RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
sprcho
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Júl 07, 2012 10:53 pm
Skúter: Aprilia SR 50 di-tech

RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#1 Príspevok od užívateľa sprcho » Po Apr 14, 2014 9:03 pm

Zdravím, mám apriliu ditech sr 50 r. v. 2002 a chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosť z resetom riadiacej jednotky a či bi mi vedel poradiť ako to resetovať :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Apr 14, 2014 9:22 pm

A je vôbec nutné ju resetovať? Ak máš nejaký problém tak ho popíš, možno stačí aj niečo iné ako hneď reset...
Ja mám s resetmi len nemdobré skúsenosti.... :beer: :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lacosta
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 947
Dátum registrácie: Ne Júl 26, 2009 10:34 am
Skúter: Aprilia SR50 Factory only ...
Bydlisko: Okres Skalica
Kontaktovať užívateľa:

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#3 Príspevok od užívateľa lacosta » Po Apr 14, 2014 9:48 pm

Pokial viem neni tam co resetovat, ak teda nemyslis reset chyb ...
Hail to the king baby !
Obrázok
Utíkej foreste utíkej, honí te kocour divokej ...

Užívateľov profilový obrázok
sprcho
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Júl 07, 2012 10:53 pm
Skúter: Aprilia SR 50 di-tech

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#4 Príspevok od užívateľa sprcho » So Apr 26, 2014 12:27 pm

problém je v tom že nechce naštartovať, všetko ide vstreky, iskra proste všetko som už prešial asi 10 krát
áno myslel som reset chýb...vieš mi poradiť ako by som to mohol resetnúť ? :)

Zlucene prispevky. Precitaj si pravidla!! Bod c.5..

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#5 Príspevok od užívateľa VLADY » So Apr 26, 2014 2:05 pm

Si to nejak jednoducho predstavuješ...pamäť závad nemá vplyv na riadenie motora...ak aj vymažeš pamäť tak na chode motora nič nezmeníš...ak nesvieti kontrolka motora tak by malo byť akože všetko v poriadku ohľadom funkčnosti a pripojenia snímačov a pod vecí .... pri zapnutí zapalka si to počítač všetko kontroluje a ak zistí že je niekde dačo mimo toleranciu tak už hneď by svietila kontrolka....Síce môže blbnúť niektorý snímač že by dával signál nepresný - nezodpovedá nameraná hodnota realite , ale to zistíš len tak, že budeš snímať a logovať údaje a neviem či to aj vôbec je možné pri takýchto jednoduchších RJ jak sa používajú na scootroch. A ak sa jedná o údaj napríklad o teplote, tak ak je mimo toleranciu tak si zvyčajne RJ dosadí náhradnú hodnotu alebo skrátka sa snaží nejak ísť na núdzový režim . A vtedy síce motor ide ale kontrolka svieti napríklad trvalo a pri poruche vážnejšej že odíde signál zo snímača polohy kluky, svieti prerušovane a motor ani nenaštartuje. Lebo RJ vôbec netuší kde a kedy treba striekať palivo alebo iskriť. A ak nemáš zariadenie na čítanie chybových kódov tak ti môže byť úplne jedno či je v pamäti zapísaných 10 alebo 30 závad. A okrem toho nie každá RJ si resetne pamäť závad po odpojení baterky.....niektoré sa dajú vymazať len cez diagnostiku...aspoň teda pri autách.....


Nejde ti motor , a píšeš že benzín má , a iskru tiež.....takže je to divné ale môžeš mať benzínu málo alebo veľa, a iskru skoro alebo neskoro alebo vo valci pri kompresnom tlaku vôbec nie....Začalo to robiť od kedy ako prečo z ničoho nič len tak alebo sa v tom niekto rýpal ? kompresiu to má dobrú ventily sú v porádku ? a vôbec je xy možností čo tam je v neporádku....Začína sa riešiť a kontrolovať vždy od jednoduchého....A ak je to vstrekovanie riedené cez RJ tak by bolo dobre zohnať nejaký servisný manuál ak checeš ozaj dačo aj reálne skúšať a opravovať...pretože bez toho sa nepohneš ak neskontroluješ základné veci okolo snímačov a tie hodnoty z hlavy asi tiež nikto nevie. Skontroloval by som v prvom rade káblovačku konektory snímače a také tie jednoduché veci zatečený konektor a odhnitý kábel pod nejakou gumovou krytkou dokážu vytočiť, ak predtým človek rozoberie do šrúbky celý motor. :ROFL:

Inak nemá tá RJ nejaký systém na samodiagnostiku systémom, že prepojím v servisnom konektore nejaké dva piny a rovno na displeji alebo blikaním kontrolky mi RJ oznámi číslo závady a tú si v servisnom návode samoprečítam a mám aspoň odrazovú plochu na ďalšie hľadanie. Ale toto zväčša funguje ak kontrolka poruchy motora svieti a teda RJ už signalizuje že dačo nieje OK. A znova sme pri servisnom návode....

Niečo preberajú chlapci.... ale je to po Americky :%) : http://www.apriliaforum.com/forums/show ... ng-to-fail
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
lacosta
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 947
Dátum registrácie: Ne Júl 26, 2009 10:34 am
Skúter: Aprilia SR50 Factory only ...
Bydlisko: Okres Skalica
Kontaktovať užívateľa:

RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#6 Príspevok od užívateľa lacosta » Ne Apr 27, 2014 12:49 pm

Ja som to niekde uz pisal, iskru moze hodit, ale uz nie vo valci. Pri kompresii to vyzaduje vacsie napatie, treba overit tlak kompresoru a cerpadla cez manometer 60psi vzduch 120 psi benzin. Kompresor ostriekaj jarovou vodou az k vstreku a uvidis ci unika vzduch. Pozri stav o kruzkov ako je regulator. Pripadne ci tam nemas vyzrazanu vodu od kompresora s olejom. Pozri si TPS ci tam na med. plochach neni oxidacia.
Hail to the king baby !
Obrázok
Utíkej foreste utíkej, honí te kocour divokej ...

dolar100
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št Apr 19, 2012 12:05 pm
Skúter: Ex Aprilia SR70Racing, Yamaha T MAX
Bydlisko: Bratislava

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#7 Príspevok od užívateľa dolar100 » Ne Apr 27, 2014 1:20 pm

A co toci a nechyta? Nema to imobilizer..

Užívateľov profilový obrázok
sprcho
Príspevky: 4
Dátum registrácie: So Júl 07, 2012 10:53 pm
Skúter: Aprilia SR 50 di-tech

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#8 Príspevok od užívateľa sprcho » Ne Máj 04, 2014 8:01 pm

Všetko som prešiel už ani neviem koľko krát ... Skúter sa mi podarilo naštartovať no je du ďalší problém a to, že po pridaní mi skape :( ...Myslím si, že to bude škrtiacia klabka, alebo dávkovač vstrekovača a na to už bude treba asi značkový servis lebo ja už neviem :unknown:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: RESET RIADIACEJ JEDNOTKY

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Máj 04, 2014 9:22 pm

Klapka je snáď len mechanika a ak ju otvoríš, tak pridáš vzduch a ak je málo paliva tak skape na chudobnú zmes najskorej. Tie tlaky si pomeral jak Ti to tu radili?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"