motor zhasina

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

motor zhasina

#1 Príspevok od užívateľa toplubo » Ut Apr 02, 2013 1:55 pm

Zdravim. Mam problem s mojim Peugeotom vivacity 50. Na starter naskoci motor, necham ho zohriat aj 10 min na volnobehu a ked na stojane pridam, ide pekne do otacok. Ale rozbehnut sa uz nevie. Ide do otacok a pri rozbehu, pohne sa par metrov a zacne zhasinat akoby ho dusilo. Karburator som viac krat cistil, benzin ma, sviecka nova iskru dava. Vedel by niekto poradit kde moze byt problem?

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#2 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Apr 02, 2013 2:25 pm

valec je tam liatina alebo hlinik? lebo podobne problemy maju hlinikove valce na pezotoch...rychlo odchadzaju do vecnich lovist...potom je dobre ho vymenit za liatinovy (napr od tnt)...alebo pri cisteni karbu si ho nerozsteloval?
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#3 Príspevok od užívateľa toplubo » Ut Apr 02, 2013 2:36 pm

nemam paru z akeho materialu je valec, este som to neotvaral. myslilm ze keby bol vydraty valec alebo kruzky, ani na volnobehu by to neslo do otacok. ale ked sa zohreje, naskoci uplne v pohode na prvy krat. karb som cistil, ale nemenil som trisky ani nenastavoval inak

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#4 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Apr 02, 2013 3:28 pm

lebo prave problem byva v tom ze na stojane ide skuter uplne normalne...len nema tah ked si nan niekto sadne...proste ziadny vykon, ale inac sa javy OK...nejakych 4-5 pezotov s tymto problemom som uz robil...ak tam mas hlinikovy valec tak najskor bude pricina tam...ale zaklad je skontrolovat vsetky bezne veci (klapky,aka je zmes atd...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#5 Príspevok od užívateľa toplubo » Ut Apr 02, 2013 7:55 pm

benzin doteka, karb je v poriadku, klapky tiez, iskra je dobra, len sa mi nezda olejove cerpadlo. nevidel som ani naznak ze by tlacilo olej. ani kvapku. mozno odislo cerpadlo a zodralo piestne kruzky, ale preco potom ide aj tych par metrov? zatazeny prejde najviac 30 metrov a potom ho zacne dusit, pockam par minut na volnobehu a znova prejde kusok. aky by mal mat valec tlak? ...ze bych to zmeral, ci ozaj netreba prekruskovat. jo, a jedine co si myslim, ze je ten automat sytic zly, lebo za studena nechyta vobec az ked mu uberiem vzduchu na sani. no nemalo by to robit takyto problem za tepla

JakubMravec
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 28
Dátum registrácie: St Jan 02, 2013 1:52 pm
Skúter: CPI EURO2

Re: motor zhasina

#6 Príspevok od užívateľa JakubMravec » St Apr 03, 2013 12:53 am

no ked je motor "studený" tak by mal držat otáčky aspon mne to robelo na mojom cpi ale ako náhle sa válec prehrial tak motorka zhalsa alebo nešla do výkonu tak skus rozobrať motor a uvidíš

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#7 Príspevok od užívateľa toplubo » St Apr 03, 2013 1:07 am

logiku to ma ze po zohriati sa roztiahne a uz je pokles vykonu, kedze to netesni ako by malo. ...zajtra to rozoberiem, ale najskor skusim zmerat tlak vo valci. skusim niekde vygooglit aky tam ma byt vlastne tlak. je mozne vymenit len kruzky za vacsie? vyrabaju sa take? nerad bych menil valec ked by stacilo len prekruzkovat.

