poistka

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#26 Príspevok od užívateľa onlysmile » Št Jún 04, 2015 7:31 am

Konecne je pocasie, dokonca som dnes isiel cez Brno a nakupil v Scootlande. Regler novy, rele na blinkre nove, baterka nova. Vsetko facha. Baterka 12 V, pri otackach sa objavi 12 a viac V. Cez poistku ide tak 1-4 A ale este som nevytocil na max otacky. Vsetko ako ma byt. AVSAK po chvilke jazdy a vyssich otackach prepali poistku.
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#27 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 04, 2015 9:40 am

Treba vyšetriť že čo všetko cez tú poistku ide...nemôže byť že by bol dakde skrat aj priamo na niektorom kábli a preto ju prepáli?
Alebo je nárast prúdu postupný až do hodnoty prepálenia poistky? Je to divné celé,a poistka je koľko A?
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#28 Príspevok od užívateľa onlysmile » Št Jún 04, 2015 9:46 am

10A ... Napadlo ma ci nie je skrat ale to by snad prepalilo aj po chvilke na volnobehu nie? Mozno nelogicka otazka, tym ze som menil veci (vario, vyfuk, ...prosto dvihol vykon) nemoze to mat vplyv aj na tu elektriku ? Ze sa tam objavuje viac A?
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: poistka

#29 Príspevok od užívateľa theruck » Št Jún 04, 2015 12:12 pm

nemoze to mat vplyv. ja tipujem ze tam budes mat niekde nejaky skrat ktory sa ti pri otrasoch prejavuje preto ti to odpali. hladaj predrane kable

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#30 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 04, 2015 1:07 pm

To som zažil kedysi dávno na aute teda na (Žigule), že občas prskla poistka na smerovky, a vždy len ak som išiel doprava. A chyba bola v tom že káblový zväzok od prepínacích páčiek pod volantom išiel povedľa volantovej tyče a v ňom bol samozrejme aj kábel od smeroviek, a ten sa predral o kĺb na volantovej tyči a potom vždy pri zapnutých smerovkách jak som otočil volant doprava o cca 90° sa to dotklo a poistka išla KO...a dokiaľ som to nerozobral tak som mohol laborovať doblba merať odbery kontrolovať samotné smerovky a tak , lebo pri normálnej jazde a volante rovno to bolo šecko v porádku . Až som to takto asi pri tretej prsknutej poistke vysledoval a vydedukoval že tospraví vtedy jak zatočím volantom. A chyba bola vo mne, lebo predtým som sa tam hrabal dačo, a káblový zväzok som tam zle umiestnil, bola tam taká prepážka v plastovom kryte ktorý bol pod volantom a zakrýval spínaciu skrinku a tie veci okolo, za ktorú to patrilo zastrčiť. A ja som to tam nejako napchal ako prišlo bez rozumu zakrytoval a jazdilo sa...
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#31 Príspevok od užívateľa onlysmile » Št Jún 04, 2015 2:00 pm

Ok uz zhadzujem plasty (ako ink uz ked su dole tak ich aj prestriekam), davam dole buzirku a idem prejst kabel po kabli. Alebo, vrazim miesto poistky nejaky pliesok a pockam odkial pojde dym ;)
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#32 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Jún 05, 2015 10:35 am

Dobre na to ideš....oheň cestu ukáže,len je dobre mať nachystaný hasičák. Ja som tiež raz takto riešil závadu v robote pripájam káble podľa správnosti jak bola označená prípojná svorkovnica a furt vyhodilo istič....A napokon som zistil že sú káble prehodené tie čo išli ďalej do prístroja a kedeže oba čierne napohľad bolo všetko OK.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
theruck
Site Admin
Site Admin
Príspevky: 5683
Dátum registrácie: Po Jan 09, 2006 11:19 pm
Skúter: Aprilia sportcity 200
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: poistka

#33 Príspevok od užívateľa theruck » Po Jún 08, 2015 10:57 am

onlysmile napísal:Ok uz zhadzujem plasty (ako ink uz ked su dole tak ich aj prestriekam), davam dole buzirku a idem prejst kabel po kabli. Alebo, vrazim miesto poistky nejaky pliesok a pockam odkial pojde dym ;)
ser na striekanie. oprav eletriku a jazdi...

