nastavenie bohatosti zmesi

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#101 Príspevok od užívateľa mmv38 » Pi Jún 26, 2009 11:03 pm

v skole ma nic neucili, som vyucenx MEZ- mechanik elekktr. zariadeni, skola je skola, a prax je prax, mam 32 rokov, a som odchovany na starych pionierovych zapalovaniach 2T-cievka, rotor, vacka,horna uvrat, a stare filtre nerobili problem ani v blate, len som potreboval troska navigovat, lebo kazdeho by zamrzel zadrety motor:prepac:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#102 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 27, 2009 7:48 am

No vidíčš a práve že zapalovanie býva rovnaké na scootroch a je jedno či je 4t alebo 2t.Samozrejme na poldecákoch a asi aj 125kách .Až väčšie objemy potom mávajú zložitejšu elektroniku kvôli predzápalu a tak ale furt je to principiálne rovnaké ...Jedna cievka je zdrojová a druhá impulzná ktorá dáva signál na odpálenie iskry.A zadretie zamrzí....to je pravda ale to či to je alebo nieje zadreté sa od PC zistiť nedá..na to treba vždy bu%d dať dole hlavu a pozreť to alebo aspoň zmerať kompresný tlak....Ale vo všeobecnosti 4T sa nezvykne zadrieť len tak lahko ako 2t...A asi aj preto že sa to nejak netuní a nerýpe do motora jak na 2t. A tá poznámka o škole to neber vážne viď smajl :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#103 Príspevok od užívateľa mmv38 » So Jún 27, 2009 8:04 pm

ja si na tie smajle nemozem zvyknut, vzdy vsetko precitam, a tie drobnosti akosi automaticky nevidim, prepac
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#104 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 27, 2009 9:05 pm

ČO sa ospravedlnuješ....U mňa musíš brať 3/4 príspevkov polovážne a ten zvyšok ignorovať celkovo.... :pardon:
A inak aj ja som tak nejak spätý s tým čo nieje vidieť ale je to cítiť...A dakedy si zmyslím že Bože ako dobre že nie som nejaký technický lempel čo si nedokáže sám ani vypínač premontovať....Alebo kvôli vypadnutému šroubu bude zhánať servis.... :unknown:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#105 Príspevok od užívateľa mmv38 » So Jún 27, 2009 11:04 pm

no, okrem toho som nasiel dnes aj palivo v airboxe, pohladam diskusie okolo toho, aj ked ma hneva, ze vela problemov zacina s tym, ze niekto ma nejaky problem, tu sa mu poradi, a vyriesenie problemu nenapise, skoda, usetril by tak dost roboty. :beer:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#106 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 27, 2009 11:16 pm

Dobre rozmýšlaš....A palivo v airboxe ak sa jazdí nakrátko a nastudeno je celkovo bežný jav.Autosytič to dosť ešte obohacuje a nemá čas sa to odpariť ak je scooter nastudeno jazdený ..A kedže to nieje 2T kde by pripadala do úvahy netesnosť klapiek tak ma napadá či nemáš moc velkú trysku a bohatú zmes....Alebo je to všetko v pôvodnom stave ??? jak od výroby :)
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#107 Príspevok od užívateľa mmv38 » Ne Jún 28, 2009 8:24 am

od vyroby nie, ale kymco ma od vyrobcu v baleni aj vecsiu trisku na odblok restrikcii, pozriem nastavenie ihly, ale kedze je nedela tak zajtra
podpis som si este nenastavil

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#108 Príspevok od užívateľa mmv38 » So Júl 04, 2009 8:47 pm

dnes som pozeral nastavenie ihly, nie je ziadne, je to mozne? asi pri 4t.
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
pitlo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Pi Apr 04, 2008 11:09 pm
Skúter: plechovkar
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#109 Príspevok od užívateľa pitlo » So Júl 04, 2009 9:19 pm

Kúp nastavitelnú ihlu ako ja.

