Dobíjanie baterky

Otázky,odpovede,postrehy,skúsenosti okolo elektriky

Moderátor: Moderators

Správa
Autor
filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Dobíjanie baterky

#1 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Št Okt 13, 2011 9:20 pm

čaute .. mám keeway focus 70 ccm....mám taký problém že mi pravdepodobne nedobíja baterku ..
a chel bi som sa spítať že keď odpojím batériu a dám voltmeter na kontakty zo skutra nie z baterky a naštartujem ho tak mi mi tam malo ukoazovať okolo 14v nie ? abi dobijalo baterku ale ja ked priložim tak sa mi volt meter zblazni a zacne ukazovať všeliake čisla ani nejdu prečitat lebo sa strašne rychlo menia......volt meter nieje pokazeny lebo ked priložinm na kontaky baterki tak mi ukaže okolo 12 v ..v čom može byť problém ? ...prosim poradte
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dobíjanie baterky

#2 Príspevok od užívateľa mucow » Št Okt 13, 2011 9:44 pm

Načo odpájať káble ? Nechaj ich pripojené na baterke a tak to zmeraj.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dobíjanie baterky

#3 Príspevok od užívateľa VLADY » Št Okt 13, 2011 9:51 pm

Presne tak....Odmeraj najprv na baterke ak je pripojená ku scootru a s naštartovaným motorom a pri zvýšených otáčkach 2500-3000....A ak nameráš menej ako 13,5V tak potom odmeraj baterku samotnú koľko má naprázdno...ak má menej ako 10V tak okamžite na nabku! A to ešte nieje isté či to rozchodí :unknown: ....Baterku treba nabíjať ak naprázdno klesne pod 12V....dobrá nabitá baterka musí mať aspoň 12,5V bez záťaže len tak keď je OK....ak má menej tak už je buď dlho nenabíjaná alebo stará...a už má zníženú kapacitu a aj štartovací prúd a celkovo sa jej zvyšuje vnútorný odpor.... :pardon:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dobíjanie baterky

#4 Príspevok od užívateľa modreOKO » Št Okt 13, 2011 9:52 pm

problem je v tom ze to jednoducho klasickym voltmetrom nemas sancu zmerat :) .. tam ide nejake ine napätie ako je klasicke jednosmerne co ide z baterky ked ju merias "len-tak" ..

najlepsie zmerat baterku ... zalozit do scootra , povozit sa zopar desiatkov km , mozno menej ..
a potom zmeraj baterku znova, a zistis hned ci dobija alebo nie :)

a vlastne ako si na to prisiel , ze ti ju nedobija ?
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
kiwi
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 687
Dátum registrácie: So Mar 27, 2010 7:55 pm
Skúter: Yamaha AEROX-RR
Bydlisko: Koplotovce (HC)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dobíjanie baterky

#5 Príspevok od užívateľa kiwi » Št Okt 13, 2011 10:01 pm

Normalne to odmera tak ze necha vsetky kable napojene a merakom odmera baterku ak dobija tak tam bude mat okolo 13.7V az 14V mozno aj viac ak nedobija tak tam bude nieco okolo 12,5V
Yamaha Aerox RR- By KIWI

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#6 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Št Okt 13, 2011 10:31 pm

no zapojil som kable ale najprv som odmeral baterku a ta mala oklo 12,10 lebo som to predtim startoval lektrickym tak trocha menej ale potom som nastartoval scoot pridal som ale ked som prilozil volt meter tak sa znovu zblaznil zakal ukazovat cisla oklo 18-18 co osm videl ale nebolo to bvobec citatelne ...nie ako ked prilozim na baterku tak mi pekne ukaze 12,10 niekedy 12,12 a tak ale hentam 18 19 niekedy mi ukaze aj minus neviem co to je ...mam aj motorku a tam ked od zapalovania odmeriam prud tak mi tiez pekne ukaze stalo a nie vseliake cisla nbehuju
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
kubo HC
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Po Máj 23, 2011 9:40 pm
Skúter: EX Skútrista, ale stále držím svami :)
Bydlisko: Hlohovec

