PODTLAKOVÝ VENTIL, SÝTIČ

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
martivanka

PODTLAKOVÝ VENTIL, SÝTIČ

#1 Príspevok od užívateľa martivanka » So Mar 29, 2008 5:08 pm

Ďakujem za rady k štartovaniu za studena, čiastočne mi pomohli. Dnes ráno som najprv vyskúšal podtlakový ventil, vytiahol som benzínovú hadičku od karburátora a nechal ju voľne visieť. Benzín netiekol, keď som štartovacím pedálom posunul piestom, tak benzín vystrekol cez benzínovú hadičku. Takže podtlakový ventil je v poriadku. Takže som rozobral karburátor, riadne ho vyčistil, poprefukoval, zložil a skúšam štartovať. Nešlo. Potom som otvor určený na prívod vzduchu (od vzduchového filtra) zapchal handrou a motor bez problémov naskočil. Takže máte pravdu, bude to sýtičom. Skúšal som to po polhodinových intervaloch a išlo to. Ešte zajtra ráno to vyskúšam, či to opäť bude fungovať upchatím vzduchového otvoru handrou. Ale vyzerá, že áno. Lenže teraz neviem, čo s tým, keď to zložím, nahodím kryty, tak nie je prístup k otvoru pre vzduchový filter. Sýtič sa posúva zaťahovaním lanka, je mechanický (Winner 50), takže tam nie je čo štelovať. Keď je motor zahriaty a zatlačím sýtič, tak zhasne - čiže reaguje. Sviečka je nová, skúšal som viacero druhou ale typ sviečky štart za studena v mojom prípade neovplyvňoval. Ak máte nejaké rady na doriešenie problému štartovania za studena, tak sa poteším. Bohatosť zmesi mám nastavenú na jednu otáčku. Skúšal som skrutku bohatosti zmesi pritiahnuť i povoliť ale na studený štart mi to nepomohlo. Neviem ako ďalej.

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"