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#110 Príspevok od užívateľa mmv38 » Ne Júl 05, 2009 8:43 am

aha, dobre
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#111 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Júl 05, 2009 9:29 pm

Ak je aj ihla napevno, tak vždy sa dá vypodložkovať a dať tým pádom vyššie .ak je teda potrebné
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

mmv38
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Ne Mar 08, 2009 2:15 pm
Skúter: Kymco Agility 50 4T, MBK SKYCRUISER 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#112 Príspevok od užívateľa mmv38 » Po Júl 06, 2009 3:42 pm

je to taky patent, ze sa vypodlozkovat neda, a ja by som potreboval ihlu smerom dolu
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
pitlo
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Pi Apr 04, 2008 11:09 pm
Skúter: plechovkar
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#113 Príspevok od užívateľa pitlo » Po Júl 06, 2009 8:45 pm


Užívateľov profilový obrázok
pneumont
st. trojkolkár
st. trojkolkár
Príspevky: 62
Dátum registrácie: Ne Júl 19, 2009 7:25 pm
Skúter: Aprilia Leonardo 125
Bydlisko: Malcov

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#114 Príspevok od užívateľa pneumont » Št Júl 23, 2009 6:29 am

No niesom tu dlho a uz som odstaveny...
Moja Aprilia Leonardo mi doteraz jazdila perfektne... startovala na šupu, vsetko OK. Az jedneho dna zacala mat trošku problémy so štartovaním. Trebalo ju trošku pridrzat pri startovani... Rano som kopol...povozil sa a ked som chcel ist niekam opat ...uz my starter mlel trošku dlhšie ale ako tak chytla...Jazda bola bezproblemova... Ked som bol v praci...chcel sa na nej previest Oco a taktiez mu nechcela naštartovat..tak spravil tu staru Moto metodu-vypalil sviečku..Pak mu to koplo.
Kupil som novu sviečku a motorka jazdila cca 3 dni bez problemov, ale stale sa mi zdalo ze to neštartuje tak ako predtym. A včera opat..uz neštartuje vobec.
Po hodinovom bavení sa mi to trochu začalo chytat...ale malo to zvuk ako keby auto šlo na jeden valec...mal som pocit ze mi nedochadza dostatok zmesi do karburatora...Nakoniec som nejako karburator nastavil, aj my to chyta našupu..ale to bol zohriaty..neviem čo to spravi dnes rano. Či vobec natočím. Inač nevie niekto ...skrutka na karburatore, ku ktorej sa dostaneme spod sedadla je na vzduch? Mam pocit ze mi vobec nereaguje...mozno trošku ale pri tych zavitoch čo su tam to je dost malo.
A este mal som taky pocit ze sa mi skuter dusi... vybral som aj vzduch. Filter no nebolo to tym.
podpis som si este nenastavil

spartak53
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 28
Dátum registrácie: St Feb 11, 2009 4:52 pm
Skúter: Rieju RS1 70cc , Adamoto Speeder 90cc 4T
Bydlisko: Dolny Ohaj

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#115 Príspevok od užívateľa spartak53 » St Aug 19, 2009 2:19 pm

no ja mam ties taky problem aj s tym dusenim to sa prejavuje napr ked uberem plyn a znovu pridam tak nereaguej az po cca 3 sec a startovanie treba dlho tocit ties to je tak okolo 3 sec .... na karburatore som skusal vselico mozne vsetky polohy ihli skrutky a stale to je rovnake nic sa nemenilo len to ze pri jednom nechcela ist dobre do otacok aj tak to nejde bohvieako do tych otacok pri 8 tis to postoji klesne znova ide na 8 tis a to sa par krat opakuje a potom si to ide pomalinky an max 11 750 ot. ..... nemoze to byt valcom na tomto mam uz nabehane okolo 15 000km ..... strasne dymy vyfuk sviecka je uplne cierna olej v airboxe to je sposobene karburatorom predpokladam ale skusil som vsetky nastavenia nic z toho neslo tak ako malo ... ale podarilo sa mi uskrtit spotrebu na 4,5l na 100km z povodnych 7 l na 100 a to je 50cc motor minarelli
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#116 Príspevok od užívateľa VLADY » St Aug 19, 2009 4:41 pm

