Nový street výfuk - nepasuje presne

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#26 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 30, 2013 1:23 pm

Rob0 napísal:Preplesk by si si asi mal dat ty. Slusne som sa opytal ci mi vie niekto poradit. Ked nenajdem veci na moj typ tak odkial mam vediet aka tam ide? Ci tym ze si admin mozes vsetko? V autach sa vyznam pracujem s nimi niekolko rokov v motorkach nie. Sam som moderator viacerych for, jedno je najvacsie na Slovensku vo svojej oblasti ale k novym clenom sa takto urcite nechovame... Ked mi nevies poradit alebo nie si ochotny tak ti nikto nekaze reagovat. Je tu x ludi ktori mi pomohli a ochotni boli za co im dakujem...

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2
no tak to lutujem tvojich zakaznikov ktorym robis tie auta lebo ocividne o motoroch nevies skoro nic. ty si asi ten typ ze zasvieti mi chyba p0105 a vymenim nejake cidlo vypytam 40 za diagnostiku a 40 za pracu a 20 za suciastku a hovorim si automechanik. ked ti vadi ze som admin tak mozem si tam dat aj ine prava ale porad ako riesis na svojom fore taketo priblble reci nech sa aj ja nieco nove naucim.

tu je tema ktoru som nasiel v casto kladenych otazkach na 2 kliky http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... aku+trysku

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 30, 2013 1:25 pm

Silné reči ......V autach sa vyznam pracujem s nimi niekolko rokov v motorkach nie....
To nieje o vyznaní sa , to je o zdravom rozume a technickom myslení...tak sa skľudni a používaj viac závity alebo čo. A nečakaj že Ti tu dakto dá všetko na zlatom podnose, nech sa páči mladý pánko....Za prvé je to tu preberané dosť často a ak nie tak aj tak sa to nedá paušálne povedať aká presne Ti tam sadne. Takže ak sa tak vyznáš v autách ako tu tvrdíš tak nemôžeš mať potom problém sa vyznať v blbom a jednoduchom jednovalcovom poldecovom motorčeku, a v karburátore, ktorý ma 3 trysky a dve štelovacie skrutk a jedno šúpatko s ihlou. :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#28 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 1:51 pm

Alcatelko Ďakujem za odpoveď...

Vy dvaja: Kde som napísal, že som mechanik a vyznám sa vo všetkých dieloch a že pracujem s diagnostikou? To na akom klube, alebo fóre som je moja vec. A áno motorky sú pre mňa španielska dedina, nevyznám sa v tom, lebo som sa o to nikdy moc nezaujímal. Autá som vlastnil a aj vlastním viac naraz. Skúter mám len ako hobby a malé približovadlo. Preto som chcel vedieť, či mi viete niekto pomôcť. Neviete... okej ďakujem. Asi sa viac dozviem inde. Tému môžete LOCKnúť, prípadne zmazať. Ako vám je lepšie.

Dík

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#29 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 30, 2013 2:15 pm

Vidíš zas zavádzaš a tvrdíš dačo čo tu nikto nikdy o tebe nenapísal...respektíve sa napísalo ako príklad...Ale je to jedno. Takže kľudne nás nemusíš mať rád za to čo, sme Ti sem poniektorí napísali. A tiež nieje naša chyba, že si pochopil až po niekoľkých v podstate totožných príspevkoch, že neexistuje paušálne poradiť veľkosť trysky....to treba ladiť a skúšať a laborovať. Každý jeden motor extra od začiatku. :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#30 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 30, 2013 3:23 pm

vlady ked nevies presne tak nepis lebo sa urazim

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#31 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 3:39 pm

VLADY napísal:Vidíš zas zavádzaš a tvrdíš dačo čo tu nikto nikdy o tebe nenapísal...respektíve sa napísalo ako príklad...Ale je to jedno. Takže kľudne nás nemusíš mať rád za to čo, sme Ti sem poniektorí napísali. A tiež nieje naša chyba, že si pochopil až po niekoľkých v podstate totožných príspevkoch, že neexistuje paušálne poradiť veľkosť trysky....to treba ladiť a skúšať a laborovať. Každý jeden motor extra od začiatku. :pardon:
Na eshope tých trysiek je nespočetne. Pár ľudí mi povedalo, že stačí o jedno väčšiu. Nič iné som nechcel. Nemôžem kúpiť všetky trysky a skúšať... Ale netreba to už ďalej riešiť.

