Strana 1 z 1
APRILIA LEONARDO
Napísané: Ut Jún 10, 2008 1:38 pm
od užívateľa HF-sik
prosím vás ma niekto s ňou skúsenosti aký olej ide do motora olej?(mazanie svieti, a do benzínu sa neleje nič že?a nemá niekto na predaj kotúč zadný bo ho mam troška krivý?a akú tam mam kupit kontrastku ked to je seria valčeky,a pružinky?HM?
Napísané: Ut Jún 10, 2008 1:54 pm
od užívateľa VLADY
To si nám zas dal vyčerpávajúce info o Tvojom scootri a hlavne motore aký tam máš namontovaný.....Si myslíš že s toho vieme či je to 2T alebo 4T vzduch alebo vodník....Jedine čo som s toho pochopil že je to scooter a nie helikoptéra. a kontrastku máš prasknutú? že chceš kupovať novú???

Ak to je 2T tak olej nejde do motora ale do benzínu....čiže máš 4T? môžeš tam dať olej do 4T motorov....

Napísané: Ut Jún 10, 2008 1:59 pm
od užívateľa HF-sik
takže je to štvortakt vodou chladený rv 98 a kontrastka neni prasknutá len chcem aby sa lepšie rozbiehala či stačí vymeniť iba valčeky a remeň?hm?
Napísané: Ut Jún 10, 2008 6:32 pm
od užívateľa FoXiK
chcet mozes bez penazi nespravis nic a kontrou a remenom pokial su neni zle tak to ani nemen
Napísané: Ut Jún 10, 2008 8:05 pm
od užívateľa VLADY
Meníš kontrastku za inú a rozhodíš to všetko.... to má súvis aj s valčekmi..a remeň nemeň len tak preventívne až keď je obdratý alebo rozstrapkaný a hrozí že sa roztrhne.... takéto veci sa robia cez zimu a nie v lete keď treba jazdiť,

A olej nejakú polosyntu značkovú..repsol. agip esso shell castrol..je to asi aj tak jedno.
Napísané: Ut Jún 10, 2008 10:08 pm
od užívateľa alcatelko
olej klasika 10w40 polosynta, a moc viac by som sa v tom nevrtal kym to ide...lebo je to celkom extremne poruchovy stroj

Napísané: Ut Jún 10, 2008 10:12 pm
od užívateľa matopn
ked sa chces lepsie rozbiehat pocitaj tak 8000 investiciu aelbo sa mylim alebo 2 cernochov co ta budu roztlacat

Napísané: St Jún 11, 2008 3:41 pm
od užívateľa VLADY
A ešte ma napadlo , píšeš že : mazanie svieti... asi to nebude tým že to ťahá vzduch že tam je málo oleja.... to by nebolo dobre ..ale ak to svieti a je oleja dosť tak bude dajaké ložisko netesné na ojnici a tade ten tlak uniká alebo vybehané olejové čerpadlo že nedokáže dať potrebný tlak alebo špatný tlakový spínač.... nič moc taká závada....Zlatý 2takt