Užívateľov profilový obrázok
Area51
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 686
Dátum registrácie: Pi Máj 27, 2011 4:37 pm
Skúter: Honda CBR 125
Bydlisko: Prievidza

Re: motor zhasina

#8 Príspevok od užívateľa Area51 » St Apr 03, 2013 6:02 am

Nebude stačiť len prekrúžkovať ... pravdepodobne tam maš hliníkový valec ako píše alcatel .. a stými sú problémy u peugeotoch ... Chce to nový : Valec , piest , kružky , segerky , piestny čap ,,, najlepšie kupiť Liatinku ... Inak mam na predaj s Peugeotu Valec , piest , kružky, piestny čap... ale je to hlinikový valec ale funkčný za 30€ :)
Honda CBR 125

Užívateľov profilový obrázok
Look
moderátor
moderátor
Príspevky: 1161
Dátum registrácie: Ut Jan 10, 2006 12:12 am
Skúter: -TUNING.SK
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#9 Príspevok od užívateľa Look » St Apr 03, 2013 12:24 pm


toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#10 Príspevok od užívateľa toplubo » St Apr 03, 2013 4:37 pm

nikde som sa nedopatral aky by mal byt kompresny tlak, ale zrejme budem ten valec musiet vymenit. motor by mal byt FB2 tak ten odkaz:( nová liatina 50 http://shop.scooter-tuning.sk/product_d ... tem_id=776 ) tych valcov nie je viac druhov? aby som neobjednal nieco ine a nebude mi to sediet na ten francuzky srot

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#11 Príspevok od užívateľa alcatelko » Št Apr 04, 2013 9:14 am

kompresny tlak by mal byt aspon 8barov...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#12 Príspevok od užívateľa toplubo » So Apr 06, 2013 11:36 am

mozno blba otazka, ale ako zistim ci je ta nasavacia klapka pod prirubou karb. v poriadku? myslim ze je, ale to je len moj laicky odhad. ak by bola klapka zla, ani na stojane by ten motor nesiel lebo by nenasavalo ako ma a benzin by predpokladam vyhadzovalo spät do karburatora. druha vec: gufera na klukovke. ak by odislo gufero, salo by to bud olej z prevodov alebo z druhej strany falosny vzduch od dynama. v tom pripade by ale ani na stojane nesla do otacok a nepresla by ani tych par metrov.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: motor zhasina

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » So Apr 06, 2013 11:42 am

Ale nemusí to byť fatálne zlé a netesné...môže byť len určitá netesnosť a nedostatočnosť takže na volnobeh to vadiť nemusí a motor ako taký ide len nemá výkon ale ten na volnobeh ani nepotrebuje.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#14 Príspevok od užívateľa toplubo » So Apr 06, 2013 11:56 am

alebo... mohol by tento problem byt nejakou mechanikou chybou na spojke ci prevodoch? proste vydrate valceky alebo zle pruziny alebo nejaka ina zavada na mechanickej casti? pred tym ako sa skuter odstavil jazdil uplne v poriadku, tak nepredpokladam ze by sa na mechanike mohlo nieco zmenit ci poskodit. ale uz vazne neviem kde este hladat zavadu. nebudem predsa na slepo menit vsetko mozne ked to netreba

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: motor zhasina

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » So Apr 06, 2013 12:07 pm

To by si počul že dakde dačo zadiera a preto to na volnobeh skape...nepredpokladám takúto závadu.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#16 Príspevok od užívateľa toplubo » So Apr 06, 2013 1:42 pm

tiez si myslim, ani na tych 3O metrov by sa nerozbehol.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#17 Príspevok od užívateľa theruck » Po Apr 08, 2013 8:33 am

toplubo napísal:alebo... mohol by tento problem byt nejakou mechanikou chybou na spojke ci prevodoch? proste vydrate valceky alebo zle pruziny alebo nejaka ina zavada na mechanickej casti? pred tym ako sa skuter odstavil jazdil uplne v poriadku, tak nepredpokladam ze by sa na mechanike mohlo nieco zmenit ci poskodit. ale uz vazne neviem kde este hladat zavadu. nebudem predsa na slepo menit vsetko mozne ked to netreba
tak si nechaj poradit alebo si to nechaj opravit v servise