Tak niekto to už zo mňa robil automechanika s diagnostikou... Veď to tam je napísané a ja som to nepísal... Ale hovorím. Uzatvorme to a koniec :violin:

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#32 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 30, 2013 3:55 pm

Čo to je o jedno väčšiu??? Ak povedzme že tam máš tú 50ku ako si spomínal? O jedno je čo myslené 55 alebo 58? alebo 60 alebo 62 ???? Ak budeš mať pri ruke 55ku , dáš ju tam a pôjdeš sa previezť a čo ak to zadrieš alebo len pridrieš z dôvodu že to bude furt chudobné???
Takže je lepšie tam dať vždy radšej väčšiu, a ideš sa previezť ale aspoň pár km nie že pár 100m . A ak je to už moc a sviečka bude čierna tak ideš smerom dole , čiže dáš najbližšiu menšiu a zas ideš povrčať .A kľudne sa môže stať že skončíš na 58 alebo tak nejako ...Ono tých veľkostí je strašne moc niesu všetky číslované že len po + 5 . Bohužiaľ inak sa to nedá len takto pokusne....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#33 Príspevok od užívateľa theruck » Ut Apr 30, 2013 4:03 pm

Rob0 napísal:
Pár ľudí mi povedalo, že stačí o jedno väčšiu. Nič iné som nechcel.
Bingo! Asi to oznacim ako univerzalnu odpoved na vsetky otazky o tryskach. "Ked nevies, daj o jedno vacsiu."
Ty nehladas informacie, ty hladas odobrenie svojej teorie, preto bude tvoj tuning drahsi :)

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#34 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 5:12 pm

Mne je uplne jedno co to stoji. V scootlande mi povedali ze 55 bude fajn. Preto sa vas pytam na vas nazor. Bolo povedane nie tak pozriem vacsie aj tu 55. A budem skusat tak ako mi bolo povedane.

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2

Užívateľov profilový obrázok
Stanleey
motorkár
motorkár
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: Ut Sep 11, 2012 4:29 pm
Skúter: Yamaha Aerox R YQ50 & Husqvarna SMR 511
Bydlisko: Okres Skalica

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#35 Príspevok od užívateľa Stanleey » Ut Apr 30, 2013 5:21 pm

Len pre info, dnes som rozprával s kolegom. Má Neosa (r.v.2008), motor séria + LV Touring a menil pôvodnú trysku z č.64 na č.72. Ale to je minarelli AC, takže to ber s rezervou.
Yamaha Aerox R YQ50
S6 Sport PRO vario
S6 Sport PRO spojka, S6 R/T zvon
S6 PRO Replica
Dellorto PHVB 22, S6 V-Force3, S6 OF

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#36 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Apr 30, 2013 7:22 pm

Rob0 napísal:Mne je uplne jedno co to stoji. V scootlande mi povedali ze 55 bude fajn. Preto sa vas pytam na vas nazor. Bolo povedane nie tak pozriem vacsie aj tu 55. A budem skusat tak ako mi bolo povedane.

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2
Ja ti poviem moje skúsenosti z ľuďmi, ktorí si dajú u mňa niečo opraviť ohľadom elektoniky zväčša...tí toho nakecajú...Raz povedia tak a za tri dni inak ako sa im hodí. Netvrdím že všetci ale takých 70-80% to robí úplne bežne.
Povedali v obchode že 55 bude fajn...Aj Ti povedali, že ak dáš 55 a bude málo a zadrieš to tak Ti dajú nový valec???
Ja na Tvojom mieste kúpim 55,65,75 alebo teda niečo okolo toho nakoľko neviem jak sú v rade po kolko odstupňované a vyskúšam nahrubo a následne ak by bolo že 65 moc a 55 málo tak až potom dačo medzi tým. Ja som mal na VIVE tuším sériovú 58 a skúšal som dávať až 72...Ale to je už dávno takže treba brať z rezervou.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Rob0
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 379
Dátum registrácie: Po Apr 08, 2013 4:34 pm
Skúter: Piaggio Mp3

Re: Nový street výfuk - nepasuje presne

#37 Príspevok od užívateľa Rob0 » Ut Apr 30, 2013 7:36 pm

Dakujem velmi pekne. Pokusim sa najst tu v shope len tam je viac druhov tak snad sa z toho vysomarim. Kupim urcite viac a skusim to testovat. Myslim ze tym nic nepokazim. Teraz mam stale seriovu po tych upravach...

Odoslané z HTC Sensation Z710e cez Tapatalk 2

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"