pneumont napísal:......skrutka na karburatore, ku ktorej sa dostaneme spod sedadla je na vzduch? Mam pocit ze mi vobec nereaguje...mozno trošku ale pri tych zavitoch čo su tam to je dost malo.....
Tou sa štelujú volnobežné otáčky teda ich počet je to v podstate doraz vzduchovej škrtiacej klapky..... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
majo1357
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 563
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 8:22 pm
Skúter: aerox
Bydlisko: Nitra

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#117 Príspevok od užívateľa majo1357 » Po Máj 03, 2010 7:09 pm

nazdar páni , mal som karburator 12 mm s tryskou 86 , teraz som dal 17,5 mm s tryskou 90 , skuter ide ale horsie startuje az na piate nakopnutie a s elektrickym vobec , sitic mam manual a musim ho niekedy drzat viac ako bolo treba , kedn dam vlozku s6 double layer-pusta viac vzduchu , ide lespsie n arozbeh ale klesne maximalka od 5 do 10 kmh , farba sviecky je s obi dvomi vlozkami rovnaka - pekna tehlova , mam ted akupit vacsiu trysku ? valec mam polini sport 70 ...
aerox70, 307hdi , možná dohoda na všetkých inzerátoch

Užívateľov profilový obrázok
rspeed
motorkár
motorkár
Príspevky: 1643
Dátum registrácie: So Aug 11, 2007 1:11 pm
Skúter: Hyena(motor minarelli)+ Gilera Runner ST 125+ Suzuki GSR 600
Bydlisko: Čaňa

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#118 Príspevok od užívateľa rspeed » Ut Máj 04, 2010 12:07 pm

... skus vyhodit tu fajku na airboxe - mozno to ma pri maximalke malo vzduchu ...

Užívateľov profilový obrázok
majo1357
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 563
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 8:22 pm
Skúter: aerox
Bydlisko: Nitra

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#119 Príspevok od užívateľa majo1357 » Ut Máj 04, 2010 12:15 pm

skusal som , este horsie , podla mna ma malo benzinu , skusim kupit trysky 80-102 a uvidim co to povie
aerox70, 307hdi , možná dohoda na všetkých inzerátoch

Užívateľov profilový obrázok
Mino_SK
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Apr 28, 2012 8:49 am
Skúter: SMC Silverstreet 50ccm

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#120 Príspevok od užívateľa Mino_SK » So Apr 28, 2012 2:41 pm

Nazdar Chalani, mal som problém naštartovať moj scoot.Nepomáhalo predkopavanie bez zapnutej elektriky tak som sa dočítal tu na fóre že zrejme je automatický sitič K.O. Prerobil som ho teda na manuál, karborátor som vyčistil, vymenil vzduchový filter,sviečku cele to zložil a hned ako sa naplnil karbec palivom chytil ako nič. Nastavil som teda bohatosť zmesy a volnobeh a po zohriati som zavrel sytič a zase dosteloval. Sviečka bola taká tmavo hnedá nie tehlová ako pred tým. Nechal som to 10 min bezat a šiel sa previesť. Zhruba po 5 km to uplne stratilo výkon až mi ho uplne zadusilo. Nakopol som ho teda znova a už šiel iba s otvoreným sytičom. Zo zavretým ho hneď zdusilo. Nakoľko šiel z výfuku biely hustý dym, myslel som že som ho pridrel. Nasledovalo rozobratie mototra no Piest aj Valec sú bez škrábanca piestne krúžky čisté, nepoškodené a namieste. Neviete v čom môže byť problém, že kým je motor studený tahá bez problémov a ako sa zahreje stratí výkon tak že sa ani nerozbehne a ide už len s otvoreným sytičom??? Treba ešte dáko doštelovať zmes?
SMC Silverstreet,70cc kitTROPHY Top Performance,kľuka Malossi MHR,M-Multivar,Spojka Polini3G force,Spojkový zvon S6 CNC,LeoVince [ZX-R]

jarkoman
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 3:15 pm
Skúter: adams 125

