divny zvuk z motora

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo motorového tuningu

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#26 Príspevok od užívateľa Damo555 » Št Nov 19, 2009 9:16 pm

si si isty ze ten zvuk ide z motora nie s prevodovky tak cingat moze aj variator
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

matrixko

Re: divny zvuk z motora

#27 Príspevok od užívateľa matrixko » Pi Nov 20, 2009 4:31 pm

inak ja ja mam taky problem ze mi nieco hrka pri alebo vo variatory len neviem prist na to co ale zaujimave je to ze len vtedy ak je skuter zohriaty a stojim na mieste, skratka nedrzim plyn neviete co to moze byt?

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#28 Príspevok od užívateľa Damo555 » Pi Nov 20, 2009 7:11 pm

Taky isty problem som mal aj ja vymen remen mne sa ten stary troska natiahol a bol volny a to sposobovalo take cinganie s prevodovky ale ked som pridal plyn tak sa remen natiahol a uz to necingalo. zacne to cingat preto az v tedy ked sa prevodovka zohreje a tym sa remen troska natiahne. vymen remen a ked maz retaz tak potom neviem co to môze byt :beer:
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

beginer
chodec
chodec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Nov 18, 2009 12:34 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50

Re: divny zvuk z motora

#29 Príspevok od užívateľa beginer » Ne Nov 22, 2009 6:33 pm

dík za odpoveď, tak som sa opýtal predajcu a ten mi tvrdil že je to remeň, tak pevne dúfam že áno. Inak ten piskot ustane akonáhle sa roztočí koleso ( asi zopne spojka a remen sa natiahne)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: divny zvuk z motora

#30 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Nov 22, 2009 7:00 pm

Na voľnobeh zväčša hrkoce každý jeden variátor - valčeky v ňom...A už vôbec echápem, čo furt máte poniektorí z naťahovaním remeňa???? si myslíte že sa natiahne nejak citeľne pri zaťažení a prenose maximálneho výkonu pri rozbehu alebo čo??? A hneď pri roztočení kolesa už vôbec nie...možno tak pri zohrati na prevádzkovú teplotu je o nejaký ten milimetrík dlhší jak za studena ale viac určite nie....
PS:(Taký remeň nieje jak šprcka, že sa naťahuje o centimetre... :oops: )
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#31 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Nov 22, 2009 7:19 pm

casom sa remen na obvode cca 750mm dokaze natiahnut aj o dva cm...polyamid je termoplast...a vario sa dokaze zohriat na viac ako 100°C...na volnobej je ale remen malo napnuty a kmita a to vecsinou vyvolava celkom slusne zvuky u niektorych motorov (hlavne pezoty) ked sa prida a viac sa napne tak to prestane...na piaggiach a peugeotoch dalsi cinkavy zvuk robi pastorok el. startera ktory obcas jemne drie o pevnu remenicu...vyriesi to tenucka podlozka...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: divny zvuk z motora

#32 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Nov 22, 2009 9:43 pm

No tak ale tie 2 cm na dĺžkutomu moc neverím...som porovnával remeň čo mal cca 15000km s novým a rozdiel tam bol ozaj minimálny....ja vim že 2cm na dlžku je na priemer zanedbatelné a možno aj volným okom ťažko postrehnutelné ak sa priložia k sebe tie dva remene ale možno že je to problém len nejakých remeňov menej kvalitných na na malých poldecákoch čiže pomerne tenkých...Ale nehádam sa ...len píšem svoj dojem, keď som menil volakedy na mojom GD... Alebo že aj ten original by bol kevlarový...a preto bol rozdiel nepatrný... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

matrixko

Re: divny zvuk z motora

#33 Príspevok od užívateľa matrixko » Ne Nov 22, 2009 10:03 pm

Damo555 napísal:Taky isty problem som mal aj ja vymen remen mne sa ten stary troska natiahol a bol volny a to sposobovalo take cinganie s prevodovky ale ked som pridal plyn tak sa remen natiahol a uz to necingalo. zacne to cingat preto az v tedy ked sa prevodovka zohreje a tym sa remen troska natiahne. vymen remen a ked maz retaz tak potom neviem co to môze byt :beer:
no remen idem menit na jar tak dufam ze to bude v tom ale inak fakt taky divny zvuk ako keby bol variator povoleny alebo co.

beginer
chodec
chodec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Nov 18, 2009 12:34 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50

Re: divny zvuk z motora

#34 Príspevok od užívateľa beginer » Ne Nov 22, 2009 10:13 pm

VLADY napísal:Na voľnobeh zväčša hrkoce každý jeden variátor - valčeky v ňom...A už vôbec echápem, čo furt máte poniektorí z naťahovaním remeňa???? si myslíte že sa natiahne nejak citeľne pri zaťažení a prenose maximálneho výkonu pri rozbehu alebo čo??? A hneď pri roztočení kolesa už vôbec nie...možno tak pri zohrati na prevádzkovú teplotu je o nejaký ten milimetrík dlhší jak za studena ale viac určite nie....
PS:(Taký remeň nieje jak šprcka, že sa naťahuje o centimetre... :oops: )
mal som na mysli že sa "našponuje" :) možno ako kliňák na aute ak sa zvýšia otáčky a potom tak neplachtí, resp sa dostane do záťaže ( roztáča zadne kolo) sorry za laický názor , snažím si to len nejako polopate vysvetliť a odôvodniť :%)
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#35 Príspevok od užívateľa alcatelko » Ne Nov 22, 2009 10:55 pm

