Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
joftoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Jún 12, 2013 1:53 pm
Skúter: peugeot vivacity 50

Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#1 Príspevok od užívateľa joftoo » St Jún 12, 2013 1:57 pm

Nazdar, potreboval by som ma display zmenit ukazovanie v milach na km, mam tam jedno tlacitko na reset pocitadla a nastavenie casu, neviem si radi, poradte dik

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#2 Príspevok od užívateľa Davidian » St Jún 12, 2013 2:39 pm

Cau, skusal som hladat na nete, a moc som toho nenasiel. Ludia mali tu istu otazku, co Ty. Najcastejsie im bolo odpovedane asi toto:
  • 1. Nech si zozenu nalepku, pokial sa bavime o km/h vs. mi/h, tak si prosto nalepili nalepku do budikov s km/h stupnicou
    2. Radili im si kupit daky Koso, alebo jemu podobny "palubny pocitac vsetkeho mozneho" a nim nahradit original seriove budiky.
Ale mozno PeterZ by mohol vediet, on pozna Vivu naspamat. :)

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#3 Príspevok od užívateľa PeterZ » St Jún 12, 2013 10:26 pm

pošli fotku možno mám pre teba celý budík je digitálny mám jeden z vivy 2006 rok výroby.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#4 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 13, 2013 12:23 am

Myslíš ten LCD displej, kde ukazuje aj palivo? Ja som mal VIVU už dávno a ukazovalo mi to správne km.Ale niečo sa mi zdá, že to ide prehodiť nejak že podržať tlačítko a vypnúť-zapnúť zapalovanie???Alebo len kecám a mýlim si to z niečim iným... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#5 Príspevok od užívateľa PeterZ » Št Jún 13, 2013 1:57 pm

Ja mám doma nevyužitý tento - rozsah do 80km/hod. a má to aj druhú stupnicu v míľach.
Prílohy
viva.jpg

joftoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Jún 12, 2013 1:53 pm
Skúter: peugeot vivacity 50

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#6 Príspevok od užívateľa joftoo » Pi Jún 14, 2013 8:53 am

ano taky mam aj ja, len ukazuje v milach, ale su tam aj km len keby som to vedel prepnut... :O:

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#7 Príspevok od užívateľa PeterZ » Pi Jún 14, 2013 9:45 am

Keď všetko zlyhá použi návod :P Pozriem doma v origo užívateľskej príručke (kupoval som Vivu ako novú, tak mám niekde zastrčený aj návod medzi ostatnými manuálmi) je tam aj ako čas nastaviť.

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#8 Príspevok od užívateľa Davidian » Pi Jún 14, 2013 10:14 am

Navod v Nemcine v .pdf <-- klikni pre otvorenie

idem to tam najst, prelozim.. :) hm, hodiny nastavit, to tam je, ale km vs. mi moc nie..

teda takto:
  • Kilometerzähler - Pocitadlo Kilometrov
    - (TOTAL) zeigt die insgesamt gefahrene Strecke in Kilometern oder in Meilen an (ist ab Werkvoreingestellt)- Celkova Prejdena Vzdialenost, v kilometroch alebo milach (je to fabricky prednastavene)
    Durch kurzen Druck auf Knopf werden die Tageskilometer bzw. die insgesamt gefahrenen Kilometer angezeigt. Kratkym stlacenim gombika, je mozne prepinat medzi Celkovo prejdenou vzdialenostou a vzdialenostou prejdenou za "den"


    Tageskilometerzähler(Trip) - Pocitadlo vzdialenosti prejdenej za "den" - vylet.
    - (TRIP) zeigt die gefahrene Tagesstrecke in Kilometern oder Meilen an. Trip - ukazuje vzdialenost prejdenu za "den" (vylet)
    Die Tageskilometeranzeige kann auf Null zurückgesetzt werden, indem Knopf mindestens 3 Sekunden gedrückt gehalten wird. Ukazovatel sa vymaze podrzanim gombika po dobu minimalne 3 sekund

    Digitaluhr - Digitalne hodiny
    Die Uhr zeigt Stunden und Minuten an; der Doppelpunkt blinkt. Zur Einstellung (nur bei stehendem Fahrzeug, Zähler auf TOTAL setzen) Knopf mindestens 3 Sekunden gedrückt halten, die Stundenanzeige blinkt. Zur Änderung Knopf kurz drücken. Um zur Minutenanzeige zu wechseln, Knopf mindestens 3 Sekunden gedrückt halten. Nach Einstellung der vorderen Dezimalstelle der Minuten Knopf mindestens 3 Sekunden gedrückt halten und anschlieflend die hintere Dezimalstelle einstellen. Zum Beenden der Einstellung den Knopf mind. 3 Sekunden gedrückt halten.

