elektrika na karbesi ?

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: elektrika na karbesi ?

#26 Príspevok od užívateľa Dusan » Pi Aug 01, 2014 2:58 pm

Lada ma vyhrievanie karburatora vodou viac menej koli dobremu odparovaniu benzinu v zime, a novsie verzie maju elektricky ohrev ked dobre pametam. Inak sa moze stat ze tam za vlhkecho jeseneho pocasia narastie ladova kvapka :D
Proste za urcitych specifickych podmienok sa to moze stat a nemusi byt -5 st.

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: elektrika na karbesi ?

#27 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 01, 2014 5:59 pm

odbocim kus od temy.. je to normalne ?? karbes mikuni 16.5, 50ccm motor, idealne nastavenie pri tryske 54 a vybratom kolene z airboxu je ihla prechodu uplne co najnizsie (segerka hore) a vzdusnik len na 1/2 otacky ??? vtedy to taha najlepsie a cely priebeh je ok, nedusi, necuka. Akurat ked je motor studeny a mu pridam na plno tak chcipne. No staci pockat tak 20-30 sek nech sa kus zohreje a potom uz ide ako hodinky.

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: elektrika na karbesi ?

#28 Príspevok od užívateľa Keejwak » Pi Aug 01, 2014 6:20 pm

Trocha mimo otazku ale ...Ak tam mas aj ladak,tak si osobne myslim ze to je malo :) seria tryska je 57 + ladak+ bez kolienka ..... no chcelo by to nieco viac 60-70 :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: elektrika na karbesi ?

#29 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 01, 2014 6:22 pm

vyfuk je seria z acpi aragon gp, trysku 57.5 som mal no hrosne bohate a zralo to jak maria.. motor je tam tiez hlinik z aragon gp, kamos co ma ragona ma seriu trysku 50 !!

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: elektrika na karbesi ?

#30 Príspevok od užívateľa Keejwak » Pi Aug 01, 2014 6:42 pm

Tak ked nemas ladak tak to je ine :) ....sa mi zdalo ze nieco ako stage6 pro tam mas ... no s tou srubkou na bohatost zmesi doladis len reakciu na plyn .... kazdy motor inak :) a za studena mi to robi to iste, takze to bude asi OK ....no a karbec uz len dolad podla farby sviecky .... 2 km na PLNO a hned pozri farbu ....ak je tehlova ,hneda tak to mas nastavene dobre .... ak ide do siva daj vacsiu trysku ak ide do cierna daj mensiu trysku ...
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

misoto
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Pi Júl 04, 2014 9:57 pm
Skúter: CPI Popcorn E2

Re: elektrika na karbesi ?

#31 Príspevok od užívateľa misoto » Pi Aug 01, 2014 6:51 pm

Ako karbes viem jak ladit a sviecku ovladam. No teraz tam mam iridiovku. Len sa mi videl vzdusnik ze bars malo ked vsade sa pise o 1-2 otackach. Stage 6 som skusal no katastrofa vyfuk. Ja idem cestou na LV Touring. Je to ovela ale ovela lepsi fuk

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: elektrika na karbesi ?

#32 Príspevok od užívateľa Keejwak » Pi Aug 01, 2014 7:13 pm

Mozno by sme sa dohodli o vyfuku :)
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"