Re: Dobíjanie baterky

#7 Príspevok od užívateľa kubo HC » Št Okt 13, 2011 10:46 pm

tak najprv skontroluj konektror od cievok ! mám sním už nepeknú skúsenosť ! :evil: potom ked hovoríš že máš aj motorku tak snej prehod baterku do skútru a rýchlo zistíš či je KO baterka alebo dobíjanie ! ak je baterka dobrá tak to budú cievky alebo regler alebo niekde káble alebo tie čínske konektory :cry:
EX: Yamasaki YM125 - 160cc tuned engine
Now: ČZ125 (175cc) model 453.02 - 1962

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dobíjanie baterky

#8 Príspevok od užívateľa mucow » Pi Okt 14, 2011 8:06 am

Žeby reglér ?
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

Užívateľov profilový obrázok
kubo HC
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Po Máj 23, 2011 9:40 pm
Skúter: EX Skútrista, ale stále držím svami :)
Bydlisko: Hlohovec

Re: Dobíjanie baterky

#9 Príspevok od užívateľa kubo HC » Pi Okt 14, 2011 8:36 am

jasne že hej, mne zhorel dva krát :evil: tretí som nekupoval ale postavil si svoj budiš fachčí doteras 8)
EX: Yamasaki YM125 - 160cc tuned engine
Now: ČZ125 (175cc) model 453.02 - 1962

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#10 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Pi Okt 14, 2011 2:50 pm

konektor od cievok ako skotrolujem ? :D alebo ako skontorlujem ten regler :D na motorke nemam baterku tam to ide hned zo zapalovanie to je zavodne enduro :D
podpis som si este nenastavil

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#11 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Pi Okt 14, 2011 3:38 pm

hladal som tam regler ale nič také som nevidel .. naŠiel som tam cpi,cievku,potom asi je to riadiaca jednotka na alaarm a otrasovy senzor nic iné ...alebo neviem ako to vyzerá ale malo by to vyzerať takto http://www.motorky-skutre.sk/regulator- ... 98007.html nie ? .......može byť ze bi to tam nebolo?..
ale pozerám to tam pod sedackou ked ju dam dole alebo to je niekde v motore v zapalovani alebo kde ?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
nigdais02
motorkár
motorkár
Príspevky: 1857
Dátum registrácie: Po Sep 01, 2008 4:28 pm
Skúter: Kašlem na to nechce sa mi to stale prepisovať... :D
Bydlisko: Kamenec p. Vtáč. okr. Prievidza

Re: Dobíjanie baterky

#12 Príspevok od užívateľa nigdais02 » Pi Okt 14, 2011 4:51 pm

nájdeš to ked zhodíš prednú masku zo svetlami :)
....To ťa musí baviť....

KLIK:
RGK - Scooter-tuning, diely, servis, dovoz.


EX...
1.Yuki speedy 50
2.Cpi oliver 50
3.Aprilia sr R 50
4.3x Gilera Nexus 500
5.2x Yamaha aerox 50
6.2x Aprilia sr 50
7.Gilera runner 200
a
t
d.

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#13 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Pi Okt 14, 2011 4:55 pm

jaj ták a odmerať sa to nedá nejako či ? :D
podpis som si este nenastavil

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#14 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Pi Okt 14, 2011 7:02 pm

no mal osm to rozobrate videl som ho tam ...skusil som ho aj odpojit ale ked som odmeral coltmeter ukazoval stale blbosti ako aj ked tam bol a isto to bude regler nemoze to bit este nieco ine ?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dobíjanie baterky

#15 Príspevok od užívateľa modreOKO » Pi Okt 14, 2011 7:13 pm

kebyze ti odpáli regler, odpali ti aj svetla napriklad, vsetko co ide na 12V .....regler "zachytava" nadbytocne volty co scooter produkuje (zapalko) a prepusta len nejakych tych 12-13-14 voltov ... takze ak nastartujes , zapnes svetla a pridas ... a svetla ti stale vpohode svietie , regler to nebude ; - )))
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#16 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Pi Okt 14, 2011 7:58 pm

jaj tak potom ja som uz dhsie sa vozil ked som mal dojem ze baterku nedobija tak co to moze byt potom ?
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dobíjanie baterky

