gilera runner sp50 - meranie teploty vody

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

gilera runner sp50 - meranie teploty vody

#1 Príspevok od užívateľa Keejwak » Št Feb 11, 2016 10:04 pm

ahojte

nevie niekto ako meria teplotu vody tacho na gilere runner? kedze tam su len palicky a netusim kolko stupnov prinalezi na jednu palicku ....
je tam 11 paliciek s tym ze 1 svieti stale cize ostava 10 paliciek a posledna zasvieti az vtedy ked je motor prehriaty ...
z toho mi vyplyva ze by mohlo byt 10 °C na 1 palicku ... moja teoria
skusal som to merat s domacim vonkajsim teplomerom s cidlom a porovnat to s tymi palickami ale vychadzali mi nezmysli :o

tak ak by s tym niekto mal skusenost ... pripadne nema niekto pozicat digitalny teplomer? :beer:
Prílohy
12721684_989736527767272_1337747939_n.jpg
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: gilera runner sp50 - meranie teploty vody

#2 Príspevok od užívateľa VLADY » Ne Feb 14, 2016 12:09 pm

No ono to nemusí byť vôbec lineárne alebo teda merať od nuly. Ale môže mať ten systém merania potlačenú nulu, a teda prvá palička zobrazovať kľudne 50-60 °C. Bežne sa to tak rieši na autách,A kedže sa jedná len o informáciu tak presnosť +- autobus. Samozrejme prehriatie pri tlakovom systéme môže byť kľudne a aj býva cez 100°C takže kľudne aj 110 -115
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
Keejwak
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 838
Dátum registrácie: So Nov 23, 2013 7:39 pm
Skúter: -
Bydlisko: Košice

Re: gilera runner sp50 - meranie teploty vody

#3 Príspevok od užívateľa Keejwak » Ne Feb 14, 2016 1:46 pm

No ved to ze vobec to nemusi byt linearne ... kazdopadne dakujem :beer:

Asi budem musiet kupit digitalny teplomer pretoze takto to asi nezistim :unknown:
Gilera Runner SP 70 - Valec Malossi Sport 70cc ,Tecnigas TREK vyfuk, Malossi multivar 2000 vario + 7,2gr, Malossi MHR klapky, Malossi red sponge filter, Malossi fly clutch spojka ,Stage6 "WingCooler" zvon, Malossi X-special belt lang remen ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Elektro"