nastavenie bohatosti zmesi

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
patrez13
skútrista
skútrista
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut Okt 16, 2007 10:21 pm
Skúter: Piaggio Typhoon x50
Bydlisko: Humenné / Bociankovo
Kontaktovať užívateľa:

#76 Príspevok od užívateľa patrez13 » Pi Jún 20, 2008 5:19 pm

boze je to mozne ? seerem sa s tou zmesov nevem kolko odisli tri sviecky NGK tolko lova pre nic zbytocne spaleny benzin a secko mozne a nakoniec pridem na to ze je ... sytič :(:(:( ty vole :? :?
podpis som si este nenastavil

Winc0

#77 Príspevok od užívateľa Winc0 » Ne Aug 24, 2008 7:34 pm

patrez13 napísal:ano filter som vycistil...sviecka ja po vycisteni stale ju po par km zabrizga..elektrody su nevem ako to povedat asi zanesene carbonom alebo niecim takym ...prejavuje sa to asi tak ze pri akceleracii strasne vrci motor a nenormalne dymi....pritom vobec netaha...jak keby sa dusil.... robilo to aj so starov svieckov no ked som zakupil minule novu tak to slo normalne...ale opet sa vsetko vratilo....je možne aby prizmiesavani v karburatore davalo viac oleja ako ma ?
mal som podobny problem- akurar opacny :) a to som mal chudobnu zmes. mnozstvo oleja neovplyvnis bo tam je olejove cerpadlo, ktore si davkuje samo. saq otvor vario a dolu pod remenicou varia - tam je olejova pumpa, ale nebabri s tym. tam aj tak nic nenastavis. skor si skontroluj filtre, sanie a az potom bohatost zmesy.

ja som nastavoval karbec pred 2 tyzdnami. sroub na bohatost zmesi som si dal na 2a pol otacky od uplneho zatiahnutia a je to OK.

Winc0

#78 Príspevok od užívateľa Winc0 » Ne Aug 24, 2008 7:36 pm

patrez13 napísal:boze je to mozne ? seerem sa s tou zmesov nevem kolko odisli tri sviecky NGK tolko lova pre nic zbytocne spaleny benzin a secko mozne a nakoniec pridem na to ze je ... sytič :(:(:( ty vole :? :?
ehm, podla coho si zistil ze je to sytic?

Užívateľov profilový obrázok
patrez13
skútrista
skútrista
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut Okt 16, 2007 10:21 pm
Skúter: Piaggio Typhoon x50
Bydlisko: Humenné / Bociankovo
Kontaktovať užívateľa:

#79 Príspevok od užívateľa patrez13 » Po Aug 25, 2008 12:04 am

tak lebo ked som prerobil na manulaa uz je zmes normalna
podpis som si este nenastavil

skmurphy
v podmienke
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 9:36 pm

#80 Príspevok od užívateľa skmurphy » Št Sep 11, 2008 6:55 pm

hm no ja mam taky mensi problemik..skutrik mi isel celkom v poriadku..az na jeden osdny den stalo sa to vecer priam vecer kedy by ti nikdo necakal..idem si len tak brnkat ze brnki a utevtom prestane skr slapat ani za svet nesiel na skocit este ze blizko domu..aj predtym mal problemy naskocit..tak reku sviecka ma uz vela za sebou treba ju vymenit.. kupil som bosch ani vlastne neviem ako.. iba som povedal ze taku sviecku mam a chcel by som taku tak mi ujo celkom slusny ju dal a ja som ohodnotil ze ju zoberem..sviecku hodim tam peeekna az moc pekna iskra skuter chytil..no a v tom sa zacali problemy..skuter sa zacal dusit asi moc bohata zmes..vlastne skuter vladal ist IBA DO takych 40 km za hodinu co je dost malo a rozbehy nic moc..kuknem sviecku sviecka jak cierny baca...kontakt cely cierny..hm sused stary skuseny ze necham si poradit ze mam to ist skusit zabehnut zabehavam a nic presel som asi tak tri kilometre a nic..ako sa na cinskom skutri 139QMB nastavuje bohatost zmeessii

DUFAM ZE SI TO NEKDO PRECITA A ODPOVIE MI dakujeeeeeeeeeemeeeee

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

#81 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Sep 11, 2008 7:36 pm

Tak ako aj na inom scootri.... je tam šroub jeden na volnobežné otáčky a druhý na bohatosť zmesy . A vôbec neviem či máš 4T alebo 2T .A nechci aby se to tu hladali za Teba . pretzože je toho kopec aj tu a aj inde na scooter forach ako sa to šteluje .A vôbec z ničoho nič sa Ti to istotne nerozladilo šroubom...nemáš seknutý plavák a tým pádom vysokú hladinu v karbeci??? :twisted:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

skmurphy
v podmienke
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 9:36 pm