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#34 Príspevok od užívateľa onlysmile » Po Jún 08, 2015 8:01 pm

Okej tak sa v tom hrabem. Namontoval som tie brzdove spinace. A teraz zistenie a prosim radu elektrikara pripadne skuseneho. Ked som sa spinacom dotkol kostry iskrilo. Tak som pripojil cervenocierny kabel z toho spinaca (jeden cervenocierny druhy zelenozlty) a kostru motorky na merac a ukazalo 12V. Nebude to asi normalne ci?
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#35 Príspevok od užívateľa VLADY » Po Jún 08, 2015 10:22 pm

Ak sa bavíme o spínačoch brzdového svetla na alebo teda pri brzdových páčkach , tak do nich ide pluska od spínacej skrinky, a teda je tam len ak je kľúčik v polohe zapnuté. Pri brzdení sa zopne cez kontakt a pokračuje do žiarovky brzdového svetla. Ale predtým je zvyčajne ešte odbočená aj na cievku štartérového relé a na druhej strane sa cievka ukostruje cez tlačítko štartovania motora.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#36 Príspevok od užívateľa onlysmile » Ut Jún 09, 2015 3:24 pm

No snazim sa to pochopit co si napisal ale nejako neviem. Chapem to ze ak otocim kluc tak sa na ten spinac dostane + cez jeden z kablov. No lenze ak je kluc otoceny (on) tak na kostre mam - a teda sa spoji cez ten spinac +a- tym padom vyhodi poistku. A teda ak neuvazujem zle mam hladat problem na kostre? Ci sa o nu neopiera kabel?
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#37 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 09, 2015 10:07 pm

No tak potom máš skrat na kábli medzi spínačom a brzdovým svetlom...Takže si to vydedukoval celkom presne...už len vyšetriť kde presne. Málokedy sa to stane len tak kdekoľvek zvyčajne buď je problém v samotnej objímke žiarovky niekde v konektore k svetlu tam je aj plus a aj mínus pól vedený prípadne niekde v káblovom zväzku že by sa to opieralo a odralo jak idú káble dole pri stĺpiku-krku riadidiel tam sa to hýbe asi najviac .
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#38 Príspevok od užívateľa onlysmile » Ut Jún 23, 2015 1:54 pm

Tu je ten spinac brzd.svetiel. Tan ked je pripojeny a prilozim na kostru zaiskri. Brzdove svetlo, ku kt. ide zeleno zlty kabel z tohoto spinaca, som kontroloval nie je nikde poskodene ani skrat. Druhy kabel, ten kt. zaiskri ked dam na kostru, konci v regulatore a v tejto druhej veci. Regulator novy v nom nebude chyba. A kabel nie je nikde poskodeny. Obrázok
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#39 Príspevok od užívateľa onlysmile » Ut Jún 23, 2015 1:56 pm

Obrázok
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#40 Príspevok od užívateľa VLADY » Ut Jún 23, 2015 6:23 pm

Ahoj...divné veci sa dejú v tom Tvojom scootri.... :( .
Brzdový spínač by mal spínať plusku najskorej, a tá by mala byť na niektorom s tých dvoch káblikov, a pri aktivácii spínača by sa mala spojiť aj na druhý kábel a ísť do brzdovej žiarovky. Ak máš zapnuté zapalovanie kľúčikom tak si zrejme nameral to čo som popisoval. Ale v žiadnom prípade by nemala byť pluska na tom kovovom závite toho spínača. Ak je tam a nameráš ju a ešte to aj iskrí a vyhadzuje poistku tak je ten spínač zlý že je zrejme je prerazený dakde na tú kovovú základovú časť. A kedže to asi neopravíš nakoľko je to zapertlované, tak jedna možnosť je vymeniť.
Ak tá poistka drží a nevypaľuje sa, ak je spínač v lufte mimo kostru, tak máš príčinu problému.... :beer: :good:Koho by napadlo blbý spínač na páčke ...okrem toho doteraz som bol vtom že všetky sú celoplastové....A teda nejaký skrat tam som pokladal ako nemožný.
PS: ak to čierne čo držíš v ruke nemá chladiace rebrá, tak to najskorej regulátor nebude....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#41 Príspevok od užívateľa onlysmile » Ut Jún 23, 2015 9:07 pm

