Nový street výfuk - nepasuje presne

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Nový street výfuk - nepasuje presne

#1 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ne Apr 28, 2013 3:33 pm

Zdravím vospolok

V piatok mi dorazil nový street výfuk LeoVince touring. Objednával som komplet sadu výfuk + variátor + kontrastná pružina + valčeky + tie malé farebné pružinky. Nahodil som len výfuk, pretože to je najjednoduchšie a ostatné som chcel nechať na odborníkov. Keď som však výfuk nasadil tak aby presne sedel na hlavu valca tak sa mi zdá, že je blízko kolesa a toho sania, alebo čo to je. Od kolesa je asi na širku prsta a o ten plast sania je dotknutý. Je to problém? Dá sa s tým niečo spraviť? Celú túto sadu som objednával zo Scootlandu presne cez menu na môj skúter. Rozdiel od sériového je úplne neskutočný a nerád by som ho dával preč, len neviem čo ďalej. Keby tam dám dozadu pri koleso nejakú podložku, tak by nesedel na hlave valca...

Ďakujem všetkým za rady. Ešte prikladám foto. Skúter mám Peugeot Trekker 50tka 2T Special edition WRC 307 r.v. 8/2006

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Apr 28, 2013 4:40 pm

Minimálne ten plast povolí...teplotou ak ho ten výfuk poriadne prehreje takže tak...len je otázne či aj nebude horieť.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#3 Príspevok od užívateľa Stanleey » Ne Apr 28, 2013 4:43 pm

Na foto je vidno, že ani úchyt výfuku nemáš tak, ako má byť. Ani ten ti nepasoval?
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#4 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ne Apr 28, 2013 7:36 pm

No veď to sa bojím. Nechcem aby sa niečo posralo a to bôž nie aby mi pri jazde začal horieť. Takže čo navrhujete?

Stanleey: Ten výfuk som nahadzoval tak, že najprv som nasadil tú vrchnú časť, tak aby to lícovalo a nič "neprefukovalo" Až potom som mohol dopasovať tie ostatné úchyty. Ten veľký pri kolese sa dal uchytiť na dva spôsoby, lebo ten úchyt bol nastaviteľný. Avšak po nahodení tej vrchnej časti sa to dalo len takto. Myslíte, že som to nahodil zle, alebo mi ten diel proste nepasuje? Cez scootland som to kupoval cez menu môjho skútra, neviem, či je iná moja edícia v niečom inom ako v plastoch a polepoch. Myslím, že takéto veci sú klasická sériovka. Ešte som sa schválne pýtal, či všetko pasuje aj na môj skúter. Bolo mi povedané, že áno, tak fakt nechápem kde je chyba... :unknown:

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#5 Príspevok od užívateľa Stanleey » Ne Apr 28, 2013 8:19 pm

Na obale, v ktorom bol tvoj LV Touring zabalený, bolo napísane že je na Peugeota?
Úchyt by mal byť podľa priloženého obrázku:

Obrázok

Ja som si tiež takto objednával výfuk zo Scootlandu na Aeroxa a prišiel mi na CPI. Samotný výfuk sa namontovať dal, ale priložený úchyt nepasoval a musel som v ňom vytvoriť úplne nové otvory pre upevnenie.Toť moja skúsenosť!
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#6 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ne Apr 28, 2013 8:28 pm

Na krabici je napísané pre Peugeot a sú tam nejaké typy. Teraz nie som doma, tak to neviem, ale zajtra kľudne napíšem. Každopádne trekker tam nebol, ale to je asi normálne. Zajtra to asi skúsim znovu podľa obrázku, ale nezdá sa mi, že by to takto išlo. Musím to teda ešte pošpekulovať. Uvidím. Inak nejaké iné nápady? Takto to zostať teda nemôže ak dobre chápem. Pri jazde sa to nejako samo neochladí že? :pardon:

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#7 Príspevok od užívateľa theruck » Po Apr 29, 2013 8:21 am

ved posli fotky do scootlandu a uvidis
ale napr tu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=whQH3IIddYk[/youtube]
a aj tu na fotkach
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ro7RbL96RY8[/youtube]
je to dost podobne aj ked je to vyfuk ineho vyrobcu. ja si myslim ze to musis akurat trosku poohybat aby ti to tam zapasovalo
ono s tymi uchytmi vyfukov to je casto taka kreativna praca. nie je to ako lego. preto je dobre mat vercajch +sroby + napady alebo servis po ruke

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#8 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Apr 29, 2013 9:05 am