Re:

#121 Príspevok od užívateľa jarkoman » Ne Júl 01, 2012 8:47 pm

THeBaNDiT napísal:
armani napísal:Ak chceš mať istotu, že motor má bohatšiu zmes tak je najspolahlivejším znakom, že pri pridaní plynu ti motor mierne zadymí.
Mne prave ide o to trosku tu zmes ochudobnit... trosku vyssi vykon a nizsia spotreba (aj ked to mi nikto z vas nepotvrdil).

Ako som uz pisal, pred opravou mi mechanik pokrutil aj tou skrutkou na bohatost zmesi... a po prevzati z opravy mam spotrebu o pol litra vyssiu (podrobnejsie som to rozpisal v prvom prispevku).

Oprava sa tykala zadretia - boli vymenene piestne kruzky.
Ta spotreba urcite je vyssia tym zadretim,nestaci vymenit len kruzky ale vsetko piest ,valec ,kruzky.Totiz to stary valec je vyjazdeny ma povedzme oval kruzok novy je presny kruh a uz netesny dobre je unik kompresie a tym je vyssia aj spotreba.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#122 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 02, 2012 7:09 pm

ozivil si sice velmi staru temu, ale nevadi, mozno pomoze niekomu inemu... :)

Ale ten moj valec bol prakticky novy, mal nieco malo cez 1000km... ;) V kazdom pripade potom som to trochu potunil a napokon so stratou predal... :D
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

jarkoman
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Máj 24, 2012 3:15 pm
Skúter: adams 125

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#123 Príspevok od užívateľa jarkoman » Po Júl 02, 2012 10:41 pm

THeBaNDiT napísal:ozivil si sice velmi staru temu, ale nevadi, mozno pomoze niekomu inemu... :)

Ale ten moj valec bol prakticky novy, mal nieco malo cez 1000km... ;) V kazdom pripade potom som to trochu potunil a napokon so stratou predal... :D
Aj ked bol novy valec ale tym zadretim museli vzniknut ryhi vo valci tak nove kruzky to neutestnia.

Užívateľov profilový obrázok
THeBaNDiT
moderátor
moderátor
Príspevky: 6299
Dátum registrácie: Ut Aug 08, 2006 8:23 am
Skúter: je už minulosť
Bydlisko: Bardejov
Kontaktovať užívateľa:

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#124 Príspevok od užívateľa THeBaNDiT » Po Júl 02, 2012 11:11 pm

ono to bolo iba pridretie, motor nemal kompresiu na odpalenie zmesi, inac sa veselo pretacal...
Honda NC750X ------------------- Obrázok
Nezabúdajte na PRAVIDLÁ FÓRA a ďakujte pomocou Obrázok.

t0mas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ne Sep 02, 2012 8:28 pm
Skúter: Peugeot Ludix

Re: nastavenie bohatosti zmesi

#125 Príspevok od užívateľa t0mas » Ne Sep 02, 2012 8:36 pm

Zdravim :)

Neviete niekto kde sa da zohnat nadstavitelna ihla na karburator Gurtner pripadne ako zdvihnut tu povodnu ?

Tiez som namontoval airFilter Malossi E5 a trysku zmenil z 56 na 70. Skuter zacal razom akosi koktat a pod plnym plynom nezabera. Je to bohatou zmesou ? Pretoze sviecka sa mi zda v poho ....

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"