    Ukazovatel casu ukazuje hodiny a minuty dvojbodka ":" blika. Pre nastavenie hodin (len pri stojacom motocykli, nastav pocitadlo prejdenej vzdialenosti na TOTAL) je potrebne stlacit tlacidlo minimalne po dobu 3 sekund, zacne blikat HODINA, kratkym stlacanim tlacidla nastavime HODINU, pre prepnutie na nastavovanie MINUT, opat podrzime tlacitko minimalne po dobu 3 sekund, opat nastavime MINUTY kratkym stlacanim tlacidla. Nastavovanie ukoncime, o ake prekvapenie, opat podrzanim tlacidla po dobu dlhsiu ako 3 sekundy.
Co sa tyka teda tych kilometrov a mil, je to bud tak, alebo tak uz od vyroby. Cize ak mas tacho v milach, musis si kupit druhe, ak chces mat kilometre. End of the story. :)

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#9 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 14, 2013 3:54 pm

Je to duálne...prehadzje sa len tá šipka na displeji ktorá potom je buď vedla km alebo mil. A samozrejme zmení sa vnútorné nastavenie-pomer a počíta to potom v km. Keď som mal VIVU, dakto to tuším riešil na CZ scooter fóre. tak isto.
A toto si tak už kúpil alebo si to nejak nedopatrením prepol.....skúšal si to čom som písal predtým....vypnúť kľúčik stlačiť a držať to nulovacie tlačítko a potom zapnúť kľúčik a furt držať či to prepne??? Nemám vedomosť o tom že by robili dva druhy palubiek.
Robili síce dva tacháče , ale bola iná len stupnica rýchlomeru. Že do 80kmh na poldecáky a do 120kmh na tie čo mali decový valec.A bolo to dokonca zámenné a ukazovalo a fungovalo to . Sám som mal na mojom taký do 120kmh...
Načo by potom bolo duálne značenie aj na počítadle aj na rýchlomerovi??? to nemá logiku...ja viem je to s levom v znaku....ale aj tak....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Davidian
moderátor
moderátor
Príspevky: 4569
Dátum registrácie: Ne Máj 09, 2010 11:17 am
Skúter: Aprilia SR50R - DERBI GP1 125
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#10 Príspevok od užívateľa Davidian » Pi Jún 14, 2013 3:59 pm

mno ja som len prelozil to, co je v manuale .. :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#11 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 14, 2013 5:45 pm

OK OK....ja len že máš lepší google, lebo ja som návod našiel, ale nejaký servisný.Ale užívatelský len na nejakej platenej stránke. Nehádam sa netvrdím len poukazujem na možnosť .Aby chlapec nekupoval zbytočne dačo. A inak vôbec o tom scootri nič nevieme, chalaň je skúpy na slovo neviem prečo??? Asi je hamblivý alebo čo.... takže čo poradiť na 100%. Napokon z neho vyleze že mu to poslal strýko zo Štátov alebo z UK ako dar k maturite. A ozaj je tam verzia len s míľami... :ROFL:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
PeterZ
motorkár
motorkár
Príspevky: 1727
Dátum registrácie: Ut Júl 17, 2007 10:31 am
Skúter: Peugeot Vivacity Silversport
Bydlisko: ZH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#12 Príspevok od užívateľa PeterZ » So Jún 15, 2013 9:32 am

Je to tak v návode ako Davidian píše - fabricky prednastavené km/míle - čítal som to v mojom návode doma. :-( Teda sme ťa asi nepotešili.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#13 Príspevok od užívateľa VLADY » So Jún 15, 2013 5:49 pm

Blbé...ale furt mi to nejde do hlavy...ozaj je ten scooter z UK? Lebo inde sa asi míle nepoužívajú....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

joftoo
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St Jún 12, 2013 1:53 pm
Skúter: peugeot vivacity 50

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#14 Príspevok od užívateľa joftoo » Po Jún 17, 2013 3:19 pm

scooter je z druhej ruky / povodny majitel my povedal ze to ukazovalo v km ale uz si nepameta co sa stalo a teraz ukazuje sipka ma mile, on to doviezol z rakuska/

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Peugeot vivacity 50 - mile/hod vs. kilometre/hod

#15 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 17, 2013 3:28 pm

A skúšal si to prepínať jak som písal? že stlačiť resetovacie tlačítko a až potom zapnúť zapalovanie ? alebo skúsiť ho zmačknúť viackrát po sebe napríklad 5-10 krát a pod alebo držať ho stlačené a zapínať vypínať zapalovanie kľúčikom v spínačke tiež 5-10 krát....Treba skúšať a špekulovať a nie že, jaj nejde to.Tam nemáš moc čo pokaziť.
Alebo skúšať kontaktovať majlom priamo Pežota? importéra na SK .Jeden čas boli dosť ústretový a raz som takto dačo riešil ohľadom auta....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"