BRZDY pls poradit

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: BRZDY pls poradit

#26 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Máj 06, 2010 8:35 pm

Asi je to aj o dizajne ale aj cene, výroba kolesa kde je kotúč je zrejme jednoduchšia ....a aj servis potom.... na kotúč nemusíš na rozdiel od bubna ani šáhnuť a zvonka je vidieť v akom stave je obloženie...nemusíš dávať dole celé koleso....A celková ovládacia sila na páčke je na kotúčovej brzde istotne menšia ako keď musíš ťahať dvojmetrové lanko cez bowden a potom ešte aj tie vratné pružiny, čo sú v brzde samotnej....Ja osobne ak by som si mohol vybrať že ten istý scooter a rozdiel by bol len v zadnej brzde tak beriem kotúč.... :pardon: Ale je to len môj názor osobný....samozrejme Alči ak tvrdí že na závod je lepší bubon je jeho názor potvrdený skúsenosťami a používaním na závodoch....Ale pri závodnom scootri ide vždy a v prvom rade o funkčnosť a až v poslednom o dizajn a vzhľad scootra....
PS: ale asi na tých kotúčoch bude dačo...keď ich už dávajú aj na predok na kočíky... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
m4rk0
motorkár
motorkár
Príspevky: 2579
Dátum registrácie: Ut Jún 02, 2009 9:21 pm
Skúter: Gilera Runner 70 SP Replica Simoncelli
Bydlisko: BA lll
Kontaktovať užívateľa:

Re: BRZDY pls poradit

#27 Príspevok od užívateľa m4rk0 » Št Máj 06, 2010 10:21 pm

jj ajja mam dva kotuce ...a som rad ze su tam niesu precitlivene a zabrzdim aj dvomi prstami uplne v pohodke...
Runner 70 sp simoncelli
viac tu --- >http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=8232

Užívateľov profilový obrázok
alcatelko
moderátor
moderátor
Príspevky: 7443
Dátum registrácie: Po Máj 01, 2006 2:46 pm
Skúter: piaggio zip lc
Bydlisko: malinovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: BRZDY pls poradit

#28 Príspevok od užívateľa alcatelko » Pi Máj 07, 2010 10:04 am

SpEeD3R napísal:Trosku si ma nepochopil. Ja osobne si myslim ze na 50 ani 125, 150 ba aj na 250 skutrov nema zadna kotucova brzda opodstatnenie. Ale povedzme ze na zavode kde zalezi vzdy od bzdnej drahy a zrychlenia je lepsie mat rychlo ucinne bzdy nez ucinnu a malo ucinnu. Nebudem to tu teraz rozpisovat... dufam ze chapes o com hovorim
ty ma asi nechapes co hovorim...jazdim zavody a tam prave je vyhodou mat bubon...skor kotuc znesiem v beznej premavke ako na zavodoch...na ceste mi nevadi tam sa malokedy brzdi nadoraz a vecsinou ma cas clovek nadavkovat zadny kotuc spravne...zvlast vela skutrov ma dozadu gumenu brzdovu hadicu a nie pancierovu tak aj brzda je taka vlacna (zvlast honda x8r je v tom expert...)
............ http://www.50cm3.eu .............. http://www.facebook.com/50cm3 ..............
scooter racing team, vývoj, výroba a úpravy racing dielov

Napísať odpoveď

Návrat na "Podvozok a brzdy"