Čo tam naohybá na tej trubke-kolene od valca??? To buď je zle založené už na výstupnom hrdle na valci alebo je nejak blbo vyrobený. Ak je samozrejme dobre nasadený valec na kartri.Nakoľko milimeter pootočený valec môže na konci výfuku spraviť aj zopár cm že je výfuk bližšie alebo dalej od kolesa a vlastne celková vzdialenosť od boku scootra. Sám som mal takýto podobný problém na VIVE keď som tam menil origo (trošku zľahka pridretý :bad:)nicasil valec za liatinu. Tá liatina jak keby mala nejak v zlom uhle výstupné výfukové hrdlo kam sa šroubuje výfuk. Stále mi to nesedelo jak malo napokon som karboškou zbrusoval dosadaciu plochu aby som to nejak bez pnutia dokázal pošroubhovať celé dokopy aj k vacu aj k rámu.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
SnoopyBA
moderátor
moderátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St Máj 23, 2012 12:15 pm
Skúter: Honda Vision 110
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#9 Príspevok od užívateľa SnoopyBA » Po Apr 29, 2013 9:08 am

Takze vravis, najprv nahodit a dotiahnut vyfuk a valec s hlavou az posledny?? :D :pardon:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#10 Príspevok od užívateľa Rob0 » Po Apr 29, 2013 1:15 pm

Skúter mám od výroby a má najazdené len 4400 km. Neviem, či je valec tak ako má. Ale nasadiť výfuk na valec, tak aby to tesnilo, to sa asi nedá zle, či hej? Veď to dotiahneš a potom to nepustí. Možno len fakt, že to úplne dobre nepasuje, alebo je ten valec trošku inak. Každopádne dnes to nesiem jednomu chlapíkovi, aby porobil aj iné veci a pozrie aj toto. Len musím prejsť asi 15 km, tak snáď nič nepokazím. Dám radšej nejakú tú pauzu, nech sa to aspoň trošku ochladí...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#11 Príspevok od užívateľa theruck » Po Apr 29, 2013 2:52 pm

no to bude zbytocne davat pauzu. to ti zhori hned. sak zober stary vyfuk a novy pod pazuchu

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#12 Príspevok od užívateľa Rob0 » Po Apr 29, 2013 8:42 pm

Chalani mám na vás ešte jednu otázku. Do mojej celej prestavby mi chýba ešte tryska. Vraj tam je 50tka. Viete mi poradiť aká by sa mi hodila nová? Moje úpravy sú teda: Nový variátor malosi multivar, biela kontrastná pružina, + valčeky čo boli k variátoru a výfuk LeoVince Touring. Ďakujem...

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#13 Príspevok od užívateľa Stanleey » Po Apr 29, 2013 8:58 pm

U streetového výfuka sa väčšinou tryska ani nemení. Nedochádza totiž k takému zlepšeniu preplachovania, ako pri montáži ladeného výfuku.
Pre istotu by som ale skontroloval farbu sviečky.
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
lacosta
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 947
Dátum registrácie: Ne Júl 26, 2009 10:34 am
Skúter: Aprilia SR50 Factory only ...
Bydlisko: Okres Skalica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#14 Príspevok od užívateľa lacosta » Po Apr 29, 2013 9:30 pm

Mňau, pozri, ja mam lauf ktory nesedi na moje moto, zasahuje do zadneho kolesa a davam to do firmy ktora dane zx-r presne prerobi na sr50 factory (mam zlu verziu). Ak si spocitas naklady na napr. reklamaciu (ak vobec bude opravnena) a pod. zistis, ze bude lacnejsie to niekomu dat prerobit, zlepsi sa ti vzdialenost od plastu a pod., proste najdi niekoho schopneho a vysledok bude urcite stat za to. Najlepsie kamarata a bude to za flasku ;)
Hail to the king baby !
Obrázok
Utíkej foreste utíkej, honí te kocour divokej ...

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#15 Príspevok od užívateľa Rob0 » Po Apr 29, 2013 9:55 pm

A ak by som aj dal vacsiu trysku nijako tomu neuskodim hej? Tak mi povedali v scootlande ze je to potrebne. Cena trysky nie je nijak zavratna tak som si povedal ze by som to vymenil. Len neviem aku aby som nenarobil viac skody ako uzitku.

Vyfuk si teda nejako poriesim. Dnes som spravil asi 15 km a v pohode...