#17 Príspevok od užívateľa VLADY » Pi Okt 14, 2011 9:12 pm

modreOKO napísal:kebyze ti odpáli regler, odpali ti aj svetla napriklad, vsetko co ide na 12V .....regler "zachytava" nadbytocne volty co scooter produkuje (zapalko) a prepusta len nejakych tych 12-13-14 voltov ... takze ak nastartujes , zapnes svetla a pridas ... a svetla ti stale vpohode svietie , regler to nebude ; - )))
Práveže regler na poldecákoch a zväčša aj na 125kách má dva výstupy jeden jednosmerný na nabíjanie baterky a v podstate je z neho napájané všetko čo ide od baterky, myslím že (brzdové svetlo , smerovky a aj klakson) a ten druhý výstup je len na napájanie svetiel a ten je striedavý , ale oba sú regulované, a oba idú z reglera...neviem vnútorné zapojenie reglera,takže neporadím či môže alebo nemôže nastať taká vec že jeden bude funkčný a druhý nie...Ale viem že medzi baterkou a reglerom býva poistka....nieje tá na vine že to nedobíja ? :pardon:
Alebo dakde zlá kosanostra ? :D
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#18 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » Pi Okt 14, 2011 9:47 pm

poistka je v poho vyzera ze je dobra aj som ju meral ... a ako myslis zlá kostra ? :D
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
kubo HC
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Po Máj 23, 2011 9:40 pm
Skúter: EX Skútrista, ale stále držím svami :)
Bydlisko: Hlohovec

Re: Dobíjanie baterky

#19 Príspevok od užívateľa kubo HC » Pi Okt 14, 2011 11:27 pm

modreOKO, VLADY tento regler som mal už vykuchaný a je to zapojené na dva okruhy teda dobíjanie nefunguje ale svetla idú vpohode dalej, albeo opačne to že nefungovalo dobijanie a svetla išly sami už stalo čiže zhod masku ešte raz dole ! zober si multimeter prepni na striedavé volty z rozsahom do 200V jednu elektrodu daj niekde o kostru a druhu postupne skúmaj káble z odpojeným reglerom ktoré ide z cievok ked si pamätam maly by to byť dva ! ružový a žltý alebo ešte sa tam plietol aj biely ale su len dva od altíka takže ked ich vyskúmaš ostávaju ti len tri káble ! jeden bude kostra čiže len dva jedne zních by mal mať striedané napäťie okolo 12-13volt to ide do svetiel a ten 5ty je usmernený, orezený výstup jednosmerný nanom ak nieje cca 12,5-14,5 volta alebo ak tam nieje nič tak je regler v péčku a preto nedobíja !
EX: Yamasaki YM125 - 160cc tuned engine
Now: ČZ125 (175cc) model 453.02 - 1962

Užívateľov profilový obrázok
modreOKO
motorkár
motorkár
Príspevky: 2472
Dátum registrácie: Po Aug 31, 2009 8:12 pm
Skúter: Yamaha AEROX - Modroocko :)
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dobíjanie baterky

#20 Príspevok od užívateľa modreOKO » Pi Okt 14, 2011 11:42 pm

sorry, ale stale som sa nedozvedel ako si prisiel na to ze ti nedobija baterku ?
Yamaha AEROX - r-*projekt*polini corsa 0,7deci,21DO,multivar,elektr.vodna pumpa,Xkevlar...+++najmenej kazivý scooter z fóra

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dobíjanie baterky

#21 Príspevok od užívateľa VLADY » So Okt 15, 2011 7:06 am

Zlú kostru som myslel dakde medzi baterkou a rámom scootra alebo motorom alebo tak.....
A to že Ti merák ukazuje hausnumerá by mohlo byť tým ...že alebo máš len lacný čínsky nepodarený merák , lebo tie lacné niekedy takto blbnú ak meráš na jednosmernom rozsahu a je tam trošku dajaká striedavá zložka alebo teda zvlnenie....alebo je merák v poriadku a potom je na tom výstupe ozaj dajaké rušenie a to by zas mohlo byť že je zlý ten regler ,daktorý polovodič v ňom, buď dioda alebo tyristor alebo čo je vo vnútri a reguluje.... ťažko radiť ak to nemám pred sebou.....Alebo skús natočiť a meraj úbytky napätia medzi baterkou jej mínus pólom a kostrou motora alebo samotnou kostrou reglera a tak isto medzi pluskou baterky a pluskovým výstupom z reglera.... nieje dakde v kábloch dajaký konektor a ten je príčina? môže byť aj samotná baterka na vine že má dakde zlý spoj medzi článkami vo vnútri a tým pádom občas sa javí ako vybitá..... :pardon:
A samozrejme toto všetko platí ak beriem do úvahy že je v poradku alternátor samotný...Ale aj v ňom môže byť chyba , aj keď je to málo pravdepodobné.... Najlepšie vyskúšať prehodiť najprv regler z dobrej mašiny a aksa to bude chovať rovnako tak ísť postupne dalej
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Užívateľov profilový obrázok
kubo HC
st. skútrista
st. skútrista
Príspevky: 581
Dátum registrácie: Po Máj 23, 2011 9:40 pm
Skúter: EX Skútrista, ale stále držím svami :)
Bydlisko: Hlohovec