#82 Príspevok od užívateľa skmurphy » Št Sep 11, 2008 10:29 pm

uff no je to 4T no s tym karbom moze byt neco..takze asi by som to mal rozobrat a troska to "prefuknut"

denisoo.ga
Jánošíkov bratranec
Príspevky: 613
Dátum registrácie: St Mar 26, 2008 8:09 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Galanta
Kontaktovať užívateľa:

#83 Príspevok od užívateľa denisoo.ga » Št Sep 11, 2008 10:37 pm

skmurphy napísal:hm no ja mam taky mensi problemik..skutrik mi isel celkom v poriadku..az na jeden osdny den stalo sa to vecer priam vecer kedy by ti nikdo necakal..idem si len tak brnkat ze brnki a utevtom prestane skr slapat ani za svet nesiel na skocit este ze blizko domu..aj predtym mal problemy naskocit..tak reku sviecka ma uz vela za sebou treba ju vymenit.. kupil som bosch ani vlastne neviem ako.. iba som povedal ze taku sviecku mam a chcel by som taku tak mi ujo celkom slusny ju dal a ja som ohodnotil ze ju zoberem..sviecku hodim tam peeekna az moc pekna iskra skuter chytil..no a v tom sa zacali problemy..skuter sa zacal dusit asi moc bohata zmes..vlastne skuter vladal ist IBA DO takych 40 km za hodinu co je dost malo a rozbehy nic moc..kuknem sviecku sviecka jak cierny baca...kontakt cely cierny..hm sused stary skuseny ze necham si poradit ze mam to ist skusit zabehnut zabehavam a nic presel som asi tak tri kilometre a nic..ako sa na cinskom skutri 139QMB nastavuje bohatost zmeessii

DUFAM ZE SI TO NEKDO PRECITA A ODPOVIE MI dakujeeeeeeeeeemeeeee
Tento isty problem som uz mal skus na 1/2zapchat privod vzduchu tam kde ide do filtra taka mriezka tam je bud ju upchaj z1/2 alebo sa kukni ci to nemas zanesene mne to robylo zapchal som to a islo to dobre a kamarat to musel vycistit tekze skusaj
honda dio --) yuki hawk --) ducati monster --) honda fmx a aktualne je to honda cb 600f hornet :D

skmurphy
v podmienke
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 9:36 pm

#84 Príspevok od užívateľa skmurphy » Pi Sep 12, 2008 7:10 pm

no totiz uz som isel aj bez airboxu cely karburator som vycistil pomocou cisticom na brzdi..nic moc zatial ale asi to budu tie kruzky dpc..

skmurphy
v podmienke
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 9:36 pm

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#85 Príspevok od užívateľa skmurphy » Po Sep 15, 2008 5:28 pm

hmm no dneska som bol nato pozret.. hmm stale nic moc rychlost tych 40km/h stale furt..asi to vidim na tie kruzky alebo vazne shitny benzin z jurki..sviecka stale mooc cierna castami az hneda..prvy kop chyti otacky su dobre drzi ich ale potom uz od tych 30km/h vobec nevladze..co by to tak mohlo byt ?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#86 Príspevok od užívateľa theruck » Po Sep 15, 2008 5:39 pm

pridrete/kruzky. benzinom to nebude

skmurphy
v podmienke
Príspevky: 135
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 9:36 pm

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#87 Príspevok od užívateľa skmurphy » Po Sep 15, 2008 6:35 pm

hm dakujem ti..ale kompresiu to ma zo zaciatku..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#88 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Sep 16, 2008 1:47 pm

Oprava takže má 4T a blbne volnobeh?a aj neťahá treba pozreť v prvom rade karbec a príruby gumové... a aj v karbeci by som sa zameral na membránu gumovú čo dvíha ihlu... :bigsmurf: Nepredpokladám že má rozštelované rozvody, skočenú reťaz, podpálený ventil a pod.... :cry: A ešte dalšia všeobecnosť ak má už motor čo to nabehané a papká viac oleja a je menej tesný ako bol nový a jazdí sa krátke trasy nastudeno a je vonku chlendra tak sa netreba diviť že sa sviečka zanáša karbonom a aj celý motor...nemá sa kedy poriadne prehriať a vyčistiť lebo ide na sytič a bohatú zmes furt a tým že je netesný žere len viac oleja a tým viac karbonu sa v ňom usadzuje....
Naposledy upravil/-a VLADY v St Sep 17, 2008 7:26 pm, upravené celkom 4 krát.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

denisoo.ga
Jánošíkov bratranec
Príspevky: 613
Dátum registrácie: St Mar 26, 2008 8:09 pm
Skúter: neuvedený
Bydlisko: Galanta
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#89 Príspevok od užívateľa denisoo.ga » St Sep 17, 2008 6:10 pm

