Strana 1 z 1

Tauris Cubana - po pridani plynu sa dusi

Napísané: Ut Aug 07, 2012 2:31 pm
od užívateľa Snoophy
Ahojte,
Mám menší problém...
Keď naštarujem a idem sa rozbehnúť, tak všetko šlape tak ako má...
Ale keď sa zohreje motor, tak prestane ťahať pri vyššej rýchlosti a začne sa dusiť.
Akonáhle pustím plyn, motor beží krásne. A musím mať trochu plynu, aby som dokázal ísť. Ak dám viacej plynu ( rýchlosť väčšia ako 10km/h sa začne zasa dusiť a neťahá.

Čo to môže byť?
Opotrebované válčeky?
Mám cca 3500km ( stále do kopca a z kopca).
Nieje niekto v okolí Malaciek( Plaveckého Podhradia) kto sa tomu dobre rozumie?

Re: Skúter nechce ísť rýchlejšie

Napísané: Ut Aug 07, 2012 2:35 pm
od užívateľa TomasARN
Nastalo to z nicoho nic ? Mozes mat zly sytic, nezavre sa uplne
A skusal si citat temy na fore a nieco aj pozriet podla rad alebo si hned zalozil temu a aj to v zlej sekcii?

Re: Tauris Cubana - po pridani plynu sa dusi

Napísané: Ut Aug 07, 2012 4:36 pm
od užívateľa Bamma_boy
Dusí sa alebo tarokuje? Ak by to bol nedovretý sytič, tak sa skúter dostane aj na maximálku, ale veľmi neochotne, tarokujúco a má vysokú spotrebu.
Ak sa skúter dusí, teda je to stav zhruba ako keby si vypol motor, že prestane ťahať a začne spomaľovať, tak je to chudobné, čo môže byť napr. popraskaná príruba, netesný spoj kolienka airboxu, proste niečo, vďaka čomu má teraz ten scoot chudobnú zmes.
Jednoduché riešenie a pomoc - na stojan, pripchať prívod vzduchu povedzme do polovice a plný, keď to s tým pôjde, vieš kde je chyba.
Takéto veci sa dajú riešiť a identifikovať v pohode doma, bez pomoci a so základnými vedomosťami. Bez toho, že nám povieš, či to je bohaté alebo naopak chudobné nespravíme nič a ani ti nijak neporadíme, len tak ako poradil Tomáš alebo Ja, čo ti problém moc nevyrieši. :beer:

Re: Tauris Cubana - po pridani plynu sa dusi

Napísané: Ut Aug 07, 2012 4:56 pm
od užívateľa TomasARN
Presne ako pise Bamma, ja som mal napriklad zlu gumennu prirubu pri karbe, dopraskanu. Potom zas zly sytic