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2

Užívateľov profilový obrázok
davtex
motorkár
motorkár
Príspevky: 1105
Dátum registrácie: Po Júl 13, 2009 5:37 pm
Skúter: Yamaha FZ6N
Bydlisko: Nitra - Stare mesto

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#16 Príspevok od užívateľa davtex » Ut Apr 30, 2013 4:50 am

Nekupuj ziadnu zatial, podla sviecky uvidis a kolko malo vacsiu treba, pripadne najdi v okoli niekoho so sadou.

Sent juzing Tapatok Hd, korekt gramar not garantyd
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#17 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Apr 30, 2013 8:03 am

bezny problem vela pezotackych vyfukov ze sa dotykaju obalu valca...vyfuky su vecsinou robene na LC a u AC je tento problem (aj ked videl som uz ze sa dotykali aj u lc)
ze mas vraj tryskyu 50 neznamena ze ju tam aj mas...v pezotoch som nasiel v serii trysky od 50 do 86...takze ako prve kym budes dake kupovat tak si pozri aka tam je...a zohnat pezotacke trysky je vecsinou umenie, malo kde ich maju :)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#18 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 30, 2013 8:27 am

v scootlande zozenie :)

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#19 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 9:07 am

Ten chalanisko co mi nahadzoval variator, tu trysku vytiahol a povedal ze tam je 50. Tak preto sa pýtam aka by tam teda mohla ist :-)

S tym vyfukom si ma potesil ze nie som sam :-)
Dnes idem pre skuter kde uz mam okrem trysky nahodene vsetko co som chcel tak som zvedavy ao to pojde. Inak ten vyfuk touring nie je az tak tichy ako som si myslel.... :razz:

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#20 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 30, 2013 9:12 am

tak preto sa pytaj toho chalaniska alebo pouzi casto kladene otazky http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?f=8&t=7228 alebo pouzi vyhladavanie http://forum.scooter-tuning.sk/search.p ... mit=Search

slovo "trysku" je tu iba 1053x takze mas co robit

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#21 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Apr 30, 2013 9:31 am

najlepsia je presne taka tryska aku si to vypyta...vyvestit sa to neda...kde sa odpichnut pri ladeni je tak maximum co sa da...u tohto je to u seriovej trysky kedze je to nahrada serioveho vyfuku
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#22 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 10:21 am

Tie často kladené otázky som si pozeral, bohužiaľ na môj skúter som nič nenašiel, keďže som našiel, že tu bol len jeden trekker. Uvidím, čo ešte odpíšu zo scootlandu. Keď bude všetko nahodené, tak snáď konečne aj nafotím a predstavím v sekcii kde sa to sluší a patrí...

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#23 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 30, 2013 10:51 am

a co si myslis ze vesmir a fyzikalne zakony sa tocia okolo tvojho skutra a niekde budes mat napisane ze v dolnom lopasove na skutri peugeot funguje tryska 76? ked cakas takuto informaciu niekde tak sa preplesknii a daj si kavu aby si sa zobudil. ked na to mas, daj si to spravit. ked to nevies, uc sa ale necakaj ze to je mala nasobilka.

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#24 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 11:52 am

Preplesk by si si asi mal dat ty. Slusne som sa opytal ci mi vie niekto poradit. Ked nenajdem veci na moj typ tak odkial mam vediet aka tam ide? Ci tym ze si admin mozes vsetko? V autach sa vyznam pracujem s nimi niekolko rokov v motorkach nie. Sam som moderator viacerych for, jedno je najvacsie na Slovensku vo svojej oblasti ale k novym clenom sa takto urcite nechovame... Ked mi nevies poradit alebo nie si ochotny tak ti nikto nekaze reagovat. Je tu x ludi ktori mi pomohli a ochotni boli za co im dakujem...

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#25 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ut Apr 30, 2013 12:13 pm

ide skor o to ze dva identicke skutre sa nerovna dve identicke trysky...a ked sa niekto 1500 krat spyta aku trysku tam ma dat na jeho setup tak uz sa tazko pise k veci...kazdy jeden motorovy diel ovplyvnuje velkost trysky...dokonca to ovplyvnuje aj to ako sa zvarac co zvaral ten vyfuk vyspal...lebo ak mu viac prepalilo do vnutra zvar tak uz ma vyfuk iny prietok ako taky co je menej prevareny, dokonca aj to ako si vybral restrikciu z neho...takze ziadny univerzalny vzorec na toto neexistuje...jedine co ti bolo hned na zaciatku poradene odpichnut sa od tej co tam je a postupne najst tu co tam bude najlepsia, rovnako ako valceky a pruzinky v spojke...

to je rovnake ako ked niekto napise na auto forum ze vymenil vyfuk a ako si ma upravit mapu v riadiacke...co mu na to napisu?
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"