honda bali SJ 50

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
citizen555
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Nov 09, 2017 4:38 pm
Skúter: honda bali SJ 50

honda bali SJ 50

#1 Príspevok od užívateľa citizen555 » Št Nov 09, 2017 8:33 pm

Dobrý má tu niekto hondu bali SJ 50 čo by vedel poradiť? poprípade nejaký chalan čo sa v tom vyzná , problém je ten že nehádže iskru je tam prerábane zapaľovanie čo niekto robil skúter stál asi 3-4 roky neni tak klasická indučka ale taký modul žltý do ktorého idú 4 káble z toho 1 je ukostrenie a 3 idú zo statora na tých kábloch som na jednom voči kostre nameral maličké napätie ten ide zo snímača a na druhom to nejako behalo ale vraj by tam malo byť 0-80V to mi tam nenaskočilo toľko max 1.5V a ten tretí by mal byť kostra tiež , asi vadý stator ? má niekto skúsenosť? poprípade schéma zapojenia?

Ďakujem

citizen555
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št Nov 09, 2017 4:38 pm
Skúter: honda bali SJ 50

Re: honda bali SJ 50

#2 Príspevok od užívateľa citizen555 » Pi Nov 10, 2017 10:35 pm

Tak našiel som na nete test ako vyskúšať zapaľovanie

http://www.pedparts.co.uk/blog/piaggio- ... lt-finding

piaggio preto lebo tam je z neho CDI ale príncíp bude asi rovnaký nenameral som tam žiadne napätie iba odpor zo snímača voči zemi je OK takže asi bude ta štartovacia cievka na statore zlá ked som ju meral neukazovala nič žiadny odpor neviete aký by mal byť odpor tej cievky?

Užívateľov profilový obrázok
matej_bb
trojkolkár
trojkolkár
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po Júl 25, 2016 2:03 pm
Skúter: Daelim Message 50

Re: honda bali SJ 50

#3 Príspevok od užívateľa matej_bb » Ut Nov 21, 2017 10:04 pm

Zrejme je to AC CDI, takže nejde z baterky.. v tom prípade káble sú jeden zo statora - vysokonapaťová cievka, tá dáva pri bežnej prevádzke okolo 200V AC a druhý kábel je snímač polohy kľuky, ten dáva oproti kostre také krátke pulzy so špičkovým napätím 10-30V podľa otáčok. Najjednoduchšie to zmeriaš akoukoľvek LEDkou s odporom cca 1k v sérií, meraj s odpojeným CDI, na snímači to bude pri štartovaní blikať slabšie, na cievke silnejšie.
Ak na to prídeš daj vedieť...
(Lentilka / E.T.) Daelim Message 50 + Naraku Sport 75cc ported (ex Airsal Sport 70cc), Tecnigas Trek, Malossi Multivar @ 4.4g , karb Arreche 19mm tryska 80, sanie CT 21mm, upravený sériový airbox, overrange remeň, custom digitálny teplomer motora do 160°C, 12V zásuvka, ťažné zariadenie, LED svetlo, M+S pneu, vyhrievané sedadlo, snehové reťaze.. :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"