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#18 Príspevok od užívateľa toplubo » Po Apr 08, 2013 3:39 pm

Poradit si necham, ved pre to sem pisem, ale sevis... nehrozi. To uz bude posledna moznost. v servise som bol 1x v zivote s autom, lebo som nemal cas na opravu a nebola to veru dobra skusenost. Jedno opravili a 2 pokazili plus navysene naklady. Nie nie, ja radsej vzdy vsetko doma v garazi.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#19 Príspevok od užívateľa theruck » Po Apr 08, 2013 10:27 pm

no mozno by si mal dat servisu druhu sancu ak nechces platit vsetky tie diely nastroje a naradie co vyskusas kym zistis ze mas zly valec

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#20 Príspevok od užívateľa toplubo » Ne Apr 14, 2013 10:19 pm

Tak som zmeral kompresiu a malo to za studena 7,5 co nie je az take najhorsie. Klapka bola dobra, valec cisty bez poskodenia, tak som skusil poslednu moznost co ma napadla. Na karb je jedna tryska ktorou sa nastavuje bohatost a ttu jedinu som ani nepohol. Nema drzku na srobovak a nedala sa vybrat. Napokon som ju nejak vytiahol narazenim malej rubky a prekvapenie ako hrom. Je to skrutka s ihlou a ma pod sebou malu pruzinku. Tak 3 mm z tej strunky bolo zlomene a zaseknute az vo vnutri tej dierky. Vycistil som to a hla, skuter jazdi. taka banalita a kolko casu mi to zabralo...

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#21 Príspevok od užívateľa toplubo » Ne Apr 14, 2013 10:24 pm

Dakujem vsetkym za rady, poznatky a navrhy.

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: motor zhasina

#22 Príspevok od užívateľa theruck » Po Apr 15, 2013 1:30 pm

mozes to prosim ta trosku objasnit? nemoze ti skrutka bohatosti zmesi ovplyvnovat chod motora pod plnym plynom. co je to za skrutka co nema drazku na srobovak?

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#23 Príspevok od užívateľa toplubo » Po Apr 15, 2013 11:03 pm

no neviem ako sem pridat obrazok, tak prihodim link na nejaku stranku kde je popis sytica. je tam obrazok karb, ktory mam aj ja. http://www.scootland.cz/scooter-tuning- ... tartovani/ na vrchnej casti karb, kde sa spaja s plavakovou komorou je ta skrutka taka trosku zapustena, ale tato na obrazku ma uz zarez na srobovak, no original je s hladkou hlavickou a neda sa s nou tocit.
je to vlastne ihla a pod nou, vo vnútri je mala pruzinka z ktorej sa mi odlomil kusok a upchavalo kanalik do ktoreho zapadavala ta ihla, co sposobovalo, ze pri zatazi nemohlo dodavat dostatok benzinu a dusilo ho. na problem sa prislo vstreknutim spreju do sania a ked sa zvysili otacky bolo jasne, ze problem bude s dodavkou paliva, teda niekde v karburatore.

toplubo
chodec
chodec
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ut Apr 02, 2013 1:44 pm
Skúter: peugeot vivacity 50
Bydlisko: Topoľčany

Re: motor zhasina

#24 Príspevok od užívateľa toplubo » Po Apr 15, 2013 11:15 pm

ako aj kompresia nie je najlepsia a mozno casom bude nutne vymenit valec, ale zatial to necham tak. este som na nom ani nejazdil, kedze som skuter doniesom v nefunkcnom stave, pretoze byvaly majitel nevedel a ani nemal chut skuter opravovat, tak som ho kupil nefunkcny. Ale myslim, ze vivu r.2004 s 4000km, neburanu, s novou bateriou, prilbou, po STK a za tretinovu cenu sa proste oplatilo kupit.

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"