No ten spinac je novy. A mam 2ks a na oboch je to tak isto. Nejde mi ale do hlavy preco jedna nozka na nom je prepojena s obalom toho spinaca. A teda ked ho zasrubujem spojim s kostrou a prask. Vymenim za plastovy a vyriesim problem. .. ?
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: poistka

#42 Príspevok od užívateľa Dusan » St Jún 24, 2015 5:22 am

Tak bud das relatko,alebo ak to svetlo dovoli privedies na nanho + a drhuhy pol minus privedies od spinaca, len nesmie byt svetlo jednym polom ukostrene :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#43 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 24, 2015 7:04 am

Dá sa aj tak, len zas mi príde jednoduchšie pre neelektrikára zohnať nový plastový spínač a ten vymeniť, jak naťahovať nové káble a dorábať relátko...A za druhé s tým zmenením pólovania svetla to ružovo nevidím nakoľko zvyčajne od plusky svetla je ťahaná pluska aj do štartovacieho relátka a ukostruje sa následne štartovacím tlačítkom, takže potom by nefungoval štart ...zas pre zmenu.
Pozor nikoho nepodceňujem len už som zopár zapojení v živote videl čo zapájali "odborníci". :bad:

Inak je divné že oba nové a oba prerážajú na závit.... :unknown: Neopiera sa ti o závit len nasúvacia svorka z kábla? a preto je to prepojené inak aj som zvedavec a čo môže rozoberiem...skúsil by som jeden rozpitvať a zistiť priamu príčinu ...opatrno odbrúsiť ten zapertlovaný okraj prípadne ho tak nejak otvoriť možno by potom išiel zas aj nazad zložiť s tým že sa to zaleje lepidlom tá kontaktová časť v tej kovovej...po zistení a odstránení problému.
Alebo či to nieje tak nejak buď vlastnosť že pôvodne to bolo určené na iné použitie a nie priamo na scooter, alebo môže kľudne byť že sa deckám v číne na pracovnom vyučovaní nezadarilo a celá várka je takto nepodarená a preto možno aj lacná a predajca vychcano kúpi za pár šušňov lebo v tom vidí zárobok.
Nedá sa tam na páčku od spodu dobastliť nejaký klasický mikrospínač ?
PS: a ešte je to tvrdý skrat v tom spínači ? ja len či by sa nedalo napojiť to na tvrdý zdroj a skúsiť odpáliť ten problém alebo že oheň ukáže kde to má spojenie....
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#44 Príspevok od užívateľa onlysmile » St Jún 24, 2015 8:45 am

No myslim ze to dnes definitivne opravim. Jaka je sanca ze si kupim 2 nove spinace a oba su vadne? :D a asi sa tak stalo. Dnes tam dam plastovy a vyrieseny problem. Skor ma serie ze som zbytocne novy regulator kupoval ale aspon mam v zalohe :) ak to dnes pojde bez problemov, pozyvam na pivo...nealko :)
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#45 Príspevok od užívateľa onlysmile » St Jún 24, 2015 8:18 pm

:D uz som to vzdal. Vsetko som dal dokopy. Plastove spinace uz nemozu vyskratovat o kostru, regulator napatia novy, vsetko zapojene ako ma byt. Nastartujem, dam sa do pohybu a ako vychadzam hore kopcom z dvora, preblikla mi kontrolka oleja a PRASK. 10A poista skoncila. Dal som 15A, vydrzala hore kopcom ale pri vyssich otackach neskor praskla. 20A vydrzala ale prsalo tak som vela netestoval. Uz som to vzdal. Ak praskne aj dalsia dam tam klinec miesto poistky a uvidim co zhori.
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#46 Príspevok od užívateľa VLADY » St Jún 24, 2015 9:45 pm