VLADY napísal:A klapky sú OK? ak si pozeral na ne tak sorry nechcelo sa mi to znová celé prechádzať.... :alien:
nic v zlom ale ma 4t
honda dio --) yuki hawk --) ducati monster --) honda fmx a aktualne je to honda cb 600f hornet :D

Užívateľov profilový obrázok
pitlo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Pi Apr 04, 2008 11:09 pm
Skúter: plechovkar
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#90 Príspevok od užívateľa pitlo » Ne Mar 29, 2009 10:42 pm

To by ma zaujímalo ako zistím či mám dobrý pomer benzín - vzduch, 4T 139QMB

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#91 Príspevok od užívateľa theruck » Po Mar 30, 2009 10:49 pm

nijak. podla spotreby

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#92 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Apr 12, 2009 12:55 pm

tak ako kazdy zistis ze kuknes sviecku...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
anndy
cyklista
cyklista
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Aug 28, 2008 3:58 pm
Skúter: KEEWAY MTRIX 125
Bydlisko: Liptovské SLIAČE
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#93 Príspevok od užívateľa anndy » Po Apr 20, 2009 8:05 pm

cawte mam takyto problem na mojom scootri: ked chcem pridat niekedy zdochne alebo ide tak ako by chcelo zdochnut. vycistil som sviecku ale robi to iste mam na nom nabehane 4000km a mam taky pocit ze mi to aj dost zerie a neviem ci to prechlastava alebo ta sviecka ??? poradte mi ak mate s tym skusenosti
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Csicsko550
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 383
Dátum registrácie: Ut Jan 27, 2009 10:05 am
Skúter: Keeway F-act
Bydlisko: Komárno
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#94 Príspevok od užívateľa Csicsko550 » Ut Apr 21, 2009 3:44 pm

a filter si vycistil?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
anndy
cyklista
cyklista
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Aug 28, 2008 3:58 pm
Skúter: KEEWAY MTRIX 125
Bydlisko: Liptovské SLIAČE
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#95 Príspevok od užívateľa anndy » Ut Apr 21, 2009 4:02 pm

jasne ze ano sak ho citim stale
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#96 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 21, 2009 9:29 pm

tak potom ti to saje falosny vzduch

Užívateľov profilový obrázok
anndy
cyklista
cyklista
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Aug 28, 2008 3:58 pm
Skúter: KEEWAY MTRIX 125
Bydlisko: Liptovské SLIAČE
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#97 Príspevok od užívateľa anndy » St Apr 22, 2009 9:03 pm

no tak vymenil som sviecku a ide to zatial celkom fajne :) tak asi to bolo tou svieckou
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
Savage
skútrista
skútrista
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ut Máj 05, 2009 6:29 pm
Skúter: Piaggio Typhoon
Bydlisko: Michalovce

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#98 Príspevok od užívateľa Savage » Pi Máj 29, 2009 10:22 pm

mne raz tak nechcela ist cina,isla asi 30 a potom zdochla,filter som vicistil a vzdy,sviecku som kupil a neprestavalo,a az po dlhom case som zistil ze pred tou penou vo filtri je este taka mriezka,a ta bola uchpata,ale ked vicistite vsetko poriadne,pripadne tam nedate mriezku a pena bude cista tak bude mat vela vzduchu a tez nepojde,takze musi to byt akurat.
podpis som si este nenastavil

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#99 Príspevok od užívateľa mmv38 » Pi Jún 26, 2009 8:37 pm

tiez mam asi problem s bohatostou zmesi, stava sa mi to len rano, ked idem do roboty, scooter mi prestane zrazu ist - zrazu prestane palit, staci mi v tej rychlosti vypnut, a zapnut klucik, a ide znova. Dnes som pozeral sviecku, je ciernej farby, zajtra vycistim filter, takze by ma zaujimalo, ci niekto vie poradit, ci okrem normalnych veci, ako cistenie filtra, mozno uberem aj na ihle, by som nemal nechat nastavit aj ventily? dakujem
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#100 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 26, 2009 9:54 pm

To môže byť aj elektrika sviečka cievka CDIčko..kontakt na spínačke...alebo že sa to prechlastáva.vysoká hladina paliva v karbeci že nezavre ihlový plavákový ventil ale to by už potom nešlo natočiť a by sa to prechlastalo úplne.Ja som totižto ešte nikdy nezažil za môjho jazdenia na žiadnom vozidle že by špinavý filter znefunkčnil motor až tak že skape prechlasáva sa a má málo vzduchu...Ak to predtým od nova nerobilo tak to nebude ani velkou triskou a ani polohou ihly . A ventilčeky sa nerozhodia len tak samosato aby motor mal problémy a naraz zas ide dobre....Ale skontrolovať ich môžeš aj sám.... to je základná vec čo by mal scootrista vedieť šak to nič nieje ...čo vás v tej škole vlastne učia??? :pardon: :ROFL:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"