či je problém vo variátore, spojke alebo či to môže byť spôsobené remeňom. Viete mi poradiť? ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Slabý rozbeh

#2 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Mar 02, 2015 6:01 pm

spojka ....je velmi tazka a nieje urcena pre ladene vyfuky...ak mas peniaze daj tam sportovu spojku+ zvon a rozbehy budu super :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: Slabý rozbeh

#3 Príspevok od užívateľa Keejwak » Po Mar 02, 2015 6:14 pm

Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
dragster
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št Jan 26, 2012 6:55 pm
Skúter: Honda zoomer,Suzuki address, Yamaha aerox 70 Moto Zeta Rally 150
Bydlisko: žarnovica

Re: Slabý rozbeh

#4 Príspevok od užívateľa dragster » Po Mar 02, 2015 6:18 pm

Podla toho čo si napísal ten skúter nebol dobre naladený od začiatku lebo výkon by mal isť pomerne plynulo takže tak chyba môže byt v spojke že sú tam mäkké pružiny alebo zla kontra pripadne odmäknutá vysoká váha valčekov treba bližšie napísať ohľadom veci aké sú tam ale najskôr ku výfuku boli valčeky a pružiny a mechanik to len prehodil ak aj to a bolo ale hentaké rozbiehanie býva aj pri spojke aj pri valčekoch ale ak dal iba valčeky a ladený výfuk a spojky sa nechytil tak bude problém tam ale toto je len také bezvýznamne mudrovanie
ja mam napríklad výfuk r1200 a zo sériovou spojkou by sa mi skúter ani nepohol

Tomasus
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po Mar 02, 2015 4:21 pm
Skúter: Benelli pepe

Re: Slabý rozbeh

#5 Príspevok od užívateľa Tomasus » Po Mar 02, 2015 7:14 pm

Ďakujem pekne za odpovede, áno súhlasím že to nebolo ideálne odladené už na začiatku a práve preto už nechcem veľmi dávať skúter do toho istého servisu a hľadám radu. Spomínam si že v spojke boli menené pružiny ale s kontrou si nie som istý čiže problém môže byť aj tam. Bližšie informácie žiaľ neviem poskytnúť, preto mi neostáva iné ako zveriť ho opäť do rúk odborníkovi. Neviete mi poradiť nejaký dobrý servis v BA (nemusí byť oficiálny), kde nebudú na ten skúter pozerať ako na lacný stroj ktorému sa ani neoplatí venovať pozornosť a vyladia ho tak aby šľapal normálne?

Užívateľov profilový obrázok
dragster
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Št Jan 26, 2012 6:55 pm
Skúter: Honda zoomer,Suzuki address, Yamaha aerox 70 Moto Zeta Rally 150
Bydlisko: žarnovica

Re: Slabý rozbeh

#6 Príspevok od užívateľa dragster » Po Mar 02, 2015 7:23 pm

skus sa opýtať chalanov s BA alebo napíš alcatelkovy on sa vyzná ako nikto

Užívateľov profilový obrázok
Čeme
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 580
Dátum registrácie: St Jún 04, 2014 9:41 am
Skúter: Ziaden

Re: Slabý rozbeh

#7 Príspevok od užívateľa Čeme » Po Mar 02, 2015 8:56 pm

Servis v Šamorine Duefratelli robia servis aj upravu na Benneli a nie len na to. Ze vraj su namakany ale nemam osobnu skusenost.

www.duefratelli.sk

mareksss
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ut Júl 10, 2012 8:31 pm
Skúter: nemam

Re: Slabý rozbeh

#8 Príspevok od užívateľa mareksss » Po Júl 13, 2015 5:05 pm

Ja som bol spokojny so http://skutreba.sk/ :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Variátor spojka a prevody"