To je ozaj na mašľu....inak rozmýšľam aký súvis by s tým mohla mať kontrolka oleja....Že by to bol len klinec do truhly tej poistke že záťaž ktorý vytvorila rozsvietená žiarovka už bola nad limit??? alebo ....Ešte ma napadlo niesu prehodené káble v niektorom konektore ? že len tak skrátka prehodená pozícia a niečo čo bežne pri kontrole človek nepostrehne ak nemá schému a nejde rad radom a neoveruje do detailu ....Lebo stane sa kdečo pri montáži vo výrobe Ale čo to iskrenie a skratovanie spínača? ozaj sú zlé tie brzdové spínače meral si ich na skrat voči tomu závitu? Ja aj tak myslím že tu sa stretlo viac vecí naraz ....
Jak minule nám v robote, jedno relátko zlá cievka ale nie že celkom ale občas áno občas nie... v tom istom obvode druhé relátko zlé kontakty aj sme ich opilníkovali a považovali za dobré ale chybička se vloudila a tiež raz mali kontakt a raz nie alebo nedostatočný a bol na nich úbytok napätia ktorý následne spínal ďalšie veci a kd eto napätie bolo tak nejak na hrane raz zoplo a stačilo a potom bolo o dva volty menej a to už nestačilo....a k tomu v tom istom obvode ešte mikrospínač - ochrana otáčok a keď sa meralo tak sa akurát vtedy tie zlé veci tvárili ako dobré ....Takže mrdka na tri dni!!! A to sme mali aj schémy zapojenie a merali a išli bod po bode viackrát za sebou.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#47 Príspevok od užívateľa onlysmile » St Jún 24, 2015 11:40 pm

Ja mam pocit, resp je to tak vzdy, ze poistku prepali pri velkej zatazi, ci uz ked som isiel hore kopcom alebo ked som to bomboval po rovinke. Nevidim ale spojitost medzi tuningom motora (vario, tryska, vyfuk, valec) a elektrikou. Spinace som vymenil za plastove, tam uz chyba nebude. Este predtym mi tu radili regler, najbeznejsia pricina. Aj ten je novy. Baterku mam novu. Ako bojim sa kde to zacne horiet ked dam klinec miesto poistky, ked len kabel ok... Ale ak cely zvazok... A aj tak, kabel nic neukaze. Zhori to co je najslabsie. Cize skor vedenie ako samotna suciastka. Fak som v prdeli. Luskam fora, slovenske ceske a nic.
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
Dusan
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 595
Dátum registrácie: Pi Feb 21, 2014 2:16 pm
Skúter: TGB Bullet 125 RS
Bydlisko: KE

Re: poistka

#48 Príspevok od užívateľa Dusan » Št Jún 25, 2015 12:15 am

Daj schemy kde ta poistka vlastne je, aby sme vedeli od coho zhori, a ci si nieco neprehodil. Lebo regulator je skratovy tj ak je nabita baterka vsetka stava co alternator vyrobi sa vyskaratuje v regulatore v kratkosti povedane

Užívateľov profilový obrázok
onlysmile
st. kolobežkár
st. kolobežkár
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi Máj 10, 2013 11:10 am
Skúter: Aprilia Sportcity one 50ccm 2T
Bydlisko: Košice

Re: poistka

#49 Príspevok od užívateľa onlysmile » Št Jún 25, 2015 3:17 pm

Tak dnes prvych par km... 20A poistka vytrimala :D (vydrzala)... Ak to tak ostane, uzavriem konecne tuto nekonecnu temu. Poklopem pre istotu tri krat aby som to nezariekol.
Ride-->eat-->ride-->love-->sleep--> repeat :)

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: poistka

#50 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Jún 25, 2015 4:44 pm

Ak prdne kúpil by som tam 25A istič, :ROFL: ten ak prdne tak nahodíš , a ideš Ďalej. :good:
Ale a vôbec.... aj tak furt nechápem,kde sa tam berie cez 15A prúdu šak to nemôže žrať celý scooter ani zo zapnutými komplet svetlami....ale kedže netuším kde tá poistka je zapojená tak nič....podľa správnosti by mala byť na baterke smerom k spotrebičom, a nemal by cez ňu ísť nabíjací prúd z reglera a ani štartovací ....aj keď s tým nabíjacím by som si až tak istý nebol....A možno tam je pes zakopaný baterka má už niečo odžité, a po natočení motora do nej šlahá alternátor naplno koľko sa zmestí...Ale zas časom sa baterke zvyšuje vnútorný odpor a tak by sa mala chovať opačne, jedine že by mala niektorý článok v skrate ale to by zas bolo namerateľné na napätí v kľude.
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"