VLADY napísal:No tak ale tie 2 cm na dĺžkutomu moc neverím...som porovnával remeň čo mal cca 15000km s novým a rozdiel tam bol ozaj minimálny....ja vim že 2cm na dlžku je na priemer zanedbatelné a možno aj volným okom ťažko postrehnutelné ak sa priložia k sebe tie dva remene ale možno že je to problém len nejakých remeňov menej kvalitných na na malých poldecákoch čiže pomerne tenkých...Ale nehádam sa ...len píšem svoj dojem, keď som menil volakedy na mojom GD... Alebo že aj ten original by bol kevlarový...a preto bol rozdiel nepatrný... :pardon:
maxiky maju vsetky uz kevlarove remene...polyamidove maju len 50ky...
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: divny zvuk z motora

#36 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Nov 24, 2009 9:09 pm

To kmitanie remeňa je tak ako píšeš...sorry že som to nejak nepochopil...divné pazvuky volnobehu potom záležia od vnútorného tvaru a velkosti priestoru v ktorom remeň chodí či dakde trepe o nejaký výbežok alebo nie.... A 500vka motor aká je v ATLANICU , a aj v NEXUSE má v strede medzi remenicami ešte kladku ktorá tomu kmitaniu remeňa zabraňuje . :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

beginer
chodec
chodec
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Nov 18, 2009 12:34 pm
Skúter: Gilera Runner SP 50

Re: divny zvuk z motora

#37 Príspevok od užívateľa beginer » St Nov 25, 2009 3:49 pm

:beer:
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
pishtik
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Jún 05, 2012 5:26 am
Skúter: Piaggio TPH 50
Bydlisko: Nitra

Re: divny zvuk z motora

#38 Príspevok od užívateľa pishtik » Ut Júl 03, 2012 4:30 pm

Zdravím. Tiež by som sa chcel spýtať na divný zvuk z motora. Zvuk znie, akoby sa šúchali o seba nejaké kovové časti. Motor je po prerábke. Nová kľuka, ložiská, valec... Zvuk vychádza akoby z kľukovej skrine, alebo od strany zapaľovania. Ale magneto som mal dole a nebolo vidieť, žeby sa tam niečo šúchalo. A po pridaní plynu je zvuk výraznejší.
http://www.youtube.com/watch?v=WPCvR2hAhpk&feature=plcp

Užívateľov profilový obrázok
m4rk0
motorkár
motorkár
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2009 9:21 pm
Skúter: Gilera Runner 70 SP Replica Simoncelli
Bydlisko: BA lll
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#39 Príspevok od užívateľa m4rk0 » St Júl 04, 2012 1:28 am

kamo , loziska na kluke ....
Runner 70 sp simoncelli
viac tu --- >http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=8232

Užívateľov profilový obrázok
Damo555
motorkár
motorkár
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Po Nov 16, 2009 5:05 pm
Skúter: Yamaha Majesty S 125, Yamasaki Ym 150T
Bydlisko: Kamenica pri Sabinove
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#40 Príspevok od užívateľa Damo555 » St Júl 04, 2012 11:02 am

píše že motor po prerábke, ložiska nove.... Nasadil si ich dobre ? Po poskladaní si skúšal pretočiť kľukou či ide ľahko ?
Obrázok
Yamaha Majesty S 125 - road
Yamasaki YM 150 T - offroad

Užívateľov profilový obrázok
m4rk0
motorkár
motorkár
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2009 9:21 pm
Skúter: Gilera Runner 70 SP Replica Simoncelli
Bydlisko: BA lll
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#41 Príspevok od užívateľa m4rk0 » St Júl 04, 2012 6:32 pm

mne napr kluka lahko nejsla a nemam problem teda aspon o nom neviem skratka si to muselo sadnut :D ...ale tento zvuk poznam loziska si bud zle nasadil alebo sa stala niaka chyba ale na 90% to je v nich ...
Runner 70 sp simoncelli
viac tu --- >http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=8232

Užívateľov profilový obrázok
pishtik
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Jún 05, 2012 5:26 am
Skúter: Piaggio TPH 50
Bydlisko: Nitra

Re: divny zvuk z motora

#42 Príspevok od užívateľa pishtik » St Júl 04, 2012 6:42 pm

:shock: No tak to dúfam, že nebude treba znovu rozoberať motor :shock: . Ale pri štartovaní som nemal namontovaný variátor a celé to išlo naprázdno. Je možné, že pri záťaži si tie ložiská ešte dosadnú? A ako sa dajú ložiská zle nasadiť? To aby som sa vyvaroval ďalších chýb pri montáži. Aj keď úprimne, trošku som to odflákol. :sorry:
Naposledy upravil/-a pishtik v St Júl 04, 2012 6:53 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
m4rk0
motorkár
motorkár
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2009 9:21 pm
Skúter: Gilera Runner 70 SP Replica Simoncelli
Bydlisko: BA lll
Kontaktovať užívateľa:

Re: divny zvuk z motora

#43 Príspevok od užívateľa m4rk0 » St Júl 04, 2012 6:43 pm

pri tomto zvuku skor sa to bude len stupnovat az kym sa jedneho dna nezadru uplne aj aerox 1999 mal tento isty zvuk jazdil tak neviem kolko a potom odisli navzdy
Runner 70 sp simoncelli
viac tu --- >http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=8232

Užívateľov profilový obrázok
pishtik
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Jún 05, 2012 5:26 am
Skúter: Piaggio TPH 50
Bydlisko: Nitra

Re: divny zvuk z motora

#44 Príspevok od užívateľa pishtik » St Júl 04, 2012 6:57 pm

To akože sa rozpadli nové ložiská? Tak to môžem kúpiť zase ďalšie. :O: A kde sa mohla stať chyba? Mohlo to nejak poškodiť aj kľuku?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: divny zvuk z motora

#45 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Júl 05, 2012 12:30 pm

A nemáš aj rozcentrovanú klukovku? ak si to tam nabúchaval nasilu a bez nahrievania tak sa mohlo stať ...a teraz to tým ak by boli vyosené konce môže odfajčovať ložiská.... a stačí aj pol mm a to voľným okom nezistíš ani a ložisko to odfajá za chvílku...Tolerancie sú rádovo, ak sa lisuje kľuka tak na stotiny..... to bez hodiniek neodmeráš ....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
pishtik
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Jún 05, 2012 5:26 am
Skúter: Piaggio TPH 50
Bydlisko: Nitra

Re: divny zvuk z motora

#46 Príspevok od užívateľa pishtik » Št Júl 05, 2012 6:41 pm

Samé to tam po nahriatí nezapadlo, tak som musel na to trochu pritlačiť, ale tlak bol vyvíjaný na stred kľuky, takže výstupné osky by nemali byť poškodené. Nemohlo sa náhodou poškodiť ložsko, keď bolo najprv na kľuke a potom sa to celé natlačilo do kartra?

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: divny zvuk z motora

#47 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Júl 05, 2012 8:35 pm

Ložisko sa nepoškodí len tak tlakom....skorej rázovo dynamicky búchaním neprimerane veľkou silou zo strany.....Ale normálne pobúchanie primerane by nemalo vadiť. Kluka sa ale rozcentrovať môže pretože ak aj samozrejme tlačíš na výstupnú os ako je uloženie v ložisku ale cez ojničný čap ktorý je mimo osy uloženia sa prenáša sila na spodné ložisko . Ktoré vlastne môže držať a tam je problém že to uhne vlastne na ojničnom čape ,a tým sa stane to že konce nie sú v jednej osi a pri točení následne opisujú kruh. Ale to je ozaj len ak by sa po tom búchalo a trieskalo bez citu ...
Ale vždy po osadení a zložení kartrov k sebe je dobré ešte poklepať aj na oba konce klukovky nejakým dreveným klátikom napríklad , aby si to sadlo a odstránilo sa pnutie ktoré tam vznikne...aby išlo ľahko točiť klukou ak ju točíš bez piestu vo valci musí ísť ozaj ľahúčko dvoma prstami...A dakedy sa zabúda na tolerancie, že konštruktér ráta s tesnením medzi kartre a ak sa tam nedá a dá sa len silikon tak nejaká tá vôla tam môže chýbať.... Ale zas v praxi to nieje často problém...ale už som aj také čítal že bol u dakoho . Ťažko radiť ak človek nevidí... :pardon:
A ešte by mohol byť problém že ložiská by mali v poriadku priemery ale boli by o dačo hrubšie , alebo že by sa stalo že niektoré je nedolisované na kluke nadoraz...a tým pádom je to ako celok širšie a nezmestí na šírku do kartrov...a teda po stiahnutí kartrov tam vznikne pnutie ..ale to by sa zas odhalilo že by nešlo ľahko pretočiť po zošroubovaní.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
pishtik
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut Jún 05, 2012 5:26 am
Skúter: Piaggio TPH 50
Bydlisko: Nitra

Re: divny zvuk z motora

#48 Príspevok od užívateľa pishtik » Ne Júl 08, 2012 12:35 pm

Ložiská boli presne tie isté, ako originál, takže rozmery by mali byť v poriadku. Mám taký dojem, že to asi predsa len bude tým pnutím. Aj sa mi zdalo, že tie ložiská nie sú na kľuke na doraz, ale čakal som, že po zložení kartrov sa to stiahne. Nuž, asi nie :( A pri otáčaní nemajú taký "rozhrkaný" zvuk ako keby noli poškodené zvnútra. No nič, ide sa znova rozoberať motor. :bad: Tak zatiaľ ďakujem za pomoc.

Zamknuté

Návrat na "MOTOR"