Re: Dobíjanie baterky

#22 Príspevok od užívateľa kubo HC » So Okt 15, 2011 10:30 am

Vlady nie žeby som ti chcel protirečiť ale netreba meniť regler, sprav to podla postupu odomna zmeraj či ti niečo ide z cievok (striedavé) na konektore čo ide z alternatora niekde pri motory ak áno dja dole masku zmeraj to iste či ti ide z cievok až po regler ak áno mertaj výstupy svetlá idu čiže prepni na jednosmerné a skúmaj zvyšné tri káble jeden znich musí mať jednosmerné ak nema ani jeden aleo ta nieje nič máš KO reglér ak ti po regler nejde striedavina máš niekde zlý kontakt labeo seknuté káble alebo ! cievka je v ( ved vieš kde) :D takže najprv zmeraj toto potom napíš ako si pochodil a potom ti dám dalšie inštrukcie
EX: Yamasaki YM125 - 160cc tuned engine
Now: ČZ125 (175cc) model 453.02 - 1962

Užívateľov profilový obrázok
mucow
motorkár
motorkár
Príspevky: 1711
Dátum registrácie: Št Aug 19, 2010 9:13 am
Skúter: Aprilia Leonardo 150; Suzuki DR 600 S
Bydlisko: Jaklovce okr.Gelnica
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dobíjanie baterky

#23 Príspevok od užívateľa mucow » So Okt 15, 2011 11:29 am

A ja si myslím že najlepšie by bolo ísť za niekým kto tomu rozumie,
a nemusíš sa stresovať, a hľadať ani nevieš čo.
Môj názor.
Spoiler: ukázať
Aprilia Leonardo150
http://forum.scooter-tuning.sk/viewtopi ... =42&t=9961
Suzuki DR 600 & Yamaha Neos 50.

filippofilip95
chodec
chodec
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:07 pm
Skúter: keeway focus 70 ccm

Re: Dobíjanie baterky

#24 Príspevok od užívateľa filippofilip95 » So Okt 15, 2011 1:00 pm

ok chlapi pozriem to len teraz neni cas.. tak na vecer napisem .....na to ze mi ju nedobíja som prisiel tak ze som dobil baterku nastartoval som idem idem idem a potom ked chem znovu startnut elektrickym startetorm tak iba spraví že ťuk a ani neutočí motorom..alebo par krat zastartujem uz potom sa vybije a ked ho nastartujem na nakopavacku a pospravnosti bi ju malo za jazdy dobiť tak ju nedobije lebo ked zastavim a skusim startnut elektricky tak nic ..
podpis som si este nenastavil

Užívateľov profilový obrázok
VLADY
spammer
spammer
Príspevky: 10675
Dátum registrácie: St Apr 12, 2006 4:38 pm
Skúter: A ja mám lepší...a väčší...Burger...400vku...
Bydlisko: Najväčšia Slovenská dedina

Re: Dobíjanie baterky

#25 Príspevok od užívateľa VLADY » So Okt 15, 2011 4:51 pm

Ale tak zas môže byť aj samotná baterka už KO...že síce do nej pri jazde tlačí...tlačí ale akonáhle je pár hodín bez nabíjania , tak má tak veľký samovybíjací prúd že sa vybije, alebo že je daktorý článok vadný a tak.... skrátka nabil by som ju na nabke na cca 14-14,5V potom nechal odležať pár dní a potom odmeral napätie naprázdno, a ak bude mať aspoň 12,5V , tak ju dať do scootra či ho natočí...A pri štartovaní ju nechať na meráku a zistiť nakoľko jej klesne napätie ak točí štartérom ...nemala by mať menej ako tých cca 10,5-11 V . :beer:
Moje príspevky zvyčajne vyjadrujú: Mój nazor skromny...osobny! :techie-ebay:
A ak neviem poradiť-tak Vás aspoň popletiem. :P

Zamknuté

Návrat na "ELEKTRO"