Môj skúter sa dusí

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Jimbo2202
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 43
Dátum registrácie: So Jún 29, 2013 7:35 pm
Skúter: Honda PCX 125
Bydlisko: Košice-Nad Jazerom

Môj skúter sa dusí

#1 Príspevok od užívateľa Jimbo2202 » So Jún 29, 2013 7:51 pm

Ahojte, ako som hľadal tak som hľadal ale nič čo by mi pomohlo som nenašiel, takže, kúpil som si skúter (Adamoto Cetos 50,4T) od ruky z najazdenými 8000km po zhruba 200km co som na ňom urobil začal štrajkovať. za studena s problémami po tom ako dlhšie stojí naštartuje ale po zahriatí sa proste zadusí a zhasne, a už nejde naštartovať aj keby som čo robil. Bolo mi poradené že mám pozrieť sytič no keď som zastavil prívod vzduchu do motora aj tak nenaštartoval. Všetko je prečistené. Hral som sa aj z otáčkami aj zo zmesou na nič som nedošiel... Ak by bol niekto zvedavý vidieť to naživo a je z Košíc prípadne z blízkeho okolia budem len rád lebo som už v koncoch :crazy:

Užívateľov profilový obrázok
Mino_SK
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Apr 28, 2012 8:49 am
Skúter: SMC Silverstreet 50ccm

Re: Môj skúter sa dusí

#2 Príspevok od užívateľa Mino_SK » Po Júl 01, 2013 8:08 pm

A ako si sa pozrel na ten sytič, to by ma zaujmalo??? Podľa mňa je KO , lebo v momente, keď sa má po zahriatí motora vysunúť a uzavrieť prívod vzduchu, ostane ihla sytiča stáť alebo poriadne nedovrie a máme tebou popisovaný problém na svete. Doporučujem vymeniť sytič za nový alebo ešte lepšie prerobiť na manuálny. Veľa zdaru :)
SMC Silverstreet,70cc kitTROPHY Top Performance,kľuka Malossi MHR,M-Multivar,Spojka Polini3G force,Spojkový zvon S6 CNC,LeoVince [ZX-R]

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Môj skúter sa dusí

#3 Príspevok od užívateľa Damo555 » Po Júl 01, 2013 8:55 pm

Mino_SK napísal:...keď sa má po zahriatí motora vysunúť a uzavrieť prívod vzduchu,
prívod paliva nie vzduchu....
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
Mino_SK
chodec
chodec
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So Apr 28, 2012 8:49 am
Skúter: SMC Silverstreet 50ccm

Re: Môj skúter sa dusí

#4 Príspevok od užívateľa Mino_SK » Ut Júl 02, 2013 7:24 pm

Pokiaľ viem sytičom neprechádza palivo..., ihla alebo valček sytiča s gumeným koncom, ktorý sa rozťahuje alebo sťahuje vplyvom teploty privrie otvor a tým upravý množstvo vzduchu v zmesy v spravnom pomere potrebnom na prevádzku. Ale to je fuk :)
SMC Silverstreet,70cc kitTROPHY Top Performance,kľuka Malossi MHR,M-Multivar,Spojka Polini3G force,Spojkový zvon S6 CNC,LeoVince [ZX-R]

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: Môj skúter sa dusí

#5 Príspevok od užívateľa Damo555 » Št Júl 04, 2013 3:32 pm

Sytič zmes obohacuje. Keby pri zapnutom sytiči prechádzal cez kanálik vzduch tak zmes by sa ochudobňovala nie obohacovala ...
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Môj skúter sa dusí

#6 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Júl 04, 2013 4:00 pm

Samotný sytic-ten ovladaci ventil na konci termovalceka nemusí otvarat alebo zatvárať priamo benzin. Staci ak ovláda vzduch, ktorý si to prídavné palivo prisava cez trysku sytica.Ale zväčša je to riešené tak , ze to ovlada tou ihlou co je na spodku palivo, a ten tanierik čo je na vrchu otvara alebo zatvara k nemu vzduch.Sytic je v podstate malý prídavný karburator.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"